Únor 2014

Joanne pro Harper Bazaar

27. února 2014 v 0:09 | Lioness |  Harry Potter-other
J.K. Rowlingová byla zvolena časopisem Harper Bazaar za Ženu roku 2013 Velké Británie. Jako odpověď na tuto poctu autorka Harryho Pottera napsala příběh o pár ženách, které ji inspirovaly během jejího dětství, a o tom co ji dovedlo k založení její charitativní organizace Lumos. Také popisuje, proti čemu a jak Lumos bojuje a také se dočtete, že Lumos působí i v naší republice.
Celou esej jsem pro vás přeložila a rozhodně mi to nešlo od ruky, tak doufám, že si to užijete a zanecháte mi třebas jen krátký komentář, abych věděla, jestli má v budoucnosti cenu něco takového překládat. Díky.

Rozhovor pro Guardian s Rupertem Grintem

26. února 2014 v 11:00 | Lioness |  Rupert Grint-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
V dnešním překladu rozhovoru s Rupertem si můžete hlavně počíst o divadelní hře Mojo, ve které hraje. V druhé půlce rozhovoru se mluví o Rupertově vztahu k penězům, drogám, rodině a jeho zkušenosti s hudbou. Také si můžete prohlédnou povedený photoshoot nafocený přímo v divadle, ve kterém hraje.

Ceny BAFTA získali Alfonso Cuarón a David Heyman!

25. února 2014 v 20:38 | Snitch |  Other Harry Potter Stars
16. února 2014 se v Royal Opera House v Covent Garden v Londýně předávaly letošní ceny BAFTA (British Academy Film Awards). Mezi nominovanými z HP sféry byli režisér Alfonso Cuarón, producent David Heyman a herečka Emma Thompson.
Jen pro zajímavost: Cuarónův snímek Gravitace získal celkem 11 nominací, avšak tu hlavní - Nejlepší film, v ocenění neproměnil - porazilo jej 12 let v řetězech.

Cuarón získal rovnou 2 ocenění a to v kategoriích Nejlepší režie (za film Gravitace) a Nejlepší britský film. O druhé ze zmiňovaných cen se podělil s Heymanem.

Volání kukačky bude mít pokračování

25. února 2014 v 14:19 | Snapeova |  J.K.Rowling
Jen před hodinou jsem dočetla Volání kukačky, knihu, kterou Joanne Rowlingová vydala pod pseudonymem Robert Galbraith a u nás vyšla asi před týdnem. Ještě před tím, než půjdu sepsat recenzi, jsem se rozhodla dát dohromady článek o informacích, které se objevily za poslední dny. Shrnula jsem zde všechny nedávné novinky o nejnovějších informacích ohledně Roberta Galbraitha.

Rowlingová vůbec nelení a už má napsaný druhý díl. Podle informací má v Británni a Americe vyjít tento červen. Jmenuje se "The Silkworm" (Bourec morušový - což je noční motýl).

Oficiální synopse The Silkworm:
Po zmizení spisovatele Owena Quineta si jeho žena zavolá na pomoc soukromého detektiva Cormorana Strikea . Paní Quineová si zpočátku myslí, že její manžel odešel jen na pár dní - jak to již několikrát udělal - a tak detektiva žádá, aby ho našel a přivedl domů.
Jak však Strike pokračuje ve vyšetřování, je zřejmé, že se děje mnohem víc, než si Quineova žena myslí. Spisovatel právě dokončil rukopis, který by mohl uškodit téměř každému, koho zná. Pokud by knihu vydali, mnohým by zničila život, což znamená, že existuje mnoho lidí, kteří by Quineta chtěli umlčet.
Když spisovatele naleznou brutálně zavražděného za podivuhodných okolností, Strikea čeká závod s časem, aby dokázal pochopit motivaci nelítostného vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se dosud setkal.
Neodolatelný detektivní román se zvraty na každé straně - The Silkworm - je druhou částí uznávané série s Cormoranem Strikem a jeho mladou asistentkou Robin Ellacottovou.

