Červenec 2015

První fotky kulis pro Fantastická zvířata + novinky o natáčení

29. července 2015 v 20:49 | Snapeova |  Harry Potter-other
Nedávno se objevily první fotografie z pravděpodobné stavby kulis pro Film Fantastická zvířata a kde je najít. Natáčet se bude samozřejmě ve studiích Leavesden a fotky pochází od fanoušků, kteří byli navštívit Warner Bros. Studio. Mohlo by jít o památky a jiné oblasti města New York a jeho okolí. Říká se, že nedávno tam byla i Joanne Rowling. Nic však není potvrzeno. Tyto první fotky vztahující se k natáčení nového filmu z HP světa máme k dispozici přesně čtyři roky od premiéry filmu Harry Potter a Relikvie Smrti 2. část.

S natáčením už se možná pomalu začíná tento týden. Nasvědčují tomu některé drobnosti. Eddie Redmayne, který bude hrát Mloka Scamandera byl o víkendu spatřen v městě Ludlow. Podle fanoušků prohlašoval, že je na návštěvě přátel, ale proslýchá se něco jiného. V londýně už je Dan Fogler, který zanechává záhadné Tweety, a Alison Sudol.

Potvrzeno bylo, že dívka, z castingu na postavu jménem Modesty, o niž jsem minule psala, by měla pro natáčení být k dispozici od srpna do ledna.

Dan Fogler na Twitteru hojně odpovídá zvědavých fanouškům a tak prozradil, že filmovat se bude v Londýně i New Yorku a že už se setkal s Joanne i Eddiem a viditelně je ze všeho opravdu nadšený.

V galerii si můžete prohlédnout 20 fotek stavby kulis, které pocházejí ze stránky fantasticbeastsmovie.net

image host image host image host image host

***
Zdroj: snitchseeker.com a fantasticbeastsmovie.net

Harry Potter a Ohnivý pohár - Zajímavosti, vystřižené scény, chyby ve filmu, fotky...

25. července 2015 v 11:49 | Snapeova |  HP 4-Articles
Ve čtvrtém díle si užijeme návrat Lorda Voldemorta se vším všudy. Vymyslí skvělý plán jak Harryho dostat přímo k sobě a tak konečně po mnoha letech získá zase "normální" tělo. Harry se nedobrovolně zúčastní turnaje, na který je trochu mladý a nejednou mu hrozí, že přijde o život. Navíc je poprvé odloučen s Ronem, který špatně nese, že Harryho jméno bylo v poháru a jeho kamarád je zase naprostým středem pozornosti. Opět se objevuje několik temných a tajemných ale i kladných postav. V tomto díle nás bohužel mimo jiné čeká jedna smutná a zbytečná smrt. No a nemohu opomenout zmínit Ritu Holoubkovou. V knize se o ní mluví mnohem více, ale i ve filmu je dobře ukázáno, co je to za děsnou ženskou. Ztvárněná je skvěle :).

Osobně tento díl jako film až tak nemusím. Jako každý má skvělé scény, ale nejvíc se na něm vždy těším na konec. Ten mě opravdu baví. Dívat se můžete dnes od 20:20 na Nově nebo zítra od 15:15 na Nova Cinema.

Chcete zase pár zajímavostí? Tak tady jsou:

1) Při druhém úkolu za Harryho (Daniel Radcliffe) nezaskakuje žádný dublér. Daniel musel zvládnout všechny náročné požadavky, kterými mj. bylo vydržet až 30 vteřin bez vydechnutí bublinek. Celý druhý úkol se natáčel v umělé vytvořené nádrži, jež byla 18 metrů dlouhá, 6 metrů hluboká a naplněná více než 2 000 000 litry vody. Uvnitř nádrže se nacházel zvláštní prostor se vzduchem - bylo tak učiněno z důvodu, aby se herci nemuseli pořád vynořovat nad hladinu. Daniel Radcliffe strávil pod vodou během třech natáčecích týdnů 40 hodin.

