Červenec 2014

Rowlingová plánuje ještě hodně detektivek s Cormoranem

31. července 2014 v 19:59 | Snapeova |  J.K.Rowling
19. června vyšla Robertu Galbraithovi (J.K. Rowling) druhá detektivka s Cormoranem Strikem v hlavní roli. První se jmenovala Volání kukačky a ta nejnovější se jmenuje The Silkworm (U nás Hedvábník) a překladu se určitě dočkáme, ale pravděpodobně, to bude někdy v únoru příštího roku. K dispozici jsou dvě ukázky. Já četla jen začátek první, ale dál ne, chci se nechat plně překvapit, až u nás kniha vyjde. Ukázky si můžete přečíst tady.

Nyní Joanne prozradila další své plány. Řekla, že příběh válečného veterána - detektiva Cormorana Strika, který je hlavní postavou ve Volání Kukačky a Hedvábníka, bude vyprávět ve více než sedmi knihách, čímž překoná Harry Potter sérii.

"Opravdu miluji psaní těchto knih, takže nevím, že mám v mysli nějaký koncový bod," řekla Jo na Harrogate 's Crime Writing Festival. "Jedna z věcí, kterou absolutně miluji na tomto žánru je, že narozdíl od Harryho, jehož zastřešoval příběh, začátek a konec, mluvím o oddělených příbězích. Takže zatímco detektiv žije, můžete mu dávat případy. "

Takže pokud to Joanne opravdu bude tolik bavit a bude mít pro Cormorana dostatek zajímavých detektivních případů, můžeme se dočkat sedmi nebo klidně i deseti knih s tímto detektivem. Zatím jsou dvě a jak to bude dál, to poznáme. Zatím se určitě všichni máme na co těšit. Já navíc k tomu ještě doufám i v to, že krom detektivek s Cormoranem vymyslí ještě i něco dalšího, třeba zase v úplně jiném žánru, ale to těžko říct. Každý spisovatel to má jinak. Někdo se musí soustředit jen na to jedno, co má zrovna v mysli a někdo zvládne víc věcí najednou. Joanne navíc píše scénář k Fantastickým zvířatům.

***
zdroj: priori-incantatem.sk a lidovky.cz

Bonnie Wright na akci pro zahájení kolekce Calvin Klein Jeans x Mytheresa.com

21. července 2014 v 19:33 | Snitch |  Bonnie Wright-Articles
Bonnie Wright se minulý čtvrtek v Rosenfield Porchini zúčastnila večírku při příležitosti pžedstavení nové kolekce, která vznikla spoluprací značky Calvin Klein a eshopu Mytheresa.com. Celá kolekce, jejíž tváří je Lottie Moss, se nazývá Calvin Klein Jeans x Mytheresa.com The Re-Issue Project. Fotky Bonnie na akci najdete níže.

image host image host image host image host image host
***
zdroj: snitchseeker.com

Tom Felton, Evanna Lynch a Rowlingová v Kouzelnickém světě Harryho Pottera v Japonsku!

20. července 2014 v 17:48 | Snitch |  wizarding world of Harry Potter

Nedávno (15. července) se v Japonsku ve městě Osaka otevřel další HP park, který spadá pod Universal studios Japan, Kouzelnický svět Harryho Pottera. Na slavnostním otevření nechyběli ani herci Evanna Lynch a Tom Felton. Vy si fotky i video z tohoto okamžiku můžete prohlédnout v pokračování.

Helena na Best of Britain’s Creative Industries Reception

17. července 2014 v 22:19 | Snapeova |  Helena Bonham Carter-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Helena Bonham Carter se 30. června objevila na Best of Britain's Creative Industries Reception v Londýně a opět přišla jako pravá dáma, krásně oblečena.

Mimo toto mám pro vás také informaci, že Helena byla nominována na ocenění Emmy za její roli Elizabeth Taylorové ve filmu Burton and Taylor. Jestli Helena vyhrála, bychom měli vědět 25. srpna.

Plakát, fotky a první trailer k Horns s Danem Radcliffem

16. července 2014 v 12:59 | Snapeova |  Daniel Radcliffe-Articles
Mandalay Pictures uveřejnili první oficiální plakát k Danovu filmu Horns (Rohy) v zajímavém stylu. Možná si vzpomínáte na nádherný plakát z ledna, co jsem zveřejnila, ale ten byl téměř se stoprocentní jistotou jen dobrým výtvorem někoho schopného. Předevčírem už byl dokonce vypuštěn i teaser trailer, který vypadá fakt dobře. Film má být ve spojeném království odpremiérován 31. října, tedy na Halloween. Jestli se vůbec dostane do našich kin, to asi zatím nikdo neví. Na IMDB jsou pouze další dvě data vydání a to pro Kanadu a Nizozemsko, tak nevím, ale zatím můžeme doufat. V celém článku najdete jak trailer a plakát, tak také tři nové stills fotky. Myslím, že by to mohl být fakt dobrý film a ráda bych ho viděla. Pokud nevíte o čem bude. Podívejte se do starého článku s již zmíněným nepravým plakátem. Film má mít stopáž dvě hodiny. Jak se tyto novinky líbí vám? Také vás film zajímá?

