Prosinec 2014

Text o Dracu Malfoyovi

28. prosince 2014 v 15:19 | Snapeova |  J.K.Rowling
Na slibované informace o Dracu Malfoyovi jsme čekali celou dobu a objevil se opravdu předlouhý text vysvětlující, že se Draco především snažil kopírovat chování svého otce. Celých šest let používal Crabbeho a Goylea jako kombinaci svých stoupenců a osobních strážců.

Dracovy city k Harrymu byly vždy založeny z velké části na závisti. Harry byl totiž obdivovaný a známý, aniž by vůbec slávu vyhledával. To se samozřejmě nemohlo líbit klukovi, který byl vychován k přesvědčení, že zastává téměř královské postavení v kouzelnické společnosti. Harry byl navíc nadaný v létání v němž si Draco myslel, že ostatní zastíní. To, že Snape nadržoval Dracovi a nesnášel Harryho byla jen nepatrná kompenzace.

Draco udělala mnoho zlých věcí, aby harryho ponížil nebo zdiskreditoval před ostatními, ale Harry mu to občas dokázal oplatit, zejména na famfrpálovém hřišti. Draco také nikdy nezapomene na svou přeměnu ve fretku.

Zatímco mnoho lidí si myslelo, že Harry, který byl svědkem znovuzrození Pána zla je lhář nebo fantasta, Draco byl jeden z mála, který věděl, že Harry mluví pravdu. Jeho otec byl jeden z těch, jehož znamení se hned rozpálilo a on tak šel na hřbitov sloužit svému pánu.

Draco byl na jednu stranu nadšen návratem pána zla, protože slavné časy jeho rodiny měly zase přijít. Na druhou stranu byl Draco naštvaný a pln závisti, když slyšel, jak se Harrymu vždy povedlo Voldemortovi uniknout. Draco se nakonec ještě jako student musel stát smrtijedem. I když s Harrym stáli každý na opačném konci bitevního pole, Draco začínal Harrymu závidět jeho postavení. On sám se hnal za pomocí k Voldemortově triumfu, aby jeho rodina zas byla vážená v nově nastoleném režimu.

Draco začal být o něco spokojenější v pátém školním roce. Nemohl sice mluvit o tom, co probírali doma, ale těšil se z malých úspěchů, jako byl jeho status prefekta nebo pomocník Umbridgeové. Když se konečně zdálo, že vyhrál po chycení Brumbálovi armády, vítězství mu zas proklouzlo mezi prsty a jeho otec byl navíc poslán do Azkabanu po nešťastné akci s věštbou na ministerstvu.

Lucius byl Dracův hrdina a vzor už od narození a nyní byl uvězněn v Azkabanu hlídaném mozkomory a byl zdiskreditován v očích Voldemorta. Draco a jeho matka se tak nedočkali žádného lepšího postavení, právě naopak. Stali se vyvrheli mezi smrtijedy. Draco pak měl platit i za svého otce, když dostal nesplnitelný úkol, což ho správně mělo připravit o život. Draco pomalu ani netušil, co vlastně musí udělat, chtěl především pomoct otci a sám sebe kvůli tomu přesvědčil, že svět bez Brumbála bude lepší. Brzo Draco poznal, co jeho úkol obnáší. Byl pod velkým tlakem a pocítil nechuť k vraždění lidí. Opakovaně také odmítal pomoc od Snapea, protože se bál, že mu chce ukrást jeho slávu.

Voldemort i Snape Draca podcenili. Ve svém úkolu, dostat smrtijedy do hradu, uspěl. Brumbál byl skutečně zabit, i když ne Dracovou rukou. Snape následně Voldemortovi lhal o tom, že Draco sklonil hůlku před jeho příchodem. Dracův otec se dostal z Azkabanu, ale rodina byla již úplně zdiskreditována a místo přízně pána zla se těšili akorát jeho pohrdavému a jízlivému chování.

Draco se postupně vzdal naděje na záchranu prestiže jeho rodiny, ale ještě podnikl jeden chabý pokus, když chtěl zabránit Harrymu ve zničení dalšího viteálu. Draco bitvu přežil díky Harrymu a Ronovi a jeho otec nebyl zatčen jen proto, že udal ostatní smrtijedy.

