Červen 2015

Časová osa kouzelníků a momenty z HP 7 na Pottermore

30. června 2015 v 15:59 | Snapeova |  J.K.Rowling
Na Pottermore se v poslední době objevilo několik novinek. Jedna větší novinka je vytvořená vizuální časová osa významných kouzelníků a čarodějnic. Začíná u středověkého věštce Mopsuse a končí u Harryho Pottera narozeného v roce 1980.

Všechny uvedené postavy byly zmíněny buď v knihách, na Pottermore, v rozhovorech s Joanne, nebo ve videohrách, které odhalily informace na kartičkách z čokoládových žabek.

Newt Scamander, o němž teď často slyšíme ve spojitosti s připravovaným filmem je na časové ose taktéž. Narodil se v roce 1897 a dosud nemá uvedeno datum úmrtí. Znamená to tedy, že nejspíš stále žije a dožil se tak většího věku než Brumbál, který ovšem neodešel přirozenou smrtí.

Na časové ose jsou samozřejmě Merlin, Morgana le Fay, zakladatelé Bradavic a další známá jména. Nápadně ovšem chybí slavný černokněžník Lord Voldemort a spekulace hovoří o tom, že Rowlingová o něm teprve plánuje odhalit nějaké informace, takže bude možná na časovou osu umístěn později. Zatím se o něm dočtete jen v informacích o Harrym, který na ose zaujímá poslední místo, jako nejmladší významný čaroděj.

Časová osa je určitě skvělý nápad. Zatím jsem ji jen přelétla pohledem, ale brzo si ji plánuji pořádně prohlédnout a pročíst :)

Druhá věc je ta, že už je na Pottermore celá sedmá kniha. Tedy 14 nejvýznamějších scén, jako třeba Sedm Potterů, návštěva Hermiony s Harrym v Godrikově Dole, smrt Dobbyho nebo několik momentů z bitvy o Bradavice. Určitě si je nazapomeňte prohlédnout. Jsou opět krásně zpracované, jak graficky, tak zvukově. V některých scénách máte opět možnost odemknout nové texty od J.k. Rowling, které se týkají třeba Godrikova meče nebo Dursleyů a dalších věcí z Harry Potter světa.
***
zdroj: snitchseeker.com a hogwartsite.net

Filmový Harry Potter maraton na Nově

28. června 2015 v 2:54 | Snapeova |  Harry Potter-obecně
Předešlé dvě soboty na Nově, v hlavním vysílacím čase, patřily dvěma dílům z úžasné trilogie Hunger Games. Nyní přebere štafetu Harry Potter, který bude sobotní večery okupovat podstatně déle. Konkrétně osm sobot, takže celé dva hlavní letní měsíce. Věřím, že mnoho z vás si celou sérii nenechá ujít. Pro mě je to vždy událost, když dávají v televizi ukázky a také celé filmy, protože spolu se mnou se dívá spousta dalších lidí, což tomu propůjčuje trochu jinou atmosféru, než když si to člověk pustí sám. Akorát by to bylo fajn bez reklam a useknutých titulků...

Vysílat se bude, jak už jsem napsala, každou sobotu a to od 20:20 na Nově. Rozpis by měl tedy vypadat takto:

Harry Potter a Kámen mudrců - 4. 7. 2015
Harry Potter a Tajemná komnata - 11. 7. 2015
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu- 18. 7. 2015
Harry Potter a Ohnivý pohár - 25. 7. 2015
Harry Potter a Fénixův řád - 1. 8. 2015
Harry Potter a Princ dvojí krve - 8. 8. 2015
Harry Potter a Relivie smrti 1. část - 15. 8. 2015
Harry Potter a Relikvie smrti 2. část - 22. 8. 2015


Máme synopsi a obálku k třetí detektivce J. K. Rowling!

12. června 2015 v 22:29 | Snapeova |  J.K.Rowling
Není to tak dávno, co jsme se dozvěděli, že Joanne Rowlingová pod přezdívkou Robert Galbraith dokončila třetí detektivku s detektivem Cormoranem Strikem. Už také víme, že kniha se bude jmenovat Career of Evil.

