Červenec 2011

Všechno nejlepší Harry Pottere a Joanne Rowlingová !!!

31. července 2011 v 22:49 | Snapeova |  Harry Potter-other
Tak a v dnešním posledním článku bych určitě měla popřát k narozeninám dvěma úžasným osobám,které známe již více než 10 let. Prvním oslavencem je tedy Joanne Rowlingová,které je dnes 46.let. Napsala totiž 7 úžasných knih o Čaroději jménem Harry Potter,které spoustu z nás provázeli dětstvím. Svých úžasných knih prodala více než 400 milionů kopií a vydělala si opravdu slušné jmění,které znásobila tím,že příběh byl i zfilmován a ona na adekvátní adaptování svých knih dohlížela.

Druhý oslavenec je samozřejmě sám Harry Potter,kterému dala Joanne stejné Datum narození jako má ona sama,jen se narodil o 15 let později,tudíž je mu dnes 31. V součastnosti má 3 děti : Jamese Siriuse Pottera,Albuse Severuse Pottera (ten nastoupí za 5 let do Bradavic) a Lily Lenku Potterovou. Jeho ženou je Ginny Weasleyová Potterová a spolu s kamarádem Ronem pracuje jako Bystrozor. Jeho příběh se začal psát 31.října roku 1981,když Voldemort zabil jeho rodiče samotného Harryho se taktéž pokusil zabít. Všichni však víme,že kletba se obrátila proti němu a z Harryho se stal nechtěný viteál. Harry byl chráněn před voldemortem díky své matce,která se pro něj obětovala a zároveň s ním byl spojen,díky tomu,že se v Harrym ukrývala část Voldemortovi duše,uměl Harry stejně jako on mluvit s hady což mu pomohlo v odhalení Tajemné komnaty,ale i v jiných důležitých situacích. Harryho cesta byla složitá,ale nakonec se mu povedlo zlo odstranit a nyní může konečně žít šťastný život. Přeji mu mnoho dalšího štěstí a zdraví a doufám,že dnešek oslavil s rodinou ;)

Mimochodem,když už jsem v tom,měla bych zmínit,že dnes neslaví jen dvě nejznámější a nejdůležitější osoby,ale také herec Richard Griffiths (zahrál si Harryho strýce Vernona) je mu 64 let,takže i jemu přeji všechno nejlepší :)

Registrace na Pottermore otevřena-hledejte kouzelný brk

31. července 2011 v 21:49 | Snapeova |  Harry Potter-obecně
Registrace na stránce Pottermore je již otevřena pro první 1 000 000 uživatelů. Protože je tam však velký nával, stránka má problém s chodem a můžete zažít nepříjemnou zkoušku vaší trpělivosti. Tak jak se tedy připojit k týmu na Pottermore?

Registrace budou probíhat sedm dní, tedy od 31.7. do 6.8. a na každý den je vyhrazen počet volných míst. Abyste se k samotné registraci dostali, musíte najít Magický brk (kouzelný objekt nacházející se v Bradavicích, který každé dítě s magickými schopnostmi hned po jeho narození zapíše do Knihy jmen, odkud pak McGonagallová vidí, komu má rozeslat dopis o přijetí do školy).

A jak na to? Každý den až do 6.8. se na úvodní stránce Pottermore objeví stopa - je to otázka z potterovské prostředí a vy ji musíte vyřešit a výsledek (výsledkem jsou číselné údaje) zapsat za lomítko v odkazu "www.quill.pottermore.com/ VÝSLEDEK" (samozřejmě, že slovo výsledek nahradíte skutečným výsledkem).

Pokud je váš výsledek dobrý, budete automaticky přesměrováni na stránku Sony, kde vám před očima budou létat brky. A vy musíte chytit to magické. Jak je poznáte? No, řekněme prostě, že to už je opravdu jednoduché.

Když už jste na brk klikli myší (čímž jste ho vlastně chytily), budete přesměrováni opět na stránku Pottermore a bude vám tam svítit slovo "Registration" . Tak si tedy registraci vyplníte (chtějí od vás datum narození, stát, ve kterém žijete, celé jméno, mail a na konci máte zaškrtnout knihy a filmy HP, které jste četli / viděli).

