Harry Potter-obecně

Novinky z knižního světa Harryho Pottera

19. září 2015 v 21:59 | Snapeova
Určitě si pamatujete na nádherné ilustrované vydání kamene mudrců, které ilustroval Jim Kay. S radostí vám mohu říct, že kniha bude vydána i v češtině a to již 6. října. Já si tento kousek rozhodně nenechám ujít, protože to vypadá opravdu překrásně a po ilustrovaném Harrym jsem vždy toužila. Tvořit se budou samozřejmě i další díly. Jednou jsem psala, že by se měl jeden vydávat každý rok a dle všech informací to tak opravdu bude a to i pro nás. Odhaleny byly i další ilustrace z této knihy a tak se na tyto nové přírustky můžete podívat i v galerii. Nově uveřejněné jsou: Voldemortova tvář pod turbanem, kresba Harryho, Bradavice a Hagrid na Siriusově motorce. Mimo to ještě další dvě ilustrace, které jako ochutnávku uveřejnilo nakladatelství Albatros.
image host image host image host image host


Jody Revenson nenapsala jen Bestiář Harryho Pottera, (v originálne: Creature Vault) ale už od ní jsou další dvě knihy. Již vydaná Harry Potter - Magical Places from the films a chystaná Character Vault (vyjde na konci října). Jistě jste pochopili, že ta první se věnuje místům z filmů jako jsou: Bradavice, Příčná ulice, Doupě nebo Azkaban. Ta druhá jednotlivým postavám. Obě knihy mají přes dvě stě stran, jako Bestiář. Podívejte se na dosud uveřejněné náhledy do obou knih v galerii. Myslím, že když vyšel Bestiář, můžeme u nás v budoucnu očekávat i tyto knihy.
***
image host image host image host image host


Video, kde je tak trochu prolistována kniha o magických místech↓

A nakonec žhavá novinka. Nic s novými informacemi nebo něco podobného, ale některé fanoušky to jistě také velmi potěší. Zaznamenali jste dalo by se říct "módu" poslední doby ohledně omalovánek pro dospělé? I já jsem si jedny pořídila a je to moc fajn věc. Právě omalovánky s Harry Potter tématem budou v zahraničí vydány už ke konci tohoto roku, přesněji 24. listopadu.

Zrovna nedávno jsem si říkala, jestli by se i něco takového nemohlo objevit a byla jsem překvapená, když jsem později zjistila, že už se to chystá. Upřímně nevím, jestli bych si tyto omalovánky koupila. Zatím je známa jen obálka, ale možná mě zláká až se objeví nějaký náhled zevnitř. Na tom jestli bude kniha v českém vydání u omalovánek až tak nezáleží, ale uvidíme také jaká bude cena u nás. Co vy? Víte jistě, že si omalovánky koupíte nebo se také ještě budete rozhodovat? Nebo vás naopak něco takového vůbec neláká? To by pro dnešek ohledně knížek bylo vše.

***
zdroj: snitchseeker.com, the-leaky-cauldron.org, amazon.com a albatros

Filmový Harry Potter maraton na Nově

28. června 2015 v 2:54 | Snapeova
Předešlé dvě soboty na Nově, v hlavním vysílacím čase, patřily dvěma dílům z úžasné trilogie Hunger Games. Nyní přebere štafetu Harry Potter, který bude sobotní večery okupovat podstatně déle. Konkrétně osm sobot, takže celé dva hlavní letní měsíce. Věřím, že mnoho z vás si celou sérii nenechá ujít. Pro mě je to vždy událost, když dávají v televizi ukázky a také celé filmy, protože spolu se mnou se dívá spousta dalších lidí, což tomu propůjčuje trochu jinou atmosféru, než když si to člověk pustí sám. Akorát by to bylo fajn bez reklam a useknutých titulků...