2) V knize se nachází mnoho vedlejších příběhů, a proto se uvažovalo o rozdělení filmu na dvě části. Nakonec k tomu nedošlo a i to je důvodem, proč film nezačíná jako obvykle v Zobí ulici. Scenáristé museli vystřihnout mnoho scén, tudíž se jim poměrně nezajímavý úvod nevešel do plánu.

3) Představitel ředitele Kruvalu Igora Karkarova Predrag Bjelac je Srb a pobýval (možná stále pobývá) v České republice. Hrál například v Ulici nebo ve filmu Ro(c)k podvraťáků.

4) Mladí herci absolvovali asi tří týdenní taneční výcvik, aby se naučili valčík na Vánoční ples. Nicméně Dan Radcliffe na to měl jen čtyři dny. Kamera ho při tanci raději zabírala jen od pasu nahoru, aby nebylo vidět, jak přešlapuje.

5) Voldemort neměl červené hadí oči, tak jak je to popisováno v knize, protože herec Ralph Fiennes usoudil, že výraz jeho očí lépe ukáže Voldemortovu šílenost a zlo v něm.


Jako vždycky jsem pro vás našla vystřižené scény. Je tam jak studenti před návštěvníky zpívají píseň o Bradavicích, příchod Sudiček na scénu a celá jejich píseň nebo to, jak Harry zahlédle hádku mezi Igorem a Severusem, který odhaluje studenty, kteří využívají kočáry na mazlení.


Super video z natáčení. Především se týká nacvičování na ples. Potěšeni budou i fanoušci Dramione :D

Chyby ve filmu

A fotografie ;)
Fantastická zvířata a kde je najít - potvrzení herci, nové informace, casting na dětskou postavu

24. července 2015 v 13:49 | Snapeova |  Harry Potter-other
V posledním článku jste se dozvěděli, že herec Eddie Redmayne ztvární hlavní postavu filmu Fantastická zvířata a kde je najít, Mloka Scamandera. Tehdy jsme měli také informace o pár dalších možných rolích a zvažovaných hercích pro jejich ztvárnění. Nyní už zase víme něco více.

Do role Mlokovi manželky Porpentiny, zkráceně Tiny byla potvrzena herečka Katherine Waterston. S Mlokem se tato postava údajně potká v New Yorku, kde se Mlok zastaví během svých cest za poznáváním a dokumentováním kouzelných tvorů. Pro herečku toto bude nejspíš první takto významná role.
Její vyjádření k získané roli: "Opravdu se mi chce hodně se usmívat a jsem z toho tak nadšená, ale je to pocit, jako bych měla rtěnku po celých zubech. Ano, jsou to úžasné zprávy, jsem nadšená."

Fotka↓

Alison Sudol byla potvrzena pro Roli Queenie, která je sestrou Tiny. Herečka si nedávno zahrála v seriálovém dramatu Dig po boku Jasona Isaacsa (Lucius Malfoy) .

Foto ze seriálu↓

Do role Jacoba byl potvrzen Dan Fogler. Původně se říkalo, že má být Mlokův nepřítel, ale aktuální informace tvrdí, že naopak budou přátelé a že Jacob bude mudla. Herec naznačil, že jeho postava bude mít přízvuk.

Fotka↓

Vyrojily se také informace, že ve filmu má být kouzelník jménem Kredan. Tvrdilo se, že by ho měl hrát Ezra Miller, který hrál po boku Emmy Watson ve filmu Charlieho malá tajemství. Ezra ovšem v jednom rozhovoru řekl, že mu roli nikdo nenabídl. A Rowlingová na Twitteru na dotaz: Kdo je Kredan, odpověděla: "Kredan je doslova nikdo. Mají nesprávné jméno!"
Buď se tedy mluví o existující postavě jen se špatným jménem nebo nevím. Přeložila jsem si to snad dobře. Údajný Kredan se podle informací měl s Mlokem setkat v New Yorku, jako Tina.

Jeden fanoušek se Joanne zeptal jestli ve filmu bude postava, která bude mít nějakou jizvu a ona odpověděla, že tam bude postava, která jich bude mít hodně.

Ve filmu také bude hrál roli Americká škola čar a kouzel, jejíž jméno se teprve dozvíme.