Dnes ale byly uveřejněny další důležité novinky. Kniha vyjde už v říjnu. V Americe vyjde 20. října a ve Velké Británii o dva dny později. Velmi očekávaná byla také synopse, abychom se dozvěděli, o čem tento díl vlastně bude. Nyní si ji můžete v mém překladu přečíst.

Synopse:
Když je Robin Ellacottové doručen tajemný balíček, je zděšená zjištěním, že obsahuje ženskou nohu oddělenou od těla.

Její šéf, soukromý detektiv Cormoran Strike je méně překvapen, ale ne méně znepokojen. Jsou zde čtyři lidé z jeho minuosti, o nichž se domnívá, že by za to mohli být zodpovědni - A Strike ví, že jeden z nich je schopný vytrvalosti a nevýslovné brutality.

S policií se zaměřují na jednoho podezřelého, u něhož si je Strike stále více jistý, že není pachatelem. On a Robin vezmou věci do vlastních rukou a ponoří se do temného a pokřiveného světa dalších tří mužů. S výskytem dalších strašných činů se jim ale krátí čas.

Career of Evil je třetí detektivka z vysoce uznávané série s Cormoranem Strikem a jeho asistentkou Robin Ellacottovou. Ďábelsky chytrá záhada s nečekanými zvraty za každým rohem. Také zachycuje příběh muže a ženy na křižovatce v jejich osobním i profesním životě.

Zde obálka, která je tentokrát laděna do žluté a fialové. V galerii si můžete prohlédnout dvě verze.

***
zdroj: snitchseeker.com

Dvě nové ilustrace a náhled do ilustrovaného Kamene mudrců

11. června 2015 v 20:09 | Snapeova |  HP 1-Articles
Z minulého čánku již víte, že Scholastic se chystá vydat celou Harry Potter ságu v ilustrované verzi. Knihy ilustruje Jim Kay a určitě byl skvělou volbou. Minule jsem vám ukázala první čtyři ilustrace a dnes tady máme dvě další. Na jedné je Harry v přístěnku pod schody o Dursleyových a na druhé je obchod Krucánky a Kaňoury v příčné ulici.

V USA a Velké Británii vyjde ilustrovaný Kámen mudrců 6. října tohoto roku a vyjde i v jednadvaceti dalších jazycích po celém světě. Těžko říci, jestli i v Češtině.

Krom ilustrací se v galerii můžete podívat i na obálku a první náhledy přímo do knihy. Já bych si tuto krásnou knihu chtěla sehnat aspoň v angličtině :)
*

***
zdroj: snitchseeker.com

Druhý oficiální trailer k Regression

10. června 2015 v 23:39 | Snapeova |  Emma Watson-Videos
Včera byl uveřejněn první plakát s Emmou Watson přímo k tomuto filmu a dnes máme k dispozici druhý dvouminutový oficiální trailer, který už odhaluje mnohem více než ten první. Film bude asi temnější než jsem čekala, ale trailer mě dost navnadil. Otázka je, jestli se film dostane do našich kin. V zahraničí má premiéru 28. srpna.

Spolu s trailerem se objevily i další tři stills fotografie. Na jedné z nich je spolu s Emmou i David Thewlis, který ve filmu hraje psychologa.

*

Update: V galerii přibyla další nová fotka :)

***
zdroj: youtube.com a emmawatson.cz

První Poster s Emmou k Regression

9. června 2015 v 21:19 | Snapeova |  Emma Watson-Articles
Dnes se objevil první plakát přímo s tváří Emmy k jednomu ze dvou letošních filmu s Emmou Watson, který je nazván Regression. O tomto filmu už jste tady na blogu mohli číst v článcích: zde, zde, zde a zde.

Nastínění děje: Otec je obviněn ze sexuálního zneužití své dcery. Na údajný zločin si ovšem nepamatuje a proto vyhledá pomoc psychologa. Postupně se dozvídá, že by mohl být součástí celostátního spiknutí.

