Filmy a jiné projekty

Fantastická zvířata a kde je najít - mnoho nových informací a fotek

6. listopadu 2015 v 23:09 | Snapeova
Po dlouhé době se Vracíme k filmu Fantastická zvířata a kde je najít, který se odehrává v roce 1926. Představím vám dnes, co jsme se dozvěděli od posledního článku, který tady vyšel. Novinky jsou bohaté především v posledních dnech, kdy bylo odhaleno logo a první fotky přímo z filmu.

Spuštěny již byly oficiální účty filmu a tak už můžete sledovat Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr a oficiální stránky.

----
Ujasněme a představme si nyní herce a jejich postavy:

Eddie Redmayne hraje hlavní postavu Mloka Scamandera. Mlok je výstřední anglický Magizoolog, kterému je lépe ve společnosti zvířat než lidí. Přijde do New Yorku na výpravu, aby pátral po vzácných a ohrožených druzích zvířat a bytostí.

Katherine Waterston hraje jeho ženu (možná se jí stane až ve filmu, v Americe se možná poprvé setkají, tím si nejsem jistá) Porpentinu, zkráceně se ji řiká Tina. Je ambiciózní pracovnice Magical Congress of the United States of America, zkratka MACUSA. V češtině něco jako Magický kongres spojených států amerických. Je to obdoba Ministerstva kouzel v Londýně. Tina je odsunuta do kanceláře pod úroveň jejích schopností, protože se postavila za nesprávnou osobu. Touží bojovat za to, co je správné.

Alison Sudol hraje Queenie Goldstein. Je to spolubydlící a mladší sestra Tiny. Je zřejmě velmi schopná, co se týče čtení myšlenek.

Dan Fogler hraje Jacoba Kowalski, který je opimistickým mudlovským pracovníkem/aspirujícícm pekařem. Bude zasvěcen do tajemství kouzelnického světa, když se setká s Mlokem. Je to první důležitá mudlovská postava z HP světa ve filmech.

Colin Farrell hraje Gravese. Graves je výkonný Bystrozor a pravá ruka prezidenta amerického světa kouzel.

Samantha Morton hraje Mary Lou, která je úzkoprsou vůdkyní "Second Salemers." Jde o skupinu, která se snaží odhalit a zničit kouzelníky a čarodějky.

Ezra Miller nakonec ve filmu hraje a to adoptivního syna Mary Lou, který se jmenuje Credence. je to zatím asi nejtajemnější postava.

Připomenu také postavu Modesty, kterou bude hrát holčička Faith Wood-Blagrove. Dále Jenn Murray, o jejíž roli stále nic nevíme.

Nově se k obsazení připojili například:

Benjamin Martin, Karl Farrer a Paul Munday byli přijati do rolí bankéřů

Ron Perlman, který si prý zahraje skřítka/šotka. uvidíme, co přesně to bude z bytost. zatím není více informací.

Christine Marzano má mít roli deratizátorky.

Elizabeth Moynihan bude popravčí.

Samozřejmě je obsazení větší a ještě se asi rozroste, ale vybrala jsem pro vás podle mě nejzajímavější role nebo herce. Některé role (když pomineme ty hlavní) zní opravdu zajímavě a těším se až se budeme dozvídat více a více informací.
----

Konečně byla odhalena i synopse filmu:

Excentrický Magizoolog Mlok Scamander přichází do new Yorku se svým věrným kufříkem. Tento kufřík je jedním z těch o hodně hodně větších oproti obyčejným, díky kouzlům. Uvnitř je ukrytých několik vzácných a ohrožených tvorů, které našel během svých cest po světě. Mlok zjistí, že americká kouzelnická komunita se bázlivě skrývá před mudly a hrozba z odhalení je ještě větší než v Británii.