Vše, co Draco prožil ho změnilo. Lucius pořád doma našel svého milujícího syna, ale ten už nechtěl dále zastávat jeho názory ohledně čisté krve. Našel si pak dívku, která prošla něčím podobným, i když méně drastickým, Astorii Greengrass. Narcissa a Lucius byli trochu zklamáni, protože doufali, že dosáhnou lepšího postavení ve společnosti, aspoň skrz Dracův sňatek. Astoria odmítla vychovávat Scorpiuse, jejich vnuka v radikálních názorech ohledně čisté krve a v přesvědčení, že mudlové jsou spodina. Rodinné oslavy byly často velmi napjaté.
*
Rowlingová napsala, že je jí líto Draca i Dudleyho. Oba se stali oběťmi svých rodičů. Konkrétně jejich chybných zásad. Dobrá věc na Malfoyových je ta, že milují jeden druhého. Narcissa riskovala svůj život, když lhala Voldemorovi o tom, že je Harry mrtvý, jen, aby se dostala ke svému synovi.

Jo musela zklamat čtenáře, když musela schladit jejich představy o tom, že Draco pod úšklebky a předsudky skrýval srdce ze zlata. To samé i o tom, že by Harry a Draco někdy mohli být přátelé

Dovede si prý představit, že Draco vyrostl v upravenou verzi svého otce. Žije na Malfoy Manor s rodinou a díky bohatsví nemusí pracovat. V jeho koníčcích vidí potvrzení o jeho dvojí povaze. Zpět do rodinné historie se také vrací sbírka temných magických předmětů, které ale Draco nepoužívá. Také má podivný zájem o rukopisy týkající se kamene mudrců, z nichž ale netvoří kámen mudrců. Možná se chce i stát lepším člověkem. Jo má velké naděje, že se bude snažit, aby Scorpius byl mnohem laskavější a tolerantnější, než byl on v mládí.


Texty o Nemrtvých a Merlinově řádu

27. prosince 2014 v 9:19 | Snapeova |  J.K.Rowling
Dnes se podíváme na takové polo překlady dvou kratších textů od Rowlingové ze dvou z posledních čtyř vánočních Pottermore dní. Rozumějte tím to, že překládám vlastními slovy. Původně to měly být jen výtahy důležitých informací, ale mě přijde důležité skoro vše, takže texty jsou téměř kompletní, jen se to nedá nazvat klasickým překladem.
***

V desátý den se objevil text o nemrtvých. Nemrtví jsou mrtví lidé jakéhokoli věku, které přeměnil temný čaroděj na své loutky. Většinou je poznáte hlavně podle bílých zamlžených očí. Kouzla, která takto oživují lidská těla jsou mnohem složitější než kouzla, která se používají třeba na to, aby neživé objekty létaly. Nemrtví pro svého pána udělají cokoliv, ale nemají žádnou vůli, mozek. Nedokážou se třeba dostat z nenadálých problémů.

Nemrtví, s kterými se setkali Harry a Brumbál v jeskyni, byli většinou lidé bez domova a mudlové, které Voldemort zavraždil na své cestě k moci. Mohli se tam, ale vyskytovat i kouzelníci, kteří jsou pohřešovaní.

Joanne k tomu pak řekla, že nemrtví mají dost společného se zombie, které, ale v knihách nechtěla, protože nejsou součástí britského folklóru, ale jsou spojeni s mýty Haiti a části Afriky. Také se Zombie v předešlých letech hodně objevovali v knihách a filmech a úplně se Jo nehodili k jejím viteálům. Jediné čím můžete nemrtvé zničit, je oheň.
****
Text dvanáctého dne se týkal Merlinova řádu, který byl udělen i Brumbálovi. Merlinův řád uděluje Starostolec. Organizace, která dnes funguje jako kombinace soudu a parlamentu. Řád je zlatá medaile se zelenou stuhou (první třída), purpurovou stuhou (druhá třída) nebo bílou stuhou (třetí třída).

