HP 6-Articles

Harry Potter a Princ dvojí krve - Vystřižené scény, Chyby ve filmu, video z natáčení, fotky...

8. srpna 2015 v 16:49 | Snapeova
Knižně šestý díl až tak nemusím, vždy se mi to zdálo trochu zdlouhavé, ale ve skutečnosti je tam spousta úžasných i strašných momentů, jako v jiných knihách. Plánuji si knihy přečíst znovu, tak uvidím, jestli i po pár letech od posledního čtení mě bude šestý díl bavit méně než jiné. Filmově tento díl naopak miluju. Spousta skvělých a důlěžitých momentů je vypíchnutá, dobře je zachycen Draco a to s čím se pere, vztahy mezi Hermionou, Ronem a Levandulí. Ve vzpomínkách na Voldemorta postrádám mnohé. Je tam opravdu hodně důležitého a zajímavého, ale chápu, že to, co nebylo nejdůlěžitější museli filmaři vypustit. Film se vlastně jmenuje podle mé oblíbené postavy Severuse Snapea a dodnes si pamatuju ten šok, pro nás všechny, když vyšla kniha a my se dočetli na konec.

Na filmovém Princi dvojí krve mě především baví ten vtip, který do tolika temnoty David Yates vnesl. Díky tomu se na film opravdu příjemně kouká a ten kontrast mezi scénami, kdy se smějete a kdy vás mrazí, je opravdu dobrý. Harry pod felixem je už možná trochu moc, ale vlastně je to jedna z nejvtipnějších scén :D.

Prince dvojí krve můžete sledovat dnes od 20:20 na Nově a zítra v 15:15 na Nova Cinema

Vystřižené scény začínají dvěma scénami, kde se Hermiona baví s Harrym o různých věcech. Například o tom, jak se Draco občas ztrácí z Pobertova plánku. Jsou tam i dva krátké záběry Harryho a Brumbála v jeskyni Poté dlouhá scéna z které opravdu mrazí, Kratknot diriguje sbor, který zpívá píseň a na Bradavice padá temnota. Minerva nahání studenty do hradu. Vidíme i rozervaného Severuse, který ví, že čas se plní, Hermionu s Ronem, kteří čekají, jestli se jim Harry ve zdraví vrátí a Draca, který se chystá vyplnit svůj úkol. Je mi líto, že tahle scéna není ve filmu pesně takhle kompletní, protože působí neskutečně.

Chyby ve filmu

Jedno z videí zachycující natáčení. Tohle ukazuje především natáčení na věži a zápálení Hagridovy hájenky, ale i něco dalšího. Na youtube najdete těchto videí ještě několik.

A fotky
Dračí koule :D
Princ dvojí krve příští rok na Markíze

30. prosince 2011 v 19:00 | Snapeova
Slovenská televize Markíza připravuje na příští rok filmový zážitek pro všechny (nejen) slovenské fanoušky Harryho Pottera. V televizní premiéře uvede šestý díl nejznámější kouzelnické filmové série s názvem Harry Potter a princ dvojí krve. Stane se tak tři roky od jeho příchodu do kin po celém světě. Konkrétní datum odvysílání zatím není oficiálně známo, ale televize ho už od dnes propaguje prostřednictvím své obecné upoutávky na filmové kinohity, které budou mít v roce 2012 premiéru právě na její obrazovkách. Více informací, včetně samotné upoutávky, zveřejním jakmile budou dostupné. Uvidíme jestli nám něco podobného chystá i nějaká česká televize,zatím žádné informace nejsou.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Princ dvojí krve a Emma Watson nominováni na Choice Awards

15. června 2010 v 21:49 | snapeova
snapeova.blog.cz
Harry Potter a princ dvojí krve byl nominován na Teen Choice Awards 2010 , kde soutěží v kategorii nejlepší hraný film a to spolu s dalšímy filmy,které rozhodně mohou silně konkurovat.Jsou to: 'Nový Měsíc' , 'Prince of Persia', 'Alenka v říši divů' a 'Souboj Titánů'.

