Alan Rickman-Articles

Zemřel Alan Rickman

16. ledna 2016 v 4:23 | Snapeova
Ve čtvrtek 14. ledna se objevila šokující zpráva, že Alan Rickman zemřel. Domnívala jsem se, že je to nějaká kachna, jak už to tak občas bývá, ale brzo to bylo všude a musela jsem uznat, že je to fakt, který se velmi těžce přijímá. Alanovi bylo 69 let. 21. února by býval oslavil sedmdesátku. Od roku 2012 byl ženatý se svou dlouholetou partnerkou Rimou Horton. Tuším, že spolu byli téměř třicet let.

Alan byl absolutně jedinečný herec, který vám rozhodně nesplyne s ostatními. Měl neuvěřitelné charisma, naprosto originální hlas, byl velice inteligentní a nekonečně nadaný. Byl to opravdu Pan herec a ať už hrál v čemkoli, jeho výkon vždy stál za to.

Je velmi smutné, pomyslet na to, že už nebudeme mít více příležitostí ho vidět na plátně nebo na prknech divadla. Poslední možnosti budou u dokončených filmů, které budou teprve vydány. Jde především o druhý díl Alenky v říši divů, tam snad má být jen jeho hlas. Pak také film Eye in the sky, o němž netuším zda půjde normálně do kin. Zahlédla jsem informace ještě o jednom nebo dvou dalších filmech, ale bylo toho opravdu málo, tak uvidíme, jak to nakonec bude. Každopádně časem určitě doplníme Alanovu galerii a přidám nějaké další články, i o starších nebo zde zmíněných projektech.

Domnívám se, že jeden z nejposlednějších malých projektů byl tento videoklip zpěvačky Carly Rae Jepsen, vydaný celkem nedávno. Na začátku a konci je hlas a malá část obličeje. Já si myslím, že je to opravdu Alan, ale dodnes jsem nepřišla na to, jak se v tom utvrdit, protože jsem nenašla jedinou zmíňku o něm ve spojení s tímto klipem. Co si myslíte vy?

My Potter fanoušci Alana známe a milujeme především skrz roli Severuse Snapea, ale odehrál mnoho dalších úžasných rolí ve filmech i hrách a také filmy režiroval. Získal nejedno ocenění a myslím, že my, kteří jsme ho jako herce znali a milovali (stále milujeme) na něj nikdy nezapomeneme, protože na takového člověka se nedá zapomenout a bylo by snad i ostudné, kdyby upadl v zapomění. Mnoho herců se od něj má co učit. nevím, jak tento článek ukončit, dalo by se pokračovat a pokračovat. Pro mě byl Alan nejoblíbenější herec, a kdybych se nestala takovým fanouškem Harryho Pottera, možná bych tak skvělého herce ani neobjevila a to by byla neuvěřitelná škoda.

Alan dle informací zemřel na rakovinu a o nemoci prý věděli jen jeho nejbližší. Zatím jsem neviděla informaci o tom, co to mělo být za rakovinu, ale myslím si, že to netrvalo moc dlouho, protože mi nepřišlo, že by Alan vypadal nějak nemocně, že by pohubl a podobně.

Kdo chce, může zapálit svíčku, pozvednout hůlku nebo jen v tichosti truchlit. Každopádně až se vás někdo za pár let zeptá:
"After all this time?"
odpověď snad bude: "Always"
*
*
*
*
/

A teď pro pousmání, zaslzení, zavzpomínání, cokoliv chcete, několik fotek. Jsou to hlavně takové momentky a náhodně vybrané. Má tolik úžasných fotek, že všechny bych je sem nevložila ani za sto let.
Dítě samozřejmě neni jejich, ale je to absolutně úžasná fotka↓


Alan Rickman přijede do Prahy!

15. března 2015 v 13:09 | Snapeova
Možná už se k vám tato krásná informace dostala. Alan Rickman (Severus Snape) přijede do České Republíky, aby za čtyři dny 19. března zahájil letošní Febiofest, který se koná v Praze. Zároveň také převezme cenu Kristián za přínos světové kinematografii. Mimo jiné přijede na festival uvést svůj film, který režíroval a hrál v něm vedle herečky Kate Winslet. Jde samozřejmě o Little Chaos (Česky: Králova zahradnice), který u nás bude mít normální premiéru v kinech až 16. dubna.