Emma Watson se stala velvyslankyní dobré vůle OSN

14. července 2014 v 17:49 | Snapeova |  Emma Watson-Articles

Emma Watson se stala novou velvyslankyní dobré vůle působící v Organizaci spojených národů (OSN). Angažovat se bude ve Výboru pro rovnost pohlaví a posílení postavení žen (UN Woman). Konkrétně půjde o kampaň HeForShe. Tito poslové míru jsou populární osobnosti, které jsou ochotny využít svou popularitu, vliv a vlastní prezentaci na pomoc znevýhodněným nebo utlačovaným skupinám.

Emma dle vlastních slov přijala nabídku stát se velvyslankyní dobré vůle pro rovnost pohlaví s obrovskou pokorou, přičemž všechny ujistila, že k nové funkci chce přistupovat opravdu zodpovědně, protože ne každý má šanci skutečně něco změnit.

"Práva žen vnímám velmi osobně, jsou zakotveny hluboko v mém životě, takže tato příležitost je pro mě skutečně úžasná. Stále se mám co učit a doufám, že v rámci vlastního vývoje do této pozice přinesu více osobních znalostí, zkušeností a pomůžu ji zviditelnit," uvedla Emma.

O vážnosti a prestižnosti této funkce svědčí i skutečnost, že vyslance dobré vůle schvaluje Vysoký komisař OSN a následně je do funkce jmenuje sám Generální tajemník OSN.

***
zdroj: priori-incantatem.sk a unwomen.org

Photoshoot Matta pro časopis JON

13. července 2014 v 18:49 | Snapeova |  Matthew Lewis-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Herec Matthew Lewis (Neville) nafotil výborný photoshoot pro celkem nový časopis JON. Je to jeho asi první tak obsáhlý photoshoot a fotil ho fotograf Leigh Keily. Na všechny dosud zveřejněné scany a fotky se můžete podívat níže, přes imgbox, protože galerie dočasně nefunguje. Poté tam fotky také nahraju. V rozhovoru Matt prozradil třeba to, že miloval Star Wars a chtěl být Jedi. Také řekl, že jeho role jsou hodně odlišné od Nevilla, ale není to něco, co by sám chtěl a o co by se snažil. Tyto role prostě přicházejí a když mu připadají dobré, rozhodne se je hrát.

Zemřel herec Dave Legeno

11. července 2014 v 22:59 | Snapeova |  Other Harry Potter Stars
Bohužel se objevila smutná informace. Další Harry Potter herec nás opustil. Umřel Dave legeno, který od šestého filmu hrál v Harry Potter filmech vlkodlaka Fenrira Šedohřbeta.

Dave se narodil v londýnské čtvrti Marylebone. Vystudoval Gymnázium a poté divadelní umění na vysoké škole v Americe. Začínal v reklamách a pracoval třeba i jako vyhazovač. Později se z něj stal boxer. Jeho wrestlingová přezdívka byla Lone Wolf.

Dave hrál ve filmech jako: Batman začíná, Stormbreaker nebo Sněhurka a lovec. Teď měl pracovat s Rupertem Grintem na filmu Enemy of Man, o němž už jsem dělala článek. Legeno byl zběhlý v mnoha bojových stylech jako: Box, Wrestling, Judo nebo brazilské Jiu-Jitsu. Žil v jižní Anglii s dcerou a zajímal se o poezii, čtení a hraní na kytaru.

Dave podle informací umřel nešťastnou náhodou. Prý zemřel při pěší turistice v Death Valley v Kalofornii. Na tomto místě může být teplota až 50 i více stupňů. Dave s nějvětší pravděpodobností zemřel právě na následky velkých teplot. Jeho tělo našli turisté v neděli a prý už byl mrtvý asi 3-4 dny. Pro jeho tělo musel přiletět vrtulník.

Mohl toho mít před sebou ještě dost, bylo mu teprve padesát let, ale bohužel neměl štěstí, tak přeju jeho duši klid a jeho rodině hodně sil.

