Srpen 2015

Nové informace od Joanne Rowling

30. srpna 2015 v 19:09 | Snapeova |  J.K.Rowling
Už je to nějaká doba, co jsem naposledy zveřejnila novinky, které nám sdělila Joanne Rowling. Za poslední dobu mnohé prozrazuje fanouškům na Twiiteru a nebo se dozvídáme nové informace přes Pottermore. Nyní přináším všechny důležité informace, zveřejněné za několik posledních měsíců. Některé už jste jistě někde četli, ale jiné jsou velmi čerstvé.

*
Při uveřejnění posledních kapitol sedmé knihy na Pottermore Joanne napsala, že jsou osoby (v angličtině nazývané Hatstalls), u nichž se klobouk tak těžce rozhodoval, že seděli na stoličce více jak pět minut. Jedinná taková známá čarodějka, je Minerva McGonagallová, nad jejímž zařazením klobouk přemýšlel pět a půl minuty a nemohl se rozhodnout mezi Nebelvírem a Havraspárem.

Druhým takovým člověkem je Peter Petigrew. Klobouk se v jeho případě rozhodoval mezi Nebelvírem a Zmijozelem. Všichni víme, jak nakonec rozhodl. Klobouk je neslavně tvrdohlavý a odmítá připustit, že by zde udělal chybu. Odvolává se na způsob, jakým Peter zemřel.

K zařazení Petera se pak vztahuje další otázka z twitteru: Jak se Červíček dostal do Nebelvíru? Nemá kvality pro tuto kolej.
J. K. Rowling: Někdy si myslím, že zařazujeme příliš brzy. On se postupně vzdálil tomu, kým mohl být.
*
Přes Pottermore také prozradila něco o Brumbálovi a Hagridovi: Barvy červená a bílá jsou uvedeny mnohokrát ve starých textech o alchymii. Jeden výklad je, že, obecné kovy a zlato představují dvě různé strany lidské povahy, které musí být v souladu.

Toto byla inspirace pro křesťanská jména Rubeus (červená) Hagrid a Albus (bílá) Brumbál. Tito dva muži, oba nesmírně důležití pro Harryho, pro mě představují dvě strany ideálních otcovských postav, které Harry hledá. První je vřelý, praktický, divoký. Druhý je působivý, intelektuální a ponděkud držící se stranou.

Jedna krásná reakce Jo ohledně otázky na dopis z Bradavic: Pro všechny lidi, co říkají, že nedostali dopis z Bradavic: Dostali jste dopis, šli jste do Bradavic. Byli jsme tam všichni společně.
*

K příležitosti 17. výročí bitvy o Bradavice↓
J. K. Rowling: Dnes bych jen chtěla říct: Je mi opravdu líto Freda. *sklání hlavu v přijetí vaší přiměřené zloby*
Fanoušek: A co Tonksová, Lupin?
J. K. Rowling: Myslím, že mohu učinit omluvu jen za jednu smrt každé výročí, Fredova byla pro mě nejhorší, proto začínám s ním.

Fanoušek: Je zavádějící myslet na Snapea jako statečného člověka, a přesto po něm Harry pojmenoval jedno ze svých dětí.
J. K. Rowling: Snape měl své chyby, ale byl neuvěřitelně statečný
Jiný fanoušek: Statečný? Ano. Hodný toho, aby po něm byl pojmenován Harryho syn? Eh, Znám lepší volby jména. *Kašel* Remus *kašel*.
J. K. Rowling: Harry přenechal Remusovo jméno Teddymu, aby ho mohl použít pro vlastního syna.

Jedna fanynka byla také zklamaná, že Jo dává přednost psům před kočkami. Joanne však vysvětlila, že je to tím, že má na kočky alergii.

Joanne konečně ujistila fanoušky v jedné věci ohledně dvojčat: Fred se narodil první. Vždy jsem si myslela, že je to zřejmé.

