Divadelní hra: Harry Potter And The Cursed Child

8. července 2015 v 21:29 | Snapeova |  Harry Potter-other
Nedávno byl oznámen název dlouho očekávané divadelní hry, která bude uvedena v Londýně. Bude se jmenovat Harry Potter And The Cursed Child (Harry Potter a prokleté dítě), a lístky půjdou do prodeje letos na podzim. Hra bude mít světovou premiéru na londýnském West Endu v létě roku 2016 v Divadle Palace.

Ačkoli se množily spekulace o tom, že tato hra má být prequel, sama Joanne to vyvrátila a řekla, že tato hra rozhodně není prequel. Děj hry bude zachycovat Lily a Jamese od jejich nástupu do Bradavic do jejich dospělosti, kdy probíhá první kouzelnická válka a jejich syn přijde na svět. Po jejich smrti by měl příběh sledovat Harryho vyrůstání u Dursleyů. Podle definice prequelu je zcela jasné, že ten to být opravdu nemůže, protože by se to muselo odehrávat před knihami, ale děj mezi lety 1970 a 1981 v knihách obsažený je, jen ne detailně. Je to samozřejmě mezi první a druhou kapitolou v knize Harry Potter a kámen mudrců. A pochopitelně se k životu Lily a Jamese vracíme během celé série. Nejvýrazněji ve vzpomínkách Severuse Snapea. Hra se možná podívá i na komplikovaný vztah mezi sestrami Petunií a Lily. Možné je, že se ve hře objeví i Lupin, poberti, Snape a některé další postavy.

Joanne scénář k této hře sama nenapsala, ale vytvoření celé hry svěřila týmu lidí, který je podle ní skvělý a věří jim. Navíc s nimi spoustu věcí konzultovala, takže se snad nemusíme bát, že tam něco nebude tak, jak to Joanne zamýšlela. Spisovatelka je dle svých prohlášení na twitteru nadšená, že nám prostřednictvím této hry může zprostředkovat dosud nevyprávěnou část Harryho příběhu. Myslí si, že i my, fanoušci, budeme nadšeni. Režiséra Johna Tiffanyho zná už roky. Ten potvrdil její tvrzení, že hra není prequel a prozradil, že obsazování postav do rolí probíhá od začátku tohoto roku. Zároveň řekl, že malého Harryho nebude hrát nikdo slavný. Režisér doufá, že hra bude mít turné po celé Velké Británii, včetně Skotska, jeho domoviny. Je tu i možnost, že by se hra podívala dál do světa. Ale to se nejspíš uvidí časem.

***
zdroj: snitchseeker.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

I am a member