Merlinův řád připomínající nejslavnější kouzelníky své doby vznikl v patnáctém století a legenda říká, že zelená stuha reflektuje Merlinovu bradavickou kolej (chodil totiž do Zmijozelu).

Řád první třídy se uděluje za vyjímečné hrdinské činy, druhá třída se dává za úspěch a úsilí nad rámec obyčejnosti. Třetí třída se uděluje těm, kteří přispěli na znalosti a zábavu.

Jak se často stává u těchto vysoce prestižních ocenění, zdá se, že určité typy lidé dostávají ocenění víc, než by si kdo myslel.

Nikdo neřekl ani slovo, když Brumbál obdržel Merlinův řád první třídy za poražení čaroděje Grindelwalda, ale bylo hodně řečí kolem toho, když si toto ocenění udělil sám Kornelius Popletal za svou kariéru. U dalších oceněných první třídou jako byl třeba i Arcturus Black (Siriusův dědeček) se věřilo, že ho dostali za to, že dali Ministerstvu velké množství zlata.

Vánoce na Pottermore: Den devátý až dvanáctý

25. prosince 2014 v 22:59 | Snapeova |  J.K.Rowling
Dnes vám přináším přehled posledních čtyř vánočních dní na Pottermore. Krátký popis odhalených scén a překlady hádanek. Polo překlady tří vydaných textu pro vás připravuji do dalších článků, aby tento nebyl moc dlouhý.
*
V devátý den byla odhalena scéna, kdy šel Harry schovat knihu Prince dvojí krve do komnaty nejvyšší potřeby. V obrázku se dalo sebrat několik předmětů.
Hádanka devátého dne:
Existuje místnost používaná Brumálovou armádou,
ukrytá naproti gobelínu Barnabáše Blouznivého.
Jak studenti nazývají toto tajemné místo,
které nenajdete na pobertově plánku?

Odpověď: Room of Requirement (Komnata nejvyšší potřeby)
***
V desátý den se v nové kapitole Harry a Brumbál vydali do Jeskyně najít Voldemortův viteál, zmijozelův medailonek. Konkrétně jde o moment, kdy Brumbál vypil lektvar, který ho oslabil a s Harrym se musejí dostat z jeskyně, ze spárů nemrtvých.
Hádanka desátého dne:
V jeskyni, odkud se Harry a Brumbál snaží uniknout,
jsou obklopeni monstry z jezera připomínající zombie,
můžete si vzpomenout, jak se nazývají tito tvorové,
kteří mají bílé zakalené oči a mrtvolný vzhled?

Odpověď: Inferi (Nemrtví)

Právě o nemrtvých byl nový text. Informace v češtině si budete moct přečíst už brzy.
***
V pondělí následovala scéna na Astronomické věži, kde Snape vyšle kletbu Avada kedavra na Brumbála, místo Draca Malfoye. Když jsem to viděla, opravdu jsem žasla nad tím, jak jsou obrázky a animace a vůbec celý Pottermore úžasně propracované.
Hádanka jedenáctého dne:
Smrtijedi shromažďující se na astronomické věži,
chtějí se zbavit Brumbála, jeho života a síly.
Který žák precizně vymyslel tutlo léčku,
za účelem splnění strašného poslání od pána zla?

Odpověď: Draco Malfoy

A stejně jako odpověď se opět jmenoval i nový text, který je opravdu dlouhý a můj polo překlad asi nebude o moc kratší.
***
Poslední moment z šesté knihy a poslední vánoční dárek byl Brumbálův pohřeb, který je na obrázku přesně takový, jaký si ho člověk představuje při čtení knihy. Ve filmu tento moment chyběl téměř úplně.
Hádanka posledního dne:
Pohřeb milovaného ředitele a učitele,
vehnal slzy smutku do očí každého člověka a stvoření,
můžete vyvolat nejlépe jak můžete,
křestní jméno tohoto velkého muže?

Odpověď: Albus

I tady se nacházel nový text. Tento se týkal merlinova řádu, který byl udělen i Brumbálovi.