Vysílat se bude, jak už jsem napsala, každou sobotu a to od 20:20 na Nově. Rozpis by měl tedy vypadat takto:

Harry Potter a Kámen mudrců - 4. 7. 2015
Harry Potter a Tajemná komnata - 11. 7. 2015
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu- 18. 7. 2015
Harry Potter a Ohnivý pohár - 25. 7. 2015
Harry Potter a Fénixův řád - 1. 8. 2015
Harry Potter a Princ dvojí krve - 8. 8. 2015
Harry Potter a Relivie smrti 1. část - 15. 8. 2015
Harry Potter a Relikvie smrti 2. část - 22. 8. 2015


Harry Potter se chystá do divadla

20. června 2014 v 13:19 | Snapeova
Již ke konci minulého roku Joanne prohlásila, že se Harry Potter chystá do divadla.

Joanne Rowling přijala spolupráci se známou a zkušenou dvojicí producentů, Soniou Freedmanovou a Collinem Callenderem. Hra se bude připravovat pro dosud blíže neurčené Anglické divadlo (Spekuluje se o West Endu) a uvedena by měla být do roku 2016.

Divadelní hra se konkrétně blíže podívá na období, kdy Harry Potter žil v přístěnku pod schody u Dursleyových. Prý bychom mohli v této hře vidět některé z oblíbených postav z knih, což znamená, že tam nejspíš nějak zakomponují i další postavy krom Harryho a Dursleových. Hra má za cíl: "Poskytnout unikátní pohled do srdce a mysli dnes už legendárního mladého čaroděje."

Joanne se na tomto projektu hodlá také podílet a to jako spolu-producentka a jako pomocnice při psaní scénáře. Sama ho psát nebude. Komu bude scénář svěřen ovšem zatím nevíme, stejně jako další důležité informace.

Joanne řekla: "Během uplynulých let mě nesčetněkrát oslovili s návrhem představit potterovky na divadelním pódiu, ale vize Sonie a Colina byla jediná, která měla pro mě smysl, a která obsahovala citlivost, intenzitu a intimitu, kterou považuji za přiměřenou k tomu, abychom přinesli Harryho příběh na pódium. Po roce zrání tohoto nápadu je vzrušující vidět, jak se posouvá do dalšího stadia příprav. Zároveň bych chtěla poděkovat Warner Bros. za jejich neutuchající podporu tohoto projektu."

Od chvíle, co se tato informace objevila ji nikdo stále nevyvrátil, jak se zdá, ale nové informace také ještě nejsou. Projekt je však nejspíš bez pochyb pravdivý a na nějaké dění kolem něj si jen musíme počkat. Jsem zvědavá, co z toho vznikne a jestli bude hra určená spíš pro děti nebo pro všechny věkové kategorie. Může to být zajímavý projekt, tak uvidíme. Co si o něm myslíte vy?

***
zdroj: priori-incantatem.sk

Fantastická zvířata v roce 2016

19. května 2014 v 22:09 | Snapeova
Ke konci minulého roku jsme se dozvěděli, že J.K. Rowlingová kývla na filmové zpracování knížky Fantastická zvířata a kde je najít. Film bude hlavně o Mloku Scamanderovi, který je kouzelnický autor této knížky. Děj se má odehrávat asi sedmdesát let před Harry Potterem, tedy jen krátce, před narozením Voldemorta. Odehrávat se to má v New Yorku. Joanne si nedokáže představit, jak by to vypadalo, kdyby vše stvořil někdo jiný, proto scénář píše sama.

V březnu se také objasnilo to, že z toho má být trilogie. Myslím, že nikdo z nás pořádně neví, co nás čeká, ale Joanne to nepochybně vymyslí skvěle a bude to jistě dobrá podívaná a zajímavé rozšíření kouzelnického světa, pro nás, fanoušky Harryho Pottera.

