Texty o Nemrtvých a Merlinově řádu

27. prosince 2014 v 9:19 | Snapeova |  J.K.Rowling
Dnes se podíváme na takové polo překlady dvou kratších textů od Rowlingové ze dvou z posledních čtyř vánočních Pottermore dní. Rozumějte tím to, že překládám vlastními slovy. Původně to měly být jen výtahy důležitých informací, ale mě přijde důležité skoro vše, takže texty jsou téměř kompletní, jen se to nedá nazvat klasickým překladem.
***

V desátý den se objevil text o nemrtvých. Nemrtví jsou mrtví lidé jakéhokoli věku, které přeměnil temný čaroděj na své loutky. Většinou je poznáte hlavně podle bílých zamlžených očí. Kouzla, která takto oživují lidská těla jsou mnohem složitější než kouzla, která se používají třeba na to, aby neživé objekty létaly. Nemrtví pro svého pána udělají cokoliv, ale nemají žádnou vůli, mozek. Nedokážou se třeba dostat z nenadálých problémů.

Nemrtví, s kterými se setkali Harry a Brumbál v jeskyni, byli většinou lidé bez domova a mudlové, které Voldemort zavraždil na své cestě k moci. Mohli se tam, ale vyskytovat i kouzelníci, kteří jsou pohřešovaní.

Joanne k tomu pak řekla, že nemrtví mají dost společného se zombie, které, ale v knihách nechtěla, protože nejsou součástí britského folklóru, ale jsou spojeni s mýty Haiti a části Afriky. Také se Zombie v předešlých letech hodně objevovali v knihách a filmech a úplně se Jo nehodili k jejím viteálům. Jediné čím můžete nemrtvé zničit, je oheň.
****
Text dvanáctého dne se týkal Merlinova řádu, který byl udělen i Brumbálovi. Merlinův řád uděluje Starostolec. Organizace, která dnes funguje jako kombinace soudu a parlamentu. Řád je zlatá medaile se zelenou stuhou (první třída), purpurovou stuhou (druhá třída) nebo bílou stuhou (třetí třída).

Merlinův řád připomínající nejslavnější kouzelníky své doby vznikl v patnáctém století a legenda říká, že zelená stuha reflektuje Merlinovu bradavickou kolej (chodil totiž do Zmijozelu).

Řád první třídy se uděluje za vyjímečné hrdinské činy, druhá třída se dává za úspěch a úsilí nad rámec obyčejnosti. Třetí třída se uděluje těm, kteří přispěli na znalosti a zábavu.

Jak se často stává u těchto vysoce prestižních ocenění, zdá se, že určité typy lidé dostávají ocenění víc, než by si kdo myslel.

Nikdo neřekl ani slovo, když Brumbál obdržel Merlinův řád první třídy za poražení čaroděje Grindelwalda, ale bylo hodně řečí kolem toho, když si toto ocenění udělil sám Kornelius Popletal za svou kariéru. U dalších oceněných první třídou jako byl třeba i Arcturus Black (Siriusův dědeček) se věřilo, že ho dostali za to, že dali Ministerstvu velké množství zlata.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti design 5.1. - Dark Lord ?

Ano, miluju Voldyho :D 39.3% (66)
Moc se mi líbí 22.6% (38)
Ano 11.3% (19)
Mohl být i lepší 12.5% (21)
Ne 7.7% (13)
Je to stejný odpad jako mudlové, skřeti a moho dalšího 6.5% (11)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

I am a member