Vánoce na Pottermore: Den sedmý a osmý

19. prosince 2014 v 22:09 | Snapeova |  J.K.Rowling
Včerejší nový moment z knihy se týkal hodin přemisťování, které měli studenti šestého ročníku a ve filmech se toto téma vůbec neobjevilo.

Včerejší hádanka:
Wilkie Twycross říká studentům, aby vytrvali
v jejich marných pokusech otočit se a zmizet.
Ale bez ohledu na to, jestli to studentům jde nebo ne,
Jak se říká tomu, když se čaroděj zjeví na nějakém místě?

Odpověď: Apparition (přemístění)

Na obrázku se pak daly sebrat tři nové předměty, žádný nový text se k této scéně nevztahoval.


Dnes se objevila scéna, kdy Harry s Brumbálem vstoupí do další vzpomínky a podívají se, jak Tom Raddle navštíví Hepzibu Smithovou, která vlastní poklady jako je medailonek Salazara zmijozela nebo pohár Helgy z mrzimoru, kvůli jejichž získání ji Tom později odstraní.

Dnešní hádanka:
V myslánce Harry vidí zlatý a smaragdový medailonek,
který si Tom Raddle upřímně přeje získat.
Kterému hadovitému zakladateli Bradavic,
patřil v dávných dobách tento zdobený náhrdelník?

Odpověď: Salazar Slytherin

V této scéně není ani nový text, ani se zde nedá nic sebrat. Jeden uživatel Pottermoru tam psal, že se v těchto scénách asi nedají sbírat věci, proto, že jsou to jen vzpomínky.

***
zdroj: pottermore.com

Vánoce na Pottermore: Den pátý a šestý (text o upírech)

17. prosince 2014 v 15:49 | Snapeova |  J.K.Rowling
Včera byla odhalena scéna, kdy Harry a Brumbál pomocá Brumbálových vzpomínek nahlídnou do dne, kdy mladší Brumbál šel Tomovi Raddleovi říct do sirotčince, že je čaroděj a nastoupí do Bradavic. Na obrázku je současný Harry s Brumbálem, jak sledují scénu v pokoji, kde je mladší Brumbál a Tom, který mu nerad odhaluje své zvláštní poklady. Žádný text se včera k tomuto neobjevil a mám pocit, že na obrázku ani nebylo nic k sebrání. Mnoho lidí bylo zklamaných, že nedostali něco víc než jen novou scénu z knížky.

Překlad včerejší hádanky:
V Londýnském dětském domově, kde Tom Raddle přebývá,
vhodný kouzelník navštíví ho, je to docela překvapení.
Po ukázce různých magických triků tomuto chlapci,
Který budoucí ředitel nabízí mu v Bradavicích místo?

Odpověď: Professor Dumbledore
***
Dnes se objevila zcela odlišná scéna. Je to Křiklanova párty, kde se odehrála i scénka s Malfoyem, Snapem a Filchem. Dnešní text je překvapivě o upírech. Až, když jsem viděla nadpis, došlo mi, že na této párty se vlastně opravdu jeden objevil, takže i upíři mají v Potterovkách své zastoupení.

Joanne o nich napsala, že ačkoliv se o nich učí Harry a jeho přátelé v obraně proti černé magii, v knihách nehrají velkou roli. Upíří mýtus je tak bohatý v literatuře a filmu, že Joanne cítila, že k této tradici už nemá co přidat. Jediný upír, který se tedy v HP knihách objevil, byl Sanguini právě na zmíněném večírku a působil lehce komicky.

V prvních poznámkách Jo prý měl být upírem učitel v Bradavicích, který by se jmenoval Trocar. Jako postava pro ní asi nebyl příliš důležitý, protože dle jejích slov z jejích poznámek zmizel poměrně brzy. Joanne se také vyjádřila, že Snape nemůže být upír, jak už kolovalo mnoho zvěstí.
"Stručně řečeno, Snape není přeměněný Trocar," řekla.
Překlad dnešní hádanky:
S upíry a autory a nečekanou návštěvou Malfoyem,
Křiklanův vánoční večírek je to, na co se (téměř) všichni těšili!
K velkému překvapení fanoušků, přátel a ostatních,
který potrhlý Havraspár přišel jako Harryho host?