Nyní máme další důležitou novinku. Konečně víme, kdy asi se budeme moci chystat do kina na první film. Warner Bros oficiálně oznámili, že premiéra má být 18. listopadu 2016, což bude dva dny po 15. výročí filmu Harry Potter a Kámen mudrců.

Joanne už upozornila, že film sice bude mít podobnou atmosféru jako HP filmy a bude se odehrávat ve stejném světě, ale není myšlen jako prolog nebo pokračování Harryho Pottera.

Nyní budeme čekat na první novinky ohledně obsazování rolí. Víme v podstatě jen o hlavní postavě Mlokovi Scamanderovi a to bude i ta nejočekávanější informace, kdo si ho zahraje.

***
zdroj informací: Priori-incantatem.sk

Nový ilustrátor Harry Potter série: Jim Kay

23. ledna 2014 v 17:02 | Lioness
Přináším vám překlad části velice zajímavého rozhovoru s umělcem Jimem Kayem, který dostal zakázku na ilustraci nejen nových barevných obalů všech sedmi HP knih ale i obrázků dotvářejících celý příběh, které budou umístěny uvnitř knih. Jim je celoživotním Harry Potter fanouškem, takže to bere opravdu vážně.
"...Když jsem zjistil, že jsem dostal tuhle zakázku, pocítil jsem výbuch radosti bezprostředně následovaný návalem absolutní hrůzy."
"Z mého úhlu pohledu je to, bez debat, životní závazek. Nakreslit postavy, oblečení, architekturu a krajinu k možná tomu nejrozsáhlejšímu fantasy světu dětské literatury... řekněme, že jsem extrémně nadšený. Nicméně, jsem si vědom té obrovské zodpovědnosti, kterou to s sebou nese. Chci se ujistit, že odvedu tu nejlepší práci, jakou budu moci."
Zástupce Bloomsbury Kaye popisuje takto: "Jim je perfektní směs extrémně talentovaného umělce a vášnivého Harry Potter fanouška, takže jistě vytvoří úžasné pojetí mimořádného světa J.K. Rowlingové."
Bloomsbury je také ve spojení se všemi mezinárodními vydavateli a doufá, že se toto vydání stane celosvětovou událostí.

Více v celém článku →

Vydání známek s HP tématikou

14. prosince 2013 v 17:00 | Lioness

My mudlové si na rozdíl od kouzelníků musíme vystačit bez sov, zato s mobily a e-maily. Dopisy jsme sice už téměř úplně přestali posílat, pohlednice a vánoční přání ale stále frčí. A právě v souvislosti s blížícími se vánočními svátky se Poštovní úřad USA rozhodl vydat kolekci známek s Harry Potter tématikou.


Warner Bros už registrují ochranné známky pro další film/y ze světa HP

5. října 2013 v 20:23 | Snapeova
Ahoj, ani by jste nevěřili, jak náročné obbdobí mám a budu mít celý školní rok. Je to hrůza, takže lepší vedení blogu než je teď asi čekat nemůžete i když mám občas chuť sem zajít a něco i přidat, ale prostě na to nemám čas. Teď vám jednu novinku přináším a tenhle víkend to snad nebude jedinná. Jak se daří vám ? :)

Filmová společnost Warner Bros. 12. září oznámila, že na stříbrná plátna hodlá přinést novou filmovou sérii, přičemž prvním dílem této série má být příběh vznikající na motivy doprovodné knihy k sérii o Harrym Potterovi: Fantastická zvířata a kde je najít. Více informací o případných dalších dílech potterovské spin-of série si Warneři zatím nechali pro sebe. V tomto období jim však Patentový a známkový úřad Spojených států zaregistroval ochranné známky, které naznačují, jakým směrem se avizovaná filmová série může ubírat.

