Časová osa kouzelníků a momenty z HP 7 na Pottermore

30. června 2015 v 15:59 | Snapeova |  J.K.Rowling
Na Pottermore se v poslední době objevilo několik novinek. Jedna větší novinka je vytvořená vizuální časová osa významných kouzelníků a čarodějnic. Začíná u středověkého věštce Mopsuse a končí u Harryho Pottera narozeného v roce 1980.

Všechny uvedené postavy byly zmíněny buď v knihách, na Pottermore, v rozhovorech s Joanne, nebo ve videohrách, které odhalily informace na kartičkách z čokoládových žabek.

Newt Scamander, o němž teď často slyšíme ve spojitosti s připravovaným filmem je na časové ose taktéž. Narodil se v roce 1897 a dosud nemá uvedeno datum úmrtí. Znamená to tedy, že nejspíš stále žije a dožil se tak většího věku než Brumbál, který ovšem neodešel přirozenou smrtí.

Na časové ose jsou samozřejmě Merlin, Morgana le Fay, zakladatelé Bradavic a další známá jména. Nápadně ovšem chybí slavný černokněžník Lord Voldemort a spekulace hovoří o tom, že Rowlingová o něm teprve plánuje odhalit nějaké informace, takže bude možná na časovou osu umístěn později. Zatím se o něm dočtete jen v informacích o Harrym, který na ose zaujímá poslední místo, jako nejmladší významný čaroděj.

Časová osa je určitě skvělý nápad. Zatím jsem ji jen přelétla pohledem, ale brzo si ji plánuji pořádně prohlédnout a pročíst :)

Druhá věc je ta, že už je na Pottermore celá sedmá kniha. Tedy 14 nejvýznamějších scén, jako třeba Sedm Potterů, návštěva Hermiony s Harrym v Godrikově Dole, smrt Dobbyho nebo několik momentů z bitvy o Bradavice. Určitě si je nazapomeňte prohlédnout. Jsou opět krásně zpracované, jak graficky, tak zvukově. V některých scénách máte opět možnost odemknout nové texty od J.k. Rowling, které se týkají třeba Godrikova meče nebo Dursleyů a dalších věcí z Harry Potter světa.
***
zdroj: snitchseeker.com a hogwartsite.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti design 5.1. - Dark Lord ?

Ano, miluju Voldyho :D 39.3% (66)
Moc se mi líbí 22.6% (38)
Ano 11.3% (19)
Mohl být i lepší 12.5% (21)
Ne 7.7% (13)
Je to stejný odpad jako mudlové, skřeti a moho dalšího 6.5% (11)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

I am a member