Podle informací je zahájení jen pro VIP lidi a obyčejní smrtelníci se tam nedostanou, takže, jediná vaše možnost je zkoušet ho nějak nahánět. Já s tímhle zkušenosti nemám, asi bych si na to ani netroufla, navíc bohužel, musím pracovat, takže moje šance vidět Alana, což je můj sen, je nulová, tak snad někdo jiný bude mít štěstí. :)

Objevují se i informace, že se Alan zůčastní prvního promítání filmu 20. března, kam už si kupují vstupenky normální návštěvníci, takže štěstí můžete ještě zkusit tady. Jsem opravdu ráda, že Alan k nám zavítá a doufám, že se dočkáme nějakých jeho fotek nebo rozhovorů z Prahy.

Veškeré informace o festivalu, seznam hostů, program a cokoliv dalšího, najdete na oficiálních stránkách febiofestu.

***
zdroj: febiofest.cz a ceskatelevize.cz

Nová role pro Alana

16. května 2012 v 18:10 | Snapeova
V minulém článku se mluvilo o režisérovi Randallu Millerovi a scénáristovi Jody Savinemu a v tomto článku o nich budeme mluvit znovu. Je totiž dost možné, že natáčení bubeníka se opozdí právě kvůli projektu CBGB. Což je příběh o vyhlášeném nočním klubu v New Yorku s názvem CBGB jehož majitelem a provozovatelem byl přes 30 let Hilly Kristal. V roce 2006 byl však nucen podnik uzavřít z důvodu sporu ohledně nájmu. Kristal pak o rok později tragicky zemřel. Hlavní role právě Hillyho se má ujmout Alan Rickman.

***
zdroj:filmfan.cz

Dnes slaví Alan Rickman

21. února 2012 v 21:00 | Snapeova
Dnes 21. února slaví úžasný věk s číslem 66. filmový a divadelní herec a také režisér Alan Rickman, který je pro nás známý především jako Severus Snape v Potter filmech, ale úžasné výkony předvádí i ve spoustě svých dalších filmů. Přeji všechno nejlepší Alane ♥

Alan mluví o Harry Potterovi

29. června 2011 v 20:49 | Snapeova
Alan Rickman se tentokrát otevřel ohledně své práce na Harry Potterovi o něco více než obvykle. Jeho odpovědí na několik otázek si můžete přečíst níže.

Herec Alan Rickman je nejlépe známý pro jeho roli záporáka profesora Snapea v Bradavicích. "Bojoval jsem proti Harry Potterovi, ale mám rád děti," řekl.

Proč jste s rozhovorem čekal až do posledního filmu ?
Mám příliš velkou úctu k mladším čtenářům,takže nebudu kazit překvapení. Dokonce i nyní,když bylo vše napsáno,jsou děti, které jsou součástí ságy,ale viděly jen první film, protože ty další jsou pro ně příliš děsivé.

Alan Rickman a Frances de la Tour se zůčastní koncertu pro Haiti

30. ledna 2010 v 15:19 | snapeova
Poté co Haiti zasáhlo hrozivé zemětřesení je tato země odkázaná na pomoc ostatních.
Do země teď neustále proudí pomoc a konají se různé charitativní akce.
Jednou z nich je také Koncert pro Haiti konající se tuto středu (3.února) na kongresu TUC House v Londýně.
Očekává se ,že prodej vstupenek a různé dary vynesou 100.000 liber.


Mezi učinkujícími jsou : Alan Rickman, Billy Bragg, Omar Puente, Tom Wilkinson, Tony Benn, Ken Loach, Frances de la Tour, Jean Binta Breeze a Benjamin Zephaniah.

***
zdroj:www.newstatesman.compřeklad a úpravy článku by snapeova.blog.cz
obrázek by:snapeova (můžete kopírovat se zdrojem)

Alan zítra na nova cinema

6. září 2009 v 10:09 | snapeova
Tak jsem tak náhodou zabloudila na nova cinema a tam najednou dávali ukázku na celkem pěkný film a nakonci té ukázky tym byl Alan. To jsem byla úplně nadšená :-D
Film se jmenuje Lednový Muž

už víme jak bude alan vypadat v alence v říši divů ???

25. srpna 2009 v 21:59 | snapeova
Díky super lidem z fora severuse snapea na lide.cz se mi povedlo se dostat k tomuto videu , kde na konci uvidíte jak by měl Alan Rickman vypadat jako housenka. zatím se totiž neukázala žádná promo fotka a v oficiálním traileru žádný záběr na alana nebyl.

takže tady vám přináším video , kde konečně uvidíme jak bude alan pravděpodobně vypadat.
vypadá to celkem zajímavě a netuším jestli je to 100% pravé , ale to se ukáže až bude film v kinech nebo až se ukáže nějaká promo fotka :)

 
 

Reklama

I am a member