J.K.Rowling

nové informace k připravované knize Joanne Rowlingové

13. dubna 2012 v 17:09 | Snapeova
Vydavatelství Little, Brown oznámilo detaily o připravované nové knize J.K. Rowlingové.

Název knihy:
The Casual Vacancy, volně přeloženo jako Náhodná prázdnota nebo Náhodné prázdné místo.

Charakteristika:
Rowlingové první kniha pro dospělé obsahuje černý humor, klade provokativní otázky a neustále překvapuje.

Z obsahu:
Pagford je na první pohled idylické anglické městečko s dlážděným tržním náměstím a starověkým opatstvím. Když však nečekaně umírá Barry Fairweather, čtyřicátník a člen obecní rady, Pagford je šokován. Městečko není takové, jak se jeví. Za pěknou fasádou se skrývá město ve válce. Bohatí jsou ve válce s chudými, teenageři se svými rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky ... Uvolněné křeslo člena obecní rady se vzápětí stává katalyzátorem největší války, jakou městečko dosud zažilo. Kdo bude vítězem voleb plných vášně, dvojtvárnosti a nečekaných odhalení?

Datum vydání:
Celosvětově (tedy ve Velké Británii a USA, ale zřejmě se bude dát v anglické verzi koupit i v našich knihkupectvích) kniha vyjde 27. září 2012. Ve Velké Británii bude v pevné vazbě stát 20 liber, jako e-book se bude dát koupit za 11,99 £. Dostupná bude i v audio verzi za 20 liber jako download nebo za 30 liber na CD.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Joanne se setkala s herci Glee

20. března 2012 v 19:49 | Snapeova
V roce 2010 na velikonoce, 5. dubna se Joanne Rowlingová v Bílém domě setkala na Easter Egg Roll s herci, kteří hrají v úspěšném seriálu Glee a z tohoto setkání máme jednu skvělou fotku.

***
zdroj:tumblr

Joanne chystá novou knihu

24. února 2012 v 22:59 | Snapeova
Od vydání posledního knižního příběhu o Harrym Potterovi uplyne za pár měsíců přesně pět let. Fanoušci čarodějnických knižních dílů ale i samotné autorky Joanne K. Rowlingové celé toto období v napětí očekávají, jakým směrem se ubere její spisovatelská kariéra po dokončení nejúspěšnějšího románu uplynulého desetiletí. Přestože Jo v posledních letech občas prostřednictvím sociálních sítí tajemně informovala, že jejími prioritami jsou papír a pero, mnozí se s její navenek zjevnou nečinností víceméně smířili.

Možná o to více potěšující je následující novinka:

Hlasujte pro Joanne

10. února 2012 v 16:39 | Snapeova
Článek s menšími úpravami sdílen z mugglespace.blog.cz

Pro Jo můžete nyní hlasovat v cenách 'Nejlepší dětská kniha za posledních 10 let, které vznikly v rámci programu televize BBC 'Blue Peter' no a na list nominovaných se dostal i HARRY POTTER A FÉNIXŮV ŘÁD. Hlasovat můžete do 23.2.2012, výherce bude ohlášen 1.3.2012 Nezapomeňte informaci o hlasování pro Jo sdílet na vašich blozích!

Pozor: Aby jste mohly hlasovat musíte se na serveru zaregistrovat, stačí kliknot v článku na vote , v tabulce na sign in a vyplnit formulář.

*HLASUJTE ZDE*

Celý seznam nominovaných :
Alex Rider Mission 3: Skeleton Key by Anthony Horowitz
Candyfloss by Jacqueline Wilson
Diary of a Wimpy Kid by Jeff Kinney
Harry Potter and the Order of the Phoenix by JK Rowling
Horrid Henry and the Football Fiend by Francesca Simon
Mr Stink by David Walliams
Private Peaceful by Michael Morpurgo
The Series of Unfortunate Events: Austere Academy by Lemony Snicket
Theodore Boone by John Grisham
Young Bond: SilverFin - A James Bond Adventure by Charlie Higson

Co dělala Joanne před 5. lety ?

12. ledna 2012 v 19:49 | Snapeova
Víte, co dělala takhle před pěti lety JK Rowlingová? Plakala.

