zajímavosti-HP

Harry Potter a kámen mudrců bude mít ilustrovanou verzi od Jima Kaye

20. ledna 2015 v 13:29 | Snapeova
Vydavatelství Scholastic, které má v Americe práva na knihy Harryho Pottera se rozhodlo vytvořit ilustrované verze všech sedmi knih. Nyní se chystá ilustrované vydání Kamene mudrců, které má vyjít 6. října tohoto roku. Prý by měla každý rok jít do prodeje jedna kniha, takže příští rok to bude tajemná komnata a tak dále.

Ilustrátorem je umělec Jim Kay, který je nadšen tím, že může zobrazit nádherný svět Harryho Pottera a zdá se, že je i dobrou volbou. Britské vydavatelství Bloomsbury totiž uveřejnilo čtyři Jimovi ilustrace a vypadají opravdu dost dobře. Já bych si třeba opravdu přála mít takhle ilustrované všechny Potterovské knížky, ale těžko říct, jestli to vůbec půjde v ČR někdy koupit.

Čtyři uveřejněné ilustrace zobrazují Draca Malfoye, Rubeuse Hagrida, Hermionu Grangerovou a Rona Weasleyho a najdete je v naší galerii. Jak se vám líbí? :) Hlavně Draco se podle mě povedl ;)

image host image host image host image host

***
zdroj: snitchseeker.com a washingtonpost.com

Moje návštěva nástupiště 9 a 3/4

15. září 2014 v 20:00 | Snitch
Dneska si můžete přečíst docela netradiční článek, budu ttiž psát o své vlastní návštěvě nádraží King´s Cross v Londýně. V Londýně jsem teď na týden byla se školou a na toto legendární nádraží jsem zkrátka musela zavítat. Věřím, že všichni víte, čím je toto nádraží speciální, respektive jeho část, nástupiště 9 a 3/4, ale tak pro připomenutí:

Nástupiště devět a tři čtvrtě se nachází na londýnském nádraží King's Cross, ovšem obyčejným lidem, mudlům, je jeho existence utajena. Slouží pouze úzké kouzelnické komunitě a zejména kouzelnickým studentům, kteří se pomocí vlaku stavícího na tomto nástupišti (tzv. Bradavického expresu) každoročně dopravují do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Lze se na něj dostat jen přes přepážku mezi nástupišti devět a deset.

V reálném světě ceduli s označením "Platform 9¾" je možné nalézt za nástupištěm 9, směrem ven z budovy (lze se orientovat dle směrové tabule "St.Pancras"). Nástupiště 9 a 10 neleží v jedné budově - tedy nejsou uprostřed budovy, jak J. K. Rowling zamýšlela a jak je vyobrazeno ve filmu. Filmové nástupiště číslo 9 a 10 je nutné hledat uprostřed hlavní budovy nádraží King's Cross. Ve skutečnosti je tak reprezentují nástupiště 4 a 5. (zdroj: wikipedie)

Pottermore:nové věci odhalené prvními uživately beta verze

18. srpna 2011 v 18:10 | Snapeova
Beta testování stránky Pottermore již začalo a tisíce fanoušků již dostali své hůlky a domácí zvířata, pročetli se přes Příčnou ulici, a šli do Bradavic, aby byly zařazeni a začali svou cestu v prvním ročníku. Na internetových stránkách, JK Rowling odhalila informace o různých aspektech kouzelnického světa a svých postavách, z nichž první z toho co se dá pokládat jako Harry Potter on-line encyklopedie byla odhalena historie o Dursleyových.

Níže vás čekají menší spoilery,nepřekládám však všechno co na snitchseeker je,jen jakési shrnutí abych neporušovala nějaká práva Pottermore a na screeny,které byly pro snitchseeker zaslány pouze odkazuji :) Původně jsem chtěla přeložit všechno,ale raději to udělám jen takto. Pokud by jste tomu na snitchseeker neporozuměli,můžete se zeptat v komentářích a já vám odpovím na to čemu nerozumíte.

Kouzelnická hůlka i pro mudly ?

6. září 2010 v 21:39 | Snapeova
Podle mě je to velice zajímavé,možná i úžasné,ale to prostě není kouzlení. Nemůžu říct,že bych snila o kouzelné hůlce kvůli tomu abych si jednoduše mohla zapnout rádio atd...
snapeova.blog.cz
Věda se zřejmě nadále snaží zrealizovat kouzelné předměty, z nejpopulárnějších filmových ság. Poté co byl v japonsku před několika lety vynalezen neviditelný, nyní dva britští vědci (Chris Barnard a Richard Blakesley Kymera) přichází se zprávou, že se podařilo vybudovat prototyp kouzelné hůlky.Na malý klenot technologie byly použity náklady asi o výši 200.000 liber (€ 240,000) a léta výzkumu.Hůlka je schopna ovládat téměř všechna elektronická zařízení (počítače, DVD přehrávače, MP3, centrální vytápění, dálkové ovládání záclon, vysavače, video hry, ...) . Používá se jako Wii, vše je založeno na pohybech. Chcete-li jí používat nepotřebujete pero z ocasu ptáka Fénixe,ale postačí vám jen dvě AA baterie, které vydrží dlouhou dobu obzvlᚍ když bude hůlka uvedena do režimu spánku. Úspěch vynálezu byl tak zdrcující, že v některých zemích je již v prodeji za cenu 49,95 liber (asi 60 €).Který Harry Potter fanoušek by si nechtěl s jednoduchou hůlkou, řídit každý aspekt domu? I my mudlové můžeme mít kouzla.

