J.K.Rowling

Dnešní zpráva od Joanne

6. února 2010 v 14:49 | snapeova
Je to od všech fakt moc pěkný :)
Jak jste vás již četli, fanouškovská základna Harryho Pottera se spojila s fanouškovskými základnami Hrdinů, ztracených, True Blood, The Wire, Krotitelů duchů, Hvězdných válek, jakož i mnoha dalších spisovatelů na pomoc zemětřesením postiženému Haiti.

Barbie Jo

4. února 2010 v 15:39 | snapeova
Firma Mattel,která vyrábí slavné panenky Barbie už nám vyrobila i naší Joanne, takže teď se jí můžeme pomstít třeba za to,že nám zabila severuse *ďábelský úsměv* (já osobně bych jí utrhla rovnou hlavu :D ,protože zabít severuse,to si dovolila moc)

Je si docela i podobná a oblečení,které má na sobě měla při slavnostním banketu cen Monster and Critics.

panenka není na prodej veřejnosti. v současné době je na výstavě v německém Norimberku

***
zdroj:oclumencia.com.br

J.K.Rowling pomáhá Haiti

24. ledna 2010 v 12:30 | snapeova


V sobotu se pomoc Haiti dostává na další úroveň. Fanouškovská základna Harryho Pottera se spojuje s fanoušky dalších kultovních knih, filmů či televizních seriálů, jako např.. Terry Pratchett, Hvězdné války, Krotitelé duchů, Hrdinové, Ztraceni, True Blood, atd.. Přes internet se budou spolupodílet na charitativní akci typu Hodina dětem, jejímž cílem je vysbírat peníze na pomoc obětem zemětřesení. Použité budou prostřednictvím organizace Partners in Health.

Akce Helping Haiti Heal (Pomáháme Haiti uzdravit se) se uskuteční v sobotu, 23.
ledna od 14.00-18.00 východního času (20:00-24:00 SEČ). Organizátoři slibují zábavu, rozhovory s herci a aktivisty, jakož i známými lidmi pocházejícími z Haiti, vystoupení wrockových kapel a zprávy z Haiti. i " . K dispozici bude také množství úžasných cen, které bude možné vyhrát - JK Rowlingová věnovala celou sadu svých knih i s ručně psanou kartičkou: "Děkuji, že pomáháte Haiti".

***
zdroj:priori-incantatem.skpřeklad a úpravy by:snapeova.blog.cz

Rowlingová je skotkou desetiletí

2. ledna 2010 v 18:39 | snapeova
Tak jsem doma a koukám,že novinky stojí docela za prd.Nedá se nic dělat. Budu si je šetřit :D tady máte první a potěšující zprávu ;-)
Noviny The Scotsman zveřejnili žebříček deseti skotek, které jistým způsobem ovlivnily končící desetiletí. Jak nikoho z nás nepřekvapí, celému žebříčku kraluje naše jedinečná JK Rowlingová (navzdory nepřehlédnutelné skutečnosti, že je Angličanka).

2 nové fotky Joanne z British Comedy Awards

26. prosince 2009 v 17:00 | snapeova

J.K.Rowlingová je nejúspěšnější autorkou desetiletí

26. prosince 2009 v 8:20 | snapeova
Telegraph zveřejnil novou zprávu, naše drahá autorka Harryho Pottera JK Rowlingová skončila mezi 100 nejprodávanějšími autory světa. Nemyslete si ale, že se umístila na místě v davu ostatních světoznámých autorů, umístila na prvním místě!

S více než 29 miliony prodaných kopií knih a více než 225 milióny .Gratuluji k obdivuhodnému výsledku a zároveň, že i po deseti letech od vydání první části z celé série, jsou tyto knížky stále žádané.

V pokračování najdete žebříček TOP 10 autorů za posledních deset let, jejich počet prodaných kopií a výdělek.

Nové fotografie Joane z British Comedy Awards

14. prosince 2009 v 19:30 | snapeova

J.K. Rowling & Tom Felton attend British Comedy Awards

13. prosince 2009 v 11:39 | snapeova
Autorka JK Rowlingová a herec Tom Felton se zúčastili British Comedy Awards v Londýně na začátku včerejšího večera. "J.K Rowlingová je mimořádný přínos v komediiů", přiznal Peter Kay. První obrázek Jo s Petrem z přehlídky zveřejnilo BBC a také jsou k dispozici 2 fotky Toma .

Rowlingová podepsala Relikvie smrti pro charitu

7. listopadu 2009 v 7:00 | snapeova
spisovatelka J. K. Rowlingová se kromě práce na novém knižním projektu nadále aktivně věnuje charitativní činnosti. Již tradičně se však nejedná o přímý finanční dar, ale o darování podepsané knihy. Jo ze své zásuvky nyní vytáhla americkou de luxe verzi závěrečné knihy Harry Potter a relikvie Smrti. Ta se spolu s knihami od dalších autorů dostane do internetové dražby prostřednictvím portálu eBay, která bude trvat od 6. do 19. listopadu. Výnos z aukce poputuje na konto útulku pro týrané a zanedbávané děti.

