Leden 2015

Harry Potter a kámen mudrců bude mít ilustrovanou verzi od Jima Kaye

20. ledna 2015 v 13:29 | Snapeova |  zajímavosti-HP
Vydavatelství Scholastic, které má v Americe práva na knihy Harryho Pottera se rozhodlo vytvořit ilustrované verze všech sedmi knih. Nyní se chystá ilustrované vydání Kamene mudrců, které má vyjít 6. října tohoto roku. Prý by měla každý rok jít do prodeje jedna kniha, takže příští rok to bude tajemná komnata a tak dále.

Ilustrátorem je umělec Jim Kay, který je nadšen tím, že může zobrazit nádherný svět Harryho Pottera a zdá se, že je i dobrou volbou. Britské vydavatelství Bloomsbury totiž uveřejnilo čtyři Jimovi ilustrace a vypadají opravdu dost dobře. Já bych si třeba opravdu přála mít takhle ilustrované všechny Potterovské knížky, ale těžko říct, jestli to vůbec půjde v ČR někdy koupit.

Čtyři uveřejněné ilustrace zobrazují Draca Malfoye, Rubeuse Hagrida, Hermionu Grangerovou a Rona Weasleyho a najdete je v naší galerii. Jak se vám líbí? :) Hlavně Draco se podle mě povedl ;)

image host image host image host image host

***
zdroj: snitchseeker.com a washingtonpost.com

Stuart Craig se bude podílet na Fantastických zvířatech

9. ledna 2015 v 16:29 | Snapeova |  J.K.Rowling
David Heyman poskytl rozhovor pro Collider, kde mluvil o úžasných dvanácti letech s Harrym Potterem a navázal odpověďmi na otázky o nově připravovaném filmu ze stejného světa, ale z jiné doby a o jiných postavách. Jde samozřejmě o Fantastická zvířata a kde je najít.

David prozradil skvělou novinku, že výtvarník Stuart Craig, který pracoval na všech filmech i Harry Potter parcích předvede svou úžasnou práci v zobrazování světa J.K. Rowling i v tomto díle.

Castingy na tento film jsou teprve v začátcích, takže zatím pořád nemáme žádná jména, ale v příštích měsících bychom se snad mohli začít dozvídat, kdo v tomto filmu bude hrát a koho.

Krom Davida Heymana, davida Yatese, Stuarta Craiga a Lionela Wigrama (výkoný producent HP filmů) se do Fantastických zvířat zapojí i Steve Kloves. Jaká bude jeho práce je otázka, protože pokud šlo o HP filmy, byl tvůrcem scénářů. Pro Fantastická zvířata a kde je najít si ho ovšem Rowlingová píše sama.

Oficiální datum preméry tohoto filmu je stanoveno na 18. listopadu roku 2016. David Heyman řekl, že natáčet by se mohlo od konce letošního léta.

Warner Bros nejspíš bude natáčet zase v Leavesdenu a ačkoliv se zatím pracuje hlavně na prvním filmu, studio doufá v celou trilogii, jak už se o ní mluvilo. Další filmy by pak šli do kin ve dvouletých odstupech, ale jejich natočení dost možná bude záviset na úspěšnosti prvního filmu.

Rozhovor s Davidem:

***
zdroj: snitchseeker.com a mugglenet.com

I am a member