Listopad 2015

Fantastická zvířata a kde je najít - mnoho nových informací a fotek

6. listopadu 2015 v 23:09 | Snapeova |  Filmy a jiné projekty
Po dlouhé době se Vracíme k filmu Fantastická zvířata a kde je najít, který se odehrává v roce 1926. Představím vám dnes, co jsme se dozvěděli od posledního článku, který tady vyšel. Novinky jsou bohaté především v posledních dnech, kdy bylo odhaleno logo a první fotky přímo z filmu.

Spuštěny již byly oficiální účty filmu a tak už můžete sledovat Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr a oficiální stránky.

----
Ujasněme a představme si nyní herce a jejich postavy:

Eddie Redmayne hraje hlavní postavu Mloka Scamandera. Mlok je výstřední anglický Magizoolog, kterému je lépe ve společnosti zvířat než lidí. Přijde do New Yorku na výpravu, aby pátral po vzácných a ohrožených druzích zvířat a bytostí.

Katherine Waterston hraje jeho ženu (možná se jí stane až ve filmu, v Americe se možná poprvé setkají, tím si nejsem jistá) Porpentinu, zkráceně se ji řiká Tina. Je ambiciózní pracovnice Magical Congress of the United States of America, zkratka MACUSA. V češtině něco jako Magický kongres spojených států amerických. Je to obdoba Ministerstva kouzel v Londýně. Tina je odsunuta do kanceláře pod úroveň jejích schopností, protože se postavila za nesprávnou osobu. Touží bojovat za to, co je správné.

Alison Sudol hraje Queenie Goldstein. Je to spolubydlící a mladší sestra Tiny. Je zřejmě velmi schopná, co se týče čtení myšlenek.

Dan Fogler hraje Jacoba Kowalski, který je opimistickým mudlovským pracovníkem/aspirujícícm pekařem. Bude zasvěcen do tajemství kouzelnického světa, když se setká s Mlokem. Je to první důležitá mudlovská postava z HP světa ve filmech.

Colin Farrell hraje Gravese. Graves je výkonný Bystrozor a pravá ruka prezidenta amerického světa kouzel.

Samantha Morton hraje Mary Lou, která je úzkoprsou vůdkyní "Second Salemers." Jde o skupinu, která se snaží odhalit a zničit kouzelníky a čarodějky.

Ezra Miller nakonec ve filmu hraje a to adoptivního syna Mary Lou, který se jmenuje Credence. je to zatím asi nejtajemnější postava.

Připomenu také postavu Modesty, kterou bude hrát holčička Faith Wood-Blagrove. Dále Jenn Murray, o jejíž roli stále nic nevíme.

Nově se k obsazení připojili například:

Benjamin Martin, Karl Farrer a Paul Munday byli přijati do rolí bankéřů

Ron Perlman, který si prý zahraje skřítka/šotka. uvidíme, co přesně to bude z bytost. zatím není více informací.

Christine Marzano má mít roli deratizátorky.

Elizabeth Moynihan bude popravčí.

Samozřejmě je obsazení větší a ještě se asi rozroste, ale vybrala jsem pro vás podle mě nejzajímavější role nebo herce. Některé role (když pomineme ty hlavní) zní opravdu zajímavě a těším se až se budeme dozvídat více a více informací.
----

Konečně byla odhalena i synopse filmu:

Excentrický Magizoolog Mlok Scamander přichází do new Yorku se svým věrným kufříkem. Tento kufřík je jedním z těch o hodně hodně větších oproti obyčejným, díky kouzlům. Uvnitř je ukrytých několik vzácných a ohrožených tvorů, které našel během svých cest po světě. Mlok zjistí, že americká kouzelnická komunita se bázlivě skrývá před mudly a hrozba z odhalení je ještě větší než v Británii.

Fantastická zvířata a kde je najít je příběh o tom, co se stane, když se zkušený anglický kouzelník dostane do proti-kouzelnicky zaměřené Ameriky a jeho magická zvířata - některý velmi nebezpečná, uniknou z jeho kufru.
----

Objevil se seznam sedmi zvířat, která se objeví ve filmu. Některé z nich jsme mohli potkat už v Harry Potter knihách, ale do filmu se nedostala, tak jejich zpracování uvidíme v tomto filmu.

Hrabák (Niffler) - Chundelaté černé zvíře s protáhlým čumákem. Je podobný krtkovi. Hrabe si chodbičky a má zálibu ve všem, co se třpytí

Popelec (Ashwinder) - Tento tvor vzniká, když je kouzelnickému ohni dovoleno příliš dlouho nekontrolovatelně hořet. Popsán je jako tenký světlešedý hádek s rudýma očima. Z ohně se pak může odplazit a zanechává za sebou stopu posypanou popelem. Žije jen hodinu a v temném neobydleném místě domu naklade vejce a pak se rozpadne v prach. Když se vejce nenajdou včas, podpálí obydlí.

