Rozhovor s J.K. Rowlingovou v Nepálu

10. dubna 2015 v 13:17 | Snitch |  J.K.Rowling
J.K. Rowlingová navšívila ke konci března Nepál. Tam poskytla interview pro BFBS Radio, ve kterém mluvila o Fantastických zvířatech a kde je najít, divadelní hře o Harry Potterovi (která bude poprvé představena veřejnosti v létě 2016) a dalším. Pokud si chcete poslechnout celý rozhovor, klikněte zde. Níže najdete přeložené ty nejzajímavější výňatky z rozhovoru.


Uvidíme více z Harryho Pottera?
Rowlingová: Ne přímo z Harryho Pottera. Nemám v plánu psát další knihy o Harry Potterovi, nicméně pořád kolují zvěsti o tom, že je píšu. Obávám se, že tyto řeči jsou, v tomto okamžiku, nepravdivé. Ale dějí se jiné věci. Nyní například pracuji na scénáři k filmu Fantastická zvířata a kde je najít - které taky tvoří velkou část ve světě Harryho Pottera. Velmi mě to baví. A taky bude divadelní hra o Harry Potterovi. Takže je tu určitě spousta věcí, na které se mohou fanoušci těšit.

Více v celém článku →→


Už jste přemýšlela o názvu (pro hru)?
Rowlingová: Ne, ještě ne.

Takže by jím mohlo být cokoliv?
Rowlingová: Ne úplně cokoliv. Už máme vymyšleny dva názvy, ale nemám dovoleno o ničem mluvit.

Co vás přináší do Nepálu? Jste tu poprvé?
Rowlingová: Ano, jsem tu poprvé. Jsem zde kvůli setkání s jedním ze svých nejstarších a nejlepších přátel, britským přidělencem obrany v Nepálu, Colonelem Seanem Harrisem. Takže jsme zde přijeli na návštěvu a musím říct, že jsem si to tady zamilovala, je to nádherné místo. Chtěla bych se tu někdy vrátit znovu. Ráda bych znovu navšívila Kathmandu. Teď jsme tu bohužel jen na štyři dny, ale zatím to byl ten nejúžasnější zážitek.

Máte nějaké konexe s armádou?
Rowlingová: Ano, mám. Už jsem se setkala s několika gurkhy. Taky jsem vyrůstala poblíž britsko-velšských hranic, kde byl výcvikový tábor pro armádu, takže jsem vždycky znala docela dost vojáků - mladých mužů. A Sean je jeden z mých nejstarších a nejlepších přátel, známe se už 32 let. Takže o armádě toho vím poměrně hodně.

Předpokládala jste někdy, že se Harry Potter stane tak populární?
Rowlingová: Nikdy. Ani na sekundu. Na toto se mě ptají často a taky jsem upozorňována na to, že v úplně první kapitole Kamene mudrců píšu, že jméno Harry Potter bude slavné po celém světě. Každé dítě na světě bude jeho jméno znát. A lidé mi říkají, "Tys to věděla! Očividně jsi to věděla." Samozřejmě že jsem to nevěděla vůbec. To, že Harry Potter má být slavný, byla součást příběhu, ale nikdy ani ve snu by mě nenapadlo, že tak slavný bude i ve skutečnosti.

To jméno, Harry Potter, odkud se vzalo?
Rowlingová: Chtěla jsem opravdu obyčejné a tradiční jméno. A taky se mi líbí, že uprostřed obou slov se nachází zdvojené souhlásky. A ve skutečnosti, existuje několik opravdových Harry Potterý. Jedním z nich je i voják, který je pohřbený v Anglii. Takže mi často chodí dopisy, ve kterých se píše, "Můj dědeček se jmenoval Harry Potter", nebo dokonce, "Jmenuji se Harry Potter a jsem kvůli tomu škádlen v jednom kuse!"

Jaké to pro vás bylo, vidět úplně první film (HP a Kámen mudrců), když byl dokončen?
Rowlingová: Byl to neobyčejný zážitek. A byla jsem do toho hodně zapojena - filmmakeři se mě ptali na spoustu věcí - jak určité věci vypadají. Takže to pro mě nebylo takové překapení. Ale vidět, že je film hotový, bylo neskutečné. Být svědkem toho, že obsah vaší hlavy teď mohou vidět všichni ostatní, vždycky bude pro autora bizarní zážitek.

Kdybyste měla jedno přání, jaké by to bylo?
Rowlingová: Kdybych měla své přání pojmout sobecky, přála bych si, aby mým dětem nikdy nebylo ublíženo. Myslím, že je to takové univerzální přání všech matek, ne? Kdybych ohledně svého přání sobecká nebyla, tak bych si asi přála, aby těch 8 milionů dětí, které nyní žijí v zařízeních, našly rodinu.

***
zdroj: snitchseeker.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tsuki-dreamy-lunar tsuki-dreamy-lunar | 10. dubna 2015 v 13:25 | Reagovat

luxusní, chtěla bych aby ta série filmů pokračovala, nechceš být SB ?

2 Limonáda • Blowme.blog.cz Limonáda • Blowme.blog.cz | Web | 10. dubna 2015 v 13:32 | Reagovat

Skvělý rozhovor! :-)

3 Kate Kate | Web | 13. dubna 2015 v 7:03 | Reagovat

Ahoj,
tohle je fakt úžasnej blog :)
Jestli můžu poradit, tak koukněte sem http://jdem.cz/br2pj5 .
Super obchod, naposled jsem vyhrála boty :D

4 Harry Harry | 15. dubna 2015 v 19:35 | Reagovat

Skvelý článok!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

I am a member