Registrace pak pokračuje vybíráním uživatelského jména, pod kterým budete na stránce vystupovat. Jména,která dostal na výběr jeden z pisatelů pro PI.SK obsahovala název kouzelného tvora z HP v kombinaci s částí jeho těla nebo nějakým zaklínadlem a na konci bylo číslo (třeba OwlAvis181, )

Po výběru jména bylo jen třeba opsat dvě slova z obrázku a poté vám měl přijít potvrzovací mail s dalšími instrukcemi. A zde nastává menší problém. Na stránce je totiž napsáno, že vzhledem k obrovskému počtu lidí, kteří se na stránku v těchto dnech pokusí dostat, se může stát, že si na něj počkáte až několik týdnů!

Pokud se vám brk nepovede najít není třeba zoufat, od října je registrace volná pro každého!

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Dva nové plakáty v dobré kvalitě

31. července 2011 v 20:19 | Snapeova |  HP 7-posters and wallpapers
Před pár dny se objevily dva krásné plakáty,které byly viděny normálně jako součást propagace ve Francii. Dnes je máme v elektroické podobě a dobré kvalitě. Jsou opravdu nádherné a doufám,že se objeví i další a ne jen tyto s triem :) Ráda bych třeba nějaký plakát s Luciusem nebo Ginny,Lenkou a dalšími :)

Nový trailer k From the Rough

31. července 2011 v 19:59 | Snapeova |  Tom Felton-Videos
Oficiální stránky filmu From The Rough zveřejnily další trailer k tomuto filmu na,který se také těším jako na zrození planety opic :)

***
zdroj:feltbeats.com

Photoshooty by: Charlie Gray a Martin Schoeller

31. července 2011 v 19:40 | Snapeova |  Daniel Radcliffe-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Prohlédnout si teď můžete dva nové snímky z photoshootu foceného Charliem Grayem v minulém roce a dalších 5 fotografií od Martina Schoellera,které byly nafoceny pro Entertainment Weekly v tomto roce.

Trio ve videu z roku 2001

31. července 2011 v 18:39 | Snapeova |  Rupert,Dan a Emma (trio)
Entertainment Tonight zveřejnilo moc pěkné video pocházející již z roku 2001,kdy se natáčel kámen mudrců.Daniel Radcliffe,Rupert Grint a Emma Watson v tomto videu hovoří o příběhu Harryho Pottera a Emma mluví i o přátelství s Danem a Rupertem mimo kameru.

***
zdroj:emmawatsonfan.net

Emma v Santa Monice (28.7 a 29.7)

31. července 2011 v 16:19 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Ve čtvrtek byla Emma viděna v Santa Monice,když si vyrazila na nákupy do obchodu Albertons. O den později byla viděna znovu a tentokrát si zašla do kina s kamarádkou Sophií Sumner.


Nová fotografie by:Tom Munro

31. července 2011 v 15:29 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Podívat se můžeme na již známou fotografii,která se objevila v Sunday Times. Nyní jí máme v kvalitní elektronické podobě a je dílem Toma Munro pro Lancôme.

***
zdroj:emmawatsonfan.net


Freddie zpívá v muzikálu o Popelce

31. července 2011 v 13:09 | Snapeova |  Fredie Stroma-Videos
Po skončení natáčení celé potterovské série mladí-dospělí herci nezoufají a dále se objevují v nových, i když méně známých filmech. Minulý rok herec Freddie Stroma, který je nám znám jako arogantní Nebelvírský student Cormac McLaggen, přijal nabídku na roli Luka v televizním muzikálu Popelka:Byla jednou jedna píseň . DVD této moderní pohádky vychází již 6. září tohoto roku a Warner Bros. zveřejnily střih z filmu s názvem Knockin, kde Freddie zpívá jednu z filmových písní.


Tom v rozhovoru u Conana O´Briana

31. července 2011 v 12:50 | Snapeova |  Tom Felton-Videos
Ještě stále v rámci propagace filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II byl v úterý Tom Felton hostem v jedné z nejpopulárnějších amerických talkshow, jejímž moderátorem je Conan O'Brian.

Od postřehů o tom, jak je Tom ve skutečnosti milý (a jak to děsí děti), se dostali v fanouškovské základně. Nejprve konstatovali, že někteří fanoušci se dost vyžívají v nejasné narážkách různého typu, pak zavzpomínali na doby, kdy si jistý fanoušek chtěl Toma adoptovat, a skončili až při různých formách fan fiction a fan art-u. Tom neskrýval své znepokojení zejména nad skupinou "Drarry"-příznivců a jejich výtvarnými (fotošopovými) výtvory. Na závěr si diváci mohli prohlédnout krátkou ukázku z Relikvií Smrti II (setkání Harryho a Draca v Komnatě).