Před pěti lety, 11. ledna 2007, totiž JK Rowlingová oznámila světu, že dopsala poslední slova knihy části Harryho Pottera. Stalo se tak v pokoji č.. 552 v Edinburghu hotelu Balmoral. Tento okamžik zvěčnila na bustu Herma (nacházející se v pokoji), na kterou napsala:
"JK Rowlingová v tomto pokoji 11. ledna 2007 dopsala Harryho Pottera a Relikvie Smrti. "

Na své stránce později uvedla:
"Nikdy v životě jsem neprožívala takovou směs extrémních pocitů, nikdy bych si nepomyslela, že bych mohla mít současně zlomené srdce a pocit euforie. Relikvie Smrti jsou mojí oblíbenou (knihou) a je to ten nejúžasnější způsob ukončení série."

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Joanne svědčila proti bulvárním novinářům

27. listopadu 2011 v 16:09 | Snapeova
Bristká spisovatelka Joanne Rowlingová, která se dostala do povědomí světové veřejnosti sedmidílnou knižní sérií o Harrym Potterovi, Před Královským soudním dvorem svědčila v kauze neoprávněných zásahů novinářů do soukromého života známých lidí. Ve své výpovědi přiznala, že bulvární novináři se nezastaví před ničím, a že dokonce pronásledovali její děti. Vysloveně ji rozzlobilo, když jednou našla mezi věcmi ve školní tašce své, tehdy pětileté dcery, dopis pro sebe od bulvárního novináře. Po narození jejích dvou dalších dětí také okupovali novináři prostor před jejím domem, přičemž nemohla vyjít ven bez toho, aby ji při první příležitosti vyfotili.

"Děti nemohou za to, kdo jsou jejich rodiče, nebo jak se jejich rodiče chovají. Dítě si bez ohledu na to zaslouží své soukromí. Je těžké vysvětlit jaký je to pocit lidem, kteří to nezažili. "Řekla před soudem.

Kromě toho také prohlásila, že se cítila být "vydírána" deníkem Sun, který se dostal k ukradenému rukopisu pátého dílu Harryho Pottra. Deník ho sice chtěl vděčně vrátit, ale požadoval za to její fotku do novin.

Autorka to celkem oprávněně považuje za neoprávněné zásahy do svého soukromí, které překračují povinnost strpět publicitu své osoby v médiích z důvodu společenského postavení.

Video z veřejné výpovědi JK Rowlingové si můžete prohlédnout pod textem.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Rowlingová na zahájení výstavby kliniky pro pacienty s RS

8. listopadu 2011 v 19:29 | Snapeova
Autorka JK Rowlingová byla na zahájení stavebních prací na výzkumné klinice pro pacienty s roztroušenou sklerózou na Universitě v Edinburghu. Zahájení proběhlo v areálu v pondělí ráno,kde zakopala časovou kapsli. Jak již víte Joanne na kliniku darovala 10 milionů liber a klinika ponese jméno její matky,která zemřela právě kvůli této nemoci.

Joanne dostala cenu od univerzity v Edinburgu

28. září 2011 v 21:59 | Snapeova
Autorka Joanne Rowlingová dostala nové ocenění,tentokrát za to,že darovala 10.000.000 liber na novou kliniku,která léčí roztroušenu skleróu a je v jejím městě.Nový areál,který se bude teprve otevírat je mimo jiné pojmenován po Joannině matce Anne,která na tuto nemoc zemřela v 45.letech.Cenu předala naší spisovatelce princezna Anna.

Joanne je druhou nejvlivnější

24. září 2011 v 18:49 | Snapeova
Britské periodika The Guardian a Observer společně představily stovku lidí, kteří mají v současnosti největší vliv na čtenářské zvyky lidí ve Spojeném království. Celý seznam si můžete prohlédnout zde (umístění kurzoru nad obrázek vypíše lidí ze stejné kategorie, kliknutí otevře krátké profily konkrétních jednotlivců).

Samozřejmě, nás nejvíce zajímá žena, která v takovém seznamu pochopitelně nemůže chybět, JK Rowlingová se umístila na druhém místě, předběhl ji jen Jeff Bezos - zakladatel, prezident, výkonný ředitel a předseda správní rady společnosti Amazon.

Rowlingová je představena jako autorka Harryho Pottera a zakladatelka stránky pottermore. Její profil začíná větou:

"Pokud někdo někdy pochyboval, zda v mladém čaroději zůstal ještě nějaký život, Rowlingové oznámení o příchodu pottermore, stránky zabývající se vším, co souvisí s Harrym, která se spustí v říjnu, jim dokázal, že se mýlí."

