Text o Dracu Malfoyovi

28. prosince 2014 v 15:19 | Snapeova |  J.K.Rowling
Na slibované informace o Dracu Malfoyovi jsme čekali celou dobu a objevil se opravdu předlouhý text vysvětlující, že se Draco především snažil kopírovat chování svého otce. Celých šest let používal Crabbeho a Goylea jako kombinaci svých stoupenců a osobních strážců.

Dracovy city k Harrymu byly vždy založeny z velké části na závisti. Harry byl totiž obdivovaný a známý, aniž by vůbec slávu vyhledával. To se samozřejmě nemohlo líbit klukovi, který byl vychován k přesvědčení, že zastává téměř královské postavení v kouzelnické společnosti. Harry byl navíc nadaný v létání v němž si Draco myslel, že ostatní zastíní. To, že Snape nadržoval Dracovi a nesnášel Harryho byla jen nepatrná kompenzace.

Draco udělala mnoho zlých věcí, aby harryho ponížil nebo zdiskreditoval před ostatními, ale Harry mu to občas dokázal oplatit, zejména na famfrpálovém hřišti. Draco také nikdy nezapomene na svou přeměnu ve fretku.

Zatímco mnoho lidí si myslelo, že Harry, který byl svědkem znovuzrození Pána zla je lhář nebo fantasta, Draco byl jeden z mála, který věděl, že Harry mluví pravdu. Jeho otec byl jeden z těch, jehož znamení se hned rozpálilo a on tak šel na hřbitov sloužit svému pánu.

Draco byl na jednu stranu nadšen návratem pána zla, protože slavné časy jeho rodiny měly zase přijít. Na druhou stranu byl Draco naštvaný a pln závisti, když slyšel, jak se Harrymu vždy povedlo Voldemortovi uniknout. Draco se nakonec ještě jako student musel stát smrtijedem. I když s Harrym stáli každý na opačném konci bitevního pole, Draco začínal Harrymu závidět jeho postavení. On sám se hnal za pomocí k Voldemortově triumfu, aby jeho rodina zas byla vážená v nově nastoleném režimu.

Draco začal být o něco spokojenější v pátém školním roce. Nemohl sice mluvit o tom, co probírali doma, ale těšil se z malých úspěchů, jako byl jeho status prefekta nebo pomocník Umbridgeové. Když se konečně zdálo, že vyhrál po chycení Brumbálovi armády, vítězství mu zas proklouzlo mezi prsty a jeho otec byl navíc poslán do Azkabanu po nešťastné akci s věštbou na ministerstvu.

Lucius byl Dracův hrdina a vzor už od narození a nyní byl uvězněn v Azkabanu hlídaném mozkomory a byl zdiskreditován v očích Voldemorta. Draco a jeho matka se tak nedočkali žádného lepšího postavení, právě naopak. Stali se vyvrheli mezi smrtijedy. Draco pak měl platit i za svého otce, když dostal nesplnitelný úkol, což ho správně mělo připravit o život. Draco pomalu ani netušil, co vlastně musí udělat, chtěl především pomoct otci a sám sebe kvůli tomu přesvědčil, že svět bez Brumbála bude lepší. Brzo Draco poznal, co jeho úkol obnáší. Byl pod velkým tlakem a pocítil nechuť k vraždění lidí. Opakovaně také odmítal pomoc od Snapea, protože se bál, že mu chce ukrást jeho slávu.

Voldemort i Snape Draca podcenili. Ve svém úkolu, dostat smrtijedy do hradu, uspěl. Brumbál byl skutečně zabit, i když ne Dracovou rukou. Snape následně Voldemortovi lhal o tom, že Draco sklonil hůlku před jeho příchodem. Dracův otec se dostal z Azkabanu, ale rodina byla již úplně zdiskreditována a místo přízně pána zla se těšili akorát jeho pohrdavému a jízlivému chování.

Draco se postupně vzdal naděje na záchranu prestiže jeho rodiny, ale ještě podnikl jeden chabý pokus, když chtěl zabránit Harrymu ve zničení dalšího viteálu. Draco bitvu přežil díky Harrymu a Ronovi a jeho otec nebyl zatčen jen proto, že udal ostatní smrtijedy.

Vše, co Draco prožil ho změnilo. Lucius pořád doma našel svého milujícího syna, ale ten už nechtěl dále zastávat jeho názory ohledně čisté krve. Našel si pak dívku, která prošla něčím podobným, i když méně drastickým, Astorii Greengrass. Narcissa a Lucius byli trochu zklamáni, protože doufali, že dosáhnou lepšího postavení ve společnosti, aspoň skrz Dracův sňatek. Astoria odmítla vychovávat Scorpiuse, jejich vnuka v radikálních názorech ohledně čisté krve a v přesvědčení, že mudlové jsou spodina. Rodinné oslavy byly často velmi napjaté.
*
Rowlingová napsala, že je jí líto Draca i Dudleyho. Oba se stali oběťmi svých rodičů. Konkrétně jejich chybných zásad. Dobrá věc na Malfoyových je ta, že milují jeden druhého. Narcissa riskovala svůj život, když lhala Voldemorovi o tom, že je Harry mrtvý, jen, aby se dostala ke svému synovi.

Jo musela zklamat čtenáře, když musela schladit jejich představy o tom, že Draco pod úšklebky a předsudky skrýval srdce ze zlata. To samé i o tom, že by Harry a Draco někdy mohli být přátelé

Dovede si prý představit, že Draco vyrostl v upravenou verzi svého otce. Žije na Malfoy Manor s rodinou a díky bohatsví nemusí pracovat. V jeho koníčcích vidí potvrzení o jeho dvojí povaze. Zpět do rodinné historie se také vrací sbírka temných magických předmětů, které ale Draco nepoužívá. Také má podivný zájem o rukopisy týkající se kamene mudrců, z nichž ale netvoří kámen mudrců. Možná se chce i stát lepším člověkem. Jo má velké naděje, že se bude snažit, aby Scorpius byl mnohem laskavější a tolerantnější, než byl on v mládí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti design 5.1. - Dark Lord ?

Ano, miluju Voldyho :D 39.3% (66)
Moc se mi líbí 22.6% (38)
Ano 11.3% (19)
Mohl být i lepší 12.5% (21)
Ne 7.7% (13)
Je to stejný odpad jako mudlové, skřeti a moho dalšího 6.5% (11)

Komentáře

1 Livi Livi | Web | 1. ledna 2015 v 21:43 | Reagovat

Tak vlastně nic moc nového, že jo? Mám pocit, že 99 % už jsem někde četla. :-D

2 bells bells | 6. ledna 2015 v 22:57 | Reagovat

straaasne moc ti chcem podakovat, ze sem tieto texty davas. este som ich kvoli skole vsetky necitala, ale som velmi rada, ze ked budem mat viac casu, najdem ich tu :)

3 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 9. ledna 2015 v 21:53 | Reagovat

V mých očích to bude pořád nafoukaný kluk. Ano v posledním díle bylo vidět, že asi není úplně ten strašný kluk, který byl na začátku, ale zatím co ostatní po Dracovi šílí, já ho nijak v lásce nemám. Prostě jsem ulítlá na ty hodný :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

I am a member