Fanoušek: Kdybyste měla viteál, jaký předmět byste použila?
J. K. Rowling: Já bych si viteál nikdy nikdy nevytvořila. Jsou to zlé předměty vytvořené opovrženíhodnými prostředky! (Možná čajový sáček)

Fanoušek: Je kouzelnický kongres Spojených států amerických dvoukomorový stejně jako mudlovský?
J. K. Rowling: Ne, má jen jednu komoru.

Fanoušek: Mají kouzelníci něco jako OSN? (Organizace spojených národů)
J. K. Rowling: Ekvivalentem je mezinárodní sdružení kouzelníků.

Fanoušek: Kdy má Lenka Láskorádová narozeniny?
J. K. Rowling: Lenčiny narozeniny jsou 13. února.

Fanoušek: Proč žádné z Harryho dětí nedostalo jméno Elvendork? (pozn.: Pokud jsem to dobře pochopila, mělo by to být jméno, které bylo psáno jako návrh jména pro Harryho v prequelu, který Joanne napsala a vydražila pro charitu. Je to jméno takzvaně univerzální, hodící se pro obě pohlaví. Osobně tedy nechápu, co to má být za jméno :D)
J. K. Rowling: Ponechala jsem si ho pro případ, že bych měla čtvrté dítě.

Fanoušek: S mými přáteli jsme měli opravdu intenzivní debatu o školném v Bradavicích.
J. K. Rowling: Není žádné školné. Všechny náklady na magické vzdělání pokrývá ministerstvo kouzel.

Fanoušek: Nejsem si jistá, že, stvořitel Madame Pinceové byl někdy spražen nesouhlasným pohledem knihovníků. (nejsem si jistá překladem, ale hlavní myšlenka se snad chápat dá)
J. K. Rowling: To se mýlíš. Vyskočila přímo z mého dětského strachu z děsivých knihovníků. Takových, co nenávidí děti.

Fanoušek: Jaké je celé jméno Ufňukané Uršuly? Můj táta se mě na to ptal a neměla jsem tušení. Hledala jsem, ale nic jsem nenašla.
J. K. Rowling: Celé jméno Ufňukané Uršuly je Uršula Elizabeth Warren. (V angličtině: Myrtle Elizabeth Warren)

Fanoušek: Pokud změnu patrona způsobí, to, že se do někoho zamilujete, změní se i když láska pomine nebo zůstane stejný?
J. K. Rowling: Patron se změní jen, když je to věčná láska. Neměnná - část tebe navždy.

Fanoušek: Vždy jsem se vás na to chtěla zeptat. Jakého patrona má Hagrid?
J. K. Rowling: Hagrid nemůže vyvolat patrona. je to příliš obtížné kouzlo.

***
zdroj: snitchseeker.com, hogwartsite.net a twitter.com

Soutěž o Bestiář Harryho Pottera!

23. srpna 2015 v 21:49 | Snapeova |  soutěže
Jak někteří už možná vědí, podařilo se mi pro vás uspořádat soutěž, ale ne jen tak nějakou. Cena věnovaná do soutěže bude zatím nejhodnotnější (ne jen cenou, ale i celkově pro každého HP fanouška) ze všech věcí, o které jste dosud na tomto blogu mohli soutěžit.

Jeden z vás bude mít možnost vyhrát nově vydanou knihu Bestiář Harryho Pottera, která by neměla chybět v knihovničce žádného fanouška. Stejně jako Filmová kouzla, i tuto knihu vydává nakladatelství Slovart, které ochotně poskytlo výtisk Bestiáře pro tuto soutěž. Pokud si budete chtít knihu koupit, můžete tak učinit zde.

Jestli dosud netušíte, co je tato kniha zač, přečtěte si článek, který jsem o ní psala. Můžete se přes něj dostat i do galerie, kam jsem nahrála spoustu fotek z anglického vydání této knihy, abyste si mohli udělat představu o tom, jak to bude vypadat.

Tato kniha byla také poslední potterovskou prací Pavla Medka, který knihu redigoval. Jak všichni víme, v únoru tohoto roku bohužel zemřel. Nakladatelství Slovart mu vzdává hold kvalitou zpracování této knihy.

