J.K.Rowling

První pohled na natáčení filmu o Joanne

7. března 2011 v 13:39 | snapeova
V průběhu února se na internet dostaly informace o záměru kanadských filmařů natočit příběh o autorce Harryho Pottera, JK Rowlingové. První klapka měla padnout v březnu, a tak se i skutečně stalo. V první polovině tohoto týdne začalo oficiálně natáčení filmu, který ponese název Magic Behind Words: The JK Rowling Story (ve volném překladu Magie za slovy: Příběh JK Rowlingové). Přímo na place nechyběli reportéři portálu Access Hollywood, kteří v krátkosti vyzpovídali i filmovou představitelku hlavní postavy, Poppy Montogomeryovou. Zastihli ji právě při natáčení scény, v níž se dnes tehdy neznámá Joanne poprvé setká se svým prvním manželem.

V souvislosti s tímto filmem třeba připomenout, že nejde o autorizované zpracování biografie JK Rowlingové. Skutečná Jo se totiž nijak nepodílela ani na scénáři, ani nemá možnost nějak jinak na něm spolupracovat.

Výše zmíněný krátký rozhovor a ukázky z natáčení, mezi které se zapletlo i několik ukázek z natáčení filmových potterovek, najdete níže.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

Film o J.K.R. se začne natáčet již příští měsíc

20. února 2011 v 19:19 | Snapeova
snapeova.blog.cz
Již příští měsíc se začíná natáčet pro fanoušky Harryho Pottera zcela jiný pohled na světový fenomén o mladém čaroději. Biografie o spisovatelce JK Rowlingové představí proces, díky kterému můžeme ve své vlastní sbírce vlastnit všech sedm částí série o Harrym Potterovi, včetně Pohádek barda Beedla. Zprávy uvádějí, že film bude mít název "Strange Magic", avšak oficiální stanovisko nezaujal ještě nikdo z výroby.

Herald Scotland uvedli, že do role Rowlingové manžela byl obsazen velmi málo známý herec Jorge Arantes (roli samotné spisovatelky si zahraje Poppy Montgomery).Natáčet se bude v Edinburghu, Portugalsku a Londýně. Stanovisko Rowlingové o filmu nám však nadále zůstává sporné.

Film bude produkovat společnost Greater Victoria Film Commision.Cílem je zobrazení Rowlingové života od jejího dětství po slávu, kterou si získala napsáním knih o mladém čaroději. Režii bude mít na starosti Paul A. Kaufman. Produkční společnost dále potvrdila, že ve Victorii budou pro natáčení postaveny napodobeniny budov z Edinburghu, odkud samotná autorka pochází a kde začala se svojí tvorbou kouzelnického světa.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

"Těšte se! Už zase tvrdě píšu," vzkazuje Joanne

16. února 2011 v 16:09 | Snapeova
snapeova.blog.cz
Spisovatelka Joanne Rowlingová vzkázala svým fanouškům, že se mají na co těšit. Už zase se totiž pustila do psaní a věnuje se mu hodiny týdně. Prý tvoří hned několik projektů, aby uspokojila všechny, jimž dopřávala radost z četby příběhů o Harrym Potterovi.

Filmy o Potterovi přitom byly poctěny na udělování cen BAFTA titulem "Výjimečný britský příspěvek kinematografii".

"Nevím ještě, kdy si to budete schopni přečíst, mám několik různých věcí rozdělaných. Je těžké říct, která z nich vyjde jako první, ale můžu vám říct, že tvrdě píšu," svěřila se Rowlingová televizi BBC.

Sláva a úspěch filmů o Harrym Potterovi je pro ni zdrojem obrovské radosti.

"Je to neskutečné. Nikdy jsem se dost nenasytila tím vzrušením, kdy jsem přišla do studií Leavesden a procházela se fyzicky místy, která jsem si dříve představovala jen v hlavě," dodala jedna z nejčtenějších a nejprodávanějších světových autorek.


Nevím,jak vy,ale já už se těším strašně,přečtu so od ní cokoliv co vydá :D moc mě zajímá její tvorba mimo HP.

