HP 7-Articles

Harry Potter a Relikvie smrti: část 2. - Vystřižené scény, Chyby ve filmu, videa z natáčení, fotky...

22. srpna 2015 v 0:16 | Snapeova
Scházíme se u posledního tematického článku. Těch osm sobot rychle uteklo, končí léto, končí prázdniny a končí příběh Harryho Pottera v letošním televizním maratonu. Od oficiální premiéry filmu uplynuly už čtyři roky. Tehdy to bylo opravdu smutné. Vyšly všechny knihy a filmy a zdálo se, že je všemu koec, ale není. Harryho příběh je možná v podstatě kompletní, ale jeho svět je neuvěřitelně velký a zajímavý. Už jen knihy nám poskytly mnohé a neustále k tomu přidává J. K. Rowling pomocí Pottermore, odpovědí na Twitteru a dalším věcem. Nikdy nepřestanu obdivovat jak obrovský svět vymyslela, jak o všem a o všech ví úplně všechno. Svět Harryho Pottera nikdy nemůžu přestat milovat a těším se co přinese nový příběh z HP světa v podobě filmu Fantastická zvířata a kde je najít, který se odehrává mnoho let před Harrym.

Doufám, že tematické články se vám líbily a užili jste si je. Sešly se i nějaké komentáře, takže věřím, že určitý úspěch tyto články měly. Nejvíc komentářů bylo u článku k Princi dvojí krve. Za všechny komentáře děkuji, jsem ráda, že jsem někomu udělala radost. Je spousta možností, co udělat příště, až zase bude HP maraton v televizi a když mi v tom nic nezabrání, něco z toho využiju a připravím opět tematické články, jen zase jiné než byly tyto.

Poslední film je řekla bych nejtemnější a nejsmutnější. Zobrazuje konečné zúčtování a rozhřešení všeho. Málokterý fanoušek u něj neuronil slzu. Pokud si vzpomenu na knihu, probrečela jsem asi její poslední půlku, když jsem ji četla poprvé. Samozřejmě kvůli Snapeovi, kvůli všem těm zjištěním. Nikdy už to nemůže být jako poprvé, ale vzpomínky Severuse ve filmu mě dojmuly zatím pokaždé. Je to pro mě skoro nejlepší část filmu. No, ale neopoměňme momenty jako cesta tria za viteály do banky Gringotových, setkání s brumbálovým bratrem, poslední návrat do Bradavic, první polibek Rona a Hermiony a celý souboj Harryho s Voldemortem.

Vystřižené scény zachycují přípravu tria na akci u Gringotových, jejich rozhovor s Aberforthem, cestu všech studentů, skrávajících mezi sebu Harryho, do Velké síně, nastražení výbušnin na most, uvěznení i osvobození zmijozelských nebo útěk Rona a Hermiony před Nagini.

Nějaké ty chyby

Zkažené klapky z tohoto dílu. Dobré je, jak Severuse odzbrojí kamera :D

Krátké krásné i smutné video nazvané Všechno končí. Převážne je o loučení.

Video z posledního natáčecího dne. Zachycuje natáčení poslední scény a emotivní záběry s loučením. Jsou tam také záběry z různých natáčení. Převážně z jednotlivých natáčecích dní. U některých se zasmějete. Při mnoha z nich se slavily narozeniny někoho z herců. Je to opravdu úžasné video a podotýkám, že některé fanoušky může dohnat k slzám. Obsahuje pár stejných záběrů jako předešlé video.

A ještě se zasmějeme při vtipných záběrech z natáčení všech filmů.

Vzpomínka na poslední premiéru

Harry Potter a Relikvie smrti: část 1. - Vystřižené scény, Chyby ve filmu, Video o natáčení, fotky...

15. srpna 2015 v 19:39 | Snapeova
Už žádné Bradavice. Harry, Ron a Hermiona se vydají na honbu za zbývajícími viteály a připletou se jim do toho také Relikvie smrti, o nichž do té doby téměř neměli tušení. Podíváme se na svatbu, na sídlo Malfoyových a je zde jedna z nejhorších smrtí v HP sáze vůbec. Tady to odnese všemi milovaný skřítek Dobby, který vždy za každou cenu chránil Harryho. Další pro Harryho bolestivou smrtí je smrt jeho sovy Hedviky. Tento díl je spíš taková road movie. Skvělá je scéna na ministerstvu, kde se znovu setkáme s Dolores Umbridgeovou. Pak už je to hlavně o cestování z místa na místo, pokusech o zničení medailonku a hledání dalších viteálů. Harry s Hermionou také poprvé dostane možnost navštívit hrob svých rodičů a podívat se do míst, kde se narodil. Díl je to dobrý a rozhodně už se u něj nezasmějete tak, jako u Prince dvojí krve. Ne každému tento díl sedne, já s ním problém nemám.

