J.K.Rowling

Prázdné místo u nás vyjde 4. dubna

24. února 2013 v 18:28 | Snapeova
Kniha, která ve spoustě zemí vyšla již v září minulého roku a která je prvotinou J.K.Rowlingové po Harrym Potterovi a dodatečných Bajkách Barda Beedleho, se konečně dočká svého vydání i u nás. Původně se mluvilo o únoru, ale datum je nyní oficiálně stanoveno na 4. dubna. Knihu u nás vydává stejně jako na Slovensku nakladatelství Plus a překládala jí Hana Zahradníková.

Název vychází ze základní zápletky: uvolní se místo po zemřelém radním v městečku Pagford a je třeba najít náhradu. Volební kampaň se však stane katalyzátorem téměř válečného stavu a ukáže se, že Pagford není zdaleka tak idylický, jak se zdálo.

"Přeneseně prázdné místo souvisí se smrtí, to je něco, co se už nikdy nezaplní. Všechny mé postavy se prázdnotu ve svém životě snaží nějak vyplnit: jídlem, pitím, drogami, fantaziemi, vzpurným chováním," řekla Rowlingová v jednom z rozhovorů. Celá kniha je prý prodchnutá odporem ke zlým a malicherným lidem, což je to jediné, co má údajně společného s Potterem: jako by se to v Pagfordu hemžilo Dursleyovými.

Recenze na knihu byli spíše kladné a tak myslím, že se můžeme těšit na zajímavé čtení. Já se na toto dílo velice těším, jsem hlavně zvědavá na jinou tvorbu než je Harry Potter nebo celkově fantasy a pohádkový svět od Joanne :)
***
zdroj:kultura.idnes.cz a citarny.cz

The Casual Vacancy bude zfilmováno

5. prosince 2012 v 18:09 | Snapeova
Britská televizní stanice BBC chce zfilmovat poslední román spisovatelky J.K. Rowlingové The Casual Vacancy. Kniha vyšla letos v září a je učená dospělým čtenářům na rozdíl od předchozí série o kouzelnickém učni Harry Potterovi, kterou se Rowlingová proslavila po celém světě.

BBC oznámila, že televizní filmová mini-série vznikne příští rok a vysílat by se měla v roce 2014. Zatím není jasné, kolik bude mít dílů.Děj románu The Casual Vacancy (Prázdné místo) je situován do fiktivní vesnice Pagfordu v jihozápadní Anglii, která trochu připomíná Forest of Dean, kde Rowlingová vyrůstala. Na půdorysu doplňovacích místních voleb vyvolaných smrtí jednoho z radních líčí spory a zájmy, které pohánějí místní politiku, a třídní rozdíly, které mohou rozdělovat i nejmalebnější anglické vesnice.

Podle producenta Bena Stephensona je román ideální pro filmové zpracování, protože představuje "výjimečnou mozaiku moderní Británie" plnou "humoru a fantastických představ".Rowlingová oznámila, že je nadšená, že práva na její poslední příběh zakoupila právě BBC. "Vždycky jsem byla přesvědčená, že pokud by měl být román zfilmován, slušela by mu nejlépe televize a BBC mu myslím poskytne dokonalé zázemí," uvedla.

***
zdroj:idnes.cz

Joanne Rowling v časopise Bel Mondo

11. listopadu 2012 v 14:59 | Snapeova
Včera jsem šla kolem trafiky a vyjímečně narazila na něco, co jsem mohla pro sebe ukořistit a pro vás nascanovat. Jedná se o již druhé číslo, u nás nově vzniklého, časopisu Bel Mondo, kde je Rozhovor s Joanne, kde například zazněla otázka, zda Joanne nějakou svou postavu někdy zabila s radostí a ona na to odpověděla, že jedinná postava, u níž jí potěšilo, že jí může zabít, byla Bellatrix Lestrageová. V rozhovoru se jinak mluví o dalším psaní, jejím úspěchu a jak ho zvládala nebo také o nové knize: Prázdné místo. Komě toho, je v časopise také malý článek o seriálu awake ( procitnutí) s Jasonem Isaacsem, na který si možná vzpomínáte. Kvůli nízké sledovanosti se dočkal jen první řady, ale podle mě byl více, než zajímavý a tento názor asi nesdílím jen já, protože časopis píše, že seriál má prý v plánu uvéct televizní stanice Prima Cool. Scany, kde si můžete vše přečíst, najdete níže.