Svět Harryho Pottera se vrací

13. září 2013 v 21:40 | Snapeova
Včera se objevila skvělá a nečekaná zpráva. Warner Bros oznámilo, že JK Rowling se stane scénáristkou nového filmu s názvem 'Fantastická zvířata a kde je najít, prvního z nové série. Tyto filmy by měly být inspirovány Bradavickou učebnicí od Mloka Scamandera

JKR říká: "Všechno to začalo, když Warner Bros. Přišli s nabídkou proměnit Fantastická zvířata a kde je najít na film. Myslela jsem si, že to je zábavný nápad, ale vidět Mloka Scamandera, předpokládaného autora fantastických zvířat realizovaného jiným autorem, bylo těžké. Jelikož tak dlouho žiji ve svém smyšleném vesmíru, cítím potřebu ochraňovat ho a už teď vím o Mlokovi hodně. Jak opravdoví HP fanoušci vědí, mám ho tak ráda, že jsem dokonce Lenku Láskorádovou provdala za jeho vnuka, Rolfa. "

Fantastické zvířata se budou odehrávat v celosvětové komunitě čarodějů, budou rozšířením obzorů kouzelnického světa. Tento příběh se bude odehrávat v New Yorku 70 let před Harryho dobou.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Zatím nevíme, kdy se začne natáčet atd, ale vše budu sledovat, jak jen to bude v mých silách :). Co na to řikáte, taky jste nadšení?

Dospělácká obálka k Relikviím smrti

6. září 2013 v 18:29 | Snapeova
Britské vydavatelství Bloomsbury v úterý zveřejnilo poslední neznámou v řadě knižních obalů pro novou re-edici knih o Harrym Potterovi, která je označena jako "verze pro dospělé". Odhalení se dočkal obal knihy Harry Potter a Relikvie Smrti. Nenápadné dílko ilustrátora Andrewa Davidsona potěší příznivce zmijozelu - zelené barvy. Za názvem knihy a jménem autorky spočine váš pohled na útočícím hadovi - Nagini, výjímajícím se před majestátním Bradavickým hradem. Podobnost s Baziliškem je možná čistě náhodná. Dospělácká kolekce vyjde ve Velké Británii 26. září.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Další obal k Tajemné komnatě

6. září 2013 v 17:09 | Snapeova
Pamatujete na obaly, které Scholastic nechalo vytvořit umělcem Kazu Kibuishi k 15.výročí od vydání Kamene mudrců? Obálek se asi vytvářelo více a až pak se vybírala ta konečná. Máme tu pohled na obálku k Tajemné komnatě, která evidentně nebyla použita.

***
zdroj:snitchseeker.com

Zadní obaly pro zbývající tři knihy

17. srpna 2013 v 15:59 | Snapeova
Posledního července byla uveřejněna poslední obálka z těch, které stvořil Kazu Kibuishi pro Scholastic. Na začátku srpna jsem zde zveřejnila i zadní obálky doplněné citacemi, ovšem zatím byly jen k prvním čtyřem dílům. Teď tu mám i ty k Fénixově řádu, Princi dvojí krve a Relikviím smrti.

Dospělácká obálka Prince dvojí krve

17. srpna 2013 v 14:39 | Snapeova
Britské vydavatelství Bloomsbury představilo již šestou obálku a to pro knihu Harry Potter a Princ dvojí krve, jenž bude patřit do kolekce věnované "dospělým". Tato verze má méně nápadné, jednobarevné obaly. Narozdíl od verze "pro děti", v tomto případě účelem obalu není zaujmout obrázkem. Místo něj tvoří ústřední motiv písmena - název knihy a jméno autorky. Nenápadná ilustrace znázorňující Znamení zla nad astronomickou věží, se skrytým odkazem na temné události v příběhu s tím související, je vlastně jen symbolickým pozadím. Přesto, že České či jiné čtenáře by možná takové obaly nezaujaly, protože mají rádi ty klasické. Ve Velké Británii se verze "pro dospělé" těší poměrně velké oblibě. To je vlastně i důvod toho, proč britské vydavatelství přichází v tomto období s novou kolekcí. V britských obchodech se sedmidílná kolekce začne prodávat zítra, v neděli 18.srpna. To také má být na internetu zveřejněn i obal poslední knihy, tedy Relikvií Smrti.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Kvalitní obálka k HP 7, zadní kryty prvních čtyř knih, vzhled setu a trailer

