Fantastická zvířata a kde je najít - mnoho nových informací a fotek

6. listopadu 2015 v 23:09 | Snapeova |  Filmy a jiné projekty
Po dlouhé době se Vracíme k filmu Fantastická zvířata a kde je najít, který se odehrává v roce 1926. Představím vám dnes, co jsme se dozvěděli od posledního článku, který tady vyšel. Novinky jsou bohaté především v posledních dnech, kdy bylo odhaleno logo a první fotky přímo z filmu.

Spuštěny již byly oficiální účty filmu a tak už můžete sledovat Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr a oficiální stránky.

----
Ujasněme a představme si nyní herce a jejich postavy:

Eddie Redmayne hraje hlavní postavu Mloka Scamandera. Mlok je výstřední anglický Magizoolog, kterému je lépe ve společnosti zvířat než lidí. Přijde do New Yorku na výpravu, aby pátral po vzácných a ohrožených druzích zvířat a bytostí.

Katherine Waterston hraje jeho ženu (možná se jí stane až ve filmu, v Americe se možná poprvé setkají, tím si nejsem jistá) Porpentinu, zkráceně se ji řiká Tina. Je ambiciózní pracovnice Magical Congress of the United States of America, zkratka MACUSA. V češtině něco jako Magický kongres spojených států amerických. Je to obdoba Ministerstva kouzel v Londýně. Tina je odsunuta do kanceláře pod úroveň jejích schopností, protože se postavila za nesprávnou osobu. Touží bojovat za to, co je správné.

Alison Sudol hraje Queenie Goldstein. Je to spolubydlící a mladší sestra Tiny. Je zřejmě velmi schopná, co se týče čtení myšlenek.

Dan Fogler hraje Jacoba Kowalski, který je opimistickým mudlovským pracovníkem/aspirujícícm pekařem. Bude zasvěcen do tajemství kouzelnického světa, když se setká s Mlokem. Je to první důležitá mudlovská postava z HP světa ve filmech.

Colin Farrell hraje Gravese. Graves je výkonný Bystrozor a pravá ruka prezidenta amerického světa kouzel.

Samantha Morton hraje Mary Lou, která je úzkoprsou vůdkyní "Second Salemers." Jde o skupinu, která se snaží odhalit a zničit kouzelníky a čarodějky.

Ezra Miller nakonec ve filmu hraje a to adoptivního syna Mary Lou, který se jmenuje Credence. je to zatím asi nejtajemnější postava.

Připomenu také postavu Modesty, kterou bude hrát holčička Faith Wood-Blagrove. Dále Jenn Murray, o jejíž roli stále nic nevíme.

Nově se k obsazení připojili například:

Benjamin Martin, Karl Farrer a Paul Munday byli přijati do rolí bankéřů

Ron Perlman, který si prý zahraje skřítka/šotka. uvidíme, co přesně to bude z bytost. zatím není více informací.

Christine Marzano má mít roli deratizátorky.

Elizabeth Moynihan bude popravčí.

Samozřejmě je obsazení větší a ještě se asi rozroste, ale vybrala jsem pro vás podle mě nejzajímavější role nebo herce. Některé role (když pomineme ty hlavní) zní opravdu zajímavě a těším se až se budeme dozvídat více a více informací.
----

Konečně byla odhalena i synopse filmu:

Excentrický Magizoolog Mlok Scamander přichází do new Yorku se svým věrným kufříkem. Tento kufřík je jedním z těch o hodně hodně větších oproti obyčejným, díky kouzlům. Uvnitř je ukrytých několik vzácných a ohrožených tvorů, které našel během svých cest po světě. Mlok zjistí, že americká kouzelnická komunita se bázlivě skrývá před mudly a hrozba z odhalení je ještě větší než v Británii.

Fantastická zvířata a kde je najít je příběh o tom, co se stane, když se zkušený anglický kouzelník dostane do proti-kouzelnicky zaměřené Ameriky a jeho magická zvířata - některý velmi nebezpečná, uniknou z jeho kufru.
----

Objevil se seznam sedmi zvířat, která se objeví ve filmu. Některé z nich jsme mohli potkat už v Harry Potter knihách, ale do filmu se nedostala, tak jejich zpracování uvidíme v tomto filmu.