Teď už k samotné soutěži. Připravila jsem si pro vás takový kvíz právě o kouzelných tvorech a zvířatech. Mnohé můžete znát z Harry Potter knih nebo z knížky Fantastická zvířata a kde je najít. Pokud vaše dosavadní znalosti nebudou stačit, ujišťuji vás, že vše z toho se dá vyhledat na internetu.

Každý, kdo se chce zúčastnit musí zaslat email na adresu: snapeova.blog.cz@seznam.cz. Do emailu uveďte vaše celé jméno a odpovědi na otázky. Adresu si vyžádám až přímo od výherce.

Otázky:
1) Co musíte udělat, abyste propustili Domácího skřítka ze svých služeb?
2) Jakou vlastnost mají slzy Fénixe?
3) Jednoduše popište, jak vypadá Hipogryf
4) Leprikón se vyskytuje pouze v jedné zemi. V jaké?
5) Jaké zbarvení mají hříbata jednorožců?


Vaše emaily můžete zasílat do půlnoci dne 1. září 2015, pak proběhne vylosování výherce. Adresu následně předám Slovartu, které knihu zašle přímo výherci. Přeji vám hodně štěstí !

***
Děkuji nakladatelství Slovart za věnování výtisku do soutěže a jmenovitě Janě Klimešové za příjemné a ochotné jednání.

Harry Potter a Relikvie smrti: část 2. - Vystřižené scény, Chyby ve filmu, videa z natáčení, fotky...

22. srpna 2015 v 0:16 | Snapeova |  HP 7-Articles
Scházíme se u posledního tematického článku. Těch osm sobot rychle uteklo, končí léto, končí prázdniny a končí příběh Harryho Pottera v letošním televizním maratonu. Od oficiální premiéry filmu uplynuly už čtyři roky. Tehdy to bylo opravdu smutné. Vyšly všechny knihy a filmy a zdálo se, že je všemu koec, ale není. Harryho příběh je možná v podstatě kompletní, ale jeho svět je neuvěřitelně velký a zajímavý. Už jen knihy nám poskytly mnohé a neustále k tomu přidává J. K. Rowling pomocí Pottermore, odpovědí na Twitteru a dalším věcem. Nikdy nepřestanu obdivovat jak obrovský svět vymyslela, jak o všem a o všech ví úplně všechno. Svět Harryho Pottera nikdy nemůžu přestat milovat a těším se co přinese nový příběh z HP světa v podobě filmu Fantastická zvířata a kde je najít, který se odehrává mnoho let před Harrym.

Doufám, že tematické články se vám líbily a užili jste si je. Sešly se i nějaké komentáře, takže věřím, že určitý úspěch tyto články měly. Nejvíc komentářů bylo u článku k Princi dvojí krve. Za všechny komentáře děkuji, jsem ráda, že jsem někomu udělala radost. Je spousta možností, co udělat příště, až zase bude HP maraton v televizi a když mi v tom nic nezabrání, něco z toho využiju a připravím opět tematické články, jen zase jiné než byly tyto.

Poslední film je řekla bych nejtemnější a nejsmutnější. Zobrazuje konečné zúčtování a rozhřešení všeho. Málokterý fanoušek u něj neuronil slzu. Pokud si vzpomenu na knihu, probrečela jsem asi její poslední půlku, když jsem ji četla poprvé. Samozřejmě kvůli Snapeovi, kvůli všem těm zjištěním. Nikdy už to nemůže být jako poprvé, ale vzpomínky Severuse ve filmu mě dojmuly zatím pokaždé. Je to pro mě skoro nejlepší část filmu. No, ale neopoměňme momenty jako cesta tria za viteály do banky Gringotových, setkání s brumbálovým bratrem, poslední návrat do Bradavic, první polibek Rona a Hermiony a celý souboj Harryho s Voldemortem.

Vystřižené scény zachycují přípravu tria na akci u Gringotových, jejich rozhovor s Aberforthem, cestu všech studentů, skrávajících mezi sebu Harryho, do Velké síně, nastražení výbušnin na most, uvěznení i osvobození zmijozelských nebo útěk Rona a Hermiony před Nagini.

