Prosinec 2013

Rozhovor pro Guardian

27. prosince 2013 v 19:59 | Lioness |  Daniel Radcliffe-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Daniel Radcliffe byl nedávno zpovídaný časopisem Guardian ohledně jeho Harry Potter fáze a rolí po ní. Rozhovor byl poskytnut za účelem propagace anglické premiéry filmu Kill your darlings. Porovnal sebe a své bývalé kolegy, Ruperta Grinta a Emmu Watson, v rámci herectví a dokonce zmínil jednu pikantnost z natáčení druhého filmu, Tajemné komnaty.
Já vám přináším překlad zajímavých pasáží z tohoto rozhovoru a musím říct, že je to jeden z těch nejzajímavějších které jsem s Danem četla. Doufám, že si čtení užijete a pokud narazíte na jakékoliv chyby, ozvěte se.


Tom Felton se bude podílet na otevření Příčné ulice na Floridě!

23. prosince 2013 v 18:00 | Snitch |  Tom Felton-Articles
Tom Felton se nedávno zúčastnil akce Boston Super Megafest, kde mimo jiné potvrdil, v lednu bude v Kouzelnickém světě Harryho Pottera na Floridě propagovat otevření nové, dlouho slibované části, Příčné ulice. Otevření nové části parku je naplánováno na léto 2014.

Zatím nebylo potvrzeno, zda toto bude součástí akce "Oslava Harryho Pottera", která se bude rovněž konat v tomto zábavním parku. Bude probíhat od 24. do 26. ledna 2014. Na této akci budou moct fanoušci např. nahlédnout "za scénu" Pottermore.com, interaktivní stránky určené pro fanoušky Harryho Pottera, jejíž tvůrkyní je samotná J.K. Rowlingová.
Propagační plakát ke zmiňované akci:

New design→5.0. - Expecto Patronum

23. prosince 2013 v 16:39 | Snapeova |  designy blogu
Ahoj, chtěla jsem design stihnout aspoň do vánoc a to se mi nakonec povedlo. Především je to jubilejní padesátý design, který jsem chtěla mít již při narozeninách blogu, aby to číselně hezky vyšlo, ale to se mi nepovedlo :D. Tentokrát je do modrých barev, což se podle mě hodí k zimě i k vánocům. Týká se patronů a je to takový jednoduchý design opět, ale já jsem s ním velice spokojená a doufám, že i vám se bude líbit. Je to takový malý vánoční dárek pro návštěvníky tohoto blogu :)
Název:5.0. - Expecto Patronum
Barvy: odstíny modré
Doba tvorby: dejme tomu 2-3 hodiny čisté práce se vším všudy
spokojenost:9/10

3 fotky Evanny

21. prosince 2013 v 21:49 | Snapeova |  Evanna Lynch-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Uveřejněny byly další dvě fotografie herečky Evanny Lynch (Lenka Láskorádová) od Faye Thomas. Třetí fotografie byla nafocena ke hře Houdini, kde Evanna hraje Bess. Všechny fotky jsou kouzelné, ale ta první je nejdokonalejší, na tu se nemůžu vynadívat :)

Trailer na nový film Toma Feltona In Secret

20. prosince 2013 v 16:15 | Snitch |  Tom Felton-Videos
elizabeth olsen in secret
Na začátku prosince se na internetu objevil první trailer na nový film, krimi drama, ve kterém si jednu z hlavních rolí zahraje Tom Felton. Tento film má název In Secret (původně Therese), je založený na románu francouzského spisovatele Emile Zola Thérèse Raquin (Tereza Raquinová) a do kin zavítá ke konci února 2014.

Nominace na Zlaté glóby 2014

17. prosince 2013 v 17:26 | Lioness |  Other Harry Potter Stars

Nedávno byly oznámeny nominace na letošní Zlaté glóby, které se budou vyhlašovat již po 71. a jsou považovány za předvoj Oscarů. Mezi hvězdami, které budou bojovat o krásné pozlacené sošky jsou i nám dobře známá jména spojená s HP sérií.
Skladatel John Williams je nominován na cenu za "Nejlepší hudbu" za film Zlodějka knih. Mimochodem, jeho hudba k prvním třem Harry Potterům, na nichž pracoval, mu dohromady vynesla tři nominace na Oscara a stejný počet nominací na Grammy, z nichž dvě proměnil.
První z hereček, jejichž jména vám určitě budou povědomá, je Emma Thomson (představitelka Sibyly Trelawneyové), která je nominovaná v kategorii "Nejlepší herečka v dramatu" za film Zachraňte pana Bankse. Druhou je Helena Bonham Carterová (Bellatrix Lestrange) a svou nominaci v kategorii "Nejlepší ženský herecký výkon v minisérii nebo televizním filmu" získala za roli v Burton & Taylor. Zajímavostí je, že tyto dvě dámy si společně zahrály již v roce 1992 ve filmu Rodinné sídlo.