Odpověď: Luna Lovegood

Vánoce na Pottermore: Den čtvrtý

15. prosince 2014 v 23:59 | Snapeova |  J.K.Rowling
Tentokrát na nás nečekalo nic extra. Přibyl opět nový moment z šesté knihy a dnes šlo o scénu, kdy se Katie Bellová dotkne zakletého náhrdelníku v Prasinkách. Obrázek na Pottermore je krásně animovaný a je tam i děsivý křik Katie, takže provedení je opravdu perfektní. Opět můžete v obrázku hledat nové věci do vaší sbírky. Nějakého textu se snad dočkáme další den, uvidíme.
Dnešní hádanka:
V zasněžených Prasinkách se odehrává děsivá scéna.
Čtyři studenti sledují křičící Katie Bellovou ve vzduchu.
Nebelvírská studentka padá za oběť podlému plánu.
Na jaké pozici hraje ve famfrpálovém týmu?

Odpověď: Chaser (střelec)

***
zdroj: pottermore.com

V dalších textech Joanne píše o kotlících a lektvarech

14. prosince 2014 v 21:39 | Snapeova |  J.K.Rowling
I dnes jsou uveřejněné texty dva. První je o kotlících. Dříve je používali všichni, ale později mudlové začali používat pohodlnější způsoby vaření pomocí hrnců a dalších věcí a tak kotle dnes už používají pouze kouzelníci. Otevřený plamen je nezbytný pro tvorbu lektvarů. Kotle jsou očarovány, aby byli lehčí, protože jsou vyráběny z různých kovů. K moderním vynálezům patří například samomíchání.

Joanne se pak vyjadřuje o tom, že kotle k čarodějům patří už stovky let a také jsou místem, kde Leprikóni schovávají svůj poklad. V Harrym Potterovi se z nich však stal docela všední nástroj. Joanne v textu píše, že zvažovala jako viteál zakladatelky Helgy z Mrzimoru právě kotlík, ale prý by to bylo poněkud komické a nevhodné, mít tak těžký viteál. Jo chtěla, aby všechny viteály byly menší a přenosné.
***
Druhý text se týká lektvarů. Rowlingová říká, že se lidé často ptají, zda by byl mudla schopný vytvořit lektvar, kdyby měl recept a ingredience. Její odpověď je taková, že to bohužel možné není. Vždy je k tomu potřea nějaká práce s hůlkou. Některé lektvary duplikují účinky kouzel, ale třeba Mnoholičný lektvar nebo Felix felicis mají účinky, které se nedají vytvořit jiným způsobem. Lektvary nejsou pro netrpělivé a jejich účinky se obvykle dají jen těžko zvrátit. Toto odvětví magie nese určitou mystiku. Snape prý dokonale odpovídá stereotypu o představě mistrů lektvarů.

Joanne po těchto informacích píše, že chemie byl jeden z jejích neoblíbených předmětů. Proto Harryho neoblíbenému učiteli Snapeovi přidělila právě lektvary jako kouzelnický ekvivalet Chemie. Jo z části také našla něco zajímavého na lektvarech. Vždy se těšila na vytváření lektvarů v knihách a na výzkumy ohledně ingrediencí. Spousta vlastností i celé lektvary jsou zcela smyšlené, ale něco se zakládá na pravdě, jako například bezoár.
Dnešní pokus o překlad hádanky ;) :

Jeho lektvarové hodiny jsou plné zajímavých věcí.
Se studenty, chce vidět, co přinese každý den.
Se svým velkým knírem a zavalitou postavou,
Kdo učí tuto třídu po professoru Snapeovi?

Řešení: Professor Slughorn

***
zdroj: pottermore.com

Nové informace o Floreanu Fortescuovi a Děravém kotli

13. prosince 2014 v 20:39 | Snapeova |  J.K.Rowling
Dnes Rowlingová zveřejnila rovnou dva texty, ke kterým se opět dostanete po vyřešení jednoduché rýmované hádanky.