***
zdroj:osobnosti.cz

Rowlingová by mohla získat Nobelovu cenu za literaturu

29. ledna 2011 v 15:59 | Snapeova
snapeova.blog.cz
Brazilský časopis Istoe se domnívá, že v roce 2011 by Nobelova cena za literaturu mohla být věnována autorce Joanne-Kathlen Rowlingové jejíž sága o kouzelnickém učni Harry Potterovi okouzlila miliony lidí po celém světě.

Časopis se domnívá, že Rowlingová je velmi vlivná žena , a ačkoli  dokončila psaní ságy v roce 2007, dosáhla na konci roku 2010 jako jedna z nejbohatších a nejvlivnějších žen světa podle časopisu Forbes majetku ve výši  jedné miliardy dolarů, nezapomínejme, že v červenci bude vpuštěna do kin druhá část Relikvií smrti, což zvyšuje prestiž naší autorky. Popřejme tak naší Joanne hodně štěstí,uvidíme,jak to dopadne a jestli měl tento časopis pravdu.

***
zdroj:hogwartsite.net

Soud zamítl vymyšlené obvinění z plagiátorství

7. ledna 2011 v 20:29 | Snapeova
snapeova.blog.cz
Ani nechci vědět kolikrát už byla Joanne neprávem obviněna z plagiátorství.Rozhodně to tu není poprvé. Během loňského roku se rozhodla rodina zesnulého spisovatele Adriana Jacobse podat na spisovatelku JK Rowlingovou žalobu za palgiátorství, kterého se měla dopustit údajným převzetím myšlenek z knihy Adventures of Willy the Wizard a následně je použít ve čtvrté knize o malém čaroději s názvem Harry Potter a Ohnivý Pohár .Jasobsova rodina za porušení autorských práv požadovala od nejúspěšnější spisovatelky posledního desetiletí odškodné ve výši neuvěřitelných 500 milionů liber. A aby toho nebylo málo, žalobu současně podali ve Velké Británii i ve Spojených státech.

Zatímco ve Velké Británii jsou sice soudy zatím více přikloneny k argumentům právníků JK Rowlinovej, ale spor definitivně dosud nerozhodly, v Americe se pohnuly věci kupředu.

Americké vydavatelství knih o Harry Potterovi Scholastic informovalo o zamítnutí žaloby proti J.K. Rowlingové ve Spojených státech, přičemž samotné porovnávání Williho dobrodružství a Harryho Pottera označilo za absurní. Soudce ve svém rozhodnutí prohlásil, že rozdíl mezi celkovou koncepcí a atmosférou obou děl je tak propastný že jejich srovnávání nevzbuzuje hodnověrnost.

***
zdroj:priori-incantatem.sk

11 let starý rozhovor s Joanne

12. listopadu 2010 v 14:29 | Snapeova
snapeova.blog.cz
CBS zveřejnila 11 let starý rozhovor s Autorkou knih o Harry Potterovi J.K.Rowling.Tento rozhovor byl natočen v roce 1999 v prvních dnech jejího  úspěchu.Joanne například ukázala své úžasné kresby,které by podle mě měly být v knížkách,je škoda,že tam nejsou a také ukázala pár svých poznámek.Je to tak trošku nostalgický a velmi zajímavý pohled :)
Video bohužel nejde vložit,ale najdete ho zde.

***
zdroj:snitchseeker.com

Rowlingová získala literární cenu Hanse Christiana Andersena

19. října 2010 v 22:42 | Snapeova
JK Rowlingová byla dnes v Dánsku, kde získala literární cenu Hanse Christiana Andersena.
prohlásila:"Andersen pochopil, že psaní pro děti neznamená 'mixování', toho co se píše pro dospělé," řekla."Nemělo b to být nevýrazné, sentimentální či prosté nebo náročné."
První fotografie z ceremoniálu můžete prohlížet níže.
snapeova.blog.cz

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

***
zdroj:snitchseeker.com

Joanne v Show Oprah Winfrey-pár citací

2. října 2010 v 17:00 | Snapeova
snapeova.blog.cz
Po téměř třech letech praktického mlčení J.K.Rowlingová poskytla exkluzivní rozhovor americké televizní show Oprah Show, která byla odvysílán v pátek odpoledne amerického času.

