Leden 2016

Zemřel Alan Rickman

16. ledna 2016 v 4:23 | Snapeova |  Alan Rickman-Articles
Ve čtvrtek 14. ledna se objevila šokující zpráva, že Alan Rickman zemřel. Domnívala jsem se, že je to nějaká kachna, jak už to tak občas bývá, ale brzo to bylo všude a musela jsem uznat, že je to fakt, který se velmi těžce přijímá. Alanovi bylo 69 let. 21. února by býval oslavil sedmdesátku. Od roku 2012 byl ženatý se svou dlouholetou partnerkou Rimou Horton. Tuším, že spolu byli téměř třicet let.

Alan byl absolutně jedinečný herec, který vám rozhodně nesplyne s ostatními. Měl neuvěřitelné charisma, naprosto originální hlas, byl velice inteligentní a nekonečně nadaný. Byl to opravdu Pan herec a ať už hrál v čemkoli, jeho výkon vždy stál za to.

Je velmi smutné, pomyslet na to, že už nebudeme mít více příležitostí ho vidět na plátně nebo na prknech divadla. Poslední možnosti budou u dokončených filmů, které budou teprve vydány. Jde především o druhý díl Alenky v říši divů, tam snad má být jen jeho hlas. Pak také film Eye in the sky, o němž netuším zda půjde normálně do kin. Zahlédla jsem informace ještě o jednom nebo dvou dalších filmech, ale bylo toho opravdu málo, tak uvidíme, jak to nakonec bude. Každopádně časem určitě doplníme Alanovu galerii a přidám nějaké další články, i o starších nebo zde zmíněných projektech.

Domnívám se, že jeden z nejposlednějších malých projektů byl tento videoklip zpěvačky Carly Rae Jepsen, vydaný celkem nedávno. Na začátku a konci je hlas a malá část obličeje. Já si myslím, že je to opravdu Alan, ale dodnes jsem nepřišla na to, jak se v tom utvrdit, protože jsem nenašla jedinou zmíňku o něm ve spojení s tímto klipem. Co si myslíte vy?

My Potter fanoušci Alana známe a milujeme především skrz roli Severuse Snapea, ale odehrál mnoho dalších úžasných rolí ve filmech i hrách a také filmy režiroval. Získal nejedno ocenění a myslím, že my, kteří jsme ho jako herce znali a milovali (stále milujeme) na něj nikdy nezapomeneme, protože na takového člověka se nedá zapomenout a bylo by snad i ostudné, kdyby upadl v zapomění. Mnoho herců se od něj má co učit. nevím, jak tento článek ukončit, dalo by se pokračovat a pokračovat. Pro mě byl Alan nejoblíbenější herec, a kdybych se nestala takovým fanouškem Harryho Pottera, možná bych tak skvělého herce ani neobjevila a to by byla neuvěřitelná škoda.

Alan dle informací zemřel na rakovinu a o nemoci prý věděli jen jeho nejbližší. Zatím jsem neviděla informaci o tom, co to mělo být za rakovinu, ale myslím si, že to netrvalo moc dlouho, protože mi nepřišlo, že by Alan vypadal nějak nemocně, že by pohubl a podobně.

Kdo chce, může zapálit svíčku, pozvednout hůlku nebo jen v tichosti truchlit. Každopádně až se vás někdo za pár let zeptá:
"After all this time?"
odpověď snad bude: "Always"
*
*
*
*
/

A teď pro pousmání, zaslzení, zavzpomínání, cokoliv chcete, několik fotek. Jsou to hlavně takové momentky a náhodně vybrané. Má tolik úžasných fotek, že všechny bych je sem nevložila ani za sto let.
Dítě samozřejmě neni jejich, ale je to absolutně úžasná fotka↓Fantastická zvířata - české logo, první plakát, trailer a další novinky

12. ledna 2016 v 3:04 | Snapeova |  Harry Potter-other
Po delší době opět přináším několik důležitých novinek ohledně přpravovaného filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Nyní už konečně můžeme říkat, že na film zajdeme tento rok. Premiéra se nám o něco přiblížila a pro mě bylo příjemným překvapením, kdy jsem viděla, že u nás je plánována na 17. listopadu, tedy o den dřív než v USA a UK. Je to ale logické, když si uvědomíme, že my máme obvykle premiérové dny filmů ve čtvrtky a oni v pátky.

Nejdřív přejdeme k postavám. Od minule zase bylo uveřejněno několik nových informací, vybrala jsem ty nejdůležitější:
Celé jméno postavy Colina Farrella zní: Percival Graves.

Ve filmu bude také paní Goldsteinová, matka Tiny a Queenie. Ztvární ji herečka Fanny Carbonnel. Zajímavostí je, že tato herečka není žádná postarší dáma. Je ještě o něco mladší než představenkyně jejích dcer. Koluje tedy domněnka, že matka dvou sester se objeví spíš v nějakém retrospektvním záběru z jejího mládí.

Více informací máme i o postavě Rona Perlmana. Bude nakonec hrát Gnarlacka, dva a půl stopy velkého šotka.
toto herec řekl při Comic Conu na Rhode Islandu: "Film se odehrává v roce 1926 na Manhattanu. Kouzelník Mlok Scamander přichází do New Yorku, aby si naklonil dívku skrz trochu exotický dar. S touto věci je chycen a potom přijde do mého klubu.
"Jsem gangster, který vlastní nelegální obchod s alkoholickými nápoji. Mlok přichází do mého nočního klubu získat informace, a tak jsem měl tuto scénu ve filmu s Mlokem a jeho přáteli."

15. prosince minulého roku byl zveřejněn teaser trailer. Můžete se na něj podívat s českými titulky. Poprvé si můžeme udělat pořádný obrázek o tom, jak asi film bude vypadat, včetně nastíněného děje. V galerii najdete screeny z traileru.
Screen číslo deset nám docela dobře ukazuje, jak vypadá znak magického kongresu spojených států amerických.Uveřejněn byl také plakát a české logo


Nejnovějšími uveřejněnými materiály jsou dvě nová proma. Promo fotka tria: Mlok, Tina, Jacob a promo fotka samotného Mloka. Eddie mimo jiné prozradil, že na natáčení pracují i s živými zvířaty, ne jen s těmi počítačovými.

***
zdroj: fantasticbeastsmovies.com a fantastic-beasts.blogspot.cz

I am a member