Smrtiplášť (Lethifold) - Vyskytuje se jen vzácně a v tropech. Vypadá jako půl palce silný černý plášť, který v noci klouže těsně při zemi. Zajímavostí je, že i smrtiplášť se dá zahnat na útěk Patronovým zaklínadlem.

Auguron/Irský fénix (Augurey) - Vyskytuje se v Británii a Irsku. Je to zelenočerný vyzáblý a truchlivě vyhlížející pták. Létá pouze za hustého deště. Svým zpěvem tento pták oznamuje příchod deště.

Kůrolez (Bowtruckle) - Strážce stromů, kterého není jednoduché spatřit. Je drobný, tvořený jakoby kůrou a větvičkami a má malá hnědá očka.

Hafoň (Crup) - Jsou velmi podobní foxteriérovi, až na to, že mají rozeklaný ocas. Je to kouzelnicky vyšlechtěný pes. Ke kouzelníkům je velmi loajální, ale k mudlům se chová divoce a vztekle. Sežere cokoli od trpaslíků po staré pneumatiky. Je tedy skvělý likvidátor všeho, co nepotřebujete.

Vodní lidé/ jezerní lidé/ sirény/ mořské panny (Merpeople) - Jsou zahalení tajemstvími podobně jako kentauři. Vyskytují se po celém světě. Jsou podobně rozmanití jako lidské rasy. Můžete si je pamatovat z filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Otázkou je, zda budou stejní, nebo je nyní filmaři pojmou jinak.----

Joanne Rowling nás překvapila tím, že označení mudla (Muggle) pro nekouzelníky platí jen v Británii. V Americe pro to mají vlastní slovo a to je No-Maj. Jak by to mohlo být v češtině opravdu netuším, ale předpokládám, že pro film bude muset být nějaký překlad vymyšlen.

Celé natáčení bylo započato v srpnu. V říjnu se točilo hlavně v Liverpoolu. I odtamtud je mnoho zajímavých fotek, s dobovými věcmi a kostými.

Podíváme se teď tedy na ty fotky. První pro vás mám fotografie z natáčení v Liverpoolu

Jak už jsem psala, bylo odhaleno logo a to v deseti mezinárodních jazykových verzích. Další se možná objeví v příštích týdnech. U Potter filmů bylo písmeno P tím hlavním a neslo tvar blesku. Zde je to písmeno S a bylo inspirováno tvorem, který se objeví ve filmu. I zbytek loga nese něco z kouzelných tvorů a myslím, že se velice povedlo.
Logos
Spoustu nových informací a první fotky máme díky časopisu Entertainment Weekly. Jeho listopadové vydání se Fantastickým zvířatům hojně věnuje a tak můžete shlédnout scany. Dále promo fotku Mloka před MACUSA, promo fotku i s dalšími postavami nebo fotky z natáčení, kde můžete zahlédnout i režiséra Davida Yatese.

Určitě nejsem jediná, koho zarazilo, že jsou všichni oblečeni v podstatě jen mudlovsky, což mě dost zklamalo, ale možná je to kvůli tomu, jak se v Americe staví k čarodějům. Co myslíte?


***
zdroj: fantasticbeastsmovie.net, mugglenet.com, snitchseeker.com a kniha: Fantastická zvířata a kde je najít
Článek prosím nekopírovat, opravdu to dalo práci!

Danielova hvězda na chodníku slávy bude odhalena 12. listopadu

2. listopadu 2015 v 12:59 | Snapeova |  Daniel Radcliffe-Articles
Koncem října bylo oznámeno, že hvězda s číslem 2565 nesoucí jméno Daniela Radcliffea na Hollywoodském chodníku slávy bude odhalena 12. listopadu. Daniel od doby natočení posledního Harryho Pottera už hrál v různorodých filmech, seriálech a divadelních hrách. Je také mluvčí The Trevor Project, který cílí na LGBTQ mládež. Získal už také nejedno významné ocenění za svou práci. Hostující řečníci na ceremonii budou Chris Columbus (režisér HP 1 a HP 2) a Chris Hardwick. Událost proběhne v 11:30 tamního času a bude živě přenášena zde.

Když už jsme u Dana, nahrála jsem do galerie jeho photoshooty z tohoto roku, tak si je můžete prohlédnout.

image host


image host
***
zdroj: snitchseeker.com a gradcliffe.net

I am a member