Joanne na dvou akcích ke Casual Vacancy

3. listopadu 2012 v 18:59 | Snapeova
16.října Joanne podporovala svou knihu Casual Vacancy v Lincoln Center v New Yorku a mluvila o jejím psaní a propagační turné dokončila tento týden na Lennoxlove knižním festivalu ve Skotsku, kde řekla, že raději bude psát knihy s protichůdnými recenzemi, než, aby opakovala, co už jednou udělala, čímž narážela na neskutečnou oblíbenost série Harryho Pottera.

Další fotka z shootu Debry Hurford Brown

21. října 2012 v 13:09 | Snapeova

Nová fotka z photoshootu Debry Hurford Brown (2012)

10. října 2012 v 20:09 | Snapeova

Další kniha od Joanne bude určena pro dětské čtenáře

7. října 2012 v 17:39 | Snapeova
Joanne Rowlingová na Festivalu literatury tento víkend potěšila své oddané fanoušky prohlášením, že její nejnovější kniha The Casual Vacancy, která vyšla jen před několika dny, ani zdaleka neuzavírá její spisovatelskou kariéru. Ve svém notebooku má totiž rozepsaný ne jeden, ale hned několik dalších příběhů. Ten další bude prý určen dětem. Autorka také objasnila několik nedorozumění ohledně témat v její nové knize. JK Rowlingová se vyjádřila, že její další kniha bude určena pro čtenáře mladší, než ty, kterým věnovala Harryho Pottera. Půjde tedy o dětskou knížku. Kromě ní má však rozepsanou (a téměř i dopsanou) i další dětskou i dospěláckou knihu.

Joanne na uvedení "The Casual Vacancy"

1. října 2012 v 19:29 | Snapeova
Joanne se v den vydání své nové knihy The Casual Vacancy zůčastnila jejího uvedení v londýnském Southbank Centre. Na akci tradičně četla ukázku a odpověděla na otázky přítomných čtenářů. Vedle toho prozradila mnoho zajímavých informací, jako například, kde ji napadl námět na novou knihu, odkud čerpala inspiraci při vytváření některých postav, nebo i to, proč nemůže číst recenze svých knih. Níže o události v bodech + fotky a video.

Včera vyšla The Casual Vacancy

28. září 2012 v 21:59 | Snapeova
V anglicky mluvících zemích, ve Francii a Německu včera vyšel v řádově v milionových nákladech nový knižní příběh JK Rowlingové: The Casual Vacancy (v překladu:prázdné místo). Pro spisovatelku tento den znamenal významný posun v její literární kariéře od dospívajícího čtenáře k dospělému. Navzdory některým zřejmým podobnostem nacházejících se především v ctnostných vlastnostech některých postav a jejich protikladech, ale i v inspiraci vlastním životem v různých sociálních vrstvách od té nejnižší po nejvyšší, samotná spisovatelka již několik měsíců připravuje čtenáře na to, aby nehledali v její nové knize mnoho společných jmenovatelů s příběhem o čarodějnickém studentovi, který ji proslavil po celém světě.

3 nové fotky Joanne

27. září 2012 v 21:09 | Snapeova
Uveřejněna byla další fotka z photoshootu Spencera Murphyho a také dvě fotky z nového photoshootu od Debry Hurford Brown.

Dvě fotky a scan z The Guardian Weekend

23. září 2012 v 21:09 | Snapeova
Včera vyšlo nové číslo časopisu The Guardian Weekend. Vzhledem k propagaci nové knihy The Casual Vacancy poskytla Joanne tomuto časopisu rozhovor a nafotila také photoshoot. Fotografem byl Spencer Murphy. Vidět můžeme dvě fotky a také první scan.

Německý překlad téměř připraven k prodeji

23. září 2012 v 17:19 | Snapeova
Do oficiálního začátku prodeje nové knihy pro dospělé z pera JK Rowlingové, The Casual Vacancy, zbývá už jen pár dnů, které se dají spočítat na prstech jedné ruky. V průběhu posledního měsíce se ve více státech po světě vytiskly desítky tisíc knih se zaškrtnutým políčkem na obálce. Patří k ním i Německo, kde se tento týden řešila příprava distribuce německého překladu Ein plötzlicher Todesfall do obchodů po celé zemi. Centrem tohoto dění byla společnost KNO VA, nacházející se Stuttgartu, kde se vytištěné knihy ukládaly a balili na cestu do knihkupectví. Do procesu balení nových knih, se kterými se doslova zachází v rukavičkách, můžete nahlédnout níže.