Emma zazáří na Oscarech

24. února 2014 v 20:09 | Snapeova |  Emma Watson-Articles
Americká Akademie filmových umění a věd i letos předá ocenění pro nejlepší filmové snímky z roku 2013. Součástí předávání tzv. Oscarů je každoročně velká skupina slavných osobností, které mají tu čest vystoupit na pódium a předat jednu z cen. Televize ABC dnes ráno zveřejnila seznam těchto celebrit a jedno jméno na seznamu je zejména pro nás velmi známé. Právě naše filmová Hermiona - Emma Watson - bude součástí oscarového programu. Dosud nevíme, jakou cenu by měla předat nebo zda bude vystupovat i v nějakém čísle, rozhodně se to však dozvíme. Celý seznam si můžete prohlédnout na oficiální stránce této prestižní události. Předávání proběhne 2. března v ​​Holywoodu. Hostitelkou večera bude Ellen DeGeneres.

Nominaci v kategorii nejlepší režie obdržel i Alfonso Cuarón, režisér třetí Potterovky. Jeho film Gravitace samozřejmě získal několik dalších nominací, včetně nominace v kategorii nejlepší film (o kterou se Alfonso dělí s potterovským producentem Davidem Heymanem).
***
Zdroj: priori-incantatem.sk

Tom na výstavě Art and Music of the Beatles

24. února 2014 v 15:30 | Snitch |  Tom Felton-Articles
Ještě v lednu tohoto roku se Tom Felton i s přítelkyní Jade objevil v Gibson Guitar Entertainment Relations Showroom, kde proběhla výstava pod názvem Art and Music of the Beatles. Fotky Toma s Jade, Peterem Leinheiserem nebo Krisem Kristoffersonem najdete níže.
(pozn. Gibson je americká firma zaměřující se na výrobu elektrických kytar)

image host image host image host image host
image host image host image host

***
zdroje: feltbeats.com, snitchseeker.com

Panelová diskuze o Murder in the First

24. února 2014 v 0:09 | Lioness |  Tom Felton-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Tom Felton se společně se svými hereckými kolegy v lednu zúčastnil panelové diskuze s novináři ohledně svého nového seriálu 'Murder in the First.' Jedná se o detektivní seriál, který se v průběhu celé série věnuje pouze jednomu případu, a to od spáchání zločinu, přes jeho vyšetřování a zatýkání až po soudní přelíčení. Seriál se udává v San Franciscu a Tomova postava se jmenuje Erich Blunt. První série se bude vysílat v létě 2014 na americké stanici TNT a bude se skládat z 10 epizod.
image host image host image host image host
"Není to jen seriál o policistech. Je to seriál o policistech, právní drama a drama ze soudní síně."

Myslím, že to zní docela lákavě. Osobně jsem se přejedla seriálů, kde je vám právě vyšetřovaný zločin vlastně skoro fuk, jen se těšíte, jak se v onom díle posune vztah hlavních postav. Taky jsem zvědavá na ono propojení všech právních složek - policistů, právníků, soudců... Co si o tom myslíte vy?
Málem bych zapomněla: že to Tomovi sluší? To sako mu jde k očím.

***
zdroj:
snitchseeker.com, wikipedia.org

Rupert při odchodu z ITV studia

23. února 2014 v 12:58 | Lioness |  Rupert Grint-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Rupert se u nás na blogu nevyskytl už delší dobu, tak doufám, že vám dnes udělám radost pár fotkami, které byly pořízené při jeho odchodu ze studia ITV. Myslím, že mu to opravdu sluší, líbí se mi jeho každodenní styl oblékání, a hlavně je vidět, že má dobrou náladu. S úsměvem je všechno lepší, takže přeju hezkou neděli. :)
image host image host image host image host image host image host

***
zdroj:
rupert-grint.us

Emma na Elle Style Awards 2014

22. února 2014 v 18:19 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Toto úterý 18. února se Emma Watson zúčastnila Londýnské akce Elle Style Awards,odkud si odnesla ocenění za herečku roku. Emma měla šaty z jarní kolekce návrháře jménem Giambattista Valli a na nohách Laboutinky. Ta sukně ve tvaru mašle se mě osobně nelíbí, ale jinak byla Emma moc hezky upravená a slušelo jí to. V celém článku jsou fotky z příjezdu, akce a i z odchodu.