Video s rozhovorem najdete níže. (Obsahově se nedoporučuje osobám pod 18 let.)
50 nejlepších momentů z Harryho Pottera

31. července 2011 v 12:30 | Snapeova |  Harry Potter-obecně
Ve středečním večerním vysílání britská televizní stanice ITV1 odvysílala dokument s názvem 50 nejlepších momentů Harryho Pottera. Celým programem provázel diváky Robbie Coltrane (filmový Hagrid) v podobě vypravěče a také všech 50 momentů dokreslili herci a fanoušci v dosud nezveřejněných rozhovorech. Jednotlivé záběry se vztahují na všechny filmy kromě posledního, který v době natáčení ještě nebyl v kinech

Videa o celkové délce kolem 95 minut a s komentářem JK Rowlingové, Daniela Radcliffa, Ruperta Grinta, Emmy Watson, Ralpha Fiennese, Julie Walters, Jamese a Olivera Phelpsových, Bonnie Wright, Toma Feltona, Metthewa Lewise, Jasona Isaacsa a mnoha dalších najdete níže spolu s kompletním seznamem jednotlivých nezapomenutelných momentů.


Trio se loučí s fanoušky v Japonsku

31. července 2011 v 11:59 | Snapeova |  Rupert,Dan a Emma (trio)
Oficiální japonská stránka společnosti Warner Bros zveřejnila krátké video, ve kterém Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson děkují fanouškům ze země vycházejícího slunce a loučí se s nimi.

Emma: "Ahoj, Japonsko! Velmi pěkně vám děkujeme za vaši podporu! "
Rupert: "Je pro mě velmi smutné, že se to nakonec končí. Opravdu jsem si ty roky užil ... Nashledanou každému v Japonsku. "
Dan: "Toto je konec naší cesty, ale kouzla tu s námi budou navždy. Díky, Japonsko! Sayounara! (Nashledanou) "

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Rozhovor o tom jak vznikal Soundtrack

31. července 2011 v 11:39 | Snapeova |  HP 7-Articles
Příběh posledního filmu potterovské série - Harry Potter a Relikvie Smrti II - dokresluje hudba, kterou složil francouzský skladatel Alexandre Desplat. Proces výroby filmového soundtracku se snažil Desplat přiblížit v jednom z nedávno poskytnutých rozhovorů, ze kterého se dozvíte například to, kterou část filmové hudby napsal jako úplně první, kolik mu trvalo vytvoření celého soundtracku, skladatel také prozradil, jak se hudebně vypořádal s tématem smrti a proč se rozhodl v posledním filmu využít Hedwig´s Theme od Johna Williamse.

Překlad rozhovoru najdete v pokračování a nedávno jsem i přidávala video, jehož prostřednictvím se můžete podívat, jak pod Desplatovou taktovkou vznikal v londýnském nahrávacím studiu Abbey Road poslední potterovský soundtrack.

Dokument-Bitva o Bradavice

31. července 2011 v 10:49 | Snapeova |  Harry Potter-obecně

Fanouškovská základna Harryho Pottera přišla v uplynulých letech s mnoha formami zpřítomnění oblíbených hrdinů a příběhů. Ať už šlo o fan fiction, fan art, wrock, muzikály, recepty, kostýmy, srazy různého rozsahu a stupně oficiálnosti. Těsně před uvedením posledního filmu přišla skupina fanoušků v čele s Nicholasem Acosta s unikátním fan dokumentárním filmem, kterému dali příznačný název Bitva o Bradavice.

Bitva o Bradavice je 5-dílným dokumentem mapujícím okamžiky rozhodující bitvy protivoldemortského odboje a osudy některých lidí, kteří se jí zúčastnili. Byl natočen u příležitosti 20. výročí bitvy, převážně v Prasinkách a okolí Bradavic (do kterého filmaři během školního roku neměly přístup).

V pokračování jsou odkazy na jednotlivé epizody dokumentu i se stručným popisem, o čem každý díl pojednává. Dokument určitě stojí za zhlédnutí.

Zajímavý pohled do zákulisí

30. července 2011 v 23:29 | Snapeova |  HP 7-On the set photos
Díky časopisu Entertainment Weekly máme jedinečnou příležitost nahlédnout prostřednictvím dvou sérií fotografií do zákulisí výroby potterovek.