Nominována byla také Emma Watson na cenu za nejlepší ženský herecký výkon.V kategorii soutěží proti: Kristen Stewart (Nový měsíc), Gemma Artertonová (Prince of Persia), Rosario Dawson (Percy Jackson) a Mia Wasikowska (Alenka v říši divů) .

Předávání cen se bude konat 9.srpna

***
zdroj:oclumencia.com.brpřeklad a úpravy by:snapeova.blog.cz

Princ získal ocenění na National Movie Awards 2010

27. května 2010 v 13:19 | snapeova
Včera večer se konalo předávání cen National Movie Awards 2010
V celém článku pro vás mám i tři videa :)

Harry Potter a Princ dvojí krve zvítězil v kategorii Rodinný film.
Celá série Potterovek získala ocenění Special Recognition Award (čestné uznání)
Ceremonie se zúčastnily herci Daniel Radcliffe, Bonnie Wright a Emma Watson (Ruperta při přebírání ceny za Nejlepší rodinný film Daniel omluvil ze zdravotních důvodů). Při dalším ocenění se k nim přidali i producenti David Heyman, David Barron a režisér David Yates.

V prvním videu si můžete prohlédnout předávání ceny za Nejlepší rodinný film:

Nominace na MTV movie awards

14. května 2010 v 15:29 | snapeova
snapeova.blog.cz
Na svých webových stránkách MTV oznámila nominace na MTV Movie Awards 2010.Nominace,které se nás týkají jsou hned v několika kategoriích.

  Nejlepší film (Best Movie)- Harry Potter a Princ dvojí krve
  Nejlepší padouch (Best Villain)- Tom Felton a Helena Bonham Carter (Za srdcovou královnu v alence v říši divů)
Nejlepší ženský herecký výkon(Best Female Performance)- Emma Watson
Nejlepší mužský herecký výkon(Best Male Performance)- Daniel Radcliffe

Daniel byl navíc nominovánv kategorii celosvětová hvězda , společně s Johnny Deppem, Kristen Stewart, Robertem Pattinsonem a Taylorem Lautnerem.

Nyní už je možno hlasovat a to zde. Předávání cen se bude vysílat živě na MTV v Neděly 6.června v 9 hodin.

***
zdroj:snitchseeker.compřeklad a úpravy by:snapeova.blog.cz

Princ nominován na National Movie Awards 2010

21. dubna 2010 v 16:39 | snapeova
snapeova.blog.cz
Ještě i téměř po roce od premiéry filmu Harry Potter a Princ Dvojí krve se objevují Nominační dozvuky na prestižní ceny. Šestý filmový příběh kouzelnické série byl nyní nominován na letošní National Movie Awards v kategori Nejlepší rodinný film a za ztvárnění hlavních hrdinů získali nominaci za Nejlepší herecký výkon i Daniel Radcliffe (Harry), Rupert Grint (Ron) a Emma Watson (Hermiona).

Za Prince můžete hlasovat zde , za herce zase  tady . Ceny se budou předávat ve středu 26.května 2010 v Londýně.

***
zdroj:priori-incantatem.skpřeklad a úpravy by:snapeova.blog.cz

Princ dvojí krve nominován v 5 kategoriích na MTV movie awards

30. března 2010 v 15:59 | snapeova
snapeova.blog.cz
Princ dvojí krve byla nominován v 5 kategoriích na  MTV Movie Awards pro rok 2010.Potenciální kandidáti jsou Daniel Radcliffe, Emma Watson a Tom Felton.Můžete hlasovat v následujících kategoriích:


Můžete si také vytvořit vlastní návrhy pro tyto kategorie . Hlasování končí 9. dubna. Slavnostní předání cen se bude konat v Los Angeles 6. června a bude odvysílán na MTV.