Další zajímavá věc je, že Warner Bros otevřelo Casting pro roli malé dívky. Jmenuje se Modesty. Měla by to být strašidelná mladá dívka s vnitřní silou a klidem. Bude mít schopnost vidět hluboko do lidí, a porozumět jim. Na casting měly přijít holčičky ve věku od 8 do 12 let. Přišlo prý mezi 10 000 a 25 000 účastnic. Z nich se vybralo sto nebo přes sto dívek, z nichž se bude dále vybírat. Všechny dívky obdržely certifikát za účast. Několik fotek holčiček na castingu si můžete prohlédnout zde. Potvrzeno je, že natáčení Fantastických zvířat a kde je najít se bude konat od srpna tohoto roku do ledna 2016.

Video ke Castingu↓

***
Zdroj: snitchseeker.com

Harry Potter a vězeň z Azkabanu - vystřižené scény, speciální efekty, videa z natáčení, fotky...

18. července 2015 v 6:29 | Snapeova |  HP 3-Articles
Harry nafoukne svou tetičku, naučí se kouzlo Expecto Patronum. Zjistí, že má kmotra. Hermiona dá Dracovi pěstí, Harry se poprvé za tři školní roky nesetká s Voldemortem. Trio začne chodit na hodiny jasnovidectví. Bubák v podobě Snapea postraší Nevillea. Harry získá a začne používat Pobertův plánek. To jsou jen některé scény a skutečnosti, které jsou význačné pro vězně z Azkabanu, který je jedním z nejoblíbenějších HP filmů a to i u mě. Mívala jsem období, kdy jsem si ho pouštěla každý den, opravdu! :D A s bráchou jsme u některých scén dělali takové naše srandičky (Viz. náraz Trelawneyové do stolku) :D.

Na film se můžete podívat dnes od 20:20 na Nově nebo zítra od 15:30 na Nova Cinema.

Teď už k videím a fotkám↓

Vystřižených scén z tohoto dílu není mnoho. Je tam část scény v Záchraném autobuse, ptáček letící přes Bradavické pozemky a zlobící Hagrida, Studenti trávící čas ve Velké síni, Sir Cadogan chránící vstup do Nebelvíru, profesorka McGonagallová v Nebelvírské společenské místnosti, kde se následně odehrají scény mezi Hermionou a Ronem a Hermionou s Harrym.

Jedno Behind the scenes video (trochu méně kvalitní)

Tady se můžete podívat především na to, jak byl vytvořen Klofan, což je opravdu obdivuhodná práce. Dále je tam i Chroptící chýše nebo natáčení scén se záchraným autobusem. V tomto videu najdete i pár úsměvných záběrů z natáčení.

Zde je další část o speciálních efektech a je tam třeba to, jak upravili Garyho na trestance Siriuse Blacka, změna Lupina na vlkodlaka, vytvoření vzhledu Petera Petigrewa a stvoření mozkomorů.

V tomto videu můžete vidět, jak si představitelé Brumbála a Snapea udělali srandu z Daniela Radcliffea, když natáčetli scénu ve Velké síni, kde museli studenti přespat. Já jsem se opravdu nasmála :D

Nakonec animace a fotky. Užijte si dnešní podívanou ;)Že by Voldemort???

Harry Potter a Tajemná komnata - zajímavosti, vystřižené scény, chyby ve filmu, trailer, fotky...

11. července 2015 v 18:09 | Snapeova |  HP 2-Articles
Druhý díl Harryho Pottera natočil taktéž Chris Columbus. Film je tedy v podobném stylu a hlavní protagonisté se příliš nezměnili. Větší změna nastane až u Vězně z Azkabanu. Poprvé se zde setkáváme s některými postavami jako je Dobby, jeho pán Lucius Malfoy a učitel obrany proti černé magii Zlatoslav Lockhart. Novinkou je také Vrba mlátička, bazilišek a obří pavouci. I tentokrát se Harry utká s Voldemortem. Minule byl pozůstatek Voldemortovi duše součástí profesora Quirrella. Tentokrát to bude Voldemort ve své mladistvé podobě, stvořené ze střípku jeho duše ukryté v jeho deníku, který je jedním z viteálů. První viteál, který byl zničen, aniž by Harry tušil, co vlastně zničil.