Bonnie na party Dazed&Confused a otevření Pringle of Scotland v Londýně

22. února 2014 v 11:59 | Snitch |  Bonnie Wright-Articles

Dnes pro vás mám pár fotek Bonnie, která se v září 2013 zúčastnila launch party k říjnovému číslu magazínu o módě, umění, literatuře, filmu a hudbě, Dazed & Confused. Snímky z akce, včetně fotek, na kterých Bonnie pózuje s modelkou Phoebe Collings James, najdete níže.
image host image host image host image host

Další akcí, na které byla Bonnie v září přítomna, je otevření nového a zároveň ústředního obchodu značky Pringle of Scotland (obchodu s oblečením) v Londýně. Fotky Bonnie, i ty, nak kterých pózuje s Gemmou Arterton, jsou níže.
image host image host image host image host image host image host image host image host image host

***
zdroj: so-bonnie.net

Portréty Andyho Gottse

18. února 2014 v 23:23 | Lioness |  Harry Potter-other
Andy Gotts je britský fotograf, který nafotil speciální portréty všech herců a hereček, kteří vyhráli cenu BAFTA od roku 1954. Jeho výstava se jmenuje 'Behind the mask' (Pod maskou), čítá přes 100 fotografií a byla vystavena v londýnském Somerset House od 20. ledna do 7. února.
Jelikož herci z HP série jsou opravdu talentovaní, tak i jejich fotografie jsou součástí výstavy. Konkrétněji se jedná o Daniela Radcliffa, Alana Rickmana, Jima Broadbenta, Helenu Bonham Carter, Emmu Thompson, Julie Walters a Imeldu Staunton.
Více v celém článku ->


Bonnie na londýnské párty Isabel Marant

14. února 2014 v 19:01 | Snitch |  Bonnie Wright-Articles

Dnešní novinka je trochu staršího data - Bonnie Wright se ještě v prosinci zúčastnila večeře a párty, kterou pořádala pařížská designérka Isabel Marant. Akce se konala v Londýně v Limelight Club a proběhla na počest otevření nového obchodu Isabel v londýnském Mayfairu.

image host image host image host image host


***
zdroje: snitchseeker.com, so-bonnie.net, theguardian.com

Překlad rozhovoru s Emmou Watson

14. února 2014 v 0:09 | Lioness |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Dnes si můžete přečíst můj překlad malé konference s Emmou Watson. Udála se v Los Angeles při příležitosti propagace jejího nového filmu Noe, kde hraje například s Russellem Crowem. Emma okomentovala svou postavu, názor na dospívání, ohlédla se za Harrym Potterem a mnoho dalšího. Myslím, že rozhovor je velmi různorodý a stojí za přečtení.
P.S.: No nevypadá Emma na té fotce jednoduše nádherně? Jednoznačně se to stává jednou z mých oblíbených fotek s ní!

Evanna Lynch by Tessa Hallmann

13. února 2014 v 14:49 | Snapeova |  Evanna Lynch-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Jak jsem slíbila, přidávám další photoshoot Evanny Lynch, který byl nafocen ještě v roce 2013 fotografkou Tessou Hallmann a fotilo se pro Sunday Express Magazine, který nejspíš vyšel teprve nedávno. Z něj přináším jen jeden scan, protože jsou k dispozici zatím jen nekvalitní. Fotek je celkem 28, některé si jsou dost podobné, ale Ev tam má hezké oblečení a krásný účes. Fotky jsou bohužel popsané a mohly by být ještě i v lepší kvalitě (velikosti). Ale některé fotky se mi líbí opravdu hodně. Jsem moc ráda, za úplně nový photoshoot Evanny.

5 fotek od Kerry Hallihan

12. února 2014 v 14:19 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Abych to proložila, řekla jsem si, že teď přidám fotky z photoshootu Emmy Watson. Objevilo se totiž pět fotek z druhého shootu pro Wonderland, který fotila Kerry Hallihan. Ten první set fotek se mi rozhodně líbí víc, tento už není úplně můj šálek kávy. Například ten účes se mi moc nelíbí, ale i tak je to jeden z těch povedenějích shootů. Nejvíc se mi asi líbí druhá fotka a ta před zrcadlem.