Následuje krátké představení pottermore a nevůle knihkupce nad tím, že stránka má být výhradním prodejcem e-knih. V závěru profil připomíná, že JKR v létě uzavřela spor o plagiátorství a rozešla se s dlouholetým agentem, což jí však zřejmě neubírá na klidném spánku.

"Její fanoušci jí konec konců vždy znovu dokazují svou věrnost."

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Boty Joanne v aukci

18. září 2011 v 14:49 | Snapeova
Fanoušci Harryho Pottera z celého světa budou mít již brzy příležitost vlastnit vzácný kousek do své sbírky. Boty nošené autorkou knih JK Rowlingovou během psaní Kamene mudrců se dostanou do on-line aukce na konci tohoto října, která začíná v pátek (21.10.) A končí v neděli (30.10.) Na portálu Proxibid - největší světové aukční síni. Zájemci se mohou zaregistrovat a obhlédnout si boty již od úterý, 13. září.

Všechno to začalo v prosinci 1999, kdy boty získala mladá studentka základní školy, která poslala vydavatelství Scholastic Press papír s názvem "podrážkový dotazník", který obsahoval šest otázek o životě slavných bot. Tento dotazník byl předán do rukou JK Rowlingové. Po vyplnění dotazníku jej Jo vrátila zpět naší studentce spolu s botami, o kterých v něm píše. Po 12 letech vlastnictví se nová majitelka rozhodla podělit se s nadšenci Harryho Pottera z celého světa prostřednictvím aukce, plánované na říjen.

"JK Rowlingová slouží jako inspirace rodičům a učitelům tím, že naučila děti, aby četli v době, kdy se počítačové hry dostávaly do popředí," říká zástupkyně nynějšího majitele, "jsme nadšeni, že můžeme něco takového nabídnout milionům fanoušků JK Rowlingové a Harryho Pottera po celém světě. Je to jedinečná příležitost, kterou si nesmíte nechat ujít. "

Boty byly uzavřeny v ochranné skleněné vitríně, která byla vyrobena speciálně pro ně, od prosince 1999. Na botách jsou vidět znaky obnošení, protože je Jo, před zasláním studentce, nosila velmi často.

V celém článku si také můžete přečíst dotazník.

Jo na seznamu 100.nejvlivnějších žen časopisu Forbes

28. srpna 2011 v 23:59 | Snapeova
I v letošním roce vydaly stránky časopisu Forber žebříček "nejmocnějších žen na Zemi" a opět je mezi nimi i naše JK Rowlingová, autorka série Harryho Pottera. je jednou z těchto významných ženských postav. Jo je uvedena na 61. místě mezi 100 nejmocnějších žen v roce 2011. Kompletní seznam si můžete prohlédnout zde. JK Rowlingová je také na 32.místě mezi nejbohatšími lidmi ve Velké Británii.

***
zdroj:hogwartsite.net

Obal DVD a trailer k filmu "Magic Beyond Words"

25. srpna 2011 v 12:29 | Snapeova
Životopisný film o JK. Rowlingové,kde si samotnou Joanne zahrála Poppy Montgomery si již odbyl svou premiéru. Objevil se již hezký obal na DVD a v celém článku najdete skvělý trailer,který je však docela hodně nekvalitní a nenašla jsem jinou jeho verzi což je škoda.

Joanne pátrala po předcích v pořadu Who Do You Think You Are?

20. srpna 2011 v 22:40 | Snapeova
Anglická televizní stanice BBC vysílá program, ve kterém slavné osobnosti pátrají po svých předcích. V nedávno odvysílané části po svých francouzských kořenech pátrala JK Rowlingová. Její motivací pro účast v programu byla její matka, Anne volantová, která se o svůj francouzský původ vždy velmi živě zajímala, ale nikdy neměla příležitost prozkoumat ho. Spojení s Francií představuje Louis Volant, Join pradědeček z matčiny strany, o kterém se v rodině vědělo poměrně málo, přestože se tradovalo, že během 1. světové války získal rád Čestné legie, což Jo zmínila ve svém děkovném proslovu, když sama přebírala tuto cenu za přínos pro světovou literaturu.