Fantastická zvířata a kde je najít je příběh o tom, co se stane, když se zkušený anglický kouzelník dostane do proti-kouzelnicky zaměřené Ameriky a jeho magická zvířata - některý velmi nebezpečná, uniknou z jeho kufru.
----

Objevil se seznam sedmi zvířat, která se objeví ve filmu. Některé z nich jsme mohli potkat už v Harry Potter knihách, ale do filmu se nedostala, tak jejich zpracování uvidíme v tomto filmu.

Hrabák (Niffler) - Chundelaté černé zvíře s protáhlým čumákem. Je podobný krtkovi. Hrabe si chodbičky a má zálibu ve všem, co se třpytí

Popelec (Ashwinder) - Tento tvor vzniká, když je kouzelnickému ohni dovoleno příliš dlouho nekontrolovatelně hořet. Popsán je jako tenký světlešedý hádek s rudýma očima. Z ohně se pak může odplazit a zanechává za sebou stopu posypanou popelem. Žije jen hodinu a v temném neobydleném místě domu naklade vejce a pak se rozpadne v prach. Když se vejce nenajdou včas, podpálí obydlí.

Smrtiplášť (Lethifold) - Vyskytuje se jen vzácně a v tropech. Vypadá jako půl palce silný černý plášť, který v noci klouže těsně při zemi. Zajímavostí je, že i smrtiplášť se dá zahnat na útěk Patronovým zaklínadlem.

Auguron/Irský fénix (Augurey) - Vyskytuje se v Británii a Irsku. Je to zelenočerný vyzáblý a truchlivě vyhlížející pták. Létá pouze za hustého deště. Svým zpěvem tento pták oznamuje příchod deště.

Kůrolez (Bowtruckle) - Strážce stromů, kterého není jednoduché spatřit. Je drobný, tvořený jakoby kůrou a větvičkami a má malá hnědá očka.

Hafoň (Crup) - Jsou velmi podobní foxteriérovi, až na to, že mají rozeklaný ocas. Je to kouzelnicky vyšlechtěný pes. Ke kouzelníkům je velmi loajální, ale k mudlům se chová divoce a vztekle. Sežere cokoli od trpaslíků po staré pneumatiky. Je tedy skvělý likvidátor všeho, co nepotřebujete.

Vodní lidé/ jezerní lidé/ sirény/ mořské panny (Merpeople) - Jsou zahalení tajemstvími podobně jako kentauři. Vyskytují se po celém světě. Jsou podobně rozmanití jako lidské rasy. Můžete si je pamatovat z filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Otázkou je, zda budou stejní, nebo je nyní filmaři pojmou jinak.----

Joanne Rowling nás překvapila tím, že označení mudla (Muggle) pro nekouzelníky platí jen v Británii. V Americe pro to mají vlastní slovo a to je No-Maj. Jak by to mohlo být v češtině opravdu netuším, ale předpokládám, že pro film bude muset být nějaký překlad vymyšlen.

Celé natáčení bylo započato v srpnu. V říjnu se točilo hlavně v Liverpoolu. I odtamtud je mnoho zajímavých fotek, s dobovými věcmi a kostými.

Podíváme se teď tedy na ty fotky. První pro vás mám fotografie z natáčení v Liverpoolu

Jak už jsem psala, bylo odhaleno logo a to v deseti mezinárodních jazykových verzích. Další se možná objeví v příštích týdnech. U Potter filmů bylo písmeno P tím hlavním a neslo tvar blesku. Zde je to písmeno S a bylo inspirováno tvorem, který se objeví ve filmu. I zbytek loga nese něco z kouzelných tvorů a myslím, že se velice povedlo.
Logos
Spoustu nových informací a první fotky máme díky časopisu Entertainment Weekly. Jeho listopadové vydání se Fantastickým zvířatům hojně věnuje a tak můžete shlédnout scany. Dále promo fotku Mloka před MACUSA, promo fotku i s dalšími postavami nebo fotky z natáčení, kde můžete zahlédnout i režiséra Davida Yatese.

Určitě nejsem jediná, koho zarazilo, že jsou všichni oblečeni v podstatě jen mudlovsky, což mě dost zklamalo, ale možná je to kvůli tomu, jak se v Americe staví k čarodějům. Co myslíte?