Dvě fotky od Faye Thomas

11. února 2014 v 12:09 | Snapeova |  Evanna Lynch-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Mám toho teď ve škole příliš, takže nestíhám, ale ze školy jsem se vám rozhodla aspoň zveřejnit dvě nové fotky Evanny z shootu od Faye Thomas. Nedávno nafotila i zcela nový photoshoot. Ten vám zveřejním buď zítra nebo v dohledné době :)

Mezinárodní plakát pro "Noah"

6. února 2014 v 22:30 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Uveřejněn byl konečně mezinárodní plakát k filmu "Noah" (Noe), který je prvním, kde je už i Emma Watson. Film má v našich kinech premiéru 27.března.

***
zdroj: empireonline.com a facebook.com

Kenneth Branagh a Fantasticka zvířata

5. února 2014 v 12:09 | Lioness |  Harry Potter-other
Během propagace svého nového filmu 'Jack Ryan: V utajení,' který zrežíroval a zároveň si v něm zahrál, byl Kenneth Branagh (Zlatoslav Lockhart), dotázán na film 'Fantastická zvířata a kde je najít.' O filmu jako takovém stejně jako zbytek světa nic neví a na otázku, zda by byl ochotný si znovu zahrát Zlatoslava Lockharta, 53-letý Kenneth se smíchem odpověděl:
"Kdyby mohli použít nějaké zajímavé technologie, abych vypadal o trochu mladší, tak asi o 100 let mladší, tak by to bylo dobré. Bude úchvatné vidět, jak se to [pozn. ten film] vyvrbí.Však oni mají mé číslo."

***
Zdroj:
snitchseeker.com

JK Rowling komentuje Zlatoslava Lockharta

5. února 2014 v 0:09 | Lioness |  HP 2-Other
Dnes si můžete přečíst můj překlad toho, co před pár dny řekla J.K. Rowlingová o Zlatoslavu Lockhartovi. Zaměřuje se na jeho matku, kolej a lásku k produktům na vlasy.

"Zlatoslav Lockhart není jeho pseudonym. Zlatoslav Lockhart je jeho jméno. Myslím, že to něco vypovídá o jeho matce, která byla vůči svému synovi velmi ctižádostivá a podporovala ho víře, že je pozoruhodným člověkem. Zlatoslav je dle mého dost okázalé jméno.

Zlatoslav Lockhart byl jediné dítě z jeho rodiny, které prokázalo kouzelnické schopnosti, takže byl na sebe velice pyšný, že jde do Bradavic. A byl zařazen do Havraspáru, ačkoli mám dojem - myslím, že lidé nebudou překvapeni tím, co si myslím - že těsně unikl Zmijozelu. Ale s odřenýma ušima byl v Havraspáru.

Zlatoslav je poměrně moderní druh celebrity a to v tom směru, že rád přemýšlí o dalších cestách, jak se udělat slavným. Tak se rozhodl, že by docela rád vytvořil vlastní řadu produktů na vlasy. Je velice hrdý na své přirozeně vlnité vlasy. Takže, ráda si představuji, že objevil schopnost occamských vajec dodávat všemu na lesku. Occamská vejce pochází od poměrně brutálního stvoření a mají skořápku ze stříbra. Tak tyto šampóny byly seznány příliš nebezpečnými a drahými na výrobu, takže Zlatoslav nikdy nenaplnil svou touhu."


***
Zdroje:
soundcloud.com, snitchseeker.com, deviantart.com

Cuarón a Heyman sbírají ceny za film Gravitace

4. února 2014 v 19:30 | Snitch |  other stars
V pátek 10. ledna proběhlo v pořadí již 3. předávání Australian Academy of Cinema and Television Arts internationalAwards (AACTA). Cenu za nejlepší film převzali Alfonso Cuarón (režisér HP) a David Heyman (producent HP). A o jakém filmu mluvíme? Jedná se o sci-fi drama Gravitace - s hvězdami jako je Sandra Bullock nebo George Clooney. Alfonso navíc zvítězil v kategorii Nejlepší režie, opět za film Gravitace. Na fotky se podívejte níže.

I am a member