***
zdroj:snitchseeker.compřeklad a úpravy by:snapeova.blog.cz

Chyby v Princi dvojí krve

24. března 2010 v 16:29 | snapeova
Po pětici potterovských pokračování opět dozrál čas posvítit si na detaily, které se na stříbrném plátně nikdy neměly objevit. Tentokrát je na mušce nejnovější díl, Harry Potter a Princ Dvojí krve. Tvůrci se po devíti letech už zřejmě poučili a dávají si pozor na natočený materiál.Počet odhalených chyb totiž v nejnovějším filmu klesl na dosud nejnižší počet z celé série: na 75. Ze záběrů se postupně vytratily kameramani, podivuhodné stíny štábu a větší pozor si dávají už i samotní herci. Přesto se přece jen něco našlo.

Soundtrack ke hře HP 6 získal ocenění

7. března 2010 v 21:49 | snapeova
Nezapomeňte,že zápis SB už potrvá jen 2 dny a stáe se nezapsalo několik lidí,které bych si ráda ponechala
videohra k filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve byla nominována v kategorii za Nejlepší soundtrack ke hře - cena Mezinárodní asociace kritiků filmové hudby - a teď toto ocenění také získala.
Nepochybně skvělý soudtrack,který já jsem pohužel ještě neslyšela zkomponoval James Hannigan, kterému Grataluji ke krásné ceně a velkému úspěchu.

Snad se za 12 dní štěstí na Jamese opět usměje a tato hra získá ve stejné kategorii ocenění BAFTA.

***
zdroj:priori-incantatem.skčlánek jsem přeložila a upravila sama

Saturn Awards→4 nominace pro Prince

20. února 2010 v 15:00 | snapeova
Harry Potter a Princ dvojí krve je 4x nominován na Saturn Awards, 2010. Šestý díl Harryho Pottera je nominován v těchto kategoriích: nejlepší fantasy film, kostýmy (Jany Temime), výprava (Stuart Craig), a speciální efekty (Tim Burke, John Richardson, Nicholas Aithadi, a Tim Alexander) .

Ceny se budou předávat 24. června 2010. Přeji hodně štěstí ;-)

***
zdroj:snitchseeker.compřeklad a úpravy by:snapeova.blog.cz

Princ získal ocenění RAAM

6. února 2010 v 15:27 | snapeova
Princ dvojí krve získal ocenění film roku na RAAM Awards udělovaných v Londýně.
RAAM je specializovaná konzultační firma zaměřená na oblast filmového managementu pro Spojené království a mezinárodní trh. Ocenění RAAM se udělují od roku 2004 jako "oslava úspěchu" filmových a distribučních společností z Britských ostrovů.

gratuluji :)

***
zdroj:priori-incantatem.skpřeklad by:snapeova.blog.cz

Princ získaj jednu nominaci na oscara za nejlepší kameru

2. února 2010 v 17:29 | snapeova
Dnes byli oznámeny nominace na oscary.
Sice Princ získal jen jednu nominaci,ale i tak je to úspěch
Překvapilo mě,že princ nezískal nominace třeba za speciální efekty či soundtrack.
Nominace ,kterou princ získla je za nejlepší Kameru.Tím skvělým kameramanem je Bruno Delbonnel.

Blahopřeji k nominaci,ale stejně mám velké pochybnosti o výhře když vidím s jakými snímky soupeří o tuto sošku.

Nominovaní na oscara za nejlepší kameru jsou:

Avatar
Harry Potter a Princ dvojí krve
Smrt čeká všude
Hanebný pancharti
Bílá stuha

***
zdroje:snitchseeker.com a gorilla.cz→článek jsem si psala sama

Rozhovor s Nicholasem Hooperem

1. února 2010 v 17:29 | snapeova
Wow!! to muselo být pěkně náročné,navíc když složil nějakých 14h hudby a využily se jen 2h
Byla bych radši kdyby skládal i k relikviím,má úžasnou hudbu.

