Co někteří herci řekli o Harrym Potterovi

26. července 2013 v 16:49 | Snapeova |  Other Harry Potter Stars
Hrstka mladých herců, konkrétně Bonnie Wright (Ginny), Evanna Lynch (Lenka), Matthew Lewis (Neville), Jessie Cave (Levandule), Harry Melling (Dudley), Katie Leung (Cho) a Frank Dillane (mladý Tom Riddle), vyprávěli o jejich zážitcích a zkušenostech z natáčení HP filmů. Co řekli?


Bonnie Wright:
"Můj bratr četl první dvě knihy Harryho Pottera a řekl, že bych se hodila na roli Ginny, tak jsem řekla mámě, aby mě dostala na konkurz. Zavolala vydavatelům, pak lidem odpovědným za casting, poslali jsme jim několik fotek a krátký dopis. Nepamatuji se, co jsem tam napsala. "
"Během natáčení jsem byla velmi zvědavá, pořád jsem se ptala 'co dělá tento knoflík?' a chodila jsem do kostymérny. Naučila jsem se hodně o tvorbě filmu a mělo to na mě velký vliv. Nenechala jsem si žádný z mých kostýmů, všechny šly do archivu. Možná jednou dostanu něco zpět, například takovou bradavickou bundu. "
"Vidět jak se každý postupně posouvá s kariérou dále je skvělé. Všichni hrajeme, protože si to užíváme. Je to zvláštní zkušenost. V momentě kdy se setkáte s ostatními herci, je mezi vámi něco co máte společné, jako bychom chodili do jedné školy. "

Evanna Lynch
"Vždycky jsem byla velkým fanouškem Harryho Pottera. Oblékla jsem se a čekala jsem hodiny jen abych si koupila knihu v den, kdy vyšla. Když mi bylo 11, měla jsem poruchu příjmu potravy a Harry Potter byla jediná věc, která tu pro mě byla. Byl to celý můj život. Napsala jsem JK Rowlingové, odepsala mi zpět. Chvíli jsme si psaly dopisy a velmi mi pomohla. "
"V lednu 2006 byl casting na postavu Lenky, otec mě vzal do Londýna. Lenka byla moje oblíbená postava, nikoho jiného bych nehrála. Postava Lenky promlouvá k mladým lidem, kteří jsou šikanováni nebo mají nízké sebevědomí. Týden po konkurzu mě zavolali zpátky. Všechno se to událo tak rychle, že jsem neměla šanci napsat JK Rowlingové a říct jí to. Když jí producenti řekli, že mě vybrali, nemohla tomu uvěřit. "
"Točení byla fakt zábava, nikdy jsem neměla pocit, že je to moje práce. Jediné co pro mě bylo náročné, byla sláva. Připojila jsem se v pátém filmu. Bylo těžké vidět se jako jednu z nich, když jsem jim předtím psala dopisy. Když skončili filmy, měla jsem dilema. Chci ještě dál hrát? Co bych měla dělat se svým životem? Musela jsem podruhé dospět. Dobré bylo, že z herců si mnozí procházely stejným obdobím jako já. "
"Před pár týdny jsem viděla JK Rowlingovou. Podporuje mě ve všem co dělám. Myslím, že Prázdné místo bylo skvělé. Rowlingové styl je unikátní. Ale musím přiznat, že jsem z knihy byla nešťastná. "

Matthew Lewis
"Během toho, co jsem točil filmy, jsem měl dva životy. Jeden, kde jsem potkával slavné lidi na červeném koberci a druhý, když jsem přišel domů do Leeds a bavil jsem se s kamarády. To bylo vše co jsem dělal kromě chození do školy. Jiní hráli rugby nebo fotbal, ale mě to nikdy nelákalo. "
"Posledních pár let jsem se snažil vzdálit od Harryho Pottera. Ze začátku to bylo těžké, protože dříve než jsem dostal šanci lidi přesvědčit, že dokážu zahrát nějakou postavu, musel jsem je přesvědčit, že nejsem Neville Longbottom. Někteří lidé očekávali, že se dostanu do nějakého Hollywoodského filmu, něčeho většího než je Harry Potter, ale to není možné. Harry Potter je nejlepší série všech dob. "
"Před pár týdny jsem viděl Daniela Radcliffa. Když jsme s filmováním začínali, David Heyman měl lístky na wrestling a pozval mě, Dana a Ruperta. Po zápase jsme byli v McDonaldu, otec má naše fotky z toho večera. Nikdo si nás nevšímal. Neznali nás. A pak je tu najednou premiéra posledního filmu s tisíci fanoušky. Jsem rád, že jsme stále dobří přátelé. "

