Březen 2012

Harry získal dvě ocenění na Empire Awards

31. března 2012 v 22:59 | Snapeova |  Other Harry Potter Stars
V Londýně se minulou neděli předávali ceny britského filmového časopisu Empire, známé pod názvem Jameson Empire Awards. Film Harry Potter a Relikvie Smrti II proměnil dvě ze svých čtyř nominací. Šlo o dvě nejhlavnější ceny - pro nejlepšího režiséra a nejlepší film.

Cenu pro nejlepšího režiséra předával David Morrissey, který Davida Yatese uvedl s tím, že "není jen vynikající režisér, ale i majitel úžasných vináren" (jde pravděpodobně o žert - v Anglii funguje síť vináren s názvem Yates).

David Yates na to navázal slovy:
"Vinárny jsou jen vedlejší byznys, občas mi pomáhají financovat filmy. Každý, kdo někdy režíroval podobný film, ví, že za nimi stojí ohromná velká rodina, která z nich dělá to, čím jsou. Díky, Empire, je skutečnou lahůdkou dostat takovou cenu od lidí, kteří milují filmy. "

Cenu pro nejlepší film předával Dolph Lundgren, ze jehož rukou si ji převzal David Yates ve společnosti Bonnie Wright, Evanny Lynch a Matta Lewise.

David Yates:
"Na dokončení posledního filmu jsme pracovali velmi dlouho a velmi tvrdě, a domnívám se, že mnoho našich vzpomínek se váže na práci ve sněhu a dešti a zimě, takže nás velmi těší, že se mu dostalo takového dobrého přijetí."

Prostřednictvím předem natočeného videa se ceremonie zúčastnil i Daniel Radcliffe:
"Zdravím všechny potterovské přátele v sále. Chtěl bych poděkovat čtenářům časopisu Empire za to, že za nás hlasovali. Vždy jsem patřil k nejpřísnějším kritikům série, ale posledním filmem jsem byl nadšený; myslím, že jsme se rozloučili se ctí. " Cenu pro nejlepšího herce si převzal Gary Oldman za film Někdo musí z kola ven. Předávání se také zůčastnila Helena Bonham Carter s manželem a Jamie Bower.

Přímý přenos z otevření WB Studio Tour

31. března 2012 v 16:49 | Snapeova |  Harry Potter-obecně
Atmosféra světových premiér filmových pokračování o Harrym Potterovi se vrací. Skvělou příležitostí na její zopakování je totiž dnešní slavnostní otevření výstavy kulis a rekvizit v areálu filmového studia Leavesden, které má vyhrazen celý jeden pavilon s názvem Výroba Harryho Pottera. Otevření se uskutečňuje za účasti potterovských filmových hvězd a tvůrců. Přímý přenos z této události můžete živě sledovat už od 16-té hodiny což jsem bohužel lehce prošvihla, vážně nic nestíhám, ale zatím stále běží, tak, kdo se ještě nedívá, šup na odkaz níže.

http://www.livestream.com/wbstudiotour

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Oheň,led a růže→13. Vše je jednou poprvé (třetí část)

30. března 2012 v 22:49 | Snapeova |  oheň,led a růže
Tak, Konečně jste se dočkali a doporučuji nečíct, pokud vám nebylo 15. let, ale samozřejmě je to jen doporučení, aby se neřeklo :)

Severus se ráno vzbudil a posadil se přičemž se chytil za hlavu, která ho bolela až tak moc, jako by mu snad měla puknout. Začínal si vzpomínat na včerejší večer a došlo mu, co prováděl Elizabeth. 'Proč jsem to jen udělal? Takhle se přece normálně nechovám. Ano, mám se stát smrtijedem, ale k ženám se nechovám jako Lucius, tak proč? Proč bych měl být schopný si s ní užít i proti její vůli, kdyby Tom nepřišel? Z jakého důvodu mě včera přitahovala? Počkat, na co jsem to právě pomyslel? Přitahovala? Ne, to nebylo možné, to byla přece velká hloupost!' rozmlouval sám se sebou v duchu zmateně a vůbec tomu nerozuměl. Raději se zvedl a opatrně odešel do sprchy.22.fotek od Mariana Vivanca (2011)

30. března 2012 v 21:19 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Další skvělé fotky s Emmou, na které se můžeme podívat nafotil opět Mariano Vivanco. Tentokrát pocházejí z photoshootu z minulého roku a rozhodně jich není málo. Užijte si je :)

Fotky z natáčení "Kill your Darlings" (26 a 27.3.2012))

29. března 2012 v 20:49 | Snapeova |  Daniel Radcliffe-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Je skvělé, jak se nám teď Emma a Daniel dopňují. V tomto článku se pro změnu podíváme na fotky z natáčení Danielova filmu "Kill your Darlings", který se natáčí v New Yorku a i tyto fotky jsou ze dvou natáčecích dnů, pondělí a úterý. Určitě si je prohlédněte, stojí za to.