Ron s otcem v jeho dílně, odjezd Dursleyových, Harry a Ron na jakémsi honu, který se trochu zvrhne, Ron učící Hermionu házet žabky. Tyhle a další scény můžete vidět ve videu s vystřiženými scénami z tohoto dílu.

Několik chyb, na které můžete ve filmu narazit.

Video o natáčení první části Relikvií smrti. (Určitě se podívejte na tanec Molly a Artura na svatbě :D)

Video z natáčení s nějakou tou srandou :)

A fotkyHarry Potter a Relikvie smrti část 2

1. března 2014 v 19:19 | Snapeova
Tento rok je Potterovský maraton v televizi konečně kompletní. Máme za sebou 7 pátků s Harrym Potterem na Nově a dnes bude vše završeno druhou částí Relikvií smrti, která se na českých obrazovkách (krom HBO) objeví premiérově. Opět mi to způsobuje tak trochu nostalgii. zase vzpomínám jaké to bylo, když vycházely knížky a filmy a nebylo to vše ještě skončeno. Doufám, že se dnes budete dívat, protože druhá část je skvělá, ale zároveň i dost smutná podívaná. Můžete si připomenout promo fotky, fotky z filmu nebo fotky z premiér posledních dvou částí. Když budete hledat, najdete na blogu určitě i další věci, co vás zajímají :) Tak přeji příjemný večer. Do článku jsem pro vás přidala i nějaké gify z posledního filmu :)

Už za chvíli Harry Potter a Relikvie smrti 1 na Nově !

30. března 2013 v 19:29 | Snapeova
Předpokládám, že to všichni víte, ale pokud ne, nebo jste zapoměli, tak připomínám, aby jste nezapoměli ve 20:20 naladit televizi Nova, kde dnes dávají první část závěrečného filmu Harry Potter ságy s názvem Relikvie smrti. Níže trailer, který by vás mohl navnadit ;)

Harry, Ron a Hermiona se vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe, a to víc, než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit. Mezitím se svět kouzelníků stane nebezpečným místem pro všechny nepřátele Pána zla. Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a terorizují a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěl postavit. To nejcennější, co Voldemort chce, ale stále hledají: Harryho Pottera. Vyvolený se stal loveným. Smrtijedi hledají Harryho všude, aby ho podle příkazu Voldemorta přivedli... živého. Harryho jedinou nadějí je, že najde viteály dřív, než Voldemort najde jeho. Při pátrání po viteálech objeví starý a téměř zapomenutý příběh - legendu o relikviích smrti. A pokud je legenda pravdivá, mohl by Voldemort získat neomezenou moc a sílu, po které touží.(oficiální text distributora)

Velikonoční premiéra Relikvií smrti 1 na HBO

28. března 2012 v 20:09 | Snapeova
Televizní porce potterovských premiér po březnové slovenské premiéře Prince dvojí krve pro tento rok ani zdaleka nekončí (Televize nova Prince dvojí krve slíbila na podzim). Právě naopak. Filmový kanál HBO připravuje už na Velikonoce premiéru úvodu kouzelnického finále - kinohit Harry Potter a Relikvie Smrti I. Sedmý film s českým dabingem odstartuje prime time ve 20:00 přímo na velikonoční neděli, tedy 8. dubna. V průběhu měsíce bude následně odvysílaných i pět repríz.

Přesná data a časy níže. upoutávky najdete zde.

PREMIÉRA: 08. 04. 2012 ve 20:00
Repríza (všechny také na HBO)
09. 04. 2012 ve 12:40
11. 04. 2012 ve 20:00
12. 04. 2012 v 06:00
14. 04. 2012 v 17:35
27. 04. 2012 v 15:25

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Nominace na Jameson Empire Awards 2012

13. března 2012 v 18:39 | Snapeova
Vyhlášeny byly nominace na Jameson Empire Awards 2012, kde Harry Potter a Relikvie smrti: část 2 a dvě jeho hvězdy - Daniel Radcliffe a Bonnie Wright - získali nominaci. Nominován byl také Harry Potter herec Gary Oldman za Tinker Tailor Soldier Spy. Fanoušci po celém světě mohli hlasovat do včerejšího dne. Ceremonie se bude konat v Londýně v neděli 25. března 2012.