***
zdroj: snitchseeker.com a wikipedia.org

Další novinky o všech HP parcích

11. července 2014 v 19:08 | Snitch |  wizarding world of Harry Potter
Dnes pro vás mám článek ohledně Kouzelnického světa Harryho Pottera, a nejen na Floridě.
V HP parku v Orlandu, na Floridě se 8. července konalo velké slavnostní otevření jeho části, Příčné ulice. Videa z tohoto velkého otevření, u kterého nechyběly konfety ani ohňostroje a samozřejmě spousta lidí, najdete níže.


více v pokračování

Rowlingová v roli Rity Holoubkové napsala o Harrym a dalších v součastnosti

9. července 2014 v 22:39 | Snapeova |  J.K.Rowling
Včera Joanne Rowlingová na Pottermore uveřejnila něco, co by se dalo nazvat povídkou. Je to článek v Denním věštci, který píše Rita Holoubková. Je to taková reportáž z mistrovství světa ve Famfrpálu, kde Harryho manželka, Ginny Potterová dělá zpravodajství o proběhnutých zápasech, což jsem zde asi ještě nezmiňovala. Článek má 1500 slov a odhaluje, jak naši hrdinové žijí nyní a vše je samozřejmě popisováno typickým stylem Rity Holoubkové, která na nikom nenechá nit suchou. (doufám, že jsem Ritině stylu dala dost vyniknout i v překladu :D)

Docela mě to nadchlo a řekla jsem si, že to chci zkusit přeložit, i přesto, že v angličtině nejsem nějaká hvězda. Umím anglicky tak průměrně, nemám třeba moc velkou slovní zásobu a zkušenosti. Takže omluvte to, že třeba některé věty mohou být přeloženy dost volně a podobně. Prostě jsem se snažila článek přeložit co nejvěrohodněji a se všemi fakty, především kvůli lidem, kteří vůbec neumějí anglicky a chtějí z toho taky něco mít.

Je to první můj překlad něčeho tak dlouhého a ještě s tím, že to publikuji, tak snad to nebude katastrofa a snad za tento překlad bude někdo rád :). Jelikož je to spíš taková povídka, rozhodla jsem se kompletní překlad publikovat na svém povídkovém blogu. Tady se můžete kouknout na část a celý tento článek najdete na mém povídkovém blogu, protože ten překlad se tam hodí víc :)
---
8. července 2014

Brumbálova armáda se znovu sešla, na finále mistrovství světa ve Famfrpálu.

Od bulvární novinářky Denního věštce, Rity Holoubkové.
-------------
Jsou tady celebrity a celebrity. Zde v patagonské poušti je k vidění mnoho slavných tváří kouzelnického světa. Ministři, prezidenti, Celestina Warbecková (pozn.: zpěvačka, kterou miluje Molly Weasleyová), Kontroverzní americká skupina Bent-Winged Snitches (Pozn.: Chtěla jsem to přeložit. Vím, že Golden Snitch je zlatonka, ale nevím, jestli jen snitch pořád může znamenat zlatonku, když tak poraďte :)) - To vše způsobilo takové vzrušení, že lidé z davu se hnali pro autogramy a dokonce použili Překlenovací (přemosťovací) kouzlo k dosažení VIP lóží nad hlavami davu.

A když se kempem a stadiónem přehnala informace, že určitá parta nechvalně známých (Pozn.: synonyma jsou třeba Proslulých nebo Pověstných, kdyby se vám to nezdálo) kouzelníků (Už to nejsou teenageři se svěžími obličeji jako v době jejich rozkvětu, ale přesto jsou jejich tváře stále poznatelné), dorazila na finále, vzrušení bylo takové, jaké jsem zde ještě neviděla. Jak se dav dal na úprk, stany byly povaleny a malé děti padaly na zem. Fanoušci ze všech koutů světa vyrazili k místu, o němž kolovaly pověsti, že zde byla spatřena Brumbálova armáda, jen proto, aby zachytili pohled od muže, který je stále nazýván vyvoleným.

Potterovi a zbytek Brumbálovy armády jsou ubytování ve VIP části kempu, která je chráněná silnými kouzly a hlídaná kouzelnickou ochrankou. Jejich přítomnost doprovází velké davy podél ohraničené oblasti. Lidé doufají, že zahlédnou své hrdiny. Dnes ve tři odpoledne bylo jejich přání splněno, když za doprovodu hlasitých výkřiků, Potter se svými syny Jamesem a Albusem navštívili hráče a viděli se s bulharským chytačem Viktorem Krumem..........

Celý překlad → Pisupovidky.blog.cz

***
zdroj:pottermore.com

Emma na pařížském Fashion Weeku

8. července 2014 v 17:19 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Vím, že jsem ještě nedoplnila některé starší věci, i když v galerii už mysím všechny nebo většina jsou. Včera a dnes se ale objevují tak krásné fotky, že se musím nejdřív pustit do tohohle článku. Emma se po velmi dlouhé době ukázala na módním týdnu v Paříži.