Fotky z natáčení "The Bling Ring" (26 a 27.3.2012)

29. března 2012 v 19:19 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Opět můžeme nahlédnout na natáčení Emmina nového filmu "The Bling Ring" v režii Sofie Coppoly, který se natáčí v Americe, konkrétne v Los Angeles. Níže najdete fotografie ze dvou natáčecích dnů a to z tohoto pondělí a úterý. Z úterka je zatím i pouze jedna fotka, z natáčení v nočním klubu Eden v Hollywoodu.

7 fotek z photoshootu od Mariana Vivanca (2010)

29. března 2012 v 17:09 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Podívat se můžeme na sedm fotografií z roku 2010, které nafotil Mariano Vivanco. Ne všechny jsou úplně nové, jak už to bývá. Nekteré jsou třeba jen v lepší kvalitě, ale všechny jsou vážně pěkné :)


Dvě fotky z photoshootu pro Vanity Fair (2010)

28. března 2012 v 21:39 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Objevily se dvě fotky, které pro vás určitě na pohled nebudou vypadat nově, ale každopádně jsou v normální velikosti i dobré kvalitě což dosud nebyly. Obě pocházejí z photoshootu pro Vanity Fair, který v roce 2010 nafotil Patrick Demarchelier.

E- knihy a digitální audio knihy konečně v prodeji.

28. března 2012 v 21:09 | Snapeova |  Harry Potter-obecně
Stránka Pottermore byla po pravidelné údržbě (stále v beta verzi) rozšířená o dlouho očekávané zvuky.

Ještě zajímavější je zpráva, kterou v těchto dnech dostávají beta-uživatelé do svých e-mailů - na stránce byl konečně spuštěn obchod, ve kterém se dají zakoupit elektronické verze potterovek, stejně jako digitální audioknihy.

Ceny nezávislé e-knihy se pohybují od 5,98 € za každou z prvních tří knih po 8,37 € za poslední čtyři, celá sbírka se dá koupit za 46,28 €. Seznam podporovaných médií naleznete zde. Samozřejmě, nezávislé e-knihy jsou k dispozici v anglické verzi (v britské i americké mutaci), v dohledné době by měly přibýt verze v italštině, němčině, španělštině a francouzštině; o slovenském / českém překladu se zatímjedná .

Ceny digitálních audioknih se pohybují od 21,55 € při prvních třech knihách po 39,51 € u ostatních, celá kolekce je v nabídce za "symbolických" 200,42 €.

V případě zájmu můžete platit platebními nebo kreditními kartami MasterCard, Visa a Maestro.

Navíc, Pottermore Shop nabízí možnost věnovat zakoupené nezávislé e-knihy a audio knihy jako dárek druhým osobám, takže klidně můžete psát Ježíškovi a / nebo oblíbeným tetám, strýčkům a podobně.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Velikonoční premiéra Relikvií smrti 1 na HBO

28. března 2012 v 20:09 | Snapeova |  HP 7-Articles
Televizní porce potterovských premiér po březnové slovenské premiéře Prince dvojí krve pro tento rok ani zdaleka nekončí (Televize nova Prince dvojí krve slíbila na podzim). Právě naopak. Filmový kanál HBO připravuje už na Velikonoce premiéru úvodu kouzelnického finále - kinohit Harry Potter a Relikvie Smrti I. Sedmý film s českým dabingem odstartuje prime time ve 20:00 přímo na velikonoční neděli, tedy 8. dubna. V průběhu měsíce bude následně odvysílaných i pět repríz.

Přesná data a časy níže. upoutávky najdete zde.

PREMIÉRA: 08. 04. 2012 ve 20:00
Repríza (všechny také na HBO)
09. 04. 2012 ve 12:40
11. 04. 2012 ve 20:00
12. 04. 2012 v 06:00
14. 04. 2012 v 17:35
27. 04. 2012 v 15:25

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Kdo přijde na otevření WB Studio Tour ?

28. března 2012 v 19:19 | Snapeova |  Other Harry Potter Stars
Slavnostní otevření výstavy studii, v nichž celé desetiletí vznikaly filmové příběhy o Harrym Potterovi podpoří svou návštěvou řada herců a tvůrců, někdejších kolegů a zároveň zřejmě doživotních přátel, kteří ještě nedávno byli součástí početné filmové rodiny. WB Harry Potter - prohlídka studia bude otevřena pro veřejnost už tuto neděli. Oficiální seznam herců a tvůrců z filmových potterovek, kteří se jí zúčastní, najdete níže v celém článku.

ukázka, trailer, oficiální stránka a pár informací k nadcházející DVD a BD kolekce

28. března 2012 v 19:09 | Snapeova |  Harry Potter-obecně
Nová sběratelská edice s filmovými potterovkami s názvem Harry Potter kouzelnická kolekce vyjde na BD a DVD ve Spojených státech podle prvních oficiálních informací 7. září. Datum vydání pro Velkou Británii byl potvrzen na 10. září. Mezi bonusovými materiály se v rámci této kolekce objeví i pokračování dokumentu Vytváření světa Harryho Pottera, který dosud vycházel vrámci sběratelských kolekcí. Ukázku z poslední 8. části s podtitulem Jak jsme vyrostli si můžete prohlédnout níže.