Nám teď nezbývá než jmenovaným držet palce. A pustit si nezapomenutelnou melodii, kterou Williams složil.


***
Zdroj: gorilla.cz, csfd.cz

Vydání známek s HP tématikou

14. prosince 2013 v 17:00 | Lioness |  Harry Potter-obecně

My mudlové si na rozdíl od kouzelníků musíme vystačit bez sov, zato s mobily a e-maily. Dopisy jsme sice už téměř úplně přestali posílat, pohlednice a vánoční přání ale stále frčí. A právě v souvislosti s blížícími se vánočními svátky se Poštovní úřad USA rozhodl vydat kolekci známek s Harry Potter tématikou.Maggie Smith získala cenu na předávání Evening Standard Theatre Awards!

14. prosince 2013 v 11:58 | Snitch |  Maggie Smith-Articles
Ke konci listopadu se HP herečky Maggie Smith, Zoe Wanamaker a Helen McCrory zúčastnily předávání Evening Standard Theatre Awards. Tyto ceny se udělují britským hercům a herečkám za jejich působení v Londýnském divadle. Ocenění s názvem Icon Award získala Maggie Smith za práci pro divadlo, kterou odvedla v posledních desetiletích. Maggie však mnohé šokovala svým projevem - řekla, že by si přála hrát více divadelních rolí, ale že se jí nedostává nabídek.

Tři promo fotky k Those Who Wander

13. prosince 2013 v 15:49 | Lioness |  Bonnie Wright-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Na oficiální facebookové stránce filmu "Those Who Wander", kde jednu z hlavních postav jménem Zoe hraje naše Bonnie Wright, se objevily první tři promo fotky. Autoři projektu získali peníze na jeho realizaci na Kickstarteru, ale datum premiéry zatím není známo. Níže najdete fotky Bonnie sedící na lavičce ve Washington Square Park, který se nachází v New Yorku.

Pokračování v celém článku ->


Evanna Lynch si zahraje po boku Iana Hardinga v novém thrilleru!

12. prosince 2013 v 19:11 | Snitch |  Evanna Lynch-Articles
Na začátku prosince se v New Yorku začal natáčet nový film, ve kterém si jednu z hlavních postav zahraje Evanna Lynch. Jde o thriller s názvem Dynamite: A Cautionary Tale, ve kterém se objeví Carol Kane nebo Ian Harding, dobře známý díky Pretty Little Liars. Evanna by měla ztvárnit manželku postavy, kterou bude hrát Ian. Režie se ujal Tate Steinsiek.

Focení druhého shootu pro Wonderland Magazine

12. prosince 2013 v 8:39 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Emma v úterý fotila již druhý photoshoot pro Wonderland Magazine. Ten první fotila s kolegou z filmu "Noah" Douglasem Boothem, tak uvidíme, jak budou oba photoshooty využity. Z toho nového se objevily tři fotky z focení.

"The Invisible Woman"

11. prosince 2013 v 18:50 | Snapeova |  Ralph Fiennes-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Na vrcholu spisovatelské kariéry potkává Charles Dickens mladou ženu, ktorou bude tajně milovat až do své smrti.

Ralph Fiennes režíroval svůj další film Invisible Woman (Neviditelná žena) a zároveň si v něm zahrál i hlavní roli spisovatele Charlese Dickense. Z tohoto filmu už jsem vám ukazovala první fotku i fotky z natáčení. Film se natáčel v létě a toto historické drama vypráví příběh nejslavnějšího romanopisce své doby. Film je o něm a o jeho tajné celoživotní milence Nelly Ternanové (Felicity Jones). Protože Nelly pochází z nižších společenských kruhů, Charles nikdy nemohl dovolit, aby se na jejich románek přišlo. Svůj vztah dvojice i přes všechny překážky dokázala udržet v tajnosti víc než třicet let, až do jeho smrti.