Oprah Show je jednou z nejsledovanějších talk-show nejen v USA, ale i na celém světě.  Moderátorkou relace je Oprah Winfrey , jedna z nejvlivnějších a nejbohatších žen v showbyznysu (ne nadarmo se o ní zpívalo iv letním hitu I wanna be a Billionare)

Rozhovor byl natočen dopředu v prostorách Edinburského hotelu Balmoral (toho, do kterého se Jo uchýlila před čtyřmi lety, aby dokončila Relikvie Smrti). V celém článku naleznete několik citátů z nichž se dozvíte opravdu zajímavé věci :)

J.K.Rowling v Show Oprah Winfrey

27. září 2010 v 9:29 | Snapeova
snapeova.blog.cz
Na webových stránkách WSOCTV bylo před pár dny oznámeno, že naše oblíbená autorka J.K.Rowling se zúčastní proslulé televizní show Oprah Winfrey .Show by se měla vysílat v pátek 1. října a natáčela se ve skotsku.Předevčírem byla aktualizována oficiální stránka Oprah Winfrey,objevila se informace o datumu vysílání a,že se tak stane na stanici ABC. Také bylo zveřejněno několik prvních fotek z show.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

***
zdroj:snitchseeker.com a bloghogwarts.com

Rowlingová darovala 10 milionů liber na výzkum léku k roztroušené skleróze

31. srpna 2010 v 11:19 | Snapeova
snapeova.blog.czBBC News před pár hodinami informovalo,že J.K.Rowlingová darovala štědrých 10 milionů liber(což by podle převodníku mělo být na české koruny:303 820 000.000) na Edinburgh Multiple Sclerosis centre (Edinburghské centrum roztroušené sklerózy).Autorka Harryho Pottera prohlásila,že tyto prostředky mají pomoci přilákat špičkové výzkumné pracovníky, aby hledali lék na MS (roztroušenou sklerózu).Rowlingové matka, Anne, zemřela na komplikace s onemocněním v roce 1990, nedlouho poté začala Joanne psát první knihu o Harry Potterovi, kámen mudrců.
The Anne Rowling Regenerative Neurology Clinic(Neurologická klinika věnovaná zesnulé matce),bude usilovat o to aby byla u pacientů jádrem výzkumného procesu.

***
zdroj:snitchseeker.com a bbc.co.ukpřeklad a úpravy by:snapeova.blog.cz

Rowlingová je desátá na seznamu nejlépe placených spisovatelů pro rok 2009

21. srpna 2010 v 19:19 | Snapeova
snapeova.blog.cz
Časopis Forbes nedávno zveřejnil žebříček, ve kterém je přítomna i autorka Harryho Pottera J.K. Rowlingová. Jde o žebříček nejlépe placených autorů za rok 2009 a Joanne patří desáté místo. V roce 2007 byl vytvořen stejný seznam,kde se umístila na prvním místě.

Je důležité si uvědomit, že "Harry Potter a Relikvie smrti" se dostal do knihkupectví už v roce 2007. V loňském roce však nebyla napsána žádná nová kniha od J.K. Rowlingové.

První na seznamu je spisovatel dobrodružných detektivek, James Patterson.Za ním následuje Stephenie Mayer se ságou stmívání (Ona také nevydala knihu v roce 2009).Spisovatel Stephen King je třetím místě.Toto jsou tedy tři nejziskovější autoři knih za rok 2009. Níže máte Top 10,jež uzavírá naše Jo.

Joanne znovu píše v kavárně

22. července 2010 v 14:29 | snapeova
snapeova.blog.cz
Spisovatelka Joanne Rowlingová byla nedávno viděna,jak vytrvale píše na svém laptopu v kavárně Costa Coffee v Bruntsfield, Edinburgh,kde napsala i knihu Harry Potter a Kámen Mudrců.

