Únor 2015

Alexandre Desplat získal Oscara!

26. února 2015 v 12:50 | Snitch |  Other Harry Potter Stars
Alexandre Desplate, kterého známe především díky tomu, že složil hudbu k první i druhé části Relikvií Smrti, získal prestižní ocenění Akademie, také známé jako Oscar, za hudbu k filmu Grandhotel Budapešť, ve kterém mimo jiné hraje i Ralph Fiennes. Níže vidíte video zaznamenávající Desplatovu děkovnou řeč během nedělního ceremioniálu v Dolby Theaterv Los Angeles a následnou tiskovou konferenci.


***
zdroj:snitchseeker.com

První trailer a plakát k filmu Regression s Emmou Watson!

22. února 2015 v 20:14 | Snitch |  Emma Watson-Articles
Ještě v tomto roce se do kin dostane thriller, ve kterém si hlavní roli zahraje Emma Watson (společně s Ethanem Hawke). Jde o původem španělský film s názvem Regression a režisérem je Alejandro Amenábar. Kromě Emmy si z HP herců ve filmu zahraje i David Thewlish. K dispozici už máme první trailer a plakát k filmu. Podívejte se níže.


Tom Felton zařazen do Nebelvíru

19. února 2015 v 17:19 | Snapeova |  Tom Felton-Articles
Tom Felton se konečně připojil na Pottermore a čekalo ho velké překvapení. Byl zařazen do Nebelvíru, oproti postavě Draca, kterého v Harry Potter filmech hrál.

Tohle napsal na twitter: Dnes jsem to konečně udělal. Připojil jsem se na Pottermore a byl zařazen do.....Nebelvíru. Mám zlomené srdce.

Na to reagovala i Joanne Rowlingová a to takto: Mohla jsem ti to říci už před léty. Jen jsem nechtěla narušit tvou motivaci.

Ještě před Tomem se na Pottermore připojila Potter herečka Evanna Lynch, která hrála Lenku Láskorádovou patřící do Havraspáru. Ona zkusila Pottermore už před téměř čtyřmi lety, když se teprve spouštěl a byla také zařazena do Nebelvíru. I ona z toho měla trochu šok a tehdy napsala na Twitter za sebou asi pět tweetů, kde vyjadřovala svoje překvapení a zmatek i pobavení.
***
zdroj: snitchseeker.com

Emma má druhou voskovou figurínu

19. února 2015 v 0:24 | Snapeova |  Emma Watson-Articles
V Orlandu na Floridě se spolu s dalšími dvěma novými atrakcemi otevírá 4. května nová pobočka muzea Madame Tussauds. Zde bude pro návštěvníky umístěna i druhá figurína Emmy Watson. Ta první je samozřejmě v Londýně v šatech od Elie Saab. V Orlandu má ošacení zcela jiné, jak můžete vidět. Pokud jde o obličej, přijde mi, že ani tentokrát Emmu nedokázali vystihnout dost dobře. V galerii můžete vidět tři fotky.


***
zdroj: emmawatsonbelgium.blogspot.be, emmawatson.cz

Hledají se herci pro Fantastická zvířata a kde je najít!

10. února 2015 v 18:59 | Snapeova |  J.K.Rowling
Začali první castingy pro film J. K. Rowlingové Fantastická zvířata a kde je najít. Hledají se lidi všech věkových kategorií ve Velké Británii pro hlavní i vedlejší role.

Bylo oznámeno, že natáčení začne letos v srpnu, což souhlasí s prohlášením Davida Heymana, že natáčení by mělo začít ke konci léta. Natáčet se bude v New Yorku a Londýně.

Hlavní postavě Newtovi Scamanderovi má být 23. let, ale zatím nepadlo ani slovo o tom, kdo by tuto roli mohl získat. Fiona Weir, která vedla castingy na Harryho Pottera se účastní i na tomto projektu. Krom všech již jmenovaných, především v předchozích článcích, budou na filmu pracovat i grafiční designéři Miraphora Mina a Eduardo Lima, kteří se momentálně zabývají HP parky a s prací na Fantastických zvířatech teprve začnou až přijde jejich čas.

Doufejme, že se brzo začneme dozvídat, kdo bude do filmu obsazen a jaké další role tam budou krom Newta. Velmi se na to těším. Máte vy nějaký tip na herce do hlavní role?

***
zdroj:snitchseeker.com

Rowlingová odpověděla na otázky fanoušků

9. února 2015 v 19:09 | Snapeova |  J.K.Rowling
Joanne Rowling se na svém Twitteru rozhodla odpovědět na tři zajímavé otázky od fanoušků, týkající se důležitých věcí ze série Harryho Pottera. Musím říct, že jsem opravdu ráda, že nám dává odpovědi na Pottermore i jinde a my se tak můžeme dozvědět mnohem víc věcí, než co se dá vyčíst z knížek.

První dotaz: Když Harryho v tajemné komnatě pokousal Bazilišek, jakto, že jeho jed nezníčil viteál v něm?
Odpověď: Schránka viteálu musí být nenapravitelně zničena, takže Harry by musel zemřít.
Podle všeho pak Joanne ještě odpověděla na další otázku, která se k tomuto trochu vztahuje.
Doplňkový dotaz k první otázce: Jakto, že kámen vzkříšení byl stále funkční, i když viteál z něj byl zničen?
Odpověď: Trhlina v kameni byla nenapravitelná. Jen Brumbál mohl extrahovat zlomek duše z kamene, aniž by porušil původní kouzlo (U téhle odpovědi si nejsem jistá, že jsme jí pochopila správně, ale myslím, že nakonec ano)

Druhý dotaz: Co se stalo s Chloupkem, poté, co byl puštěn do lesa. Doufám, že se vrátil do Bradavic, do závěrečné bitvy.
Odpověď: Byl navrácen do své vlasti, do Řecka. Brumbál chtěl, aby bylo Hagridovo hloupé osvojení Chloupka napraveno a poslal ho zpátky tam, kam patří. Ne do lesa.

Třetí dotaz: Proč se Grimmauldovo náměstí 12 nachází uprostřed mudlovského obytného komplexu?
Odpověď: Předek Blacků si vyhlédl krásný dům a tak "přesvědčil" mudlovské obyvatele, aby ho opustili a opatřil ho příslušnými kouzly.

Co si o tom myslíte? Mě třeba zaujala otázka s Baziliškem a nikdy mě nenapadlo se nad tímhle zamyslet.

***
zdroj: twitter.com

I am a member