***
zdroj:hogwartsite.net

ehm.. nepřipomíná vám ta reklama něco ...?

15. května 2010 v 16:59 | snapeova
Tak co jste si pomysleli po prvním shlédnutí této reklamy. já teda: tvl.. to je jak z HP 6 :D.
Pamatujete si na známou scénu ,kdy Brumbál společně s křiklanem spraví dům v ,kterém Křiklan přebývá ? Harrymu zůstane pod nohou poslední část z lustru a tady tomu chlapíkovi tam úplně stejně zůstala poznávací značka :D Docela vtipný.Tuhle reklamu musel vymyslet nějaký HP fanda jinak to snad není možné :D

Dort-Bradavický expres

28. října 2009 v 14:19 | snapeova
Duff Goldman vytvořil Dort jako Bradavický expres na premiéru prince v New yorku,která se konala jak všichní víme v červenci :)
musím říct,že je vážně skvělý. nechápu jak někdo může něco takového vytvořit. pochybuju že budu umět vytvořit něco podobného. tak dobrá na 100% nebudu :)
myslím,že je skoro škoda to sníst :D

***
zdroj:snitchseeker.com

Rowlingová mu zníčila Život→jmenuje se totiž Harry Potter

23. října 2009 v 20:29 | snapeova
no já ani nevím co na tohle říct. na jednu stranu si myslím ,že to může být docela super,ale na druhou to může být opravdu otravné atd.. ovšem není přece problém si jméno změnit ne ???

http://media.novinky.cz/827/188275-top_foto1-tlhey.jpg

Jméno si nevyberete. Když máte pak navíc tu smůlu, že si ho nějaká spisovatelka vybere pro svého hlavního hrdinu a její kniha se stane světovým bestsellerem, máte o zábavu postaráno. Pravého Harryho Pottera z Portsmouthu to ovšem štve na nejvyšší možnou míru a tvrdí, že mu známá spisovatelka pořádně pokazila život.

Angličan Harry Potter z Portsmouthu tvrdí, že fiktivní kouzelník, který s ním sdílí jeho jméno, dostal jeho život pod vliv jakéhosi "zlého kouzla". Dvacetiletý hoch, který má od svých 15 let, kdy vběhl hlavou do lampy, na čele podobnou jizvu jako čarodějnický učeň, je populárními knihami přímo zhnusen.
Potter řekl britskému deníku Sun, že série knih spisovatelky J.K. Rowlingové mu obrovským způsobem zkomplikovala život.

"Můj život se od vydání knih hodně změnil. Nejdřív jsem si říkal, že by to mohlo být docela dobré mít stejné jméno, ale postupem času se ukázalo, že je to nefalšovaná kletba. Reakce okolí jsou totiž všemožné, ve škále od posměšků až po neskrývané urážky," uvedl smutně mladý Brit.
"Pokud se někde musím představit, tak mi nikdo nevěří, že nelžu. Dokonce jsem musel své přítelkyni ukázat pas, kreditní kartu a řidičák, aby mi uvěřila, že si nevymýšlím. Navíc si ani na Facebooku nemohu zaregistrovat profil pod svým jménem, jelikož na něj práva evidentně patří spisovatelce," dodal portsmouthský Harry Potter.

***
zdroj:novinky.cz

to je podoba

27. září 2009 v 14:50 | snapeova
ta podoba je opravdu neuvěřitelná že ?? :D

***
zdroj:kayluska06.sblog.cz

gauntův prsten (kámen vzkříšení)

27. srpna 2009 v 19:29 | snapeova
zase jsem tak různě prolejzala google a našla jsem tenhle obrázek Gauntova prstenu.
Je tu vidět zblízka , takže můžeme dobře vidět kámen vzkříšení ,který je jedním z relikvií smrti a je na něm i znak relikvií. Ještě pro ty co nečetly knihu nebo prostě nevědí,je to jeden z viteálu voldemorta. Našel a zničil ho Brumbál. Brumbál ovšem udělal chybu a kledba z prstenu ho zasáhla. poranila mu ruku a začínala se šířit do celého těla. kdyby severus snape nezpomalil její šíření Brumbál by zemřel ihned. Díky severusovi však měl pár měsíců života navíc.

zdroj obrázku:google.cz

Zajímavosti z natáčení a vzniku Pottera, aneb co jste možná netušili

18. prosince 2008 v 16:27 | snapeova
• Richarda Harrise,který hraje profesora Albuse Brumbála v prvních dvou filmech,donutila vzít tuto roli jeho vnučka,která mu pohrozila,že s ním jinak nepromluví už ani slovo

• Daniel Radcliffe začal v průběhu natáčení bohužel mutovat.Naštěstí se ale všechny scény točily chronologicky,a tak nebylo nutné jeho hlas nijak upravovat

• Hedviku,sněžnou sovu Harryho Pottera hrají ve skutečnosti sovy dvě - Gizmo a Sprout

 
 

Reklama

I am a member