Zajímavé je,že Kolem Joanne bylo několik bezpečnostních strážců,kteří bránily zvědavým očím ve výhledu.
Otázkou je co Jo píše,že to chce natolik utajit. Jde snad o slibovanou encyklopedii nebo o ještě méně pravděpodobnou možnost,že by psala další pokračování HP ?
Také je možné,že začala psát úplně nový příběh.
Ať to bude cokoliv,velice se na to těším a budu si to chtít přečíst :)

***
zdroj:oclumencia.com.brtext:vlastní!

Joanne a Mark Woodbury v tématickém parku

19. června 2010 v 11:29 | snapeova
Universal Orlando vydalo dvě nové fotky  J.K. Rowlingové na procházce ulicemi Prasinek s prezidentem společnosti Universal Creative Markem Woodburym v kouzelnickém světě Harryho Pottera . fotky můžete prohlížet níže.

Myslím,že pro ni to musí být také úžasné. Když si vemete,že ona něco vymyslela a teď je to skutečné... je to prostě fascinující...
snapeova.blog.cz

Joanne na setkání s prince Charlesem

9. června 2010 v 15:29 | snapeova
Minulý čtvrtek (3.6) se J.K.Rowlingová zůčastnila nějakého setkání s princem Charlesem ve Výcvikovém středisku Skotských tradičních dovedností . Více se mi nikde nepodařilo zjistit. Tato informace se nachází zatím pouze na tomto zdroji. Níže máte 4 silně pozdrojované fotky.
snapeova.blog.cz

Joanne předčítala Harryho v bílém domě

6. dubna 2010 v 18:09 | snapeova
Naše milá spisovatelka se včera zůčastnila velikonočního dne v bílém domě.
Zůčastněné děti nejen,že jako každý rok hledali vajíčka a také se setkali s prezidentem,ale dokonce mohly spatřit i stvořitelku světa Harryho Pottera,která jim přišla předčítat z prvního dílu (kámen mudrců). Poté také zvídavím dětem odpověděla na jejich dotazy.

Jo prozradila ,že její nejoblíbenjší knihou jsou Relikvie Smrti a,že se jí líbilo psát Snapea i když není milý člověk. Joanne četla pasáž kdy Harry přijde k Ollivanderovi a vybere si ho jeho hůlka.
Níže můžete shlédnout video a v celém článku naleznete několik fotografií .

Taky bych na takové akci ráda byla :)

Jo je jednou z 10. nejvlivnějších žen skotska

23. března 2010 v 20:09 | snapeova
Autorka našich nejoblíbenějších knih J.K Rowlingová se umístila v novém seznamu Deset nejvlivnějších žen Skotska, který zveřejnil Scotsman ve své nové zprávě. Také uvádějí, že těchto deset žen bylo vyhlášených na akci určené pro děti právě těchto oceněných žen a jejich přátel. Byla to charitativní akce, která zároveň vzdávala čest ženám, které nějakým způsobem ovlivnily skotskou společnost v průběhu uplynulých let.

Na seznamu se kromě paní spisovatelky umístili například houslistka Nicola Benedetti, běžkyně Liz McColgan a také spoluzakladatelka nadace Ann Gloag. Gratuluji k tomuto umístění, Rowlingová má na účtě položky, které si toto určitě zasloužili.

***
zdroj:priori-incantatem.skpřeklad by:snapeova.blog.cz

Zaslouží si to ?

20. března 2010 v 8:49 | snapeova
Taky bych řekla,že jde o závist. Pěkně mě tenhle článek zas zvednul mandle :) jinak:za chvilku odjíždím a vrátím se zítra odpoledne. články jsem nějaké přednastavila tak zatím ahoj.
snapeova.blog.cz
Teprve nedávno jsem vám přinesla informace o tom, že JK Rowlingová je nejbohatší spisovatelkou na světě, a už se našel někdo, komu její 937. místo na seznamu nedává spát.

Ten někdo je anglický spisovatel (a lecos jiného) Toby Young , který na svém blogu v britských novinách The Telegraph došel k následujícímu závěru:
"J.K Rowlingová si nezaslouží být miliardářkou: knihy o Harry Potterovi jsou podřadné."