Nejlepší film
Drive
The Girl With The Dragon Tattoo
Harry Potter And The Deathly Hallows - Part 2
Rise Of The Planet Of The Apes
Tinker Tailor Soldier Spy

Harry Potter nominován na ceny Saturn

11. března 2012 v 14:09 | Snapeova
Film Harry Potter a Relikvie smrti: část 2 byl nominován v 10 kategoriích na 38. ročník cen Saturn, uznaných v Akademii sci-fi filmů, Fantasy & Horror. Ceremonie se bude konat v Los Angeles ve středu 20. června 2012.

Nejlepší Fantasy Film:
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
• Hugo
• Immortals
• Midnight in Paris
• The Muppets
• Thor

Zklamání? smutek? Ne, nasranost !

27. února 2012 v 19:59 | Snapeova
Myslím, že už jen ten nadpis mluví za vše, ale pokud netušíte čeho se týká, hned se to dozvíte. Dnes v noci se konalo předávání 84. ročníku cen akademie, tedy Oscarů. Poslední film měl tři nominace a všichni jsme si říkali, že by to tentokrát mělo konečně vyjít, že by sérii mohli ocenit, aspoň jedním oscarem, když je tohle poslední díl, ale ono nic. Za celých těch 10. let nedokázala akademie ocenit ani jeden z filmů jedné z nejúspěšnějších a nejlepších sérií všech dob. Všude jinde sbírá ocenění, má dobré filmové kritiky, je oblíbená a přes to, nemá ani jednoho oscara ? Proč ? Podíleli se na její tvorbě ti nejlepší lidé, byli vytvořeny úžasné kostými, podány někdy opravdu vyjímečné herecké výkony ( jako příklad můžu uvéct Alana v posledním filmu jehož se ani neobtěžovali nominovat za herce ve vedlejší roli) a spousta dalších věcí, především efekty, bez nichž by na filmovém plátně tento svět pořádně vzniknout nemohl. Na letošních oscarech byly Relikvie smrti 2 nominovány na Make-up, výpravu a vizuální efekty. Make-up mu vyfoukla Železná lady, ale řekněte mi co tam bylo ohledně make-upu, tak lepší než namaskovaní skřeti, Voldemort, všemožná zranění pomocí make-upu a spousty dalších věcí ? Ve výpravě a vizuálních efektech mu to zas vyfoukl Hugo. Řekněte mi co víc než celý úžasný kouzelnický svět v Hugovi pomocí efektů vytvořili ? Vždyť v Harry Potterovi je to jeden efekt vedle druhého a všechny na té nejvyšší úrovni. Za efekty i Make-up si to Harry opravdu zasloužil a podle mě by aspoň jednu nominaci v oscara proměnil, kdyby to bylo spravedlivé. Ovšem Akademici jsou banda snobských a namyšlených tupců. Rozhodli se prostě Harryho ignorovat, takže mu milostivě dali tři nominace aby se teda neřeklo, ale dál už se jím nezabývali a teď jsou jistě rádi, že ho mají z krku a nikdy už je na seznamech obtěžovat nebude, nikdy už se nebudou muset vyhnout tomu, aby mu udělili cenu. Opravdu se jim povedlo totálně ignorovat celou sérii, při tom jinde sbírá různá ocenění, která si opravdu zaslouží za tu práci herců a celého štábu. Přijde mi, že jsou akademici dokonce snad i podplacení, protože jinak tomu nerozumím, každopádně Oscar ztrácí na své hodnotě, být hercem, myslím, že už by mi na tomhle ocenění snad ani tolik nezáleželo. Určitě už to není to co dřív. Akademici zestárli, jejich pravidla i mozky taky a nic se evidentně měnit nehodlá. Závěrem ještě dodám, že bohužel ani Gary a ani Kenneth oceněni také nebyli. Ráno mě to hodně rozladilo, ale musím říct, že jsem to čekala mnohem víc než výhru. Tušila jsem, že se Harrymu akorát vysmějou do tváře. Co naděláme, myslím, že snad ani nemá cenu se nad tím rozčilovat, budeme se těšit z cen, které Harry získal jinde a na oscary se prostě vykašleme, tak jak se oni vykašlali na Harryho a určitě v celé historii oscarů nejen na něj.
Snapeova

Harry nominován na Nick Kids' Choice Awards

18. února 2012 v 0:00 | Snapeova
Vyhlášeny byly Nominace na 25. ročník Nickelodeon Kids' Choice Awards, kde Harry Potter a Relikvie smrti: část 2, Harry Potter série, a dva z hlavních aktérů získali nominace v hlavních kategoriích. Ceny budou rozdány v sobotu 31. března v Galen Center v USC v Los Angeles. Hlasování začíná 24. února 2012.