Níže najdete video s celou epizodou programu Co myslíte, kdo jste? Věnovanou Jo. Máte příležitos Jo vidět při venčení psa, na návštěvě u své tety, nebo s batohem na zádech, shlédnete její dětskou a pubertální podobu či fotografie jejích předků, nebo ji uslyšíte mluvit francouzsky (i o Harrym Potterovi). Podle jejích vlastních slov, zažijete spolu s ní mnoho velkých překvapení, některé nádherné a jedno velmi smutné.

Jméno Joanne rowlingové použito pochybným nakladatelstvím

19. srpna 2011 v 10:39 | Snapeova
Bylo vydáno varování pro nadějné autory z celého světa aby nenaletěli pochybnému nakladatelství PublishAmerica. Vyjádření vydalo Associated Press. Pochybné nakladatelství totiž oznámilo,že práce autorů bude ukázána Joanne Rowlingové ve skotském Edinburghu (její rodné město), jako součást "delegace" a to za peníze Více čtěte níže.

Nové video s ukázkami z Pottermore

9. srpna 2011 v 22:09 | Snapeova
BBC vydala nový náhled na některé prvky a scény z filmu Harry Potter a kámen mudrců, které budou uvedeny na interaktivních stránkách JK Rowlingové,Pottermore.com , včetně prvního pohledu na dotazník,který fanoušci vyplní, aby získali své hůlky z obchodu Ollivandera ,Dotazník zahrnuje informace o barvě očí, výškce, věku a nejhorších obavách. Nové záběry Zobí ulice, první odstavce začátku knihy, a nahlédnutí na příběh Dursleyových.

***
zdroj:snitchseeker.com

Joanne v Radio Times a Who Do You Think You Are? magazine

9. srpna 2011 v 21:00 | Snapeova
JK Rowlingová mluvila s Radio Times nedávno o své účasti na nadcházející epizodě BBC pořadu Who Do You Think You Are?, která bude mít premiéru ve středu 17.září, stejně jako o pravdě, kterou se dozvěděla o její zesnulé matce a francouzských předcích. Máme také obálku a náhled ze srpnového čísla časopisu Who Do You Think You Are?

Magic Beyond Words: The JK Rowling Story -první fotky z filmu

9. srpna 2011 v 18:39 | Snapeova
Ve světě HP se toho teď moc neděje a stránka snitchseeker mi ani nejde,tak nyní vkládám fotky z přípravovaného životopisného filmu J.K Rowlingové o němž jsem už informovala a Joanne si tam zahraje herečka Poppy Montgomery.

Fotky z tiskové konference k Pottermore

25. června 2011 v 19:09 | Snapeova
Nyní tu mám fotografie z tiskové konference v Londýně,která se konala ve čtvrtek ve Victoria and Albert Museum.Malý Fanoušci si mohly Pottermore vyzkoušet na počítačích Sony Vaio a na fotkách najdeme Joanne i s těmito dětmi,které měli velké štěstí :)

Pottermore

19. června 2011 v 23:09 | Snapeova
Před pár dny v noci se začalo dít něco zajímavého. Na různých Harry Potter stránkách se začali objevovat tajemné kody pod nimiž se skrývali písmena a z nich pak vzniklo slovo Pottermore což je nový a zatím vlastně neznámý projekt Jo Rowlingové ohledně Harryho. Spuštěna byla internetová stránka Pottermore.com a po kliknutí na jednu ze sov se dostanete na speciální youtube kanál,kde jsou sovy a odpočítávání do odhalení co se pod názvem Pottermore skrývá. Znamená to snad,že posledním filmem Harry Potter přeci jen nezkončí ? co zajímavého nás čeká ? To se zatím můžeme opravdu jen dohadovat,ale už za zhruba 3 a půl dne to zjistíme. existuje spousta teorií a já si netroufám souhlasit ani s jednou z nich,všechny mi přijdou nereálné a jsem čím dál tím zvědavější,takže se opravdu nemohu dočkat odhalení.

Joanne o Stevu Klovesovi

25. dubna 2011 v 11:19 | snapeova
JK Rowlingová nedávno napsala článek pro časopis Spolku spisovatelů Ameriky Written By o scénáristovi Harryho Pottera Stevu Klovesovi. V článku hovoří o tom, jak potkala Klovese, jak byla nervózní, jak si padli do oka a jak jejich vztah přerostl do skvělého přátelství, které je dnes stále silné.
 
 

Reklama
Reklama

I am a member