Jak došel k tomuto poznání? Nuž, seznam nejbohatších lidí světa byl pro něj nevítanou připomínkou toho, že J.K Rowlingová je stále miliardářkou.

Joanne je stále nejbohatší spisovatelkou na světě

12. března 2010 v 21:10 | snapeova
http://ttglibrary.files.wordpress.com/2009/07/jk-rowling.jpg
Ve středu zveřejnil americký časopis Forbes aktuální Žebříček nejbohatších lidí světa. Stabilní postavení si v něm i letos udržela spisovatelka JK Rowlingová. Její majetek se odhaduje na miliardu dolarů. Jen před pár lety svobodná matka žijící ze sociální podpory se mezi miliardáře zařadila díky příběhu o Harry Potterovi.Dodnes však zůstala skromná a prostřednictvím své nadace se snaží pomoci lidem, kteří to v životě nemají jednoduché.

Přesto, že spisovatelka populární knižní příběh uzavřela před dvěma a půl rokem, určitý příjem jí nadále zajišťuje jeho filmové zpracování a prodej práv na vytvoření zábavního parku Čarodějnický svět Harryho Pottera, který bude oficiálně otevřen již za pár měsíců. Přestože Joanne patří mezi miliardáři 937.místo, v současnosti je suverénně nejbohatší spisovatelkou na světě.

***
zdroj:priori-incantatem.sk→překlad by:snapeova.blog.cz

Neuskutečněné setkání na Oscarech

4. března 2010 v 11:49 | snapeova
Producenti letošního předávání Cen Akademie (Oscarů) Adam Shankman a Bill Mechanic ve snaze zaujmout a přitáhnout mladší publikum přišli mimo jiné s nápadem, aby cenu za nejlepší adaptovaný scénář (tedy scénář napsaný podle literárního díla) společně předali dvě úspěšné autorky knih, podle nichž se natáčejí stejně úspěšné filmy.

Pravděpodobně tipujete správně, pánové měli na mysli JK Rowlingovou (Harry Potter) a Stephenie Meyerovou (Stmívání).

I když by setkání této dvojice mohlo být zajímavé, nedojde k němu. Jo musela nabídku odmítnout pro pracovní povinnosti, S.Meyerová odmítnutí své účasti zdůvodnila tím, že je mormonka a v neděli nepracuje.

Pravdivost těchto záměrů, které jako klepy již několik týdnů kolovaly po virtuálním prostoru, jakož i důvody jejich nesplnění dnes byly potvrzeny v deníku LA Times.

Myslím,že je celkem škoda,že k tomu nedojde.Mohlo by to být docela zajímavé :D

***
zdroj:priori-incantatem.skpřeklad by:snapeova.blog.cz

Joanne se brání obviněním z plagiátorství

20. února 2010 v 9:09 | snapeova
Na autorku série knih, J.K.Rowlingovou a její vydavatelství Bloomsbury Publishing PLC byla ve středu podána žaloba za plagiátorství. Podle obvinění se v knize Harry Potter a Ohnivý pohár nacházejí části zkopírované z knihy Adriana Jacobse The Adventures of Willy the Wizard.
Podobné obvinění byli na autorku vzneseny již v roce 2004, ale Bloomsbury jej označilo jako nepodložené a nepravdivé.

co na to všechno říká Jo ????

"Jsem zklamaná, že se objevilo další obvinění o tom, že k napsání Harryho jsem použila jiný zdroj.
Pravdou je, že před předtím, než jsem byla poprvé obviněna, jsem o autorovi neslyšela, ani o knize. " Určitě jsem ji ani nečetla. "

"Obvinění jsou neopodstatněná a absurdní a jsem zklamaná, že jsme se já a moje anglické vydavatelství Bloomsbury dostali do pozice, kdy se musíme bránit. " Soud okamžitě požádáme o rozhodnutí, že obvinění je nepodložené a proto by mělo být okamžitě zamítnuto. "


Takže zase nějaký závistivec co se chce přiživit na její slávě :-? achjoo :(

***
zdroj:priori-incantatem.skpřeklad by:snapeova.blog.cz
 
 

Reklama

I am a member