Oblíbený film
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked
Harry Potter a Relikvie smrti, část 2
Muppets
Šmoulové

Oblíbený filmový herec
Jim Carrey (pan Popper a jeho tučňáci)
Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna)
Daniel Radcliffe (Harry Potter a Relikvie smrti, část 2)
Adam Sandler (Jack & Jill)

Oblíbená filmová herečka
Amy Adams (Muppets)
Kristen Stewart (Twilight Saga: Breaking Dawn, část 1)
Sofia Vergara (Šmoulové)
Emma Watson (Harry Potter a Relikvie smrti, část 2)

Oblíbená kniha
Deník Wimpy Kid série
Harry Potter série
Hunger Games série
Twilight

***
zdroj:snitchseeker.com

Relikvie vyhrály na BAFTA v kategorii speciální efekty

12. února 2012 v 21:39 | Snapeova
Pomalu vkládám první fotky jednotlivých herců, kteří přišli na BAFTA a mezitím už tu máme skvělou zprávu. Harry Potter proměnil nominaci v kategorii speciální efekty na výhru a získal tak cenu. Bohužel však prohrál v kategoriích Zvuk, výrobní design a make-up. Místo Harryho byl oceněn Hugo a Železná dáma. Cenu vyhlásil herec Cuba Gooding a převzal jí tým v čele s Timem Burkem. Na fotkách tedy najdete Tima Burkea, Johna Richardsona, Grega Butlera, Davida Vickeryho a Cubu Goodinga.

Druhá část Relikvií oceněna na Screen Actors Guild Awards

30. ledna 2012 v 15:39 | Snapeova
Včera večer se konalo vyhlášení vítězů na letošních Screen Actors Guild Awards a Harry Potter byl oceněn, konkrétně kaskadéři, kteří odvedli skvělou práci především na akčních a bojových scénách. Úplný dlouhý seznam těch, kteří obdrželi cenu SAG najdete níže. Všem gratuluji.

Potterovské sny o Oscarovi

25. ledna 2012 v 19:49 | Snapeova
Jak již víme, závěrečný díl potterovské série Harry Potter a Relikvie Smrti II zabojuje letos o zlatou sošku Filmové akademie ve třech kategoriích. Co si to tom myslí herci? Jak vidí šance na zisk prestižního filmového ocenění? Krátké vyjádření na toto téma poskytli Daniel Radcliffe (Harry), David Thewlis (Remus) a Warwick Davis (Kratiknot / Griphook). Všichni tři se shodují v naději, že tentokrát by to opravdu (po 10 letech) už mohlo vyjít, ale na druhé straně při realistickém pohledu velká očekávání nemají.

David Thewlis: Myslím, že by bylo hezké, kdyby se mu dostalo uznání za to, co udělal pro britský filmový průmysl, jakož i za vytrvalé úsilí ze strany tvůrců.

Warwick Davis: Samozřejmě, tyto filmy si to zaslouží. Myslím si, že Relikvie Smrti II jsou úžasný film, který velmi vhodným způsobem ukončil celou tuto sérii.

Dan Radcliffe: Je tam hodně dobrých filmů, které vyšly letos. Jsou velmi tvrdou konkurencí. Podívejte, bylo by nádherné, kdyby se to opravdu vyhrálo, ale nebudu zničený, kdyby to tak nebylo.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

3 nominace na oscara

24. ledna 2012 v 19:29 | Snapeova
V Hollywoodu právě vyhlásili závěrečné nominace na Ceny filmové akademie, lidově známé pod názvem Oscar.

Poslední Potterovka, Harry Potter a Relikvie Smrti II, se mezi nominovanými ocitla třikrát, a to v kategoriích:

* Vizuální efekty (Tim Burke, David Vickety, Greg Butler a John Richardson); konkurence: Hugo, Real Steel, Planeta opic a Transformeři;
* Make up (Nick Dudman, Amanda Knightová a Lisa Tomblinová); konkurence: Albert Nobbs a Železná lady;
* Umělecká výprava (Stuart Craig - výprava, Stephenie McMillanová - dekorace); konkurence: Umělec, Hugo a Válečný kůň).