Včera byla na přehlídce Christiana Diora Haute Couture Fall/Winter 2015. Od tohoto návrháře samozřejmě měla i šaty, které pro Emmu jsou trochu neobvyklé střihem i celkovým provedením, ale rozhodně jí to sedlo, vypadala fakt skvěle. Byla tam i Jennifer Lawrence (Katniss z Hunger Games) a holky získaly snad první pořádné společné fotky. Jennifer je známá svými vtípky a včera při pózování zakrývala Emmě obličej a tvářila se jako neviňátko. Musím říct, že u těch fotek jsem se docela pobavila. :D

Poté zamířila v novém oblečení na druhou přehlídku Giambattisty Valli a pak zas na after party, která náležela k první přehlídce Christiana Diora. Všechny tyto fotky ze včera jsou již v galerii.

Natáčení románu Prázdné místo a trilogie Fantastická zvířata a kde je najít

6. července 2014 v 19:35 | Snitch |  J.K.Rowling
Román Prázdné místo autorky J.K. Rowlingové bude sloužit jako předloha pro filmovou mini sérii, na které se budou podílet BBC a HBO. Natáčení proběhne v těchto měsících v britském městě Stroud v Gloucestershire. Také bylo potvrzeno, že Prázdné místo, ve kterém zazáří mimo jiné i HP herci, Michael Gambon a Simon McBurney, se bude vysílat později v roce 2014. Kromně nich si zde zahrají i Keeley Hawes (The Avengers, The Bank Job), Rory Kinnear (Skyfall), Monica Dolan(Sightseers, Alan Partridge) a Julia McKenzie (Notes on a Scandal).


Moonwalkers

3. července 2014 v 0:09 | Lioness |  Rupert Grint-Other
Rupert právě natáčí další film! Jedná se o retro komedii s názvem Moonwalkers, která se udává v červenci roku 1969. Režírovat bude Antoine Bardou-Jacquet a dalšími herci, kteří budou hrát po boku Ruperta jsou Robert Sheehan (se kterým si Rupert zahrál již ve fimu Cherrybomb) nebo Ron Perlman.


Natáčení začalo již v květnu a brzy by mělo skončit. Bohužel i přesto se nikde po internetu nepotulují žádné fotky z placu (nebo jsem alespoň žádné nenašla). Můžete si alespoň přečíst dost zajímavou synopsi filmu:

Agent CIA Tom Kidman (Ron Perlman) je vyslán do Londýna, aby našel Stanleyho Kubricka a požádal ho o to, aby natočil falešné přistání na Měsíc pro případ, že to skutečné selže. Kidman ale není schopen dostat se ke Kubrickovi a místo toho mu skříží cestu Jonny (Rupert Grint), manager hippie rockové skupiny. Jonny je noční můrou Kidmana. Kidman je noční můrou Jonnyho. Přesto se ale společně musí pokusit splnit svou misi a vytvořit ten největší podvod v dějinách lidstva.

***
Zdroje:
variety.com
snitchseeker.com

Klip z From the Rough

2. července 2014 v 0:09 | Lioness |  Tom Felton-Other
Dnes se můžete podívat na krátký klip z filmu Toma Feltona s názvem From the Rough. Jedná se o sportovní drama a již jste si o něm na našem blogu mohli přečíst pár článků. Pokud vám ale tento projekt unikl, nesmutněte. Tady se můžete podívat na trailer k filmu a tady si můžete přečíst jeho synopsi.
V klipu uvidíte, jak trenérka Catana Starks vyčiňuje Edwardovi, postavě Toma Feltona, za to, že si nevěří a zbytečně dá na plané řeči svého okolí.


***
Zdroj:
snitchseeker.com

Rupert Grint ambasadorem Starlight Children’s Foundation

1. července 2014 v 0:41 | Lioness |  Rupert Grint-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Tato zpráva je staršího data, ale myslím, že stojí za přečtení. Dokazuje, že naši oblíbení herci, jmenovitě Rupert, dokáží využít své popularity k opravdu dobrým účelům.
Rupert Grint byl jmenován ambasadorem charitativní organizace Starlight Children's Foundation, která poskytuje vážně či nevléčitelně nemocným dětem takzvané jedno přání za život. Tím se snaží obnovit kouzlo a zábavu dětství a dát oné rodině krásné vzpomínky, ať už pro ně budoucnost přinese cokoliv. Tato charita také vytváří zábavu pro děti v nemocnicích a hospicích.
Více v celém článku.

I am a member