Ceny BAFTA získali Alfonso Cuarón a David Heyman!

25. února 2014 v 20:38 | Snitch |  Other Harry Potter Stars
16. února 2014 se v Royal Opera House v Covent Garden v Londýně předávaly letošní ceny BAFTA (British Academy Film Awards). Mezi nominovanými z HP sféry byli režisér Alfonso Cuarón, producent David Heyman a herečka Emma Thompson.
Jen pro zajímavost: Cuarónův snímek Gravitace získal celkem 11 nominací, avšak tu hlavní - Nejlepší film, v ocenění neproměnil - porazilo jej 12 let v řetězech.

Cuarón získal rovnou 2 ocenění a to v kategoriích Nejlepší režie (za film Gravitace) a Nejlepší britský film. O druhé ze zmiňovaných cen se podělil s Heymanem.Při předávání cen Heymana trochu trápil kašel, ale šlo na něm vidět, jak je dojat. Velice oceňoval celý tým lidí, kteří na Gravitaci pracovali, pochválil George Clooneyho a Sandru Bullock, kterou dokonce označil za "Srdce filmu". Zřejmě byl tak nadšený, že i políbil Alfonsa (nebojte, jenom na líčko :D).


Jak jsem říkala, nominována byla i Emma Thomson v kaegorii Nejlepší herečka pro svoji roli ve filmu Zachraňte pana Bankse. Bohužel ji porazila herečka Cate Blanchett za film Jasmíniny slzy.
Na předávání nechyběla ani Helen McCrory. Fotky obou hereček najdete níže.
***
zdroje: snitchseeker.com, awards.bafta.org
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

I am a member