Tento počet nominací je zklamáním nejen pro filmové tvůrce a studia, ale i pro mnohé fanoušky, kteří Akademii zazlívají "ignorování" jednoho z nejúspěšnějších filmových projektů všech dob, a zároveň byli v naději, že tato "křivda" bude napravena právě při poslední části, tak jako tomu bylo před časem v případě trilogie Pána prstenů.

Takže mnozí těžko snášejí zejména fakt, že v nejprestižnější kategorii Nejlepší film se porota rozhodla nenaplnit všech deset nominací - nominovaných je jen devět filmů.

Kenneth Branagh byl nominován v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli za film Můj týden s Marilyn.
Gary Oldman byl nominován v kategorii Nejlepší herec ve filmu Jeden musí z kola ven (Tinker,Tailor, Soldier, Spy).
Chris Columbus je jedním z producentů filmu Pomoc, který byl nominován v kategorii Nejlepší film.
Alan Rickmna,kterému jsme nominaci a samotného oscara všichni tolik přáli bohužel žádnou nominaci nezískal, což je snad největší zklamání.
Vítěze budeme znát za 33 dní, v neděli 26. února 2012 (my o den později). Ani jedna Potterovka dosud žádného Oscara nevyhrála, takže případná výhra bude první pro celou sérii.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Nominace na ceny Costume Designers Guild a ICG Publicists

22. ledna 2012 v 21:29 | Snapeova
Harry Potter a Relikvie smrti: část 2 byl nominován na letošní ceny Costume Designers Guild, v kategorii fantasy film.Tato akce se bude konat v úterý 21. února 2012 v Beverly Hilton Hotel v Beverly Hills v Kalifornii.

Excellence in Fantasy Film:
"Harry Potter and the Deathly Hallows Pt. 2" - Jany Temime
"Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides" - Penny Rose
"Red Riding Hood" - Cindy Evans
"Thor" - Alexandra Byrne
"X-Men: First Class" - Sammy Sheldon

Relikvie smrti: část 2 jsou také nominovány na 49. ročník cen ICG Publicists v kategorii Maxwell Weinberg Publicists Showmanship Award. Ceremonie se uskuteční v pátek 24.února 2012 v Los Angeles.

Maxwell Weinberg Publicists Showmanship Award
Warner Bros - Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
DreamWorks/Disney - The Help
Fox - Rise of the Planet of the Apes
Sony - The Smurfs
Paramount - Transformers.

***
zdroj:snitchseeker.com

Nominace na ceny VES

15. ledna 2012 v 17:39 | Snapeova
Harry Potter a Relikvie smrti: část 2 byl nominován v pěti kategoriích na ocenění Visual Effects Society (VES). Ceny se budou rozdávat na slavnostním ceremoniálu v Los Angeles 7. února 2012 a bude se vysílat na ReelzChannel.

Vynikající vizuální efekty v hraném filmu
• "Captain America: The First Avenger"
• "Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2" - Tim Burke, Emma Norton, John Richardson, David Vickery
• "Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides"
• "Rise of the Planet of the Apes"
• "Transformers: Dark of the Moon"

Vynikající animovaná postavička v živém pohybu
"Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2" - Ukrainian Ironbelly (dragon) - Yasunobu Arahori, Tom Bracht, Gavin Harrison, Chris Lentz
• "Paul" - Paul
• "Rise of the Planet of the Apes" - Caesar
• "The Thing" - Edvard/Adam

Vynikající vytvořené prostředí v živém pohybu
• "Anonymous" - London
• "Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2" - Hogwarts (Bradavice)- Keziah Bailey, Stephen Ellis, Clement Gerard, Pietro Ponti
• "Thor" - Heimdall's Observatory
• "Transformers: Dark of the Moon" - 155 Wacker Drive

Vynikající modely v hraném filmu
• "Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2" - Hogwarts School Buildings (Bradavické školní budovy) - Steven Godfrey, Pietro Ponti, Tania Marie Richard, Andy Warren
• "Hugo" - Train Crash
• "Mission Impossible: Ghost Protocol" - Parking Garage
• "Transformers: Dark of the Moon" - Driller

Vynikající kompozice v hraném filmu
• Captain America: The First Avenger"
• "Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2" - Michele Benigna, Martin Ciastko, Thomas Dyg, Andy Robinson
• "Rise of the Planet of the Apes"
• "Transformers: Dark of the Moon"
***
zdroj:snitchseeker.com