Nějaké ty chyby

Zkažené klapky z tohoto dílu. Dobré je, jak Severuse odzbrojí kamera :D

Krátké krásné i smutné video nazvané Všechno končí. Převážne je o loučení.

Video z posledního natáčecího dne. Zachycuje natáčení poslední scény a emotivní záběry s loučením. Jsou tam také záběry z různých natáčení. Převážně z jednotlivých natáčecích dní. U některých se zasmějete. Při mnoha z nich se slavily narozeniny někoho z herců. Je to opravdu úžasné video a podotýkám, že některé fanoušky může dohnat k slzám. Obsahuje pár stejných záběrů jako předešlé video.

A ještě se zasmějeme při vtipných záběrech z natáčení všech filmů.

Vzpomínka na poslední premiéru


Harry Potter a Relikvie smrti: část 1. - Vystřižené scény, Chyby ve filmu, Video o natáčení, fotky...

15. srpna 2015 v 19:39 | Snapeova |  HP 7-Articles
Už žádné Bradavice. Harry, Ron a Hermiona se vydají na honbu za zbývajícími viteály a připletou se jim do toho také Relikvie smrti, o nichž do té doby téměř neměli tušení. Podíváme se na svatbu, na sídlo Malfoyových a je zde jedna z nejhorších smrtí v HP sáze vůbec. Tady to odnese všemi milovaný skřítek Dobby, který vždy za každou cenu chránil Harryho. Další pro Harryho bolestivou smrtí je smrt jeho sovy Hedviky. Tento díl je spíš taková road movie. Skvělá je scéna na ministerstvu, kde se znovu setkáme s Dolores Umbridgeovou. Pak už je to hlavně o cestování z místa na místo, pokusech o zničení medailonku a hledání dalších viteálů. Harry s Hermionou také poprvé dostane možnost navštívit hrob svých rodičů a podívat se do míst, kde se narodil. Díl je to dobrý a rozhodně už se u něj nezasmějete tak, jako u Prince dvojí krve. Ne každému tento díl sedne, já s ním problém nemám.

Ron s otcem v jeho dílně, odjezd Dursleyových, Harry a Ron na jakémsi honu, který se trochu zvrhne, Ron učící Hermionu házet žabky. Tyhle a další scény můžete vidět ve videu s vystřiženými scénami z tohoto dílu.

Několik chyb, na které můžete ve filmu narazit.

Video o natáčení první části Relikvií smrti. (Určitě se podívejte na tanec Molly a Artura na svatbě :D)

Video z natáčení s nějakou tou srandou :)

A fotky
Harry Potter a Princ dvojí krve - Vystřižené scény, Chyby ve filmu, video z natáčení, fotky...

8. srpna 2015 v 16:49 | Snapeova |  HP 6-Articles
Knižně šestý díl až tak nemusím, vždy se mi to zdálo trochu zdlouhavé, ale ve skutečnosti je tam spousta úžasných i strašných momentů, jako v jiných knihách. Plánuji si knihy přečíst znovu, tak uvidím, jestli i po pár letech od posledního čtení mě bude šestý díl bavit méně než jiné. Filmově tento díl naopak miluju. Spousta skvělých a důlěžitých momentů je vypíchnutá, dobře je zachycen Draco a to s čím se pere, vztahy mezi Hermionou, Ronem a Levandulí. Ve vzpomínkách na Voldemorta postrádám mnohé. Je tam opravdu hodně důležitého a zajímavého, ale chápu, že to, co nebylo nejdůlěžitější museli filmaři vypustit. Film se vlastně jmenuje podle mé oblíbené postavy Severuse Snapea a dodnes si pamatuju ten šok, pro nás všechny, když vyšla kniha a my se dočetli na konec.

Na filmovém Princi dvojí krve mě především baví ten vtip, který do tolika temnoty David Yates vnesl. Díky tomu se na film opravdu příjemně kouká a ten kontrast mezi scénami, kdy se smějete a kdy vás mrazí, je opravdu dobrý. Harry pod felixem je už možná trochu moc, ale vlastně je to jedna z nejvtipnějších scén :D.