Ukázka ze speciálu Život po Potterovi s Joanne

22. září 2012 v 18:29 | Snapeova
Australská televize ABC 1 zveřejnila ukázku z připravovaného televizního speciálu Život po Harrym Potterovi, ve kterém bude moderátorka Cynthia McFaddenová hostit světoznámou spisovatelku Joanne Rowlingovou. Rozhovor bude věnován především vydání knihy The Casual Vacancy, ale okrajově se podívají i na téma Harryho Pottera. Televize ho odvysílá 27. září o osmé večer australského času. Očekává se, že relace nebo ukázky z ní si najdou cestu i na internet.

V ukázce Jo zmínila, jaký vliv na ni mělo vydání knihy Harry Potter a Kámen mudrců a přesto, že se snažila vyhnout položené otázce, nakonec přiznala, že je před vydáním nové knihy nervózní. Kromě ukázky je níže i neoficiální přehled dnů vydání nové knihy a její názvy v cizích jazycích.

Joanne bude číst z nové knihy

16. srpna 2012 v 11:59 | Snapeova
Naše oblíbená spisovatelka Jo Rowlingová bude po čase o něco blíže svým fanouškům a čtenářské veřejnosti. Při příležitosti vydání své nové knihy The Casual Vacancy bude číst úryvek z této autorské prvotiny pro dospělé. Naváže tak na někdejší tradici čtení nových dílů Harryho Pottera. I tentokrát se tato akce uskuteční v den vydání, tedy 27. září, v londýnském Southbank Centre se začátkem v 19:30 místního času.

Kromě samotného čtení spisovatelka absolvuje rozhovor s Markem Lawsonem, setká se s lidmi z publika, odpoví na jejich otázky a bude podepisovat knihy. Šanci dostat se na tuto akci bude mít každý, kdo si koupí lístek v hodnotě 12 resp. 15 liber. K dispozici jsou na této stránce.

Příležitost diskutovat s Jo o její nové 512-stránkové knize budou mít fanoušci i na literárním festivalu v Cheltenhamu, který se uskuteční 6. října.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Obálka knihy Casual Vacancy

28. července 2012 v 18:09 | Snapeova
Před nějakou dobou už se také objevil první obal ke knize Casual Vacancy od Joanne Rowlingové, která vyjde za dva měsíce 27. září. Obal je poněkud jednoduchý, ale myslím, že postačí a máme ho už i ve francouzštině. níže synopse knihy:

Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairweathera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se na první pohled zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními?

Joanne na Wimbledonu (26.6.2012)

30. června 2012 v 13:48 | Snapeova
Spisovatelka Joanne Rowlingová se úterý 26. června zůčastnila letočního Wimbledonu, konkrétně zápasu mezi naší Petrou Kvitovou a Akgul Amanmuradovou.

The Casual Vacancy vydá Albatros Plus

18. května 2012 v 20:30 | Snapeova
Albatros media včera na svých stránkách zveřejnili tiskovou zprávu týkající se nové knihy od Joanne Rowling s názvem The Casual Vavancy. Přečíst si jí můžete níže.

Příští knihu J. K. Rowlingové, její první román pro dospělé The Casual Vacancy, přinese českým i slovenským čtenářům nakladatelství Plus společnosti Albatros Media. Datum vydání v češtině a ve slovenštině bude ještě upřesněno a bude navazovat na celosvětovou premiéru románu v angličtině, která je plánována na 27. září 2012.

Joanne převzala ocenění svobody města Londýn

9. května 2012 v 14:00 | Snapeova
Jak jsme se dozvěděli již minulý měsíc, Joanne získala ocenění svobody města Lodnýn za své služby dětské literatuře. ocenění jí bylo předáno v Mansion House - oficiální rezidenci londýnského primátora. Na fotkách můžete vidět zarámovaný pergamenový certifikát jímž byla Jo odměněna. Znovu si připomeňme co už předtím řekla a níže najdete fotografie.