Jessie Cave
"Když mi bylo 19, vyhodili mě z umělecké školy a nevěděla jsem, co budu dál dělat. Máma navrhla, že bych mohla být modelka, tak jsem šla do agentury pro děti, protože jsem vypadala mladě. Na všech konkurzech jsem měla oblečené růžové rifle. Dostala jsem se do reklamy na Nokii. Můj třetí konkurz byl na Harryho Pottera. Mým úkolem bylo rozesmát Ruperta. Vážně nám to šlo. Cítila jsem se, jako bych právě vyhrála loterii. "
"Hraní Levandule mi pomohlo uvědomit si, že musím na sobě zapracovat a že nabídky ke mně nebudou chodit samy od sebe. Stále jsem musela chodit na konkurzy. Váš život se nezmění jen proto, že jste měli jednu skvělou roli. Pracovala jsem ve stáncích s kávou, vydělávala jsem si svými kresbami a videi. Nyní je mou prací psaní. A psaní za peníze je neuvěřitelné. "
"Před pár měsíci jsem viděla Daniela v Soho, ale byl obklopen třemi strážci. Na začátku mě nepoznal a myslel si, že jsem jednou z fanynek, ale pak ano. S Evannou Lynch a Katie Leung jsme blízké přítelkyně. Loni byla Katie na mé show v Edinburghu. Byli tam také HP fanoušci. Harryho Pottera mám pořád ráda. Pro lidi je to jako únik. Je klíčem k něčemu, co není skutečné. A je úplně v pořádku žít alespoň na malou chvíli v neskutečném světě. "

Harry Melling
"Harry Potter mi vzal 11 let života. Miloval jsem to, ale vedle natáčení jsem pár věcí zmeškal a pak jsem je doháněl později než většina lidí. Pak jsem šel na univerzitu uměleckého zaměření. Filmy byly pro mě skvělou zkušeností, ale já jsem se chtěl věnovat divadlu, zlepšovat se. "
"Změna mého image byl možná nerozvážný krok, ale věděl jsem, že nechci být navždy Dudley. Je skvělé, že mě teď lidé nepoznávají. Chtěl jsem se posunout dál, hlavně po tom, co jsem hrál tak vulgární, tlustou a nenáviděnou postavu. Mým snem je dostat se do nezávislého britského filmu, který by režíroval Steve McQueen, John Crowley nebo Rufus Norris. Něco, co by přimělo lidi brát mě vážně. To by nedokázala další filmová série, ačkoli teď nejsem moc v pozici, abych si mohl vybírat. "

Katie Leung
"Říká se, že lidem se mocnelíbilo, když jsem ve filmu políbila Harryho, ale mě to nijak neovlivnilo. Lidé mě na ulici stále poznávají, občas se zeptají 'Ty jsi dívka z Harryho Pottera?' Někdy jim odpovím kladně, jindy záporně. Stále mi to všechno přijde trochu zvláštní. "
"Před Harrym Potterem jsem neměla vysoké cíle. Jen jsem si užívala malování. Povahově jsem spíš introvert. Po tom, co jsem hrála ve hře Wild Swans jsem si uvědomila, že musím na sobě pracovat. Byla to pro mě výzva. Při divadelní hře musíte více používat gesta. V seriálu Run jsem hrála ilegální imigrantku. Je to úplně něco jiného než Cho Changová, trochu ponurá postava, ale jako herečka se nemohu soustředit na jeden typ postav. Zahrála bych si dokonce i zombie postavu. "

Frank Dillane
"Harry Potter byl mým prvním filmem. Přestože jsem ve filmovém prostředí vyrůstal, nepředpokládal jsem, že se stanu hercem. Ale v minulosti to také tak chodilo. Když byl krejčím váš otec, obvykle jste ho následovali. "
"Na obrazovce jsem se objevil až od šestého filmu, takže s Harrym Potterem nejsem spojován tak, jak Daniel Radcliffe. Lidé na ulici mě rozeznali asi jen jednou, ve filmu jsem vypadal zcela jinak než ve skutečnosti. Během točení jsem byl nejčastěji s Jimem broadbentem (Křiklan). Je to skvělý člověk. "
"Po tom, co filmy skončily, jsem si dal rok přestávku. Jen jsem seděl v karavanu, který mám v zahradě a nic jsem nedělal. Pak jsem šel na uměleckou akademii Rada. Když jsem tam přišel, uvědomil jsem si kolik lidí je lepších než já. Nejvíce se mi na akademii líbilo hrát Petera Pana. Trochu jsem tam i létal, bylo to skvělé. Divadlo je něco zcela jiného než film. Člověk se do toho musí více vložit. "

***
zdroj:priori-incantatem.sk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

líbí se ti design 4.8. - Tom Felton ?

Je dokonalý ♥ 45.9% (45)
ano 24.5% (24)
není to úplně to, co bych si představoval/a 18.4% (18)
ne 11.2% (11)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

I am a member