Níže trailer a v celém článku plakáty a další fotky z filmu i natáčení. Film přijde do našich kin 27.března 2014.

Nominace Whats On Stage 2014

11. prosince 2013 v 13:30 | Lioness |  Rupert,Dan a Emma (trio)

Daniel Radcliffe a, z mého pohledu poměrně překvapivě, Rupert Grint byli nominováni na ceny Whats On Stage (tedy "Co je na jevišti").

Dan bude bojovat v kategorii Nejlepší herec, kam byl nominován za svou roli v The Cripple of Inishmaan. V této kategorii se nachází také například James McAvoy, se kerým si Dan zahraje ve filmu Frankenstein. Rupert byl zas zvolen jedním z Londýnských Nováčků roku za jeho práci na Mojo (pokud se chcete dozvědět o této hře více, tady je odkaz na její oficiální web).

Předání cen proběhne 23. února, pro oba dva můžete hlasovat zde.


zdroj: snitchseeker.com

Několik úžasných fotek s Emmou

10. prosince 2013 v 21:09 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Na tumblru je několik nových fotek ze dvou různých photoshootů a všechny jsou naprosto dokonalé. Z některých jsem přímo nadšená, tak se na ně podíváme :)

Elle UK 2011 - Rankin

Scany z Joy

10. prosince 2013 v 13:59 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
První články od nových spoluadminek už tu máte a já doufám, že se vám líbí. Řekla bych, že jim to dost jde ;) Dnes tu pro vás mám něco já. Jsou to scany z prosincové české Joy, kde se objevila Emma Watson na titulce i uvnitř. Bohužel už mám časopis doma asi dva týdny, ale dřív jsem se k tomu nedostala. Nejsem si jistá, jestli ho ještě seženete. Ještě před pár dny jsem ho v obchodě viděla, tak to můžete zkusit, pokud ho ještě nemáte. S Emmou tam najdete rozhovor a také se můžete podívat, co používá k nalíčení na důležité večery. Rozhovor se týká především filmu "Bling Ring". Přečíst si ho můžete na scanech, které jsem pro vás udělala. :)

Rowlingová a HP herci na akci nadace Lumos

9. prosince 2013 v 21:02 | Snitch |  J.K.Rowling
V listopadu se ve studiích Warner Bros. v Londýně konala akce pořádána nadací Lumos, kterou iniciuje J.K. Rowlingová. Tato nadace pomáhá dětem se špatným zázemím. Má zamezit jejich přesunu do zařízení, která dětem neposkytnou dostatečné možnosti, jakým by se jim dostalo v řádné rodině. Ze statistik vyplývá, že většina dětí je do těchto zařízení poslána z důvodu špatné ekonomické situace a chudoby v rodině. Tato nadace se tedy snaží podpořit miliony chudých rodin a umožnit jim výchovu dětí.

Na akci kromě Rowlingové zavítali i Harry Potter herci - Emma Watson, Evanna Lynch, Warwick Davis a Alan Rickman. Mezi hosty byl i producent David Heyman. Na fotky z akce se můžete podívat níže.


První fotky z natáčení Frankensteina

8. prosince 2013 v 19:54 | Lioness |  Daniel Radcliffe-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Již nějakou dobu je známo, že se Daniel objeví v dalším hororovém snímku - adaptaci slavného románu Frankenstain od autorky Mary Shelley. Daniel si zde zahraje hlavní roli Igora, sluhy doktora Frankensteina, kterého hraje James McAvoy. Filmy by měl mít preméru v lednu 2015.

Natáčení už ale začalo a na internetu jsou k nalezení první fotky z natáčení. Daniel na nich má prodloužené vlasy...


Více v celém článku→

Představení nových adminek

6. prosince 2013 v 16:49 | Snapeova |  Oznámení
Jak už jsem avizovala zde i na blogovém facebooku, hledala jsem nové posily pro tento blog a také jsem úspěšně našla. Přihlásila se mi dvě milá děvčata, která mají zájem pomoci s vedením tohoto blogu a tak díky nim budete moct zase navštěvovat tento blog častěji, protože články už nebudou záviset jen na mém momentálně úplně minimálním času. Společně se budeme snažit, aby to tu zase více žilo a blog zůstal stejně přívětivý a kvalitní jako dosud :) Nyní se seznamte se Snitch (dříve Hermionka na blogu velkecary.blog cz, jestli si někdo pamatuje) a s Lioness.