***
zdroj:priori-incantatem.skpřeklad by:snapeova.blog.cz

Komix o J.K.Rowling

25. října 2009 v 7:00 | snapeova
Clique Para Ampliar essa Imagem
Spisovatelka J. K. Rowlingová se začátkem příštího roku dostane ve Velké Británii a USA na stránky komiksového příběhu Ženská síla, J. K Rowlingová. Jde vlastně o komiksové zpracování biografie autorky, která se z ženy pobírající státní podporu stala světoznámou literárnou ikonou. Autorem 23 stránková knížky je Adam Gragg, přičemž o ilustrace se postará Matthew Filer. Je to příběh o síle, která podnítila tisíce lidí zase číst. Vrabci na střeše si teď potichu Čiříkají, že MTV má k dispozici online náhled na šest stran ze zmíněného komixu. Prohlédnout si je můžete pod textem.

rowling-5.jpg
rowling-2.jpg
rowling-3.jpg
rowling-1.jpgrowling-4.jpgrowling-cv.jpg
***
zdroje:
text:priori-incantatem.skpřeklad by:snapeova.blog.cz
obrázky: scarpotter.com


Jo v žebříčku lidí,kterým nejvíce závidíme jejich povolání

20. října 2009 v 18:29 | snapeova
Naše skvělá Jo se zase jednou ocitla na jednom žebříčku, ačkoliv na poměrně neobvyklém sedmém místě.

Jde o žebříček lidí, kterým nejvíce závidíme jejich povolání. Tento žebříček sestavil motoristický časopis Auto Express ve spolupráci se Shellkou na základě odpovědí 1621 dospělých respondentů.

Celý žebříček najdete v celém článku →

další ceny pro Jo

11. října 2009 v 20:00 | snapeova
mám tady pro vás dvě skvělé novinky ohledně ocenění Jo
JK Rowlingová bude první autorkou, která si převezme Literární cenu Hanse Christiana Andersena. První proto, že tato cena je naprostou novinkou na poli literárních ocenění. Na počest jednoho z nejznámějších vypravěčů, kterého jeho rodní dánští spoluobčané familiárně nazývají Hosi, se bude udělovat autorům, kteří se přímo nebo nepřímo dají porovnat s osobností HC Andersona. Rowlingová celosvětově prodala více než 400 milionů výtisků knih o Harrym Potterovi a často se jí připisují zásluhy na tom, že přivedla další generaci dětí k radosti z čtení

pokračování v c.č.→

J.K.Rowlingová na Paris Fashion Week

11. října 2009 v 17:29 | snapeova
I naše Jo se objevila na pařížském týdnu módy.
Fotky jsou jen 3 a Jo na nich není moc vidět , ale na té druhé je vidět vcelku dobře. má na sobě moc pěkné šaty. líbí se mi hlavně kvůli té fialové barvě :) ;-)

přínos Jo pro dětskou literaturu

10. října 2009 v 17:39 | snapeova
Mylím,že jí opravdu máme být za co vděční :) ;-)
Spisovatel Charlie Higson, autor románů o mladém Jamesi Bondovi, se v rozhovoru pro Irish Times vyjádřil o přínosu JK Rowlingové pro autory literatury pro děti:

"Žebříček dětských knih původně vytvořili proto, že knihy pro děti se neobjevovaly na žebříčcích bestsellerů. A tak nám vytvořili vlastní žebříček - no teď ho musí ponechat, neboť pokud by ty dva žebříčky opět spojili, nebyly by tam žádné knihy pro dospělé - jedině s výjimkou Dana Browna. Každý jeden z nás, spisovatelů pro děti a mládež, je nekonečně zavázán JK Rowlingové za to, že otevřela oči vydavatelům a médiím. Literatura pro děti je již respektována. "

***
zdroj:priori-incantatem+můj překlad a úpravy

Co Inspirovalo J.K.Rowling k napsání Harryho pottera???

29. září 2009 v 19:59 | snapeova
Kletba Měsíčního údolí, (The Secret of Moonacre). Slyšíte název tohoto nového dobrodružného filmu poprvé? Kletba Měsíčního údolí je kouzelný fantazijní příběh pro každého diváka plný mystických bytostí, nádherných prostředí a speciálních efektů. Je natočený na motivy klasické pohádky Malý bílý koník, (The Little White Horse). Kladete si otázku co má tato knížka společného se světem Harryho Pottera?

