Daniel Radcliffe a Kill Your Darlings - synopse + fotky

30. ledna 2014 v 10:30 | Snitch |  Daniel Radcliffe-Articles
Film Kill your darlings, ve kterém si jednu z hlavních rolí zahrál Daniel Radcliffe, měl premiéru v kinech v listopadu roku 2013. Zde na blogu jste si mohli prohlédnout jak trailer, tak fotky z natáčení. Snímek byl poprvé představen už v lednu minulého roku na Sundance Film Festival 2013. Režie se ujal John Krokidas a hlavní postavy si zahráli: Daniel Radcliffe, Dane DeHaan, Jack Huston, Ben Foster, Michael C. Hall, Elizabeth Olsen a další. Dnes vám přiblížím děj filmu a podíváme se i na fotky z akcí, které sloužily jako propagace k tomuto vydařenému projektu.


Děj filmu:
Snímek Kill your darlings je založen na skutečné události a popisuje zážitky členů spisovatelské skupiny Beat Generation. Příběh je zasazen do 40. let 20. století a vypráví o vzorném synovi Allenovi Ginsbergovi (Daniel Radcliffe), jehož snem je dostat se na Kolumbijskou univerzitu. Je pro něj ztělesněním brány do umění, kultury a svobody - zkrátka představuje vše, co Allen ve svém rodném městě (Patterson, Neww Jersey) postrádá. Když je Allen přijat na tuto univerzitu, jej jeho otec Louis (David Cross), básník, podporuje a nutí jej k odloučení od vážně přecitlivělé matky Naomi (Jennifer Jason Leigh) a k odchodu do New Yorku, kde by mohl realizovat svoje sny.
Allen se na univerzite seznámí s nezávazným Lucienem Carrem (Dane DeHaan). Mladík se pro Allena stává čím dál větším vzorem a Allen se do krásného, blonďatého Luciena začíná zamilovávat. Začíná podléhat zhýřilému životu, jež Lucien vede (alkohol, kouření, špatný okruh přátel).
Allen postupně zjišťuje, že jeho spolužák se na univerzitě drží jen díky tomu, že za něj učitel David Kammerer vykonává všechny písemné zkoušky. Zdá se, že David je bývalým přítelem-milencem Luciana, a že je stále do Luciana zamilovaný. Lucian však Davida jen využívá.
Mezi Allenovy spolužáky-kamarády patří i rebelský spisovatel William S. Burroughs (se zkušenostmi s drogami), spisovatel Jack Kerouac. V okruhu těchto lidí, kteří na něj mají očividně špatný vliv, stráví Allen většinu času. Mezitím se Carr rozhodne skoncovat nejasně definovaný vztah s Kamerrerem a pro vyplňování testů si vybere Allena, který tuto roli samozřejmě přijímá (je do něj totiž zamilován).
Po nějaké době dojde dojde k vraždě D. Kammerera v Paříži, kde se tehdy vyskytoval i Carr (na útěku s Kerouacem). Carr je zatčen a požádá Allena, aby pro něj sepsal výpověď. Allen sepíše dílo zvané The night in question, vzápětí mu však Carr řekne, že napsal fikci a odmítá výpověď použít.
Mezitím se od Lucianovy matky dozvídáme více o problematickém vztahu mezi Kammerem a Carrem a zjišťujeme, že Kammer kdysi svedl mladičkého Carra a že je sexuální predátor. Později Carr odhaluje pravdu - Davida zabil, ale v sebeobraně.
The night in question Allen odevzdává jako svou pololetní práci na univerzitě. Zveřejnění této práce vede k Allenovu vyloučení z univerzity. Je zcela odseknutý od spisovatelského života a musel se vzdát i svého psacího stroje. Po pár týdnech najde v poště svůj psací stroj spolu s dopisem od bývalého profesora, který jej povzbuzuje k psaní.

Níže vidíte photoshoot, který Daniel nafotil se svými kolegy z Kill your darlings v Torontu.
image host image host image host image host

V září se Daniel zúčastnil filmového festivalu v Torontu, kde byl Kill your darlings promítán. Fotky si prohlédněte níže. Docela mě zaskočila neobvyklá barva Danielova obleku - přece jen, fialovou si většina mužů dobrovolně neobleče :D
image host image host image host image host image host

Daniel nezmeškal ani další promítání svého snímku, a to na filmovém festivalu v Benátkách.
image host image host image host image host image host

Další série fotek z Danielovy propagační návštěvy v Benátkách...
image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host

A nesmím zapomenout ani na fotky z ledna 2013, kdy byl světu Kill Your Darlings poprvé představen na Sundance Film Festival.
image host image host image host image host image host image host image host

V rámci Sundance Film Festival byly nafoceny ještě další fotky zobrazující Daniela i jeho kolegy.
image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host

Na akci, která je zachycena na následujících fotkách Daniel představuje Kill your Darlings při příležitosti promítání v Cineworld Hypermarket theater v Londýně v září 2013. Na fotkách vidíte Dana ještě s dlouhými vlasy - zůstaly mu ještě z filmového projektu Frankenstein.
image host image host image host


Pár fotek z filmu
image host image host image host image host

***
zdroje: simplydanielradcliffe.com, sonyclassics, en.wikipedia.org, snitchseeker.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emmush Emmush | E-mail | Web | 30. ledna 2014 v 20:02 | Reagovat

Ahoj Snapeova :) pamätáš si ešte na mňa? :) len tak som išla kuknúť na môj bývalý blog a som zablúdila k tebe :) ako vidím stále to tu máš vymakané, novinky stále pridávaš, návštevnosť perfektná :) som naozaj rada, že sa ti stále tak darí a že ťa to baví :) mne je niekedy tak smutno za tým mojím, mám chuť pridať nejaký článok, ale nemám akosi odvahu :) fakt moja, drž si to tu stále, držím moc moc palce :) :-)  ;-)  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

I am a member