Emma hraje onu zneužitou dceru. Spolu s ní ve filmu hraje také Ethan Hawke a Potter herec David Thewlis.

Na plakátu je v překladu napsáno: "Strach vždy najde svou oběť."
→ Galerie: 2015 - Regression > Posters

***
zdroj: hogwartsite.net, emmawatson.cz a csfd.cz

Eddie Redmayne potvrzen pro hlavní roli ve Fantastických zvířatech a kde je najít!

6. června 2015 v 20:59 | Snapeova |  Harry Potter-other
Jelikož novinky ohledně tohoto nového filmu z Harry Potter světa se poslední dobou začínají rojit, je načase informovat vás v dalším článku, který shrne, co jsme se dozvěděli od posledního článku. Předchozí články na téma Fantastická zvířata a kde je najít si můžete přečíst zde, zde, zde, zde a zde.

V posledním článku jsme se dozvěděli, že začínají castingy a nyní už se situace trochu vyvinula. Hlavní role je již s konečnou platnosti obsazena a samotné studio Warner Bros to potvrdilo. Jde o roli magizoologa Newta Scamandera (Pro nás Mloka Scamandera), který na svých cestách objevil a zdokumentoval nesčetné množství kouzelných bytostí, což nakonec vedlo k sepsání učebnice Fantastická zvířata a kde je najít, z níž se učí studenti na Bradavické škole čar a kouzel. Tohoto kouzelníka si zahraje Eddie Redmayne, o němž už se před tím dlouho spekulovalo.

Eddie se v posledních letech stává stále více populárním hercem a má za sebou několik skvělých rolí. Například jste ho mohli vidět v Bídnících, kde hrála i Helena Bonham Carter. Tento herec již získal Oscara za nejlepšího herce, a to za svůj výkon v životopisném filmu "Teorie všeho." (2014), kde hrál také s jedním Potter hercem, a to s Davidem Thewlisem. Eddieho ohromující portrét Stephena Hawkinga v tomto filmu mu také přinesl ceny Screen Actors Guild, BAFTA a Zlatý glóbus.

David Yates, který režíroval poslední čtyři Harry Potter filmy a bude režírovat i Fantastická zvířata a kde je najít, prohlásil: "Eddie je nebojácný herec, překypující vynalézavostí, vtipem a lidskostí. Nemohl jsem být víc vzrušený z možnosti pracovat s ním. Začneme toto nové dobrodružství v nádherném světě J. K. Rowling, a já vím, že ona to cítí stejně."

Eddie prohlásil: "Jsem velmi nadšený, J.K. ​​Rowling je génius. Jsem tak rád, že toho budu součástí, ale nemohu zatím říci jediné slovo... Vždycky jsem miloval tento svět, a cítím se velmi nadšen z toho, že jsem do něj byl pozván."

S obsazením hlavní role, nám byly odhaleny další čtyři postavy, pro které se hledají herci.

Mlokova manželka se jmenuje Porpentina a zkráceně se jí řiká Tina. Pro tuto roli se zvažují herečky: Saoirse Ronan, Lili Simmons, Dakota Fanning, Alison Sudol.

Tina by měla mít mladší sestru Queenie. Pro její roli se zvažují herečky: Kate Upton, Katherine Waterson, Elizabeth Debicki.

Mlok bude mít také úhlavního nepřítele jménem Jacob (popisován jako robustní a trochu zanedbaně vypadající). Toho si možná zahraje jeden z těchto herců: Steve Zissis, Zack Pearlman, Dan Fogler.

Možná to nebude trvat dlouho a uvidíme nějaké první produkty k tomuto filmu. Především se mluví o logu. Warner Bros totiž plánuje něco představit na Licensing Expo, které se bude konat 9-11. června v Las Vegas.

Film Fantastická zvířata a kde je najít bude celosvětově vydán i ve 3D a IMAX 18. listopadu 2016.

Co říkáte na novinky k tomuto filmu? Je podle vás Eddie dobrá volba? A koho ze zvažovaných herců byste zvolili do třech dalších rolí?