První se mi podařilo otevřít nový text týkající se majitele zmrzlinářství na příčné ulici, Floreana Fortescua. Joanne nám ho představila ve třetím díle. Věděl toho hodně o středověkých čarodějích a podle všeho, Harry později zjistil, že dříve byl ředitelem Bradavic jistý Dexter Fortescue. Florean byl jeho potomek

V novém textu Joanne říká, že původně plánovala, že Florean Harrymu pomůže v Relikviích smrti. Měl mu odhalit nějaké informace o Bezové hůlce a diadému Roveny z Havraspáru. Ve chvíli, kdy bylo pomalu na čase informace odhalit, nechala Joanne unést Floreana Voldemortem s tím úmyslem, že ho najde a vysvobodí Harry nebo jeho přátelé.

Překlad celého posledního odstavce: Problém byl v tom, že když jsem se dostala k psaní klíčové části Relikvií smrti, rozhodla jsem se, že Phineas Nigellus Black je mnohem uspokojivější prostředek k předání informací. Informace Floreana o diadému mi také přišly přebytečné, a já jsem mohla dát čtenáři vše, co potřebuje prostřednictvím rozhovoru Harryho s Šedou dámou. Celkově vzato se zdálo, že jsem ho nechala unést a zabít bezdůvodně. Není prvním kouzelníkem, kterého Voldemort zavraždil, protože věděl příliš mnoho (či příliš málo), ale u něj jako u jediného, se cítím provinile, protože to byla moje chyba.
***
Druhý text je o hospodě Děravý kotel. Je to nejstarší hospoda v Londýně, což ovšem mudlové nevědí a tak to prohlašují o jiných podnicích. Podle všeho vznikla někdy v roce 1500. Děravý kotel z počátku mohli vidět i mudlové, než byl vydán zákon o utajování kouzelnického světa. Text také zmiňuje nově stvořené pivo, které neslo jméno tehdejšího ministra kouzel a chutnalo prý tak nechutně, že nikdo nedopil svůj půlitr. Ten, kdo by to dokázal prý mohl získat sto galeonů, ale dle všeho k tomu nikdy nedošlo :D. Těžké to bylo, když se měla stavět ulice Charing Cross Road a kouzelníci museli pravděpodobně na mudli použít kouzlo império, aby nechali místo, tam kde stojí děravý kotel (Prokázané to však samozřejmě není). Nikdo z mudlů architektů tedy nechápe proč nechali mezeru v plánu pro budovy, ani to, proč ve skutečnosti tato mezera není viditelná pouhým okem.
Hádanka pro dnešní den byla tato. Opět jsem se to pokusila přeložit, ale dnes jsem si opravdu nebyla jistá, jestli jsem některé věci pochopila správně, tak mi kdyžtak řekněte, jestli tam mám nějakou závažnou chybu:

Kratochvílné kouzelné kejkle jsou úžasným místem,
plným vtipů a lektvarů v krabicích a pouzdrech.
Prostory jsou plné lidí, připravených na třesk,
v jaké magické ulici najdete tento zábavný obchod?

Odpověď byla samozřejmě Diagon Alley (Příčná ulice)

***
zdroj: pottermore.com

První dárek od Rowlingové na Pottermore

12. prosince 2014 v 20:59 | Snapeova |  J.K.Rowling
Asi už jste slyšeli, že každý den od 12. prosince až do štědrého dne, v jednu odpoledne britského času, Joanne Rowlingová umístí na Pottermore něco nového. Většina stránek z toho udělala mylnou informaci, že půjde o dvanáct nových povídek. Jde o různé nové informace, hádanky a dárky pro uživatele. Možná se dočkáme i nějaké povídky nebo spíš životopisu, podobně jako tomu bylo naposledy ohledně Dolores Umbridgeové. Hodně se mluví o tom, že by se mělo objevit něco s Dracem Malfoyem.