Prince dvojí krve můžete sledovat dnes od 20:20 na Nově a zítra v 15:15 na Nova Cinema

Vystřižené scény začínají dvěma scénami, kde se Hermiona baví s Harrym o různých věcech. Například o tom, jak se Draco občas ztrácí z Pobertova plánku. Jsou tam i dva krátké záběry Harryho a Brumbála v jeskyni Poté dlouhá scéna z které opravdu mrazí, Kratknot diriguje sbor, který zpívá píseň a na Bradavice padá temnota. Minerva nahání studenty do hradu. Vidíme i rozervaného Severuse, který ví, že čas se plní, Hermionu s Ronem, kteří čekají, jestli se jim Harry ve zdraví vrátí a Draca, který se chystá vyplnit svůj úkol. Je mi líto, že tahle scéna není ve filmu pesně takhle kompletní, protože působí neskutečně.

Chyby ve filmu

Jedno z videí zachycující natáčení. Tohle ukazuje především natáčení na věži a zápálení Hagridovy hájenky, ale i něco dalšího. Na youtube najdete těchto videí ještě několik.

A fotky
Dračí koule :D

K obsazení Fantastických zvířat se možná připojí i Colin Farrell!

6. srpna 2015 v 22:30 | Snapeova |  Harry Potter-other
Nejnovější a největší novinkou ohledně Fantastických zvířat, je možné obsazení známého herce Colina Farrella. Měl by si zahrát kouzelníka Gravese, s kterým se Mlok setká v New Yorku, tak jako s mnoha ostatními postavami. Informaci však zatím neberte stoprocentně vážně.

Co ovšem Warner Bros potvrdilo je, že byla vybrána dívka pro roli Modesty o níž jsem psala v tomto článku. Je to desetiletá Faith Wood-Blagrove a natáčet začne už tento měsíc. Ačkoli se na stránce snitchseeker objevilo několik jejích fotek, byly později na žádost Warner Bros odstraněny a tak nebudu po takových pátrat a počkáme až nám studio poskytne nějaké oficiální.

Aktualizace - 7.8.: Nově bylo potvrzeno, že k obsazení se připojí také herečka Jenn Murray, která by prý měla hrát klíčovou roli. (Foto)

Objevily se další čtyři fotografie z konstrukce kulis. Podívat se na ně můžete v galerii.

image host image host image host image host

***
zdroj: snitchseeker.com a www.fantasticbeastsmovie.net

Harry Potter a Fénixův řád - vystřižené scény, chyby ve filmu, video z natáčení, fotky...

1. srpna 2015 v 0:55 | Snapeova |  HP 5-Articles
Knižně je pro mě tento díl jeden z nejoblíbenějších. Dodnes si pamatuju, jak jsem se neuvěřitelně těšila na film. Ten byl určitým zklamáním, ale konec konců, nejde tam nacpat vše, časem jsem to přijala a i film je pro mě jeden z nejoblíbenějších, jako kniha. Na scénu zde přichází růžová Dolores Umbridgeová, která se opravdu vynasnaží, aby vše bylo tak, jak to chce ona. Harry je na tom hůř, než kdy dřív, protože Voldemort mu leze do hlavy a Brumbál se ho kvůli tomu straní. Harry musí absolvovat hodiny se Snapem, aby se naučil bránit svou mysl a trochu vygraduje jeho láska k Cho Changové. Nakonec se opět musí postavit samotnému Voldemortovi.

Fénixův řád můžete sledovat dnes od 20:20 na Nově nebo zítra od 15:30 na Nova Cinema.

V první vystřižené scéně můžete vidět, jak profesorka Trelawneyová vtipně večeří během proslovu a dále například zmijozelské šikanující mladšího studenta na nádvoří, Umbridgeovou s Harrym a Hermionou v lese nebo Harryho na návštěvě v Brumbálově pracovně.

Chyby ve filmu

Video vztahující se k natáčení filmu

A fotky :)

I am a member