***
zdroj: snitchseeker.com

Rowlingová odrazuje fanynky od zbožňování Draca Malfoye

5. června 2015 v 21:29 | Snapeova |  J.K.Rowling
Draco Malfoy má dnes narozeninový den. Jedna fanynka psala ohledně toho na twitter Joanne Rowling a dočkala se odpovědi.

Překlad:
Gillian: Nemá dnes Draco Malfoy narozeniny? (Stejně jako já mám poslední den školy!) Kolik by mu dnes bylo?
J. K. Rowling: Draco dnes dosáhl 35. let. Nebyla jsem pozvána na oslavu, hlavně proto, že stále říkám dívkám, že o něm mají trochu zavádějící představy.

Joanne se netají tím, že zřejmě nechápe, proč Draca tolik fanynek miluje. V textu, který o něm zveřejnila v prosinci na Pottermore se sice dočtete, že není jen zlý, ale stejně tak tam Joanne píše, že Draco pod úšklebky a předsudky neskrývá srdce ze zlata, jak si některé fanynky myslí.

Já si myslím, že mnoho lidí si Draca oblíbilo hlavně díky herci Tomu Feltonovi.

***
zdroj: hogwartsite.net


Nová kniha - Bestiář Harryho Pottera

2. června 2015 v 17:39 | Snapeova |  Harry Potter-other
Minulý podzim vyšla v zahraničí u nakladatelství Harper Collins kniha Harry Potter - The Creature Vault a autorem je Jody Revenson. U nás knihu vydá nakladatelství Slovart a bude se jmenovat Bestiář Harryho Pottera. Předpokládané datum vydání je určeno na 27. srpna tohoto roku. Kniha má 208 stran a měla by stát od 600 korun výše. Bude záležet na obchodu, kde budete nakupovat.

Anotace: Mozkomorové a domácí skřítci, jezerní lidé a draci čínští ohniváči - to je jen pár příkladů kouzelných tvorů a strašidelných monster, jimiž spisovatelka J. K. Rowlingová zabydlela kouzelný svět Harryho Pottera.

Tvorové a zvířata, jimiž se hemží knihy a filmy o Harrym, jsou zábavní, velkolepí, děsiví i láskyplní. Jsou stejně různorodí, jako povahy studentů Školy čar a kouzel v Bradavicích. Kniha Bestiář Harryho Pottera nabízí zasvěcený a komplexní vhled do fascinujícího procesu, během něhož se podařilo přivést tento zvěřinec v rámci veleúspěšné série filmů o Harrym Potterovi k životu. Detailní profily všech tvorů obsahují vzácné výtvarné koncepty, zákulisní fotografie a tajné recepty filmařů z archivu společnosti Warner Bros.

Knihu doplňuje samostatný plakát s portréty všech tvorů a interaktivní katalog Velkoprodejny Mžourov. Koupě této nádherné sbírky se prostě stává povinností fanoušků Harryho Pottera bez ohledu na věk.
*
Mě informace o vydání knihy docela nadchla a chystám si jí koupit, aby mi nechyběla ve sbírce :D Co vy? Také si na knihu hodláte našetřit? Na Slovensku vyjde také a to pod názvem: Harry Potter - Tvory a netvory.

Na internetu se mi podařilo v angličtině najít spoustu stránek z knihy, takže si můžete udělat obrázek o tom, jak to bude vypadat. Níže ukázka. V galerii jich najdete mnohem více. Hned pod stránkami se také můžete podívat na video ke knize.

Mimochodem, chystají se další knihy tohoto typu. Minulý měsíc v zahraničí už vyšla kniha Magical Places from the films a na říjen se chystá Harry Potter - The Character Vault. U nás se jich snad také dočkáme a více informací o nich přinesu v nějakém příštím článku ;)


***
zdroje: heyuguys.com, thehogsmeadepress.com, entertainmentrealm.com, editorialdesignserved.co, yozone.fr, snitchseeker.com

I am a member