Dnes se objevil první nový text. Dostanete se k němu pomocí této rýmované hádanky:

Nejsem žádná překladatelka (navíc nemám básnické střevo a nerada bych nějak změnila význam), ale jestli tu někdo vůbec neumí anglicky, pokusím se to aspoň nějak přeložit:

V domě na konci Tkalcovské ulice schůzka se koná,
matka prosí o pomoc pro svého syna, slzy na tváři má,
Souhlasí s tím, že jí pomůže, ale neví jak to udělat,
Který mistr lektvarů rozhodl se neporušitelný slib složit?

odpověď je jasná, ale Pottermore mi to nechtěl vzít na žádné způsoby až pak mi došlo, že se po mě chce, aby tam bylo i professor. Takže řešení je Professor Snape.
--
Nový článek o třech odstavcích je o městě nazvaném Cokeworth, které žádný český oficiální název nemá, protože v knihách se jeho jméno zmínilo pouze jednou na adrese v dopise pro Harryho.

V článku se dozvíte, že je to město, kde vyrůstali společně Severus Snape a Lily Evansová. Konec konců, Tkalcovskou ulici, kde je Severusům dům, známe a právě tam byl také složen neporušitelný slib mezi Narcissou Malfoyovou a Severusem Snapem.

Velká novinka pro nás je ta, že do tohoto města odvezli Dursleyovi Harryho, když chtěli uniknout jeho dopisům z Bradavic. Strávili noc v tamním hotelu Railview, ale poté se přemístili na ten útes na moři, když i tam Harrymu přišly dopisy. Strýc Vernon měl vágní domněnky, že je to naprosto nemagické místo a nedošlo mu, že právě v tomto městě objevila Petuniina sestra Lily své velké kouzelnické nadání.

Pojmenování města by mělo naznačovat, že jde o průmyslové město a evokuje tvrdou práci a špínu. Městem protéká řeka. V městě je minimálně jedna továrna s komínek, na který je výhled ze Snapeova domu.

***
zdroj: pottermore.com

Nové fotky k filmu "Colonia"

8. prosince 2014 v 17:59 | Snapeova |  Emma Watson-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Již v minulém měsíci se objevila druhá stills fotografie z filmu Colonia, který Emma pořád ještě natáčí a to momentálně v Argentině. K dispozici jsou nejnovější fotky z natáčení, ze včerejška a předvčerejška, ale ani jedny fotky bohužel nemají valnou kvalitu. Podívat se můžete i na jednu fotku z natáčení s nějakými psy. Snad se brzy objeví další a kvalitnější fotografie.


Další fotky v celém článku→

Pár slov k Fantastickým zvířatům.

3. prosince 2014 v 0:27 | Snapeova |  J.K.Rowling
V poslední době se vyrojily informace, že Joanne Rowlingová již dokončila scénář k filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Tento film má jít do kin v listopadu 2016 a přípravy mají začít v příštím roce. Tuto skvělou informaci dle všeho napsal britský Telegraph a to i díky Davidu Heymanovi, který řekl, že Joanne je dobrá scénáristka, je chytrá a umí úžasně pracovat s jazykem.
"Jo napsala krásný scénář. Je to v raném stádiu, s Davidem Yatesem začneme natáčet příští rok." Řekl také.
V nedávném rozhovoru pro IGN navíc prohlásil, že scénář je legrační, živý a vzrušující.

Heyman scénář pouze komentoval, pravděpodobně už viděl nějakou část, ale nijak nepotvrdil, že je kompletní. Zástupce Joanne Rowlingové všechny vyvedl z omylu a oznámil, že Joanne scénář ještě zdaleka nedokončila.
Myslím, že informace, kdy Joanne tuto práci dokončí není až tak důležitá, pokud to bude včas na to, aby byl film vydán v plánovaném datu. Příští rok už se snad začneme dozvídat něco o natáčení, i když si myslím, že spíš až v druhé půlce roku. Už nyní se těším na první fotky a trailer a nejraději už bych seděla v kině.

Vzhledem k tomu, že je toto zcela nový příběh a nebyl vydán ani knižně, je pro nás většina věcí kolem filmu velká záhada a věřím tomu, že scénář bude opravdu takový, jak popisuje David.

Joanne také změnila záhlaví svého Twitteru. Je na něm Ruské vydání Kamene mudrců a poznámky k jejím dalším projektům.

***
zdroj: snitchseeker.com

I am a member