Sledovat můžete Tajemnou komnatu dnes od 20:20 na Nově, nebo zítra od 15:10 na Nova Cinema.
*
Vybrala jsem pro vás pár zajímavostí, které jste možná nevěděli. Pocházejí z csfd, kde jich najdete mnohem více.

1) Daniel Radcliffe prozradil: "V Tajemné komnatě je záběr, kde musím vytáhnout nohavice u kalhot, abych prokázal, že nemám žádné ponožky. Na dvanáct let byly mé nohy ovšem příliš chlupaté, tak mi řekli, že nikdo z diváků neuvěří, že ve dvanácti letech může mít někdo tak chlupaté nohy. Kvůli tomu mi museli spodní část nohou vyholit."

2) Představitel Luciuse Malfoye Jason Isaacs požádal režiséra druhého dílu Chrise Columbuse, zda by nemohl mít stříbrnou hůl, z níž by vytahoval svou hůlku. Columbusovi se nápad tak líbil, že jej nakonec realizoval.

3) Když se na scéně poprvé objevil Lucius Malfoy (v obchodě s knihami) a klepl Draca přes prsty, původně to udělal tak tvrdě, že Tom Felton začal brečet.

4) Mladého Hagrida zde hraje stejná osoba, která ve všech filmech figuruje jako výškový dablér Robbieho Coltranea. Jeho hlas byl kvůli konzistenci předabován Coltraneem.

5) Když Zlatoslav Lockhart pózuje pro fotografa v Krucáncích a kaňourech, můžete za ním na polici zhlédnout několik červených, v kůži vázaných, výtisků Harryho Pottera.

6) Scéna, kdy pan Malfoy říká Harrymu: "Doufejme, že pan Potter bude vždycky nablízku, aby zachránil den." není ve scénáři, nýmrž je improvizací Jasona Isaacsa a Daniela Radcliffa.

7) V původním scénáři bylo, že Hermiona v poslední scéně obejme Harryho a Rona. Jedenáctiletá Emma Watson (Hermiona) se ale styděla obejmout oba kluky před celým štábem, takže režisér Chris Columbus dovolil pozměnit scénu. Nejdřív objala Daniela Radcliffea (Harry), ale když chtěla obejmnou Ruperta Grinta (Ron) oba se tak styděli, že se nakonec rozhodli jen potřást rukama. Emma Watson přiznala v jednom rozhovoru, že Daniela Radcliffea objala jen velmi krátce, takže filmaři museli tento záběr na pár sekund "zmrazit", aby bylo objetí delší.

8) Když Harry vstoupí do pracovny profesora Brumbála, vidíme na stěně obraz Gandalfa Šedého (tohle jsem nevěděla ani já, musím se dnes pozorně dívat, jestli je to pravda :D).

9) Richard Harris (Brumbál) zemřel nekolik málo týdnů před uvedením filmu do kin.

A nyní videa. První jsou zase vytřižené scény, které tentokrát mají přes šestnáct minut. Vidět například můžete Draca s Luciusem, jak přijdou k Broginovi a Burkesovi prodat některé zakázané věci. Draco při tom téměř objeví Harryho, který se do obchodu omylem dostal pomocí letaxu, když řekl "Příčnalice" místo Příčná Ulice :D.

Další zajímavé scény jsou například, když Harry podá Filchovi dopis z Rychločár, který mu vypadl (Filch je moták), Lockhart dá žákům vyplnit test, který je celý jen o něm, Harry čelí pomluvám od spolužáků, kteří ho podezřívají, že je zmijozelův dědic a zkamenělí studenti jsou jeho práce, praví, už probuzení Crabbe s Goylem se potkají s prchajícím Harrym a Ronem, kteří jsou za ně proměněni pomocí lektvaru.

Opět tu pro vás mám i chyby ve filmu.

Připomenout si také můžete jak před více než deseti lety vypadal trailer na tento film.
Příště už bude i nějaké to video se srandou na natáčení. Nyní mám pro vás ještě pár fotek. Většina je z natáčení.