Na netu se objevil exkluzivní rozhovor s Nicholasem Hooperem, skladatelem hudby k Fénixovu řádu a k Princi dvojí krve. Hooper, který je nominovaný na cenu Grammy, mimo jiné v rozhovoru prozradil, kterou scénu má nejraději, či která pro něj byla nejnáročnější.

Překlad rozhovoru naleznete v celém článku.

dvě finálové nominace HP 6 na BAFTA

21. ledna 2010 v 19:40 | snapeova
Začátkem měsíce jste byly informováni o prvních nominacích kinohitu Harry Potter a Princ dvojí krve na prestižní Ceny britské filmové akademie (BAFTA). Dnes se delší seznam patnácti filmů v každé kategorii zúžil na finálové pětky.Šestý snímek o dospívajícím čaroději si vybojovala dvě finálové nominace v kategoriích Speciální vizuální efekty a Produkce.V kategorii Hudba se o cenu uchází i Alexandre Desplat se soundtrackem k filmu Fantastic Mr.. Fox , který kritici upřednostnili před Hooperovým soundtrackem k Princi. Jak zúročí svůj skladatelský potenciál v relikviích Smrti I. ukáží následující měsíce.Za rok však může získat nominaci právě za hudbu k předposlednímu potterovskému filmovému trháku.

British Academy Film Awards se budou předávat přesně za měsíc v Londýně.

budu držet palce ;-)

***
zdroj:priori-incantatem.skpřeklad by:snapeova.blog.cz

HP 6 je nominován na ShoWest's 2009 Fan Choice Award

14. ledna 2010 v 19:09 | snapeova
Film Harry Potter a Princ dvojí krve byl nominován na ShoWest's 2009 Fan Choice Award.
Kromě HP6 jsou nominovány i filmy 2012, Avatar, Transformers: Pomsta poražených, Doba ledová 3, nový měsíc a další.

Hlasovat pro některý z těchto filmů můžete po kliknutí sem. Stačí si vybrat jeden z filmů a kliknout na Vote now!

***
zdroj:priori-incantatem.skpřeklad by:snapeova.blog.cz

7 nominací na BAFTA (oscary)

8. ledna 2010 v 17:09 | snapeova
Šesté filmové dobrodružství příběhů o Harry Potterovi s podtitulem Princ dvojí krve se uchází o další prestižní filmové ocenění, tentokrát o Ceny britské filmové akademie (British Academy Film Awards). Najnovější Potterovka figuruje na tzv. Delším seznamu nominací v sedmi kategoriích: Make-Up a vlasy, Speciální vizuální efekty, Zvuk, Kostýmy, Produkce, Kinematografie a Mužský herecký výkon ve vedlejší postavě (Alan Rickman jako Princ dvojí krve Severus Snape).

Finálové nominace budou známy 21. ledna, kdy se počet finalistů v každé kategorii sníží z 15 na 5. Předávání britských "Oscarů" se uskuteční 21.
února v budově Královské opery v Londýně.

Držím princovi palce...
Hodně bych toho oscara přála alanovi :)

***
zdroj:priori-incantatem.skpřeklad by:snapeova.blog.cz

plakáty HP 6 na Academy Awards 2010

5. ledna 2010 v 19:10 | snapeova
normal_e9hzth.jpgnormal_harrypotter~0.jpg

Film Harry Potter a Princ dvojí krve byl nominován na Academy awards 2010 v kategorii vizuálních efektů.
Jen pro připomenutí, 2.února 2010 bude vybrána finálová trojice z 15 filmů. Jeden film z tejto trojice 7. Jeden film z této trojice 7. března 2010 získá Cenu Akademie (Oskara).

2.února budou oznámeny také nominace v ostatních kategoriích.
Kvůli této příležitosti byly vytvořeny dva plakáty "pro vaše zvážení" (For Your Consideration), které mají členům Akademie připomenout prince dvojí krve v době jejich hodnocení a posuzování různých filmů uplynulého roku. prohlédnout si je můžete na oclumencii z níž jsem dala nad text minuatury.