V první sérii najdete 19 retrospektivních záběrů z natáčení, ať už herců v pauzách mezi záběry nebo v přípravě na další záběr. Přestože jsme již většinu z nich někdy viděli, právě jejich uspořádání od nejnovějších po nejstarší nám v tomto období loučení se s oblíbenou ságou pomůže zavzpomínat a uvědomit si například i to, jak moc se zejména mladší herci změnily během uplynulého desetiletí. Tyto fotografie najdete zde

V druhé sérii najdete 23 záběrů různých rekvizit od poháru tří kouzelníků až po kámen mudrců. Tvůrci o nich hovoří jako o předmětech, které přivedly potterovský ságu k životu, a občas i samy ožily. Pokud přejdete myší nad obrázek, objeví se lupa, která vám umožní detailnější zkoumání rekvizity. Fotografie najdete ZDE.
Téměř všechny rekvizity provází i komentář tvůrců, zejména rekvizitáře Barryho Wilkinsona a vedoucího výroby Stuarta Craiga.

***

zdroj:priori-incantatem.sk

Aletrnativní konec Harryho Pottera

30. července 2011 v 20:19 | Snapeova |  Harry Potter-obecně
Britský žurnalista Greg Palast způsobil mírný rozruch ve světě HP fanoušků, když detailně rozepsal "alternativní konec" celého příběhu, který mu údajně dopodrobna vyprávěla samotná JK Rowlingová.

Palast, sám spisovatel, na své stránce tvrdí, že každý autor má více možných zakončení příběhu a když se Rowlingové (s níž jsou podle jeho slov přátelé) svěřil, že není nadšený koncem Relikvií Smrti (neboť se podle něj příliš nechala unést tím, jak to celé bude vypadat na filmovém plátně), ona mu prozradila několik jiných konců, které zvažovala. Nepoužila však kouzelnou formulku mimo záznam, a tak kamarád Palast nemá žádné rozpaky, a několik let po onom rozhovoru nám přináší ten alternativní konec, který ho nejvíc zaujal, v podobě, jak si ho zapamatoval ...

Oheň,led a růže→11.Čas na vysvětlení (šestá část)

30. července 2011 v 19:09 | Snapeova a ♥♥Veronika♥♥ |  oheň,led a růže
Mezitím se Liz řítila ke školnici, jež měla u sebe seznam skupin a zjistila, že Draco má službu s Jamesem v jedné z dolních nepoužívaných učeben, tedy kousek od té, kde pracovala se Samanthou. Hned, jak tam doběhla, zastavila se přede dveřmi, aby zaklepala. Z vnitřku se ozvalo rozzuřené dvojité: "Dále," několikrát se nadechla a vydechla, načež vzala za kliku.