3. srpna 2013 v 14:39 | Snapeova
Od chvíle, co jsem přidala čerstvé fotky z odhalení, už je k dispozici kvalitní fotka poslední obálky, ke knize Harry Potter a Relikvie smrti od scholastic. Všechny obálky byly vytvořeny kvůli 15. výročí od vydání prvního knižního dílu. V celém článku můžete vidět i obrázek, kde je všech sedm nových obalů od umělce Kazu Kibuishi. Uveřejněny byly už i první čtyři zadní obálky. Na všech je nějaká scéna z knihy doplněná citací. Už také víme vzhled celého boxu s knihami a k tomu všemu si můžete prohlénout také trailer.

Obálka pro Relikvie smrti odhalena

31. července 2013 v 18:39 | Snapeova
Jak bylo předem oznámeno, dnes k příležitosti narozenin Harryho Pottera i samotné J.K.Rowling byla odhalena obálka ke knize Harry Potter a Relikvie smrti od umělce Kazu Kibuishi pro Scholastic. Obálka byla odhalena za přítomnosti lidí ze stránky snitchseeker v sídle Scholastic v New Yorku. Obálka tentokrát zobrazuje scénu, kdy trio vzlétne na zádech Draka z Gringottovi banky

Gameplay k Wonderbook: Book of potions

30. července 2013 v 20:59 | Snapeova
Po loňské premiéře nového projektu J.K. Rowlingové ve spolupráci se společností Sony, Wonderbook: Book of spells (Kniha kouzel), se na světlo světa pomalu prodírá v pořadí druhé pokračování s podtitulem Book od potions (Kniha lektvarů).

Podobně, jako je tomu na Pottermore, bude úkolem hráče namíchat v novém prostředí kouzelné zahrady lektvar podle přesných instrukcí. Jedinou změnou oproti Knize kouzel bude funkce ovladače PlayStation ® Move: kromě hůlky tentokrát poslouží i jako "kladívko" a "lžíce" na jednotlivé ingredience. Gameplay video zobrazující nové funkce hry si můžete prohlédnout níže.


***
zdroj:priori-incantatem.sk

Další dva dospělácké obaly k HP knihám

30. července 2013 v 17:49 | Snapeova
Britští čtenáři mají jako jediní možnost vybrat si mezi potterovkami s dětsky zpracovaným obalem a méně nápadnou verzí obalu, kterou ocení dospělí. Protože poptávka po knize s dospěláckým obalem v rodné zemi Harryho Pottera přetrvává, vydavatelství Bloomsbury rozhodlo vydat tuto verzi nanovo, s novými obaly. Před měsícem jsem vám ukázala obaly k prvním třem knihám. Připomenout si to můžete tady.

Dnes se můžeme podívat na obal k Ohnivému poháru, laděný do žluté barvy, které dominuje motiv prvního úkolu z Turnaje tří kouzelníků a obálku Fénixova řádu, laděnou do fialova, kterou si ústředním motivem docela snadno můžete splést s příběhem nacházejícím se ve Vězni z Azkabanu. Najdete na ní totiž Harryho patrona - jelena. Oba díly budou uvedeny na trh ve Velké Británii již 15. srpna.

16 dosud neviděných kreseb od Mary GrandPré

27. července 2013 v 15:39 | Snapeova
Mezi "šílenstvím" s odhalením nových obalů amerických verzí knih o Harrym Potterovi se na povrch vynořily dosud oficiálně nezveřejněné nostalgické ilustrace od Mary GrandPré, autorky původních amerických a také našich přebalů.

