V dalších textech Joanne píše o kotlících a lektvarech

14. prosince 2014 v 21:39 | Snapeova |  J.K.Rowling
I dnes jsou uveřejněné texty dva. První je o kotlících. Dříve je používali všichni, ale později mudlové začali používat pohodlnější způsoby vaření pomocí hrnců a dalších věcí a tak kotle dnes už používají pouze kouzelníci. Otevřený plamen je nezbytný pro tvorbu lektvarů. Kotle jsou očarovány, aby byli lehčí, protože jsou vyráběny z různých kovů. K moderním vynálezům patří například samomíchání.

Joanne se pak vyjadřuje o tom, že kotle k čarodějům patří už stovky let a také jsou místem, kde Leprikóni schovávají svůj poklad. V Harrym Potterovi se z nich však stal docela všední nástroj. Joanne v textu píše, že zvažovala jako viteál zakladatelky Helgy z Mrzimoru právě kotlík, ale prý by to bylo poněkud komické a nevhodné, mít tak těžký viteál. Jo chtěla, aby všechny viteály byly menší a přenosné.
***
Druhý text se týká lektvarů. Rowlingová říká, že se lidé často ptají, zda by byl mudla schopný vytvořit lektvar, kdyby měl recept a ingredience. Její odpověď je taková, že to bohužel možné není. Vždy je k tomu potřea nějaká práce s hůlkou. Některé lektvary duplikují účinky kouzel, ale třeba Mnoholičný lektvar nebo Felix felicis mají účinky, které se nedají vytvořit jiným způsobem. Lektvary nejsou pro netrpělivé a jejich účinky se obvykle dají jen těžko zvrátit. Toto odvětví magie nese určitou mystiku. Snape prý dokonale odpovídá stereotypu o představě mistrů lektvarů.

Joanne po těchto informacích píše, že chemie byl jeden z jejích neoblíbených předmětů. Proto Harryho neoblíbenému učiteli Snapeovi přidělila právě lektvary jako kouzelnický ekvivalet Chemie. Jo z části také našla něco zajímavého na lektvarech. Vždy se těšila na vytváření lektvarů v knihách a na výzkumy ohledně ingrediencí. Spousta vlastností i celé lektvary jsou zcela smyšlené, ale něco se zakládá na pravdě, jako například bezoár.
Dnešní pokus o překlad hádanky ;) :

Jeho lektvarové hodiny jsou plné zajímavých věcí.
Se studenty, chce vidět, co přinese každý den.
Se svým velkým knírem a zavalitou postavou,
Kdo učí tuto třídu po professoru Snapeovi?

Řešení: Professor Slughorn

***
zdroj: pottermore.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti design 5.1. - Dark Lord ?

Ano, miluju Voldyho :D 39.3% (66)
Moc se mi líbí 22.6% (38)
Ano 11.3% (19)
Mohl být i lepší 12.5% (21)
Ne 7.7% (13)
Je to stejný odpad jako mudlové, skřeti a moho dalšího 6.5% (11)

Komentáře

1 Chiaki.xX Chiaki.xX | Web | 15. prosince 2014 v 21:00 | Reagovat

Ahoj, děkuji ti za opravení a moc se omlouvám za zpackaný překlad. Podle tvé rady ho pozměním. Ještě jednou mockrát díky :)

2 Livi Livi | Web | 16. prosince 2014 v 19:42 | Reagovat

Ještě někdo čeká hlavně na info k Malfoyovi? :D

3 Snapeova Snapeova | Web | 16. prosince 2014 v 21:39 | Reagovat

[2]: Taky čekám, jestli se objeví :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

I am a member