Dá se říci, že skoro všechno. Nebýt této krátké pohádky svět HP by dnes možná neexistoval. Knížka totiž inspirovala Rowlingovou k napsání příběhů o Harry Potterovi! Je plná magie a dobrodružství, ale zároveň i temna a zlých sil, které pomalu ničí Měsíční údolí a pokud se nestane zázrak svou zkázu brzy dokončí. Autorka knihy Elizabeth Goudge za ni získala prestižní ocenění Carnegie Medal. Magický příběh si získal srdce milionů čtenářů po celém světě. Zrežírovat se ho rozhodl Gabor Csupo (Most do země Terabithia), který do hlavní role obsadil hvězdu fantasy Zlatý kompas Dakota Blue Richards. Filmovou adaptaci si můžete právě vychutnat v kinech!

Už je třeba dodat pouze: Díky Elizabeth!

***
zdroj :priori-incantatem.sk+můj překlad a úpravy

J.K.Rowling je na twitteru

25. září 2009 v 22:29 | snapeova
Už i naše slavná spisovatelka si založila účat na twitteru. v prvních příspěvcích píše o tom , že za ní na twitteru mnoho lidí vydává atd.. potom také to, že by na twiterru mohla být hodně často , ale momentálně je pro ní prioritou její papír a tužka takže o ní uslyšíme jen zřídka

její twitter najdete na této adrese: http://twitter.com/jk_rowling

tuto informaci jsem našla na potterharry.net a článek jsem si napsala sama tak vás prosím o kopírování pouze se zdrojem, díky moc ;-)

dočkáme se HP enciklopedie ???

17. září 2009 v 16:59 | snapeova
Juchů já už ani nedoufala , že jí bude Joanne opravdu psát. pokud doopravdy vyjde tak to už se nemůžu dočkat :D už ted se těšim jak malý dítě :)
Vzhledem k tomu, přítel autorky JK Rowling, Ian Rankin, potvrdil, pro BBC Radio že Encyklopedie obsahující informace ze série Harry Pottera, i když už se o tom psalo fanoušci potřebují konkrétnějších informace, které pocházejí z důvěryhodného zdroje, Projekt byl dokonce uveden do praxe.

Podle listu Sunday Mail, autor právník, Neil Blair potvrdil, že předpokládané zahájení není tak blízko, jak by jsme si mohli myslet.

"Lexikon je stále jen něco, co by paní Rowlingová chtěla dokončit někdy v budoucnosti."

Bulvární i zveřejněné informace z tajného zdroje, který řekl:

"Každý, kdo doufá, že to vyje. I když původní fanoušci Harryho jsou nyní dospělí, posedlost pokračuje, a to by byla velká prodeje. Je zřejmé, že není pod tlakem při vybírání svých projektů, ale Harry je více, než jen další znak pro ni. "

Předpokládá se, že nová Potter knižní série, by měla vyjít mezi lety 2010 a 2011, ale musíme dávat pozor, aby žádné připomínky vývojář Joanne Rowlingová.

přeložila jsem to s pomocí google z oclumencia.com.br a pak jsem to pracně upravovala aby to dávalo alespoň nějaký smysl. pořád se tam ještě vyskytnou nesmyslné věty , ale já doufám , že je pochopíte :) Byla bych ráda kdyby jste kopírovaly se zdrojem. dala jsem si s tím práci díky :)

J.K.R na Outstanding Achievement Award

7. září 2009 v 19:59 | snapeova

nové fotky Joanne z předávání řádu čestné legie

4. září 2009 v 12:19 | snapeova
ta těhle fotkách jí to sluší :)

joanne je nominována na největšiho skota

3. září 2009 v 20:09 | snapeova
30. listopadu - při příležitosti Dne sv. Andreje (skotský národní svátek) - bude ve Skotsku slavnostně vyhlášen Největší Skot všech dob. Samozřejmě, nejedná se o tělesnou výšku, ale spíše o velikost ducha.

V novinách Daily Record byl zveřejněn širší seznam nominovaných v kategoriích sportovci, vynálezci a podnikatelé, vědci a technici, umělci a baviči a vůdci a myslitelé. O tom, jaký "nadupaný" je te tento seznam svědčí i skutečnost, že se na něj nedostali osobnosti jako Marie, královna Skotů, Sean Connery, Annie Lennox, spisovatel Sir Walter Scott či vynálezce parního stroje James Watt. O to potešuící je, že v kategorii umělci a baviči byla nominována naše JK Rowlingová (navzdory faktu, že vlastně ani není Skotka). Jde o lidové hlasování, budeme jí tedy držet palce!

zdroj:priori-incantatem.sk+můj překlad+moje úpravy
prosím kopíruj jen s viditelným zdrojem
 
 

Reklama
Reklama

I am a member