Relikvie na širším seznamu pro nominaci na oscara v kategorii Make-up

12. ledna 2012 v 20:30 | Snapeova
Akademie filmových umění a věd oznámila, sedm filmů, které jsou na seznamu pro možnou nominaci v kategorii Make-up pro 84. ročník cen Akademie, který se koná v neděly 26. února 2012 v Los Angeles. Mezi finalisty je i Harry Potter a Relikvie smrti: část 2, poslední tři nominace budou vyhlášeny v úterý 24. ledna. Doufejme, že se tam Harry dostane.
• "Albert Nobbs"
• "Anonymous"
• "The Artist"
• "Gainsbourg: A Heroic Life"
"Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2"
• "Hugo"
• "The Iron Lady"
***
zdroj:snitchseeker.com

Relikvie vyhrály na People 's Choice Awards

12. ledna 2012 v 20:20 | Snapeova
V USA se v noci na dnešek předávaly People 's Choice Awards, jejichž vítězové vzešli z diváckého hlasování - něco jako OTO nebo Zlatý slavík (pouze v trochu větším měřítku).

Film Harry Potter a Relikvie Smrti II proměnil na vítězství čtyři ze svých šesti (resp. devíti) nominací, v následujících kategoriích:
* Oblíbený film (porazil mj. Piráty z Karibiku a Transformerů)
* Oblíbený akční film (v konkurenci Thora, Transformerů a X-menů)
* Oblíbené herecké obsazení (versus Ve čtveřici 2, Piráti a X-meni)
* Oblíbená knižní adaptace (Jsem číslo čtyři, Voda pro slony).

V kategorii Oblíbený filmový herec Dana Radcliffa porazil Johnny Depp a v kategorii Oblíbená hvězda pod 25 let Chloe Moretzová dostala více hlasů než Dan, Rupert, Emma a Tom, kteří tvořili zbývající čtyři

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Relikvie smrti 1-nejprodávanější DVD roku

6. ledna 2012 v 19:20 | Snapeova
Stránka The Numbers.com zveřejnila žebříček nejprodávanějších filmů na domácích nosičích (DVD/BD/3D BD) v Severní Americe za rok 2011. Nejprodávanějším titulem se stal Harry Potter a Relikvie Smrti I, který vyšel na DVD a BD 15. dubna loňského roku. Prodalo se více než 7 milionů kusů, což představuje tržby 85,8 milionů dolarů.

Jeho pokračování a zároveň filmový závěr potterovské série Relikvie Smrti II obsadil přesto, že vyšel až koncem roku, skvělé 3. místo s více než 6 miliony prodaných kusů se ziskem 86,9 milionů dolarů. Celý žebříček, ve kterém se objevil i Princ dvojí krve s více než 900-tisíci kusy a Kompletní kolekce HP 1 - 7 II (806 tisíc kusů), najdete na této stránce.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Vizuální efekty na zúženém seznamu+nominace na ocenění AGD

5. ledna 2012 v 20:19 | Snapeova
Akademie filmového umění a věd oznámila před nějakou dobu první dlouhý seznam pro vizuální efekty a nyní byl tento seznam zúžen na deset filmů Harry Potter a Relikvie smrti:. část 2, je mezi nimi. Finálních pět kandidátů bude vybráno v Úterý 24.ledna 2012.

• "Kapitán Amerika: První Avenger"
"Harry Potter a Relikvie smrti část 2"
• "Hugo"
• "Mission: Impossible - Ghost Protocol"
• "Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna"
• "Real Steel"
• "Rise of the Planet of the Apes"
• "Transformers: odvrácená strana měsíce"
• "Strom života"
• "X-Men: First Class"

10 pirátsky nejstahovanějších filmů roku 2011

4. ledna 2012 v 18:19 | Snapeova
Server TorrentFreak zveřejnil žebříček 10 filmů, o které byl v roce 2011 mezi ,,torrent-piráty" největší zájem. S 9 miliony stáhnutých souborů se na čele usadil Vin Diesel a Fast Five. Je to hodně, ale není to nic ve srovnání s 16 miliony, na které si sáhl v roce 2010 Avatar. Na konci tohoto žebříčku se nachází poslední Harry Potter a místo před ním si zabrala Králova řeč s Helenou Bonham Carter.

1. Fast Five
2. The Hangover Part II
3. Thor
4. Source Code
5. I Am Number Four
6. Sucker Punch
7. 127 Hours
8. Rango
9. The King's Speech
10. Harry Potter and the Deathly Hallows Part II

***
zdroj:gorilla.cz
 
 

Reklama

I am a member