Kterou scénu z Tajemné komnaty máte nejraději?
Já osobně tento film neřadím k oblíbeným dílům. Největší váhu na tom mají asi ti pavouci :DDivadelní hra: Harry Potter And The Cursed Child

8. července 2015 v 21:29 | Snapeova |  Harry Potter-other
Nedávno byl oznámen název dlouho očekávané divadelní hry, která bude uvedena v Londýně. Bude se jmenovat Harry Potter And The Cursed Child (Harry Potter a prokleté dítě), a lístky půjdou do prodeje letos na podzim. Hra bude mít světovou premiéru na londýnském West Endu v létě roku 2016 v Divadle Palace.

Ačkoli se množily spekulace o tom, že tato hra má být prequel, sama Joanne to vyvrátila a řekla, že tato hra rozhodně není prequel. Děj hry bude zachycovat Lily a Jamese od jejich nástupu do Bradavic do jejich dospělosti, kdy probíhá první kouzelnická válka a jejich syn přijde na svět. Po jejich smrti by měl příběh sledovat Harryho vyrůstání u Dursleyů. Podle definice prequelu je zcela jasné, že ten to být opravdu nemůže, protože by se to muselo odehrávat před knihami, ale děj mezi lety 1970 a 1981 v knihách obsažený je, jen ne detailně. Je to samozřejmě mezi první a druhou kapitolou v knize Harry Potter a kámen mudrců. A pochopitelně se k životu Lily a Jamese vracíme během celé série. Nejvýrazněji ve vzpomínkách Severuse Snapea. Hra se možná podívá i na komplikovaný vztah mezi sestrami Petunií a Lily. Možné je, že se ve hře objeví i Lupin, poberti, Snape a některé další postavy.

Joanne scénář k této hře sama nenapsala, ale vytvoření celé hry svěřila týmu lidí, který je podle ní skvělý a věří jim. Navíc s nimi spoustu věcí konzultovala, takže se snad nemusíme bát, že tam něco nebude tak, jak to Joanne zamýšlela. Spisovatelka je dle svých prohlášení na twitteru nadšená, že nám prostřednictvím této hry může zprostředkovat dosud nevyprávěnou část Harryho příběhu. Myslí si, že i my, fanoušci, budeme nadšeni. Režiséra Johna Tiffanyho zná už roky. Ten potvrdil její tvrzení, že hra není prequel a prozradil, že obsazování postav do rolí probíhá od začátku tohoto roku. Zároveň řekl, že malého Harryho nebude hrát nikdo slavný. Režisér doufá, že hra bude mít turné po celé Velké Británii, včetně Skotska, jeho domoviny. Je tu i možnost, že by se hra podívala dál do světa. Ale to se nejspíš uvidí časem.

***
zdroj: snitchseeker.com

Harry Potter a Kámen mudrců - vystřižené scény, chyby ve filmu, záběry z natáčení, fotky...

4. července 2015 v 12:49 | Snapeova |  HP 1-Articles
Vzhledem k tomu, že od dneška zase začíná HP maraton na Nově, řekla jsem si, že bych mohla každou sobotu připravit tématický článek k danému filmu. Nevím, jestli se mi to opravdu povede vždy, ale zkusím to. Dnes tedy Kámen mudrců. Našla jsem několik videí a pak několik fotek jako bonus. Někdo si zavzpomíná, někdo uvidí něco, co třeba ještě neviděl. Každý fanoušek si v tom může najít to své.

Ve videu s vystřiženými scénami můžete například zhlédnout, jak Petunie rozklepává vejce v nichž najde akorát dopisy pro Harryho z Bradavic. Harryho s Hagridem v metru, celou scénu z první hodiny se Snapem nebo zajímavou scénu ve Velké síni, kde se stane hned několik věcí.

V tomto videu jsou odhaleny chyby, jako ruka nebo noha někoho ze štábu v záběru, Harry sedící na jiných stranách stolu v jedné scéně. Ronova patka měnící strany a další...

Video se záběry z natáčení:

První testovací záběr s herci vybranými pro hlavní trio. Dlouho se video týká jen Dana. Trio je od 8:00

A teď pár vybraných fotek:

:D

I am a member