Mimochodem ta fotka, co jsem našla pro úvodní obrázek je dost dobrá ne? :D

Snapeova

Ahoj všichni,
má přezdívka je Snitch a jsem nová spoluadminka tohoto skvělého blogu :). Stejně jako vy miluju Harryho Pottera a vše, co je s ním spojené. Byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že Snapeova hledá spoluadminy, ráda jí tady pomůžu, protože tento fanouškovský blog je rozhodně jeden z nejlepších, co se týče světa HP.
A teď už něco o mně a mém vztahu k HP.
Kdybych si měla vybrat jednu nejoblíbenější postavu, byla by to bez debat Hermiona Grangerová. Miluju její knižní, ale i velmi povedenou filmovou podobu, za kterou vděčíme herečce, která se (překvapivě) řadí mezi mé nejoblíbenější herce vůbec, Emmě Watson.
Mám přečtených všech 7 dílů i zhlédnutých všech 8 filmů a nechci zapomenout na knihu Bajky barda Beedleho, další povedenou knihu J.K. Rowlingové. Když už jsme u Rowlingové, jsem taky věrným členem Pottermore, té nejlepší interaktivní stránky na světě! :D
Mimo HP se zajímám o sport, fitness, zdravý životní styl (o kterém mimo jiné vedu i blog).

Snitch


Zdravím milí čtenáři,

jsem novou spoluadminkou blogu a budete mě tu potkávat pod přezdívkou Lioness. Za tuto příležitost jsem velice vděčná a doufám, že se Vám tu bude i s mojí pomocí od teď líbit ještě o něco více.

Už léta jsem zatvrzelou Harry Potter fanynkou, vyrostla jsem v tomto světě a myslím, že ho jen tak neopustím. Sama bych nejraději mávala hůlkou, přemisťovala se (ale mám strach, že i tak bych chodila pozdě), pila čaj v Bradavicícha a mluvila s anglickým přízvukem.

Řadím se do týmu Dramione (ach, sladká fanfiction) ale zároveň i Romione (kánon!). Mezi mé nejoblíbenější postavy se řadí dvojčata Weasleyovy, Draco a Neville. Má oblíbená kniha ze série jsou Relikvie smrti a coby film mám nejraději Fénixův řád.

Na závěr pár náhodných poznámek: Velice ráda čtu, sleduju filmy a seriály. Má pravá guilty pleasure jsou americké reality show. Jsem tak trochu poblázněná do pana Daryho a Toma Hiddlestona. Mezi mé oblíbené barvy patří černá, rudá a tyrkysová. Jsem závislá na poslouchání hudby v mhd.

Lioness


Chtěli byste ještě něco o nových spoluadminkách vědět?

Knihy "The cuckoo's calling" se dočkáme v únoru

5. prosince 2013 v 18:49 | Snapeova |  J.K.Rowling
V létě jsme se dozvěděli, že Joanne Rowling vydala kromě Prázdného místa další Po-Potterovskou knihu, ovšem pod pseudonymem Robert Galbraith, na což se naštěstí přišlo. Zajímalo mě jestli a kdy se kniha dostane k nám v českém překladu a tak jsem napsala Albatrosu.

Dostalo se mi této odpovědi: Dobrý den, knihu vydáme v českém i slovenském překladu v únoru 2014, přesné datum bohužel zatím nemůžu sdělit.

Nevím jak vy, ale já už jsem na knihu velmi zvědavá. :)

Emma fotila pro Wonderland Magazine

5. prosince 2013 v 18:29 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Emma Watson včera v Londýně nafotila nový photoshoot pro Wonderland Magazine. Objeví se v únorovém čísle. Tento photoshoot byl jistě focen v souvislosti s Filmem "Noah", protože Emma zde má udělané dost dlouhé vlasy a moc jí to sekne. Na fotkách je i s hereckým kolegou z onoho filmu, Douglasem Boothem. Níže si můžete prohlédnout skvělé fotky z focení.

I am a member