Září 2015

Jaké jméno ponesou adaptace detektivek Roberta Galbraitha?

29. září 2015 v 13:49 | Snapeova |  J.K.Rowling
Že se budou natáčet adaptace detektivek Roberta Galbraitha (J.K. Rowling) s detektivem Cormoranem Strikem, již víme. BBC nyní odhalilo první informace o těchto televizních filmech. Filmy budou pojmenovány jako: The Cormoran Strike Mysteries (Záhady Cormorana Strika).

První novela, Volání kukačky, bude mít scénář od Sarah Phelps, která psala scénář i pro Prázdné místo. Scénář pro Hedvábníka napíše Ben Richards. Ohledně třetí knihy (Career of Evil) zatím podobné informace nemáme, jelikož ještě ani nevyšla. Režisérem bude Julian Farino.

Zatím stále nemáme žádné informace o obsazení hlavních (Cormoran a jeho asistentka Robin) ani jiných postav. Stejně tak zatím nejsou žádné zprávy o tom, kdy přibližně se s filmy začne a kdy se jich dočkáme. Snad se brzy zase něco dozvíme.

***
zdroj:snitchseeker.com

Novinky z knižního světa Harryho Pottera

19. září 2015 v 21:59 | Snapeova |  Harry Potter-obecně
Určitě si pamatujete na nádherné ilustrované vydání kamene mudrců, které ilustroval Jim Kay. S radostí vám mohu říct, že kniha bude vydána i v češtině a to již 6. října. Já si tento kousek rozhodně nenechám ujít, protože to vypadá opravdu překrásně a po ilustrovaném Harrym jsem vždy toužila. Tvořit se budou samozřejmě i další díly. Jednou jsem psala, že by se měl jeden vydávat každý rok a dle všech informací to tak opravdu bude a to i pro nás. Odhaleny byly i další ilustrace z této knihy a tak se na tyto nové přírustky můžete podívat i v galerii. Nově uveřejněné jsou: Voldemortova tvář pod turbanem, kresba Harryho, Bradavice a Hagrid na Siriusově motorce. Mimo to ještě další dvě ilustrace, které jako ochutnávku uveřejnilo nakladatelství Albatros.
image host image host image host image host


Jody Revenson nenapsala jen Bestiář Harryho Pottera, (v originálne: Creature Vault) ale už od ní jsou další dvě knihy. Již vydaná Harry Potter - Magical Places from the films a chystaná Character Vault (vyjde na konci října). Jistě jste pochopili, že ta první se věnuje místům z filmů jako jsou: Bradavice, Příčná ulice, Doupě nebo Azkaban. Ta druhá jednotlivým postavám. Obě knihy mají přes dvě stě stran, jako Bestiář. Podívejte se na dosud uveřejněné náhledy do obou knih v galerii. Myslím, že když vyšel Bestiář, můžeme u nás v budoucnu očekávat i tyto knihy.
***
image host image host image host image host


Video, kde je tak trochu prolistována kniha o magických místech↓

A nakonec žhavá novinka. Nic s novými informacemi nebo něco podobného, ale některé fanoušky to jistě také velmi potěší. Zaznamenali jste dalo by se říct "módu" poslední doby ohledně omalovánek pro dospělé? I já jsem si jedny pořídila a je to moc fajn věc. Právě omalovánky s Harry Potter tématem budou v zahraničí vydány už ke konci tohoto roku, přesněji 24. listopadu.

Zrovna nedávno jsem si říkala, jestli by se i něco takového nemohlo objevit a byla jsem překvapená, když jsem později zjistila, že už se to chystá. Upřímně nevím, jestli bych si tyto omalovánky koupila. Zatím je známa jen obálka, ale možná mě zláká až se objeví nějaký náhled zevnitř. Na tom jestli bude kniha v českém vydání u omalovánek až tak nezáleží, ale uvidíme také jaká bude cena u nás. Co vy? Víte jistě, že si omalovánky koupíte nebo se také ještě budete rozhodovat? Nebo vás naopak něco takového vůbec neláká? To by pro dnešek ohledně knížek bylo vše.

***
zdroj: snitchseeker.com, the-leaky-cauldron.org, amazon.com a albatros

Vyhlášení soutěže o Bestiář Harryho Pottera

3. září 2015 v 5:01 | Snapeova |  soutěže
Čas na posílání odpovědí uplynul a nyní je tu vyhlášení. Tato soutěž měla opravdu ohlas, zapojilo se rovných sto lidí. Sedm z nich však nebylo zařazeno do losování, kvůli špatným odpovědím. Když už si někdo vylámal zuby, tak to bylo na poslední otázce, ale jsem ráda, že naprostá většina emailů byla správně a téměř všichni, co se zapojili, měli opravdu šanci vyhrát.

Každý z vás dostal číslo, podle toho, kdy váš email přišel. Ten kdo zaslal email jako první měl číslo jedna a tak dále. Čísla jsem napsala na papírky, zmuchlala a velice pečlivě protřepala v uzavřeném sáčku. Pak už byla na řadě moje šťastná ruka. :D Štěstí se usmálo na email číslo 75. a ten poslala Veronika P. Ve své schránce by již měla mít email s žádostí o adresu. I zde jí srdečně blahopřeji!

Velice mě mrzí, že cenu může dostat jen jeden z vás. Nejraději bych vás odměnila všechny, kdyby to nějak šlo, ale bohužel. Tak to chodí. Třeba se mi v budoucnu povede uspořádat další zajímavou soutěž a štěstí se usměje na někoho, komu se tentokrát vyhnulo.

Byla opravdu radost pro vás tuto soutěž pořádat. Každý se se svým emailem popasoval jinak. Někdo zcela jednoduše, jiní posílali trochu vtipnější zprávy, u kterých jsem měla možnost se i pobavit. Někteří z vás byli opravdu moc milí a psali mi tam mimo jiné chválu ohledně blogu nebo prostě jen děkovali za soutěž.

Já vám děkuji za účast. Když jste knihu nevyhráli, určitě na ni časem našetříte nebo se stane vašim vánočním či narozeninovým dárkem. Věřte, že za to stojí. Můžete se přesvědčit v mé recenzi.

Pokud už nechcete otálet a chcete knihu brzy vlastnit, znovu připojuji odkaz, kde si ji můžete objednat

Ještě jednou děkuji nakladatelství Slovart za možnost tuto soutěž uspořádat.

PS: pokud někdo z vás chce dál pokoušet štěstí a ještě jste se nezapojili do soutěže u Veroniky, tak do toho. Pořádá stejnou soutěž o jeden výtisk Bestiáře a emaily můžete posílat až do 14. září. ;)

Snapeova

I am a member