Duben 2015

Velké změny a novinky na Pottermore

22. dubna 2015 v 3:49 | Snapeova |  J.K.Rowling
Web Pottermore před pár dny prodělal značné změny. Zmizel blog Insider, kde dosud fanoušcci mohli získávat informace o novinkách. Dále také byly odstraněny možnosti komentování, postování statusu a uveřejňování vlastních výtvorů.

Na Pottermore je zpráva o tom, že stránka se dostává do nové etapy vývoje a tvůrci mají nějaké plány, o nichž nám hodlají více říci až později. V rámci příprav na to, co se chystá, se udály nynější velké změny.

Proč už nyní nelze komentovat, aktualizovat statusy a nahrávat kresby? K tomu vedla řada faktorů. Tvůrci zkonstatovali, že některé funkce už neslouží uživatelům, tak jak by měly, a také je pro ně důležité soukromí a bezpečnost uživatelů.

Zrušený blog Insider byl tvořen týmem Pottermore k předávání aktualizací a dalších iformací a dospělo se k rozhodnutí, že bude lepší aktualizace oznamovat jinak, proto asi stejně jako o těchto změnách se o budoucích aktualizacích dozvíme přímo na hlavní stránce Pottermore v bočním panelu, kde budeme vždy odkázáni na příslušnou zprávu. Měli bychom je také dostávat v oznámeních a pokud to jednotliví uživatelé dovolí, Pottermore jim bude i zasílat emaily ohledně důležitých novinek.

O nadcházejících novinkách na webu bychom se měli dozvědět v příštích měsících.

Tým Pottermore také informuje, že jsou už docela blízko odhalení momentů a také textů od Rowlingové ohledně Relikvií smrti a dodává, že tím Pottermore rozhodně nekončí a i poté bude oč stát.

Všechny změny byly konzultovány s J. K. Rowlingovou a ta podporuje rozhodnutí, zachovat Pottermore jako bezpečné prostředí pro všechny uživatele.

Používá někdo z vás Pottermore pravidelně? Dotkly se vás nějak tyto změny?

***
zdroj: pottermore.com

Kdo bude s Emmou Watson hrát ve filmu Kráska a zvíře?

19. dubna 2015 v 21:09 | Snapeova |  Emma Watson-Articles
To, že si Emma zahraje Krásku v nové adaptaci filmu Kráska a zvíře už jistě všichni víte. Konec konců se o tom mluví už dost dlouho, ale nyní se konečně začíná něco pořádně dít. Krom Emmy už víme i obsazení dalších důležitých rolí.

Dan Stevens si zahraje prince zakletého ve zvíře, Luke Evans nápadníka Krásky Gastona, Josh Gad Gastovova poslíčka jménem Le Fou, Ian McKellen Cosgsworth (zakletý do hodin), Kevin Line Maurice, otce Krásky, a nakonec se mezi dosud zveřejněná jména herců k mému velkému potěšení zařadila i další HP herečka Emma Thompson, která bude hrát Paní Pottsovou (zakletá do konvice).

Disney už dokonce stanovilo datum vydání tohoto filmu. Bohužel si ještě dost počkáme, protože to bude 17. března 2017. Podle toho, co se zatím uvádí na CSFD, to u nás bude o den dříve, ale myslím, že je příliš brzo na to, abychom to mohli brát jako zaručenou informaci

Natáčení filmu má začít v květnu tohoto roku v Londýně. Scénář je v rukou Stephena Chbosky s nímž už Emma natáčela film Perks of Being a Wallflower. Hudbu podle všeho složí Alan Menken, který ji skládal už pro původní animovaný film.

Film má být muzikálový a Emma tudíž bude nejednou zpívat, což bude naše první příležitost slyšet ji opravdu pořádně, protože z toho, co jsme mohli slyšet dosud se toho až tak poznat nedalo. Emma zatím neměla šanci dostatečně ukázat svůj pěvecký talent.

Na film už nejspíš probíhají zkoušky. Josh Gad totiž na svůj instagram vyvěsil první fotku části hereckého obsazení, kde je i s Emmou a dále s Lukem Evansem, Danem Stevensnem a Kevinem Klinem.

Snad se k nám v příštích měsících dostanou nějaké fotky z natáčení ;)

***
zdroje: deadline.com, au.ibtimes.com, csfd.cz a imdb.com

Helena v TV Maxu

16. dubna 2015 v 12:29 | Snapeova |  Helena Bonham Carter-Photoshoots,Scans,Candids and Interviews
Helena Bonham Carter se objevila na obálce časopisu TV Max, jehož televizní program platil do 9. dubna. Bohužel jsem se k tomuto článku nestihla dostat dříve, proto už časopis nezakoupíte. To, co se týká Heleny jsem samozřejmě nascanovala. Článku a fotky na titulce se tentokrát Helena dočkala proto, že do kin vešel nový film Popelka, kde hraje Vílu kmotřičku. Na filmu jsem mimochodem byla je velmi povedený a Helena je tam vážně super :)

V článku si můžete přečíst takové shrnutí jejího rodinného života od dětství po současnost a její cesty ke slávě. V galerii najdete plnou velikost scanů a můžete si je tam přečíst ;)

*Mimochodem, prošvihla jsem vydání časopisu Reflex, kde byl Rozhovor s Alanem Rickmanem. Nemá ho někdo, kdo by případně byl ochotný zaslat scany? Kdyžtak děkuju :)


©Snapeova.blog.cz

Rozhovor s J.K. Rowlingovou v Nepálu

10. dubna 2015 v 13:17 | Snitch |  J.K.Rowling
J.K. Rowlingová navšívila ke konci března Nepál. Tam poskytla interview pro BFBS Radio, ve kterém mluvila o Fantastických zvířatech a kde je najít, divadelní hře o Harry Potterovi (která bude poprvé představena veřejnosti v létě 2016) a dalším. Pokud si chcete poslechnout celý rozhovor, klikněte zde. Níže najdete přeložené ty nejzajímavější výňatky z rozhovoru.


Uvidíme více z Harryho Pottera?
Rowlingová: Ne přímo z Harryho Pottera. Nemám v plánu psát další knihy o Harry Potterovi, nicméně pořád kolují zvěsti o tom, že je píšu. Obávám se, že tyto řeči jsou, v tomto okamžiku, nepravdivé. Ale dějí se jiné věci. Nyní například pracuji na scénáři k filmu Fantastická zvířata a kde je najít - které taky tvoří velkou část ve světě Harryho Pottera. Velmi mě to baví. A taky bude divadelní hra o Harry Potterovi. Takže je tu určitě spousta věcí, na které se mohou fanoušci těšit.

Více v celém článku →→

První trailer na film s Bonnie: Who killed Nelson Nutmeg?

6. dubna 2015 v 11:49 | Snitch |  Bonnie Wright-Articles
Objevil se první trailer na komedii, "Who killed Nelson Nutmeg?", ve které si zahraje i Bonnie Wright. Zatím není známo, kdy film vyjde, ale bude to ještě v roce 2015. Podle traileru to vypadá na velmi zajímavý film, zaměřený spíš na dětské publikum. Jsem zvědavá, jak do toho všeho bude zapojena Bonnie! :).

Čtyři děti, Billie, The Colonel, Woody a Shiv, jako každým rokem stráví prázdniny v Nelson´s Retreat, rodinném táboře. Ale jelikož v celém táboře jsou spíš menší děti, tito čtyři mezi ně moc nezapadají.

Více v celém článku →→

I am a member