***
zdroj:priori-incantatem.skpřeklad by:snapeova.blog.cz

HP a princ dvojí krve: Nominace na Jameson Empire Awards

3. ledna 2010 v 19:40 | snapeova
jeden z nejúspěšnějších loňských filmových blockbusterů, Harry Potter a Princ dvojí krve, se uchází o výroční Jameson Empire Awards 2010. Hlasovat za něj je možné v kategoriích Nejlepší film (Harry Potter and the Half-Blood Prince), Nejlepší britský film (Harry Potter and the Half-Blood Prince), Nejlepší režisér (David Yates), Nejlepší herečka (podle výběru, např.. Emma Watson ), Nejlepší herec (podle výběru, např.. Daniel Radcliffe) a Nejlepší Sci-fi/Fantasy (Harry Potter and the Half-Blood Prince).Na platné odevzdání hlasu je nutné vyplnit dotazník v angličtině, např.. při odevzdání hlasu princ dvojí krve v kategorii Best film je nutno vypsat Harry Potter and The Half-Blood Prince. Hlasovací lístek naleznete na této stránce.

Minulý rok vyhrál kategorii Nejlepší režisér David Yates s filmem HP a Fénixův řád. Letošní předávání cen se uskuteční v březnu.

držím palce ;-)

***
zdroj:priori-incantatem.sk→překladby:snapeova.blog.cz

Harry potter a princ dvojí krve na 5.místě

1. ledna 2010 v 14:30 | snapeova
Stránka Yahoo!
Movies každoročně dělá seznam deseti nejsledovanějších trailerů.Dočkali jsme se toho i letos.
V Top 10 najsledovanějších trailerů se nachází i Harry Potter a Princ dvojí krve, který se umístil na 5.místě.
Předběhli ho trailery k filmům Lis, který se umístil na 1.místě, 2.místo- Transformers: Pomsta poražených, na třetím je film 2012 a čtvrtý Terminator Salvation.

1. Nový měsíc
2.Transformers: Pomsta poražených
3.2012
4.Terminator Salvation
5. Harry Potter a Princ dvojí krve
6.GI Joe
7.Star trek
8. Mega Shark vs.Giant Octopus
9. Avatar
10.Nahoru

V žebříčku figuruje Feature trailer k HP6, který byl zveřejněn ještě v roce 2008, díky čemuž byl oproti trailerovým novinkám z roku 2009 znevýhodněn.

***
zdroj:priori-incantatem.skpřeklad by:snapeova.blog.cz

HP 6 je sedmý nejstahovanější film roku 2009

29. prosince 2009 v 9:59 | snapeova
Rok 2009 se pomalu blíží ke konci a při této příležitosti přináší stránka Torrent Freak žebříček deseti nejvíce nelegálně stažených filmů. Uplynulých dvanáct měsíců je severoamerickými kiny považovaných za jeden z rekordních let.V USA a Kanadě dosáhl zisk z prodeje vstupenek do kin úctyhodných 10 miliard dolarů, paradoxně, navzdory rostoucí míře pirátství na internetu.

Nezpochybnitelným vítězem v ilegálním stahování přes síť BitTorrent je letošní zcela nové filmové zpracování Star Trek s více než 10. miliony stažení, přičemž každoročně stoupající čísla dokazují stále častější využívání této sítě. V žebříčku se umístilo i nejnovější pokračování série o dospívajícím čaroději Harry Potter a Princ dvojí krve, jemuž s více než 7,9 miliony stažení patří v tomto nelichotivém žebříčku 7.místo. Čísla nelegálních stažení se přitom negativně podepisují zejména na (přesto poměrně vysoké) prodejnosti DVDček a Blu-ray disků.

Žebříček 10 nejvíce nelegálně stažených filmů roku 2009 najdete v celém článku→
 
 

Reklama

I am a member