"Oba moji rodiče byli Londýňané. Potkali se při ojezdu vlaků ze stanice King 's Cross v roce 1964 a přestože ani jeden z nich nežil v Londýně, obě jejich dcery zamířili přímo do hlavního města v okamžiku, kdy se stali nezávislými. Londýn se mi spojuje s osobními vzpomínkami, ale nikdy pro mě neztratil auru vzrušení a záhadnosti, kterou měl během rodinných návštěv v dětství. "

"Jsem pyšnejší, než dokážu vyslovit, že dostanu tuto cenu, která na vrcholu výhod (jen málo lidí si toho všimlo), mě opravňuje, abych dostala v Děravém kotli pivo zdarma a poukázku na nákup v Příčné ulici"

Joanne dostane ocenění

28. dubna 2012 v 20:09 | Snapeova
Podle tiskové zprávy z Londýna J.K. Rowlingová, autorka naší oblíbené knižní série, obdrží v úterý, 8.května "Cenu svobody města Londýn" za její služby dětské literatuře.

Ceremonie se uskuteční v Mansion House - oficiální rezidenci londýnského primátora. Jo Nahlas přečte deklaraci svobodných lidí a bude odměněna zarámovaný pergamenovým certifikátem.
Joanne přednesla i vyjádření, ve kterém řekla, co pro ni cena znamená a pár zajímavostí:

"Oba moji rodiče byli Londýňané. Potkali se při ojezdu vlaků ze stanice King 's Cross v roce 1964 a přestože ani jeden z nich nežil v Londýně, obě jejich dcery zamířili přímo do hlavního města v okamžiku, kdy se stali nezávislými. Londýn se mi spojuje s osobními vzpomínkami, ale nikdy pro mě neztratil auru vzrušení a záhadnosti, kterou měl během rodinných návštěv v dětství. "
"Jsem pyšnejší, jak dokážu vyslovit, že dostanu tuto cenu, která na vrcholu výhod (jen málo lidí si to všimlo), mě opravňuje, abych dostala v Děravém kotli pivo zdarma a poukázku na nákup v Příčné ulici"

Svobodu města Londýn můžeme sledovat od roku 1237. Dnes lidé dostávají ceny svobody, protože jim nabízí propojení s historií města Londýn a jeho starými tradicemi.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Joanne začala pracovat na Harry Potter Encyklopedii

13. dubna 2012 v 19:19 | Snapeova
K reaktivaci a zrenovování oficiální stránky J.K. Rowlingové přibyly nové sekce - O J.K. Rowlingové, Nová kniha a Harry Potter, spolu s časovou osou, na které si můžete události z těchto sekcí vyhledat / prohlédnout v chronologickém pořadí.

V sekci O J.K. Rowlingové byla aktualizována část FAQ (často kladené otázky), ve které přibyly odpovědi na tři nové otázky (o další potterovce, o Skotské knize a o majetku) - najdete je níže.

Sekce Nová kniha přináší informace o ... nadcházející, nové knize Rowlingové, které už jsme si představili
No a sekce Harry Potter obsahuje původní informace o potterovkách v knižní i filmové podobě a informace o Pottermore. Stránku můžete navštívit zde. Prohlédnout si můžete i její nový design.

Tří nově zodpovězené, často kladené otázky:

Bude ještě někdy další kniha o Harrym Potterovi?

Vždy jsem odmítala na tuto otázku odpovědět slovem "nikdy", protože si myslím, že by bylo bláznivé vyloučit něco, co bych mohla chtít o několik let později udělat. Nicméně, momentálně nemám žádné plány napsat další knihu o Harrym Potterovi, a domnívám se, že jsem v sedmi publikovaných knihách Harryho příběh uzavřela.

A co Harry Potter Encyklopedie?

Encyklopedii světa Harryho Pottera slibuji už dlouhou dobu a teď jsem už na ní začala pracovat - něco z ní tvoří nový obsah na Pottermore. Podle všeho to bude časově náročný projekt, ale po jeho skončení půjdou všechny peníze na charitu.

Která věc, co sis koupila ze svých výdělků, je tvá nejoblíbenější?

Mou nejoblíbenější materiální věcí je náš dům na severu Skotska, kde je velmi klidně a kde si užijeme spoustu zábavy s příbuznými a přáteli. Nicméně, pravděpodobně nejlepší věc, kterou mi moje výdělky poskytli, je absence starostí. Nezapomněla jsem, jaký je to pocit, když si děláš starosti, zda budeš mít dost peněz na zaplacení účtů. To, že na to víc nemusím myslet, je pro mě největší luxus na světě.

***
zdroj:priori-incantatem.sk
 
 

Reklama
Reklama

I am a member