***
zdroj: fantasticbeastsmovie.net, mugglenet.com, snitchseeker.com a kniha: Fantastická zvířata a kde je najít
Článek prosím nekopírovat, opravdu to dalo práci!

Nový trailer na temného rytíře

6. května 2012 v 16:59 | Snapeova
Podívat se můžeme i na nový trailer k filmu Temný rytíř povstal, kde hraje Gary Oldman šerifa Gordona. Podle tohoto traileru to vypadá opravdu na zajímavou podívanou.

***
zdroj:youtube.com

Chcete jít zadarmo na Temné stíny?

6. května 2012 v 15:59 | Snapeova

V pondělí 7. května ve 20:00 se v pražském kině Atlas ve spolupráci s distribuční společností Warner Bros. promítá tato nová burtonovka s Johnny Deppem, Evou Green, Michelle Pfeiffer a samozřejmě také s naší Helenou Bonham Carter. Máte tak šanci vidět ji o tři dny dřív než všichni ostatní, protože její oficiální premiéra u nás je 10. května

Potřebujete jen jedno: Udržet si styl a přijít buď v kostýmu/masce/líčení upíra, anebo v oblečení laděném do sedmdesátých let, a pak máte vstup zadarmo což rozhodně není k zahození. Hlásit by jste se měli předem na e-mail redakce@moviezone.cz (stačí jen uvést jméno a nick na MovieZone, kde tedy musíte být zaregistrováni), a moviezone vám potvrdí rezervované místo.

***
zdroj:moviezone.cz

Nová Stills z Comrade

21. srpna 2011 v 12:00 | Snapeova
TrustNordisk zveřejnil novou fotografii z filmu Comrade avšak kdo se těší na Ruperta toho musím zklamat. Na fotce jsou tři jeho herečtí kolegové Florian Lukas, David Kross a Stig Henrik Hoff při scéně,kdy jdou pryč sněhem od jejich sestřeleného letadla.

***
zdroj:rupert-grint.us

Filmy a jiné projekty

27. ledna 2011 v 21:12 | Snapeova
V této rubrice naleznete filmy,jenž mě zaujaly nebo mají něco společného s HP herci
snapeova.blog.cz
(Kdo by neznal slavný muzikál ze střední :D)
snapeova.blog.cz
(úžasný film Tima Burtona-Alenka v říši divů)
snapeova.blog.cz
(četla jsem knížky a filmy jsou vcelku zdařilou adaptací)
snapeova.blog.cz
(Kniha přežití-dost zajímavý film s Gary Oldmanem)
snapeova.blog.cz
(zde jsou filmy,které z nějakého důvodu nemají svou rubriku,vložila jsem k nim třeba jen jeden článek nebo mě nezaujali,ale hrají v nich HP herci atd...Můžete zde také najít věci z divadelních her,ale ty většinou přijdou do rubrik k hercům)

Datum vydání 13.Hrs a jedna fotka

24. července 2010 v 17:00 | snapeova
Jak už víme Tom Felton (Draco Malfoy) si zahrál v Thrilleru 13 hodin (13 Hrs)
Premiéra se měla odehrát ve vybraných kinech Velké Británie 3.září,nakonec je premiéra stanovena na 28.srpna v Empire Cinema v Londýně.
Objevila se také nová fotka s tomem z tohoto filmu,najdete ji níže.
snapeova.blog.cz
***
zdroj:priori-incantatem.sktext:vlastní

Fotka z natáčení Wild Targed

19. července 2010 v 18:49 | snapeova
Objevila se jedna fotka z natáčení filmu Wild Targed. Na fotce je hlavní herecké trio tedy:Bill Nighy,Rupert Grint a Emily Blunt,která v náručí drží kočku.Jestli vidím dobře,tak kočka je nějak růžově nastříkaná :D pěkná fotka,sluší jim to spolu.
snapeova.blog.cz
***
zdroj:snitchseeker.com
 
 

Reklama

I am a member