16 nádherných kreseb zobrazujících události z Kamene mudrců, Tajemné komnaty, Vězně z Azkabanu, Ohnivého poháru, Fénixova řádu spolu s Bradavickým hradem z ptačí perspektivy dotvářejí příběhu opět o něco jiný, ucelenější rozměr. Přece jen, Mary dokázala v jedné ilustraci nádherně zachytit množství detailů z Harryho světa, díky čemuž se staly oblíbenějšími, než jejich Britští sourozenci.

Všechny nové kresby najdete v celém článku. Musím říct, že kresby Mary mi asi navždy budou nejbližší, ona mi jako první na knihách tak trochu přiblížila Harryho svět a mě se její styl moc líbí. Ty ilustrace jsou opravdu nádherné.

Harry a Hagid v příčné ulici (HP1)

Šestá knižní obálka od Kazu Kibuishiho

20. července 2013 v 0:05 | Snapeova
Scholastic, přes Entertainment Weekly na Comic-Conu ve čtvrtek odhalil již šestou knižní obálku k Harry Potter sérii k příležitosti 15.výročí od vydání první knihy. Umělec Kazu Kibuishi na obálce tentokrát zobrazil klíčovou scénu, kde jsou Harry a Brumbál u vstupu do jeskyně, aby našli jeden z viteálů lorda Voldemorta.

Nový obal k poslední knize Harry Potter a Relikvie smrti bude představen na Harryho narozeniny 31. července, na veřejné akci v Scholastic obchodě v New Yorku.

***
zdroj:snitchseeker.com

2. roky od poslední premiéry Harryho Pottera

7. července 2013 v 23:09 | Snapeova
Dnes 7.7.2013 jsou to přesně dva roky, co se konala poslední světová Potterovská premiéra v Londýně. Samozřejmě k filmu Relikvie smrti, část 2. Je to hrozné. Mě to přijde jako nanejvýš pár měsíců, co jsem ve svém pokoji sledovala s nadšením i smutkem přímý přenos. Dnes mi opět došlo, jak hrozně mi chybí to těšení se na nové fotky, noční vstávání na trailery a neskutečná natěšenost na premiéru a nejlépe, když se mi v posledních letech povedlo vždy jít na půlnoční. Byly to nádherné roky. dneska mě po dlouhé době zas přepadl smutek, že už je to tak moc pryč a bude čím dál tím víc, že už nebude nová knížka ani film. Ale tak jdeme dál, naši oblíbenci jsou tu stále, občas se k nám stále zatoulá nějaká ta nová fotka, takže úplně špatně na tom ještě nejsme. Já teď upírám naděje k roku 2017. Jak už víme, mluví se o tom, že v tomto roce půjde série znovu do kina, jen netuším, jestli se tak stane i u nás, ale doufám že jo a v takovém případě u toho nebudu smět chybět. :) Před rokem jsem dělala připomínkový design, můžete na něj kouknout tady. Zkouknout znovu můžete i články z poslední premiéry → 1..2..3..4..5..6..7..8..

Co vy? jak to cítíte ? Pořád jste Potterheads nebo vás to opouští ? Myslím, že mě to neopustí vážně nikdy :D Je to prostě můj život :D

Příčná ulice dostupná na Google maps

4. července 2013 v 21:19 | Snapeova
Warner Bros Studio Tour London - The Making of Harry Potter dnes oznámilo, že prostřednictvím Google maps budou mít fanoušci z celého světa možnost prozkoumat Příčnou ulici v Leavesdenu ve Velké Británii jen s pomocí svého prohlížeče a nemusí si tak už zoufat, že jí nikdy neuvidí, pokud je pro ně cesta do Leavesdenu příliš nedostupná. Nyní tedy všichni máme možnost prohlédnout si vytvořenou příčnou ulici v 360° úhlu. Je tam dokonce i smrtijed ;) Stačí kliknout a vítá vás Příčná ulice.
 
 

Reklama

I am a member