Hrabák (Niffler) - Chundelaté černé zvíře s protáhlým čumákem. Je podobný krtkovi. Hrabe si chodbičky a má zálibu ve všem, co se třpytí

Popelec (Ashwinder) - Tento tvor vzniká, když je kouzelnickému ohni dovoleno příliš dlouho nekontrolovatelně hořet. Popsán je jako tenký světlešedý hádek s rudýma očima. Z ohně se pak může odplazit a zanechává za sebou stopu posypanou popelem. Žije jen hodinu a v temném neobydleném místě domu naklade vejce a pak se rozpadne v prach. Když se vejce nenajdou včas, podpálí obydlí.

Smrtiplášť (Lethifold) - Vyskytuje se jen vzácně a v tropech. Vypadá jako půl palce silný černý plášť, který v noci klouže těsně při zemi. Zajímavostí je, že i smrtiplášť se dá zahnat na útěk Patronovým zaklínadlem.

Auguron/Irský fénix (Augurey) - Vyskytuje se v Británii a Irsku. Je to zelenočerný vyzáblý a truchlivě vyhlížející pták. Létá pouze za hustého deště. Svým zpěvem tento pták oznamuje příchod deště.

Kůrolez (Bowtruckle) - Strážce stromů, kterého není jednoduché spatřit. Je drobný, tvořený jakoby kůrou a větvičkami a má malá hnědá očka.

Hafoň (Crup) - Jsou velmi podobní foxteriérovi, až na to, že mají rozeklaný ocas. Je to kouzelnicky vyšlechtěný pes. Ke kouzelníkům je velmi loajální, ale k mudlům se chová divoce a vztekle. Sežere cokoli od trpaslíků po staré pneumatiky. Je tedy skvělý likvidátor všeho, co nepotřebujete.

Vodní lidé/ jezerní lidé/ sirény/ mořské panny (Merpeople) - Jsou zahalení tajemstvími podobně jako kentauři. Vyskytují se po celém světě. Jsou podobně rozmanití jako lidské rasy. Můžete si je pamatovat z filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Otázkou je, zda budou stejní, nebo je nyní filmaři pojmou jinak.----

Joanne Rowling nás překvapila tím, že označení mudla (Muggle) pro nekouzelníky platí jen v Británii. V Americe pro to mají vlastní slovo a to je No-Maj. Jak by to mohlo být v češtině opravdu netuším, ale předpokládám, že pro film bude muset být nějaký překlad vymyšlen.

Celé natáčení bylo započato v srpnu. V říjnu se točilo hlavně v Liverpoolu. I odtamtud je mnoho zajímavých fotek, s dobovými věcmi a kostými.

Podíváme se teď tedy na ty fotky. První pro vás mám fotografie z natáčení v Liverpoolu

Jak už jsem psala, bylo odhaleno logo a to v deseti mezinárodních jazykových verzích. Další se možná objeví v příštích týdnech. U Potter filmů bylo písmeno P tím hlavním a neslo tvar blesku. Zde je to písmeno S a bylo inspirováno tvorem, který se objeví ve filmu. I zbytek loga nese něco z kouzelných tvorů a myslím, že se velice povedlo.
Logos
Spoustu nových informací a první fotky máme díky časopisu Entertainment Weekly. Jeho listopadové vydání se Fantastickým zvířatům hojně věnuje a tak můžete shlédnout scany. Dále promo fotku Mloka před MACUSA, promo fotku i s dalšími postavami nebo fotky z natáčení, kde můžete zahlédnout i režiséra Davida Yatese.

Určitě nejsem jediná, koho zarazilo, že jsou všichni oblečeni v podstatě jen mudlovsky, což mě dost zklamalo, ale možná je to kvůli tomu, jak se v Americe staví k čarodějům. Co myslíte?


***
zdroj: fantasticbeastsmovie.net, mugglenet.com, snitchseeker.com a kniha: Fantastická zvířata a kde je najít
Článek prosím nekopírovat, opravdu to dalo práci!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti design 5.1. - Dark Lord ?

Ano, miluju Voldyho :D 39.3% (66)
Moc se mi líbí 22.6% (38)
Ano 11.3% (19)
Mohl být i lepší 12.5% (21)
Ne 7.7% (13)
Je to stejný odpad jako mudlové, skřeti a moho dalšího 6.5% (11)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

I am a member