Cinema,Filmstage,Filmag a pestrý svět-Scany

30. července 2011 v 18:20 | Snapeova |  HP 7-Other Photos
Dneska ráno jsme byli nakupovat a měla jsem docela štěstí. narazila jsem totiž na několik časopisů,tudíž vám v celém článků přináším více než 40 scanů. nejen,že mě časopisy dost stály (cinema-98 kč, filmag-76 kč a filmstage 39 kč) ale ještě jsem to hodinu scanovala a další dvě hodiny se to nahrávalo na imagebam,takže žádný remcání,že vám dnes přinesu o to méně článků,které je třeba dohonit a zítra jich v tom případě bude více :). Takže a teď co tam najdete. Začneme tím,že máma si koupila pestrý svět a tam je malý rámeček o Emmě a o tom,že musí zjistit,kdo je vlastně Emma,když přes 10 let byla Hermionou. Pak je na řadě Cinema. Na obálce máme promo Hermiony k poslednímu filmu a uvnitř žebříček zisků z česka i Ameriky,poté očekávaný článek věnující se poslednímu filmu,zmíňka v sloupečku o Warner Bros, článek o filmu drakula ( z roku1992),kde jsem na jedné z fotek poznala Garyho Oldmana,proto jsem stránku nascanovala taky (v pravo nahoře na příslušném scanu),poté je tam nejlepších 10 britských filmů v nichž je i film soumrak dne,hraje tam Emma Thompson a připojena je i fotka,ignorovat jsem to prostě nemohla :D, a nakonec článek o Fioně Shaw (Teta Petunie),kde se například dozvídáme,že Fiona si zahrála i v snímku strom života,který nedávno vtrhl do kin. Pokud sledujete co píšu tady i na facebooku,víte,že v novém vydání Filmstage,který vyšel 27.7 je reportáž z Britské premiéry druhé části a myslím,že se zasmějete při odhalení několika nových věcí ze zákulisí a dalších věcí,které článek obsahuje.Na samotném začátku časopisu je také citace Emmy u níž těžko říct na kolik je pravdivá a uvnitř je i článek o filmu Zrození planety opic,kde hraje Tom a do Českých kin vstupuje už 11.srpna. No a Filmag ? Tak ten je asi nejzajímavější,ale nevím zda ho ještě seženete,vyšel totiž někdy začátkem července možná koncem června,není to klasické číslo,které by zatím nahradilo nové. je to Filmag extra a ten zatím další nevyšel,tudíž naději máte,ale malou. Já našla v globusu poslední dvě zahrabaná čísla a nikde jinde jsem to doposud neviděla. Je to snad první časopis,který pro nás má detailní pohled na celou sérii a na závěr je i soutěž. Investice do tohoto časopisu se vydařila ze všech nejvíce,protože celý časopis od první stránky až do poslední není o ničem jiném než o HP a k tomu uvnitř najdete oboustraný plakát. jsou to plakáty Hermiony a Bellatrix k první části. Scaner je nedokáže nascanovat celé,když jsou větší než A4 (jsou na A3) ale jako ukázka to myslím stačí. Snad je to vše,doufám,že vám těmi scany udělám trošku radost a samozřejmě budu i nadále ráda,kdyý mě budete informovat o nových časopisech a článcích v nich :) ;)


První čísla z Česka

28. července 2011 v 23:11 | Snapeova |  HP 7-Articles
Závěrečný díl fantasy série o Harrym Potterovi kraluje českým kinům. Tržby filmu Harry Potter a relikvie smrti - 2. část už přesáhly 66 milionů korun.Harry Potter potvrdil roli letního favorita. Během druhého víkendu si ho v českých kinech dopřálo 97 987 diváků. Celkem jich už čaroděj v podání Daniela Radcliffa v Česku nasbíral 445 472 a pouhých 11 dní mu stačilo k tomu, aby se osmý Potter stal nejúspěšnějším filmem letošního roku. Pokořil i nejnovější Piráty z Karibiku, kteří se v kinech promítají už 10 týdnů. Na druhém místě se drží válečný film Lidice, který o víkendu vyhledalo 13 925 diváků. Autoboti z Transformers 3 se museli smířit se třetí pozici, k čemuž jim stačilo 8 872 diváků. Brad Pitt pronikl s filmem Strom života na čtvrté místo a pátý je animovaný snímek Auta 2, který byl uveden teprve v předpremiéře.

***
Tento článek pochází z webu:ahaonline.cz

Oheň,led a růže→11.Čas na vysvětlení (pátá část)

27. července 2011 v 22:20 | Snapeova |  oheň,led a růže
V tom okamžiku Evansová vyděšeně vyjekla. Smrtící kletba zasáhla pobíhající myš a ta se ihned přestala hýbat. Ležela nyní u Elizabethiných nohou. Ta úplně ztichla a se slzami v očích zírala na mrtvé zvířátko. Sirius, stojící na posledním schodu, se šokovaně otočil na Samanthu, jenž stála o dva schody nad ním a ledovým hlasem pronesl: "Bylo to nutné? Asi by tě moc nepotěšilo, kdyby tebe někdo zabil jen proto, že jsi ho vylekala, nemám pravdu?" Ani nečekal, jestli něco odpoví a přešel k šokem ztichlé Elizabeth. Objal jí a začal jí konejšit. Rosemanová neudržela vzlyknutí a bezhlesně zašeptala: "Siriusi, tohle jsem přece nechtěla." Poté mu zabořila hlavu do hábitu. "Já vím, ale už je dobře", utěšoval jí chlapec a upíral naštvaný pohled na černovlásku. Podobně se na ni dívala i Lily, která pak jen zavrtěla hlavou a řekla: "Raději bys měla jít, dodělám to tady." " Fajn, člověk vám jednou pomůže a vy mu ještě vynadáte! Koukám, že svým nepřátelům se asi fakt nezavděčím, že?" zasyčela vztekle a prohnala se kolem nich k východu. Než však úplně odešla nechala ještě kouzlem zmizet myš, která způsobila takové fiasko.

I am a member