Uvidíte v ní Ruperta Grinta, který vypráví známou příhodu o tom, jak během natáčení prvního filmu nakreslil ne právě lichotivý obrázek Alana Rickmana. Nevěděl však, že Alan stojí akorát tehdy přímo za ním. Když to zjistil, nefalšovaně se lekl, protože jako dítě měl před filmovým profesorem Snapem velký respekt. Rickman to však vzal s humorem a ten obrázek si vyžádal.


Famfrpál dorazil na Britské ostrovy

28. března 2012 v 18:40 | Snapeova |  Harry Potter-obecně
Přesněji, dorazil mezi britské mudly. V Londýně je metro a protože tam kromě čekání a samotného cestování není moc co dělat, tak tam většina lidí čte noviny s příznačným názvem Metro (jsou zdarma, a tak se nikdo nediví, že se mohou pyšnit titulem Nejoblíbenější bezplatné noviny na světě). Tyto noviny jsou samozřejmě i v Českém metru, stejný článek, jako v těch Britských se tu, ale nejspíš neobjevil.

V Britských novinách metro byl článek o tom, jak famfrpál dorazil mezi britské mudly. Z Ameriky. Protože tam se hraje poměrně náruživě, můžete na něj chodit na vysokých školách v rámci tělocviku. Nebo jen tak, ve volném čase. I ligu mají, Američané. O Britech se více dočtete v překladu článku z Metra, v pokračování.


Omluva a vysvětlení nepřítomnosti

28. března 2012 v 14:30 | Snapeova |  Oznámení
Ahoj. Jsem zvyklá svůj blog, pokud možno, aktualizovat denně a většinou se nestává, že by se tu články neobjevily víc než jeden den, takže je možné, že tahle třídenní pauza vás možná lehce znepokojila. Nemusíte se bát, blog mě nepřestal bavit, nemám v plánu podobné pauzy nebo dokonce konec. Jde jen o to, že jsem onemocněla a bylo mi špatně, takže na počítač jsem pomyšlení ani neměla a do toho jsme se stěhovali, takže za prvé hrozný chaos a za druhé jsem taky byla chvíli bez internetu. Nakonec můžeme být všichni rádi, že ta pauza nebyla delší. Tímto se vám tedy omlouvám, že jsem nestihla nic ohlásit předem a v následujících dnech se pokusím všechno co nejrychleji dohonit, ale pořád máme spoustu práce s vybalováním a podobnými věcmi, takže to nemusí být nějak hodně rychlé. Raději prostě nebudu slibovat nic určitého :)

Snapeova

19.3. 2012 - 25.3. 2012

28. března 2012 v 11:29 | Snapeova |  návštěvnost
Pondeli: 193
Utery: 176
Streda: 199
Ctvrtek: 155
Patek: 181
Sobota: 0
Nedele: 170

Celkem: 1074

No jo, v sobotu se měnil čas, tak máme zas všichni nulu :D jinak děkuji, za pěknou návštěvnost i ve dnech, kdy jsem tu nebyla ;)

Nová fotka Em od Harryho Crowdera

24. března 2012 v 20:59 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Fotograf Harry Crowder na svém facebook účtu uveřejnil další fotografii z photoshootu s Emmou Watson. Podle informací už se jedná o druhý photoshoot a z něho by měla být i fotka uveřejněná od něj nedávno. Emma jí měla jako profilovou fotku před tou co má nyní. Photoshoot prý stejně jako minule fotili u Emmy doma. Je to první fotka, která byla od Harryho uveřejněná v barevné podobě a znát jí můžeme už od začátku března. Tehdy se objevila jako fotka autogramu, který Emma dala fanouškovi na Heathrow.

***
zdroj:emmawatsonfan.net

Dvě fotky Bonnie

24. března 2012 v 20:10 | Snapeova |  Bonnie Wright-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Jistě si pamatujete, že Bonnie podporuje kampaň Live below the line a na stránkách jsem objevila něco jako její profil, kde se píše: Proč beru tuto výzvu:
Věřím, že bychom měli udělat vše, co je v naší moci k ukončení extrémní chudoby. Být součástí Live below the line je skvělý způsob, jak získat peníze a dostat to do povědomí. Prosím darujte.

Jistě jste si povšimli i té fotky vedle textu a tu se mi povedlo najít jen v nic moc rozlišení a podobné kvalitě, byla bych ráda, kdyby se objevila větší a kvalitnější. Podívat se můžete v celém článku také na jednu pěknou osobní fotku Bonnie.

I am a member