Říjen 2015

Nově odhalené fotky a informace

30. října 2015 v 23:49 | Snapeova |  J.K.Rowling
Před pár dny vstoupila do prodeje kniha Harry Potter: The Character Vault. Již třetí kniha od Jody Revenson. První z nich před nedávnem vyšla i v češtině (Bestiář Harryho Pottera). Jak už víte, ta třetí je věnovaná postavám z Harryho Pottera. Vzhledem k tomu, že je již v prodeji, začínají se objevovat fotky. Jak se ukázalo, kniha odhaluje doposud neviděné fotografie. Nejzajímavější je asi ta, která pochází z prvního filmu. Je na ní Neville se svou babičkou ještě před nástupem do Bradavického expresu. Takový záběr jsme neměli možnost vidět ani ve filmu a je to zřejmě poprvé, co vidíme Nevillovu babičku. Vidět ale můžete i novou fotku z natáčení epilogu nebo ze vzpomínek Severuse Snapea, kde je malý Snape s Lily ve škole. Poslední novinkou je stránka o Protivovi, který se nikdy nedostal až do výsledného filmu.


Dvě videa, která vám umožní do knihy nahlédnout:

*

Mimo toto vás seznámím i s pár novinkami odhalenými na Twitter účtu J. K. Rowling od doby, co jsem uveřejňovala poslední článek, který se odhalování nových informací týkal.

Joanne na Twitteru přiznala, že svým způsobem samozřejmě můžete patřit do více kolejí. I když nikdo nemůže být zařazen do více kolejí, ti co mají silné vlastnosti ze dvou kolejí - jako například Harry Potter, Hermiona Grangerová, Severus Snape nebo Neville Longbottom - budou pravděpodobně mít možnost vybrat si svou kolej po delším rozhodování. Po zdlouhavém přemýšlení má právo rozhodnout sám klobouk.

Prvního září oznámila, že James Sirius Potter zrovna nastupuje do Bradavic, což znamená, že jeho bratr Albus je o dva roky mladší, protože ten do Bradavic nastoupí v roce 2017, kdy se odehrává epilog.

Později toho dne prozradila, že James byl zařazen do Nebelvíru a Teddy Lupin, který začal svůj pátý rok v mrzimorské koleji, se stal primusem.

Také jsme se dozvěděli přesné datum narození Siriuse Blacka. Narodil se: 3. 11. 1959. Je tedy najstarší z Pobertů.

A nakonec: jeden fanoušek se Joanne nedávno zeptal, jakou kapitolu by zvolila, kdyby si měla vybrat nejoblíbenější ze všech sedmi knih. Joanne na to odpověděla, že se jedná o kapitolu 34. (Znovu v lese) v Relikviích smrti.

***
zdroj: twitter.com a snitchseeker.com

Ve službách zla - Anglicky dnes, Česky na jaře 2016

20. října 2015 v 19:59 | Snapeova |  J.K.Rowling
Právě dnes vstoupila do prodeje třetí detektivní kniha Joanne Rowlingové pod pseudonymem Robert Galbraith. V červnu jsme se dozvěděli, že název knihy je Career of Evil a mohli jsme si také přečíst synopsi a prohlédnout obálku. Dnes víme, že u nás kniha ponese název Ve službách zla a obálka bude opět stejná jako ta anglická. Knihu opět překládá Ladislav Šenkýřík a jeho překlad si přečteme již na jaře příštího roku. K dispozici už je ukázka, kterou jsem okamžitě zhltla a velmi mě navnadila. Opravdu se na třetí detektivku s Cormoranem Strikem těším. Zde si můžete připomenout minulý článek se synopsí a zde si můžete přečíst českou ukázku z knihy.

***
zdroj: idnes.cz

Nové Pottermore

14. října 2015 v 23:09 | Snapeova |  J.K.Rowling
V srpnu začaly velké změny na Pottermore. Naposledy byl vyhlášen vítěz školního poháru a tím Pottermore, jak ho známe, skončilo. Zmizely i momenty z knihy a zdá se, že se už nevrátí. kdo všechny neprošel, má zřejmě smůlu, tedy i já. Přijde mi to jako neuvěřitelná škoda. Co lidé, kteří Pottermore teprve objeví? Proč staré Pottermore nemohlo být zachováno? Momentálně není možné se ani přihlásit.

Nová verze je podle slov tvůrců více zaměřená na dospělejší část fanoušků a také se dá snadno používat i na mobilních telefonech. Původní Pottermore bylo možné pořádně používat v podstatě jen na počítačích. Pottemore teď bude mít i vlastní redakční tým a to s cílem vytvořit "digitální srdce kouzelnického světa". Najdete tam i informace o Fantastických zvířatech a Prokletém dítěti. Jednoduše mi to teď připadá jako jedna ze stránek s HP novinkami, obohacená o materiály od J.K. Rowling.

Mám pocit, že jen málo z nás si nyní připadá jako dospělý HP fanoušek. Komu nebude chybět vaření lektvarů, získávání kolejních bodů, souboje, házení skřítků přes plot a další věci?

Každopádně, tvůrci slibují, že se zase půjde přihlásit, vrátí se moudrý klobouk a připraví test, kde zjistíme, jaký by byl náš patron. Uvidíme tedy, jestli nové Pottermore dosáhne aspoň tohoto zlepšení. Momentálně jsem ze změn trochu smutná, ale časem se s tím snad vyrovnám, obzvlášť, když se na Pottermore vrátí to, co po změně postrádá většina uživatelů.

To, co je použito jako úvodní obrázek, je nové logo Pottermore↑

***
zdroj: snitchseeker.com a pottermore.com

I am a member